Najděte nejlevnejší letenky

Uzbekistán Shahrisabz

Počasí Uzbekistán Shahrisabz


Shahrisabz is a city located in southern Uzbekistan, known for its historic significance as the birthplace of the great conqueror and ruler, Amir Timur. With a population of around 100,000 people, the city is situated in a region with a mostly dry and arid climate with hot summers and mild winters.

The climate in Shahrisabz is classified as a desert climate. The summer months (June to August) are extremely hot with temperatures often exceeding 40°C (104°F) during the day. The average temperature during these months is around 37°C (98°F). However, the dryness of the air makes it somewhat bearable. The nights are relatively cooler, with temperatures dropping to around 21°C (70°F). This is the peak season for tourism in the city, as visitors flock to see the historic monuments and architecture.

The winter months in Shahrisabz (December to February) are mild, with temperatures averaging around 6°C (43°F) during the day and dropping to around 0°C (32°F) at night. Although there is some rainfall during these months, it is still a relatively dry period. The humidity remains low during the winter months, even with the occasional rainfall.

Spring (March to May) and autumn (September to November) are the most pleasant seasons in Shahrisabz. During these seasons, temperatures are moderate, averaging around 20°C (68°F) during the day and dropping to around 10°C (50°F) at night. These are good seasons to visit if you want to avoid the extreme heat of summer.

The best time to visit Shahrisabz is during the spring or autumn when temperatures are mild and the weather is pleasant. As a desert region, it is important to stay hydrated and protect yourself from the sun, particularly during the summer months.

In conclusion, Shahrisabz has a desert climate with hot summers and mild winters. Visitors should be prepared for extreme heat during the summer months and should dress appropriately. Spring and autumn are the best times to visit if you want to avoid the extreme heat. Regardless of the season, visitors to Shahrisabz will enjoy the rich history and culture of this ancient city.


Nejčastější dotazy a odpovědi Uzbekistán Shahrisabz


Otázka: Jaká je historie města Shahrisabz?
Odpověď: Shahrisabz je historické město v Uzbekistánu, které bylo založeno v 8. století. V průběhu staletí se stalo důležitým centrem obchodu a kultury. Bylo také rodištěm Timura Lenka, kdo se stal jedním z nejmocnějších vládců Střední Asie v 14. století.

Otázka: Kde se nachází Shahrisabz?
Odpověď: Shahrisabz se nachází v provincii Kashkadarya na jihu Uzbekistánu, asi 80 kilometrů jižně od Samarkandu.

Otázka: Jak se dostanu do Shahrisabz?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Shahrisabz, je cestování autem nebo autobusem z Samarkandu. Jízda trvá asi tři hodiny. Existují také různé turistické agentury, které pořádají přepravu do Shahrisabz.

Otázka: Jaké jsou nejlepší místa k navštívení v Shahrisabzu?
Odpověď: Nejlepšími místy k navštívení v Shahrisabzu jsou Timurův palác (Ak Saray), mauzoleum Džahána Šajchira a náměstí Markaziy (Centrální náměstí). Všechna tato místa jsou v centru města.

Otázka: Kdy je nejlepší doba k návštěvě Shahrisabzu?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Shahrisabzu je v období jaro a podzim, kdy jsou teploty mírné a počasí je příjemné. V létě se teploty mohou vyšplhat nad 40 °C, což může být nepříjemné.

Otázka: Jaká je místní kuchyně v Shahrisabzu?
Odpověď: Místní kuchyně v Shahrisabzu je velmi podobná kuchyni v jiných částech Uzbekistánu. Mezi nejznámější pokrmy patří plov (uzbecká verze pilafu), lag'mon (uzbecké nudle) a cho'rchon (uzbecké masové kuličky). V místních restauracích najdete také různé druhy salátů a pečivo.


Dovolená Uzbekistán Shahrisabz


Uzbekistán je opojná země plná kultury, historie, přírody a neustále se rozvíjející turistické průmyslu. V této zemi byste mohli strávit měsíce, ale pokud máte omezený čas, neváhejte zajet do Shahrisabzu, města s více než 2 700 lety historie.

Shahrisabz leží na jihozápadě Uzbekistánu a je jedním z nejvíce historických měst v této oblasti. Je to kolébka Tamerlánovy dynastie a místo kde se nachází jeho rodinný hrob. Jeho impozantní mauzoleum Kusam ibn Abbas je jedním z nejkrásnějších a nejsvatějších míst v Uzbekistánu. Je to mučedník a učitel islámského náboženství.

Další neuvěřitelnou památkou v Shahrisabzu je Ak-Saray Palace, největší Tamerlánova stavba. Část obrovského paláce vyrostla ze země a představovala jedno z největších staveb v té době. Dnes je z paláce zachována jen část základů a zdí, ale i tak je to impozantní místo, které dokonale představuje sílu a vliv Tamerlána.

Další památkou je Dorus Saodat Memorial Complex, kde jsou pochováni Tamerlánovi synové. Diskrétní a nádherně udržované mauzoleum je nádherným příkladem islámské architektury a s překrásnými interiéry je bezpochyby jedním z nejkrásnějších místo ve městě.

Návštěva Shahrisabze vám umožní proniknout do historie regionu a rozmanitosti kultury. Můžete si zde vychutnat také tradiční uzbeckou kuchyni, jako například samsy (uzbecké koláče) nebo plov (uzbecké rizoto s masem a zeleninou). Město je snadno dosažitelné autem nebo vlakem z hlavního města Taškentu.

Celkově, pokud chcete prožít něco úplně jiného a nádherného, neváhejte navštívit Shahrisabz. Tento malebný a historický klenot Uzbekistánu vás určitě nezklame a nabídne vám nezapomenutelný zážitek, kterým si ozdobíte svou cestu do této země.


Ubytování Uzbekistán Shahrisabz


Shahrisabz je město, které se nachází v centrální části země Uzbekistán. Většina turistů se sem vydává hlavně kvůli historickým památkám a zajímavým místům, které zde najdeme. Pokud tedy navštívíte toto město, určitě budete potřebovat nějaké ubytování. V tomto článku vám přinášíme několik tipů na ubytování v Shahrisabz.

1. Hotel Shahriston

Jedním z populárních hotelů v městě Shahrisabz je Hotel Shahriston. Hotel se nachází jen několik minut chůze od historických památek včetně mauzolea Amir Temura. Pokoje jsou pěkně zařízené a vybavené moderním nábytkem. Hotel nabízí také restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční uzbekskou kuchyni.

2. Hotel Safar

Dalším dobrou volbou pro ubytování v Shahrisabz je Hotel Safar, který se nachází v centru města. Pokoje jsou prostorné a dobře zařízené. Hotel nabízí také restauraci, kde si můžete objednat tradiční uzbekská jídla. Kromě toho zde najdete také salonek s TV, kde se můžete odpočinout po náročném dni.

3. Guesthouse Sultoni

Pokud hledáte ubytování za přijatelnou cenu, můžete zvolit Guesthouse Sultoni. Nachází se jen kousek od historických památek, což je ideální pro ty, kteří si chtějí prohlédnout město pěšky. Pokoje jsou jednoduše zařízené, ale čisté a pohodlné. Guesthouse nabízí také snídani a večeři za přijatelnou cenu.

4. B&B Amir Temur

Pro ty, kteří hledají ubytování s osobním přístupem, je B&B Amir Temur tou správnou volbou. Nachází se poblíž historických památek a nabízí prostorné pokoje s balkonem nebo terasou s výhledem na město. Hosté si mohou objednat snídani na terase s výhledem na krajinnou zahradu.

5. Hostel Shahrisabz

Pro ty, kteří chtějí ubytování za velmi nízkou cenu, může být Hostel Shahrisabz dobrou volbou. Nachází se v centru města a nabízí jednoduché pokoje s vlastní koupelnou. Hostel má také společný obývací pokoj a kuchyňku.

Výše uvedené možnosti ubytování v Shahrisabz jsou jen některé z výběru, které zde máte. Pokud se chystáte navštívit toto město, nezapomeňte si zajistit ubytování dopředu a předběžně si prohlédnout možnosti a ceny. Bez ohledu na vaše preference bude pro vás nejdůležitější pohodlné a bezpečné ubytování, které vám umožní vychutnat si vaše cestování v Uzbekistánu.


Letenka Uzbekistán Shahrisabz


Letenky do Uzbekistánu se stávají stále populárnější volbou pro cestovatele, kteří hledají exotickou a fascinující destinaci. Jedním z nejzajímavějších míst v Uzbekistánu je město Shahrisabz, které se nachází asi 80 kilometrů jihozápadně od Samarkandu. Letenka do Uzbekistánu Shahrisabz je vynikající volba pro ty, kteří chtějí navštívit krásná historická místa, ale zároveň se setkat s místními lidmi a poznat tamní kulturu.

Jedním z nejvýraznějších prvků Shahrisabzu je jeho bezkonkurenční historické dědictví. Město bylo založeno pravděpodobně v 5. století před naším letopočtem a v průběhu staletí bylo sídlem řady velkých říší. Z tohoto důvodu se zde nachází několik významných památek, mezi nimiž jsou stavby z doby Timurovského období. Na většině z nich je patrný vliv starověké perské kultury, ale také sem přispělo množství islámských architektů a umělců. Návštěvníci mohou prozkoumat mnoho památek, včetně mauzolea Amir Temura, které se nachází na okraji města. Je to jedna z nejvýraznějších budov v Uzbekistánu a patří mezi nejdůležitější památky Timurovského období. Není však jedinou zajímavostí, kterou můžete v Shahrisabzu navštívit. Dalšími památkami, které stojí za to vidět, jsou m.in. Ak-Saray a Dar ut-Tilavat madrasah.

Dalším důvodem, proč byste měli vyrazit do Shahrisabzu, je místní kultura a tradice. Město se nachází v oblasti, kde žije mnoho Uzbeků a tak můžete poznat jejich zvyky a tance, které se považují za typické pro tento region. Navíc se mohou návštěvníci těšit na místní jídlo, které se vyznačuje hořkými a kořeněnými chutěmi.

Letenka do Uzbekistánu Shahrisabz je vynikající volbou, pokud chcete vidět něco jiného než klasická turistická místa. Pro návštěvu Shahrisabzu je třeba se připravit na cestování do vzdálené části Uzbekistánu, ale zároveň se budete moci těšit na mnoho zajímavých a autentických zážitků. Navíc, pro cestovatele, kteří chtějí poznat starověkou historii a kulturu, je Shahrisabz místem, které určitě nezklame.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky