Najděte nejlevnejší letenky

Brazílie Rio de Janeiro

Dovolená Brazílie Rio de Janeiro


Brazílie, země s největším počtem obyvatel v Latinské Americe, nabízí nejen exotickou kulturu, ale také dechberoucí krajinu a mnoho aktivit pro turisty. Jedním z nejpopulárnějších turistických destinací v Brazílii je město Rio de Janeiro, které se nachází na pobřeží Atlantického oceánu a je známé svými krásnými plážemi.

Rio de Janeiro je největší město v Brazílii a především proslulé díky svému karnevalu, který se koná každoročně v únoru. Je to neuvěřitelně barevný a taneční festival plně energie a euforie. Karneval je jedním z největších na světě a nabízí návštěvníkům možnost vidět vystoupení tanečníků a místních umělců, kteří představují typické proudy a tradice Brazílie.

Dalším místem, které rozhodně stojí za návštěvu, je ikonická pláž Copacabana. Proslula hlavně díky svému bílému písku a modrému oceánu, Copacabana je nejpopulárnější pláží v Rio de Janeiro. Chráněná před vlnami moře velkými vlnolamy, pláž je perfektním místem pro plavání, surfování nebo jiné vodní aktivity. Kromě toho, v okolí pláže se nachází mnoho obchodů, barů, kaváren a restaurací, kde si turisté mohou vychutnat tradiční brazilskou kuchyni.

Rio de Janeiro nabízí také spoustu dalších atrakcí a památek, které samy o sobě stojí za návštěvu. Mezi nejvýznamnější patří křivoklátý vrchol roztáčející se Christa Krista, z kterého se nabízí impozantní výhled na celé město nebo historicky bohaté město Paraty, které se nachází asi 4 hodiny jízdy od Rio de Janeiro. Dále zde můžete také navštívit kulturní centra, muzea a chrámy, které vám dokáží ukázat některé z nejvýznamnějších momentů historie Brazílie a toho, co je pro místní obyvatelstvo nejvýznamnější.

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, která vám přinese mnoho nových zážitků a zkušeností, Rio de Janeiro je pro vás to pravé místo. Od nádherných pláží, přes typické brazilské tančírna karnevalu a hluboké kulturní zkušenosti - tady najdete naprosto všechno. Navíc, Brazílie nabízí nezvratné a neopakovatelné zážitky, které se stanou nezapomenutelnými vzpomínkami na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Rio de Janeiro


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Riu de Janeiru?

Rio de Janeiro je proslulé svými nekonečnými plážemi. Mezi nejlepší patří Copacabana, Ipanema a Leblon.

2. Je Rio de Janeiro bezpečné město?

Rio de Janeiro je velmi krásné město, ale má také pověst částečně nebezpečného. Pokud však turisté dodržují základní pravidla, jako je pohybovat se hlavně ve dne a vyhýbat se nebezpečným oblastem, měli by být bezpeční.

3. Jaké jsou nejlepší lokální jídla v Riu de Janeiru?

V Riu de Janeiru si můžete vychutnat mnoho skvělých místních jídel, jako jsou Acarajé (fazoleová polévka), Feijoada (uzené kuřecí maso s fazolemi) a Acai (ovocný koktejl z acai bobulí).

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Rio de Janeiro?

Nejlepší dobou pro návštěvu Riu de Janeira je od června do září, kdy je počasí teplé a různé kulturní akce jsou plánovány.

5. Jaká jsou nejlepší místa k nákupu v Riu de Janeiru?

Nejlépe je nakupovat v obchodních centrech jako je Rio Sul Shopping a Shopping Leblon. Také můžete navštívit tradiční trhy, jako je Feira Hippie de Ipanema.

6. Jak se dostat na Corcovado a Christ the Redeemer?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Corcovado a Christ the Redeemer, je jet výtahem na vrchol. Také můžete jet autobusem až na vrchol a užít si překrásné výhledy na Rio de Janeiro na cestě.

7. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na Sugarloaf Mountain?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Sugarloaf Mountain, je jet lanovkou od pláže Praia Vermelha. Lanovka nabízí úžasné výhledy na Rio de Janeiro a Atlantský oceán.

8. Co je nejlepší, co si turista může v Rio de Janeiru užít?

Rio de Janeiro má mnoho výjimečných atrakcí, které by turisté neměli vynechat, včetně pláže Copacabana, národního parku Tijuca, Christ the Redeemer a Sugarloaf Mountain. Také mohou turisté vychutnat místní kuchyni a zúčastnit se různých kulturních akcí, jako jsou karnevalové slavnosti.


Počasí Brazílie Rio de Janeiro


Rio de Janeiro je město, které je spojováno s krásnými plážemi, exotickou kulturou a slunečným počasím. Nachází se v jihovýchodní části Brazílie a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v zemi. Pokud cestujete do Rio de Janeira, budete se chtít spolehnout na dobré počasí a teplé klima.

Jaké je počasí v Rio de Janeiru?

Rio de Janeiro se nachází v tropickém podnebí, což znamená, že je zde horké počasí po většinu roku s vysokou vlhkostí. Průměrná teplota v Rio de Janeiru je asi 26°C a teploty se obvykle pohybují mezi 21 až 32°C.

Nejteplejší měsíce jsou leden a únor, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 40°C. Tyto měsíce jsou také charakteristické vysokou vlhkostí, což znamená, že se může zdát, že je ještě tepleji. V létě, stejně jako během brazilského karnevalu, se setkáte s vysokými teplotami, intenzivním sluncem a občasnými bouřkami.

Nejchladnější měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou snížit až na 18°C. Tyto měsíce jsou obvykle mírnější s menší vlhkostí a slunečným počasím.

Během většiny roku je v Rio de Janeiru slunečno a hezky, ale občas mohou přijít deštivé dny. Déšť je častější během jara a podzimu, zejména v květnu a říjnu, a mohou být způsobené tropickými bouřemi a cyklóny.

Jak se připravit na cestu?

Při plánování cesty do Rio de Janeira se ujistěte, že máte vhodné oblečení na teplé počasí a na deštivé dny. Nepodceňujte důležitost ochrany proti slunci a mějte s sebou opalovací krém s vysokým faktorem ochrany proti slunečním paprskům. Můžete také zvážit nákup deštníku a pláštěnky na případné bouře.

Mějte na paměti, že se v Rio de Janeiru konají různé kulturní a sportovní akce po celý rok, které přitahují velké množství návštěvníků. Pokud plánujete návštěvu města během těchto událostí, může být třeba náležitě připravit se na velké množství lidí, horké počasí a možné dopravní zácpy.

V každém případě se můžete těšit na návštěvu krásného města, které nabízí bohatou kulturu, krásné pláže a dobré počasí po většinu roku.


Ubytování Brazílie Rio de Janeiro


Rio de Janeiro je jedním z nejživějších a nejkrásnějších měst v Brazílii. Nachází se na východním pobřeží a je obklopen malebnými horami, zátočinami a karnevalovou atmosférou. Mnoho návštěvníků sem každoročně přijíždí za památkami, přírodními krásami, ale také za ubytováním. Jaké jsou nejlepší možnosti pro ubytování v Rio de Janeiru?

Hotely

V Rio de Janeiru najdete mnoho luxusních hotelů, ale také levnější možnosti. Nejvíce hotelů se nachází v oblasti Ipanema a Copacabana, kde navíc můžete pozorovat krásné pláže. Hotely v této oblasti vedou obvykle na moře, kde můžete užít nejkrásnější výhledy na Rio de Janeiro. Cena se pohybuje od 100 do 600 dolarů za noc. Pokud hledáte něco levnějšího, můžete najít hotely v jiných částech města, např. v centru nebo Santa Terese, kde ceny za noc začínají na 50 dolarů.

Apartmány

V Rio de Janeiru najdete také řadu apartmánů, ty jsou vhodné především pro rodiny nebo skupiny lidí. Apartmány často vedou na boční ulice, ale v blízkosti centra města a pláže. Cena za noc bývá až o polovinu levnější než v hotelu a apartmány jsou tak rozšířeným ubytováním pro cestovatele s menším rozpočtem.

Hostely

V Rio de Janeiru najdete mnoho hostels, které jsou oblíbené zejména mezi mladými lidmi. Jedná se o nejjednodušší a nejlevnější způsob ubytování. Ceny se pohybují mezi 15 a 25 dolarů za noc, mnoho hostels také poskytuje snídani a Wi-Fi zdarma. Hostely jsou ideální pro solový cestovatel nebo pro ty, kteří chtějí poznat nové lidi.

Airbnb

Airbnb je další možnost, jak si najít ubytování v Rio de Janeiru. Můžete najít celý byt nebo pokoj v bytě u místních lidí. Cena závisí na lokalitě ubytování, ale Airbnb bývá levnější než hotely. Navíc můžete získat tipy od místních, kam se vypravit na zábavu nebo kam jít na dobré jídlo.

Pokud se plánujete vydat do Rio de Janeira, máte řadu možností na ubytování. Záleží na tom, jaký máte rozpočet a zda hledáte luxusní nebo jednoduché ubytování. Nezapomeňte si rezervovat ubytování v předstihu, zejména v letních měsících bývá mnoho míst rychle vyprodáno.


Letenka Brazílie Rio de Janeiro


Brazílie je země plná kontrastů, kde se mísí městský život s neuvěřitelnou přírodou, kulturní bohatství a nezapomenutelné zážitky. A jedním z nejpopulárnějších míst pro návštěvu je bezesporu Rio de Janeiro.

Rio de Janeiro leží v jihovýchodní části Brazílie a je druhým největším městem země. Je to město slunce, pláží, karnevalu a salsy. Známé je nejen svou krásou, ale také svou historií, kdy se stalo hlavním městem Brazílie v roce 1808, kdy portugalský král utíkal před Napoleonem. Dnes Rio de Janeiro patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům v Latinské Americe.

Nejvýznamnějším symbolem města je bezpochyby nevysoká hora Corcovado, na jejímž vrcholu se nachází socha Krista Spasitele, která se stala světově proslulou díky své velikosti a nádhernému panoramatu na město. Další hojně navštěvovanou památkou je i dominantní znak města, hora Pão de Açúcar, která se vynořuje z moře a díky lanové dráze na ni můžete vylézt a vychutnat si z ní opět nádherný pohled na město.

Pro turisty hlavně na letní měsíce je Ria ideálním místem k odpočinku. Rio de Janeiro nabízí řadu pláží, mezi nejpopulárnější patří Copacabana a Ipanema, které jsou pro svůj bílý jemný písek a jasné modré moře velkým lákadlem. Kopakabana je zřejmě jedna z nejznámějších pláží na světě; tvoří jí zhruba šest kilometrů dlouhý písečný pás a kolem ní se rozprostírají kavárny, bary a klubové areály.

I když je Ria hlavně proslulá díky plážím a přírodě, má také velkou kulturní hodnotu. V centru města se nachází Colombo Café, které je hlavní památkou kulturního dědictví a je v provozu již od roku 1894. Vedle toho jsou tu nádherné parky, muzea, opery a velkolepé stavby jako například západně od centra města se tyčí slavné Maracanã, největší fotbalový stadion na světě, které hostilo finále mistrovství světa v roce 1950.

Cesta do Rio de Janeiro může být skutečně nezapomenutelným zážitkem, ale současně také nákladným. Letenky do Brazílie se nabízejí v rozsahu cen od $1000 až po více než $2000. Také let s dvěma přestupy bývá levnější. Proto je dobré plánovat cestu s dopředu. Dá se najít výhodnou cenu do října - kdy ceny letenek klesají.

Rio de Janeiro je naprosto úchvatné město, které se zapsalo do paměti návštěvníků po celém světě. Pokud hledáte odpočinek, dovolenou plnou zábavy a zároveň bohaté kulturní zážitky, je Rio de Janeiro Vaší volbou.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky