Najděte nejlevnejší letenky

Venezuela Parque Nacional Mochima

Počasí Venezuela Parque Nacional Mochima


Venezuelský národní park Mochima se nachází na východním pobřeží země, nedaleko města Puerto La Cruz. Oblast se rozprostírá na více než 94 tisíc hektarech a zahrnuje celé území pobřeží zátoky Mochima a řady okolních ostrovů. Tento park je považován za jedno z nejkrásnějších přírodních a rekreačních zařízení ve Venezuele, protože nabízí návštěvníkům celou řadu aktivit, jako jsou potápění, plavání, rybaření a slunění na pláži.

Počasí v parku Mochima je podobné jako v celé Venezuele. Park leží v tropickém pásmu, takže letní měsíce jsou horké a vlhké, s průměrnou teplotou kolem 30 °C. Deštivá období jsou v této oblasti charakteristická pro období od května do listopadu. V deštivých obdobích se mohou vyskytnout silné bouře a návaly, takže byste měli být připraveni na neočekávané změny počasí.

Na druhé straně, zimní měsíce od prosince do února jsou v této oblasti obecně suché a slunečné. Teploty se v této době pohybují kolem 24 °C. Mnoho turistů volí právě tuto obdobu, kdy jsou dny slunečné a teploty příjemné pro všechny aktivity, například pro potápění ve skvělých podmínkách.

Nejlepší čas pro návštěvu parku Mochima je tedy kolem prosince až února, kdy jsou teploty příjemné a pravděpodobnost na deštivou období je minimální. Celá oblast parku Mochima je krásná a vynikající tím, že nabízí návštěvníkům křišťálově čistou vodu, bílé písečné pláže a exotickou faunu a flóru.

Pokud přemýšlíte o návštěvě národního parku Mochima, měli byste se také připravit na výhled na Andama – jednu z největších rybích kolonií na světě. Toto místo je také známé pro své vodopády, řeky a údolí, které nabízí úchvatné panoramatické výhledy a pohledy.

Shrnutí

Park Mochima je krásnou oblastí s různorodou faunou a flórou na východním pobřeží Venezuely. Nejlepší období pro návštěvu této oblasti je prosinec - únor, kdy jsou teploty příjemné a pravděpodobnost deště je minimální. O něco deštivější jsou období od května do listopadu. Park nabízí návštěvníkům možnost vodních aktivit, jako je potápění, rybaření, ale také procházky a pozorování fauny a flóry. Turisté by měli být připraveni na silné bouře a návaly zejména v deštivých měsících.


Ubytování Venezuela Parque Nacional Mochima


Venezuela je země s mnoha skvělými přírodními lokacemi a jednou z nejkrásnějších z nich je Parque Nacional Mochima. Tento národní park se nachází na východním pobřeží Venezuely a nabízí návštěvníkům nádherný výhled na Karibik a úchvatnou přírodu. Pokud se chystáte navštívit tento národní park, je důležité si vybrat správné ubytování. V tomto článku se proto podíváme na několik možností ubytování v Parque Nacional Mochima.

1. Hotel Punta Imperio

Hotel Punta Imperio se nachází na malebném poloostrově v Mochimě a nabízí krásné výhledy na moře a okolní hory. Tento hotel je ideální pro páry a rodiny, kteří hledají klidné a relaxační ubytování. Hotel nabízí různé pokoje, které jsou vybaveny moderním nábytkem a pohodlnými postelemi. Kromě toho můžete v hotelu využít bazén, restauraci a bar.

2. Posada Villa del Carmen

Posada Villa del Carmen je rodinný hotel, který se nachází blízko pláže Playa Colorada v Mochimě. Tento hotel je ideální pro milovníky vodních sportů, jako jsou potápění, šnorchlování a surfování. Posada nabízí pokoje s výhledy na moře a okolní hory a každý pokoj má vlastní koupelnu. Kromě toho můžete využít také bazén, restauraci a bar.

3. Villas de Playa Dorada

Villas de Playa Dorada nabízí ubytování v malebné vesničce pár minut od pláže Playa Blanca v Mochimě. Tyto ville jsou ideální pro rodiny a skupiny, kteří chtějí mít vlastní místo a soukromí. Každá vila má plně vybavenou kuchyň a pohodlné pokoje. Kromě toho můžete využít také bazén a sluneční terasu.

4. Posada Turpial

Posada Turpial je další rodinný hotel, který nabízí krásné pokoje s výhledem na moře a okolní hory. Tento hotel se nachází v blízkosti pláže Playa Colorada v Mochimě a je ideální pro návštěvníky, kteří chtějí vychutnat krásy Karibiku. Posada nabízí také bazén, restauraci a bar.

5. Posada Villa Del Carmen

Posada Villa Del Carmen se nachází v blízkosti pláže Playa Blanca v Mochimě a nabízí pokoje s výhledem na moře a okolní hory. Tento hotel je ideální pro návštěvníky, kteří chtějí být blízko pláže a vychutnat si krásy Karibiku. Posada nabízí také bazén, restauraci a bar.

V Parque Nacional Mochima najdete mnoho skvělých možností ubytování, které splní vaše požadavky na relaxaci a krásné výhledy. Zvolte si svoje ubytování a užijte si nezapomenutelnou dovolenou na východním pobřeží Venezuely.


Dovolená Venezuela Parque Nacional Mochima


Dovolená v Venezuelě může být nevšedním zážitkem, plným dobrodružství a překvapivých zážitků. Jedním z takových míst je národní park Mochima, který se nachází v provincii Sucre na východě země.

Tento park se rozkládá na území 94 935 hektarů a zahrnuje jak pevninskou část, tak i přilehlé ostrovy. Celý region je bohatý na přírodní krásy, včetně těch podmořských.

Hlavním lákadlem parku jsou jeho nádherné pláže. Nabízejí vám bělostný písek a až průzračně modrou vodu. Přestože park je velmi oblíbený mezi turisty, stále můžete najít odlehlé zátoky, kde si můžete užít samotu a klid. Mezi nejkrásnější pláže patří Playa Blanca, Playa Colorada a Playa El Faro.

Nejenže se budete moci koupat v krásné vodě, ale také se můžete potápět a pozorovat podmořský život. Pod hladinou se nachází korálové útesy, kde žijí různé druhy ryb a dalších mořských tvorů.

Kromě pláží a potápění si můžete zahrát golf na nedalekém hřišti nebo vyzkoušet vodní lyžování a jízdu na padáku. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, využijte možnost jet na rychlé lodi nebo si pronajmout jetski.

V národním parku Mochima se nachází také několik turistických tras, kde můžete procházet a pozorovat přírodní scenérie. Jednou z nejoblíbenějších tras je Camino de Los Españoles, která vás zavede do panoramatického výhledu na okolní krajinu.

A konečně, pro milovníky zvířat jsou v parku k vidění různé druhy ptáků, leguánů a opic, které volně žijí v této oblasti.

Ať už chcete strávit dovolenou relaxačně nebo aktivně, národní park Mochima bude pro vás perfektním místem. Nabízí krásné pláže, možnost potápění, golf a řadu dalších aktivit a zážitků. Nezapomeňte si pouze přinést kvalitní opalovací krém a dostatečně mnoho vody, abyste se mohli v klidu bavit a odpočinout si od každodenního shonu.


Letenka Venezuela Parque Nacional Mochima


Venezuela je země s nesčetnými přírodními krásami, ale pokud patříte mezi milovníky moře a pláže, pak by Parque Nacional Mochima v západní části země určitě neměl chybět na vašem seznamu.

Tento park, který se nalézá v blízkosti města Puerto La Cruz ve státě Anzoátegui, byl založen v roce 1973 a zahrnuje rozsáhlý pobřežní pruh, rozdělený desítkami ostrůvků.

Za jedním z nich, přesněji za ostrůvkem El Faro se skrývají nejkrásnější a stále méně navštěvované pláže parku.

Abyste je však mohli navštívit, musíte se vydat na cestu loďkou. Sice se tato cesta vynasnaží i příchozí vítr, ale jakmile dorazíte, zcela vás odmění bílým pískem, působivými skálami a průzračnou vodou, která nabízí dokonalé podmínky pro potápění.

V Parque Nacional Mochima samozřejmě naleznete i jiné atrakce. Jednou z nich je obrovská hegemonie delfínů, která žije v přilehlých vodách. Pokud vám tito tvorové nebudou stačit, můžete se vydat za východním koncem parku a hledat mnohem větší ryby, jako jsou mečouni, tonci a dokonce i žraloci.

Mezi ostrovy můžete také vyzkoušet šnorchlování, rybaření, plachtění, nebo si prostě jen vychutnávat krásný výhled.

S letenkou do Venezuely lze vyrazit kdykoliv v průběhu celého roku a nejlepší období pro návštěvu parku je od prosince do května, kdy je období sucha a moře je klidné.

Zajímavostí pak je, že park je také populárním místem pro odpočinkové dovolené a rybářské výlety pro Venezuela a jiné země Jižní Ameriky. Ale jelikož se stává méně navštěvovaným, můžete si byt připravit na pohodové odpočinkové dny a nechat se prolnout s tropickou vílou Parque Nacional Mochima.


Nejčastější dotazy a odpovědi Venezuela Parque Nacional Mochima


1) Co je to Parque Nacional Mochima a kde se nachází?
Parque Nacional Mochima je národní park nacházející se v severovýchodní části Venezuely, v blízkosti města Puerto La Cruz.

2) Jaká je nejlepší doba na návštěvu parku?
Nejlepší doba na návštěvu parku je od prosince do dubna, kdy je obvykle méně srážek a teploty jsou příjemnější.

3) Jaké aktivity lze v parku podniknout?
V Parque Nacional Mochima lze podnikat různé aktivity, jako například potápění, šnorchlování, rybaření, plachtění, turistiku a pikniky.

4) Jak se dostat do parku z hlavního města Caracas?
Nejlepší způsob, jak se dostat do parku z hlavního města Caracas, je letecky nebo autobusem do města Puerto La Cruz. Odtud lze využít místní dopravu (lodě, taxi atd.) do parku.

5) Jsou v parku nějaké ubytovací možnosti?
Ano, v parku jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně hotelů, penzionů a chat. Je však důležité si předem ubytování zarezervovat.

6) Jaké druhy zvířat lze v parku spatřit?
V parku se vyskytuje mnoho druhů zvířat, jako jsou opice, tarbík, jaguáři, orel, pelikáni a různé druhy ryb a želv.

7) Jsou v parku nějaké vstupní poplatky?
Ano, návštěvníci parku musí zaplatit vstupné poplatky, které se liší v závislosti na druhu aktivity, kterou chtějí vykonávat.

8) Je v parku bezpečno cestovat?
Venezuela je zemí s vyšší mírou kriminality a bezpečnostní opatření jsou proto vhodné. Doporučuje se vyhnout se nočnímu cestování a zůstat ve skupině. Je také důležité sledovat aktuální bezpečnostní rady.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky