Najděte nejlevnejší letenky

Thajsko Wat Pho

Letenka Thajsko Wat Pho


Thajsko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě s bohatou historií a kulturou. Mezi nejznámější turistické atrakce v Thajsku patří buddhistický chrám Wat Pho, který se nachází v Bangkoku.

Wat Pho, který byl založen v roce 1782, je nejen nejstarším chrámem v Bangkoku, ale také největším. Chrám je známý svou obrovskou sochou ležícího Buddhy o délce 46 metrů a výšce 15 metrů. Tato socha je jedním z nejvíce fotografovaných míst v Bangkok a je považována za jednu z nejkrásnějších soch Buddhy na světě.

Další zajímavostí je bohatě zdobená architektura chrámu Wat Pho, která je plná detailů a barev. Na celé ploše chrámu se nacházejí malby a sochy představující buddhistické mytologické postavy a prvky.

Krásu chrámu dokresluje jeho poloha přímo u řeky Chao Phraya. Turisté mohou být přepravováni na druhou stranu řeky lodí, což přináší další zážitek z místní dopravy.

Pokud se rozhodnete navštívit Wat Pho, je nutné mít na sobě slušné oblečení a nepřinášet jídlo dovnitř chrámu. Zároveň si musíte koupit vstupenku, která stojí pouze několik bahtů.

Celkem lze strávit v Wat Pho několik hodin, protože kromě prohlídky chrámu se zde nacházejí i další turistické atrakce, jako například tradiční thajská masáž, která je velmi populární.

Pro cestovatele, kteří hledají zážitky z exotických destinací, je návštěva chrámu Wat Pho nutností. Tento chrám nabízí velkou dávku historie, kultury a krásy, která zůstane v paměti navždy.


Počasí Thajsko Wat Pho


Thajsko je země s tropickým podnebím, které se mění podle ročního období. Pokud se rozhodnete navštívit Wat Pho, nejstarší a největší chrám v Bangkoku, bude pro vás užitečné vědět, jaké počasí očekávat.

Wat Pho se nachází v blízkosti řeky Chao Phraya a proslavil se zejména svým gigantickým zlatým Buddha sochou, která měří více než 46 metrů. Pokud se chystáte do Thajska speciálně k návštěvě tohoto chrámu, nejlepší období navštívit Bangkok je od prosince do února, kdy je suché a mírnější počasí.

V období od května do září v Bangkoku více prší a může být velmi vlhko a horko. Pokud se rozhodnete jít do chrámu během tohoto období, je lepší nosit lehké a prodyšné oblečení a ochranný krém proti slunci.

V období od října do listopadu také může být vlhko a pršet, ale tyto měsíce nabízejí nižší ceny a méně turistů. Pokud se tedy chcete vyhnout davům a ušetřit nějaké peníze, můžete zvážit návštěvu Bangkoku v tomto období.

V každém případě, bez ohledu na roční období, oblečte se slušně, protože chrámy jsou náboženskými místy a respektujte tamější zvyky a tradice. Pokud bude pršet, můžete si zakoupit deštník a pokračovat v prohlížení chrámu, jakmile přestane pršet.

Wat Pho je nejlepší navštívit brzy ráno, aby se vyhnuli horkým teplotám a davům turistů. Pokud máte čas, můžete si objednat masáž, kterou nabízí chrám, a relaxovat v klidné a krásné atmosféře místa.

Pokud cestujete do Thajska, Wat Pho by neměl chybět v seznamu vašich základních cestovatelských míst. Sledujte aktuální předpověď počasí a přizpůsobte svou návštěvu chrámu podle počasí. Bude to jedinečný zážitek, který si budete pamatovat po celý život.


Ubytování Thajsko Wat Pho


Wat Pho je jedním z nejvýznamnějších thajských chrámů a nachází se v samotném srdci Bangkoku. Chrám byl založen již v 16. století a dnes je znám především díky své obrovské soše ležícího Buddhy, která je dlouhá 43 metrů a vysoká 15 metrů. Wat Pho je také místem, kde se nachází jeden z nejstarších a nejuznávanějších univerzit pro učení thajské medicíny a masáže.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto historickou památku, můžete využít nejenom okouzlující architekturu, ale i ubytování v chrámové zóně. Wat Pho nabízí návštěvníkům několik různých možností, jak si zde mohou zarezervovat ubytování.

Pokud chcete opravdu zažít autentický thajský zážitek, můžete přespat v samotném chrámu. Ubytování poskytuje komfortní pokoje s klimatizací, vlastní koupelnou a některé z nich mají dokonce i venkovní terasu s výhledem na krásnou zahradu. Díky tomuto jedinečnému zážitku zde můžete zažít chrám i v jeho nejklidnějších chvílích, kdy návštěvníci již odešli a chrámová zóna se pomalu uklidňuje.

Další možností ubytování je v blízkosti chrámu. V okolí se nachází mnoho hotelů a hostelu, takže si můžete vybrat podle svých preferencí a rozpočtu. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete zvolit některý z pětihvězdičkových hotelů s prvotřídními službami a skvělými restauracemi. Pokud hledáte spíše ubytování na úrovni youth hostelu, můžete vyrazit do čtvrti Khao San Road, která je známá svou animovanou atmosférou a je oblíbenou mezi backpackery.

Návštěva chrámu Wat Pho patří mezi ty nejznámnější zážitky, které si můžete na své cestě po Thajsku užít. Pokud se rozhodnete zde zůstat na více než jen jeden den, určitě stojí za to zvážit ubytování v blízkosti chrámu nebo dokonce v jeho vlastních prostorách. Budete tak mít možnost zažít tento jedinečný chrám v úplném klidu a ticho, a to jak za dne, tak i večer, kdy je celý chrám osvětlený a vypadá úplně jinak než v pravé dne.


Dovolená Thajsko Wat Pho


Thajsko je země s úchvatnými přírodními scenériemi a mnoha kultovními památkami. Jednou z nejznámějších a nejvíce navštěvovaných památek je chrám Wat Pho.

Wat Pho se nachází na břehu řeky Chao Phraya v Bangkoku. Je to nejstarší a největší buddhistický klášter v Bangkoku, který se pyšní i titulem jednoho z nejvýznamnějších buddhistických center v Thajsku.

Chrám Wat Pho byl postaven v 16. století během vlády krále Phetracha. Původně byl pojmenován Templo de Bodhigunth, což znamená chrám Buddhy. Později byl přejmenován na Wat Pho podle okolní vesnice. V roce 1782 byl chrám Wat Pho kompletně přestavěn během vlády krále Rámy I. Rozšířil se o další budovy a stal se místem, kde se uchovává několik významných buddhistických artefaktů, jako je například největší socha ležícího Buddhy na světě.

Nejvýznamnější atrakcí chrámu Wat Pho je samozřejmě socha ležícího Buddhy. Je dlouhá 46 metrů a široká 15 metrů a vyřezána byla ze zlaceného kamene. Tuto sochu ležícího Buddhy si nesmíte při návštěvě chrámu nechat ujít. Tento symbol Buddhovy jednoty s vesmírem vám zanechá hluboký dojem a bude to pro vás nezapomenutelný zážitek.

Dalšími atrakcemi chrámu Wat Pho jsou 91 malých chodbiček plných buddhistické poezie, které můžete objevovat a číst. Tyto chodby naleznete všude po okolí hlavní budovy chrámu. Nezáleží na tom, jestli jste světák nebo vyznávač buddhismu, tato poezie je zajímavým čtením a dozvíte se mnoho o buddhistické víře a filozofii.

Chrám Wat Pho se také pyšní jedním z nejrozsáhlejších tradičních thajských masážních center v kraji. Pokud se rozhodnete absolvovat masáž, můžete si být jisti, že budete v rukách zkušených a nejlepších masérů v okolí. Thajská masáž vám pomůže uvolnit svalstvo a odpočinout si od celodenního prohlížení turistických atrakcí.

Pokud se chystáte na dovolenou v Thajsku, neměli byste si nechat ujít návštěvu chrámu Wat Pho. Je to jedno z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších míst Bangkoku a každý, kdo se sem přijede podívat, bude nadšen z krásy a zázračnosti chrámu Wat Pho.


Nejčastější dotazy a odpovědi Thajsko Wat Pho


Q: Co je Wat Pho v Thajsku?
A: Wat Pho je buddhistický chrám v Bangkoku, který je nejznámější pro svou obrovskou sochu ležícího Buddhy.

Q: Jak se dostanu na Wat Pho?
A: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Wat Pho, je taxislužba nebo metrem BTS, ale lze jet i lodí.

Q: Kolik stojí vstupenky do Wat Pho?
A: Vstupné na Wat Pho je 100 THB pro dospělé a 50 THB pro děti.

Q: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Wat Pho?
A: Nejlepší čas na návštěvu Wat Pho je během ranních hodin, když se chrám otevírá. Turisté se tak vyhnou horku a neskutečnému množství lidí.

Q: Jak dlouho trvá návštěva Wat Pho?
A: Plánování návštěvy Wat Pho závisí na vašem časovém plánu a zájmu o detaily. Obecně se návštěva může pohybovat mezi 1 až 3 hodinami.

Q: Co bych si měl vzít s sebou na návštěvu Wat Pho?
A: Doporučuje se mít pohodlné střevíce nebo sandály, které lze snadno vyzout, protože je nutné vstoupit do chrámu bez bot. Dobrý nápad je také přinést kapesníky a vodu.

Q: Co je nejlepší způsob, jak se seznámit s Wat Pho?
A: Nejlepší způsob, jak se seznámit s Wat Pho, je najmout si průvodce. Mnoho z nich je k dispozici s předem sestavenými trasami, které umožní turistům získat co nejvíce informací o téměř 400 buddhistických sochách, stovkách budov a celém komplexu chrámu.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky