Najděte nejlevnejší letenky

Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)

Letenka Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Pokud hledáte relaxaci na tropických ostrovech, Nikaragua Corn Islands jsou určitě jedno z nejlepších míst, kam se můžete vydat. Ačkoli tato malá souostroví jsou méně známé než jiné turistické destinace, nabízejí nádherné pláže, úchvatné výhledy a vynikající potápěčské možnosti.

Corn Islands, jak jsou občas nazývány, se skládají z dvou ostrovů: Big Corn Island a Little Corn Island. Tyto dvě ostrovy leží u Karibského moře, zhruba 70 km od pobřeží Nikaraguy.

Přestože jsou tyto ostrovy součástí Nikaraguy, mají svůj vlastní jedinečný styl, který se odlišuje od zbytku této středoamerické země. Tato unikátní atmosféra je způsobena jak životním stylem obyvatel, tak unikátními kulturními tradicemi.

Ostrov Big Corn Island je větší z těch dvou a je domovem pro větší počet obyvatel. Je zde také více turistických zařízení, což znamená, že je ostrov více rozvinutý.

Na druhé straně Little Corn Island je o mnoho menší, méně turistický a má spíše pouze přírodní pláže a ostrovní zážitky. Toto je místo pro ty, kteří hledají klid a odpočinek.

Nejlepším způsobem, jak se dostat na Corn Islands, je letecky. Existují dvě možnosti. Můžete cestovat z hlavního města Nikaraguy, Managua, nebo z Leonu. Lety trvají zhruba 1,5 hodiny a lety jsou provozovány dvěma letadlovými společnostmi. Můžete si také o jet z několika dalších destinací v Karibiku, jako je Belize City.

Přestože je Nikaragua známá pro svoje levné náklady, letenky na Corn Islands jsou často drahé. Ceny se ale mohou lišit v závislosti na ročním období a dních v týdnu. Pokud máte flexibilní plánování, můžete najít levné letenky.

Při příjezdu se na ostrovech můžete ubytovat ve velkém počtu malých hotelů a penzionů. Tyto hotely nabízejí širokou škálu cenových a ubytovacích možností, od luxusních resortů až po levné hostely. Většina z nich se nachází v blízkosti pláží, takže si můžete užít svůj pobyt v plné parádě.

Zajímavým faktorem těchto ostrovů je i jejich gastronomická nabídka. Pokud máte rádi mořské plody, budete na Corn Islands v nebi! Zdejší kuchyně je inspirovaná karibskými kořením a místními surovinami. Můžete ochutnat mnoho různých pokrmů, jako jsou krevety na grilu, rybí tacos a různé osvěžující nápoje.

Tyto ostrovy mají mnoho možností jak si užívat volný čas, od potápění, snorklování, kajakářství a rybolovu, až po procházky po krásné přírodě. Nezapomeňte také ochutnat místní rum a navštívit místní rybářské vesnice.

Corn Islands jsou bezesporu jedním z nejkrásnějších a nejrelaxačnějších míst v Karibiku, která stojí za to navštívit. Tento úchvatný ráj je ideální volbou pro ty, kdo hledají relaxaci, klid a zažití nezapomenutelných zážitků.


Počasí Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Nikaragua Corn Islands jsou dvě malé karibské ostrovy na východním pobřeží Nikaraguy. Zahrnují Big Corn Island a Little Corn Island.

Počasí na Nikaragua Corn Islands je tropické, s teplotami kolem 27-30 °C během celého roku. V létě (červen až září) může být více vlhko a deštivé, zatímco v zimě (leden až březen) může být sušší. Nicméně, déšť může přijít kdykoliv během roku, takže byste měli být připraveni na nečekané deště.

Hlavním rizikem v oblasti jsou hurikány, které občas mohou v této oblasti zasáhnout. Nejsilnější sezóna hurikánů je od června do listopadu, takže pokud plánujete cestu na Nikaragua Corn Islands v této době, měli byste být opatrní a sledovat předpovědi počasí.

Kvůli své poloze v Karibiku, Nikaragua Corn Islands jsou obklopeny nadýchanými korálovými útesy a krásnými bílými plážemi. Díky tomu jsou ideálním místem pro milovníky potápění a šnorchlování. Stejně tak jsou tyto ostrovy také skvělým místem pro relaxaci a odpočinek při výhledu na nádherné Karibské moře.

Celkově tedy můžete očekávat převážně slunečné a teplé počasí na Nikaragua Corn Islands, nicméně seberete-li si s sebou i pláštěnku a ochranu před sluncem, budete připraveni na všechny překvapivé počasové změny, které vám během vaší cesty mohou přijít.


Dovolená Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Nikaragua může být pro mnoho lidí neznámou, nebo dokonce nevyhledávanou destinací, ale stojí za to se na ni podívat. Pokud hledáte nádherné pláže, teplé moře a příjemné počasí, určitě byste měli navštívit ostrovy Corn Islands.

Corn Islands jsou dvě malé ostrovy ležící u pobřeží Nikaraguy, Big Corn Island a Little Corn Island. Obě ostrovy jsou krásné a stojí za to je navštívit, pokud toužíte po tropickém ráji.

Big Corn Island nabízí mnoho aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, rybaření a surfování. Tento ostrov má mnoho restaurací, barů a obchodů, takže se nebudete nudit.

Little Corn Island je více izolovaný a klidnější než velký Corn Island. Na tomto ostrově najdete nádhernou přírodu, čerstvé mořské plody a úžasné výhledy na Karibik. Malé Corn Island je ideální pro ty, kteří hledají klid a klidnou dovolenou.

Pro cestu na tyto ostrovy se doporučuje let z Managuy nebo Granady, přičemž let trvá zhruba hodinu. Na ostrovech najdete mnoho cenově dostupných ubytování včetně hotelů, hostelek a apartmánů.

Jídlo na ostrovech je chutné a čerstvé, s mnoha restauracemi nabízejícími speciality z čerstvého mořského ovoce a dalších místních specialit. Pokud se chystáte na ostrovy Corn Islands, neměli byste si nechat ujít atmosféru místního trhu, kde najdete mnoho skvělých tradičních nikaragujských jídel.

Pokud hledáte dokonalou plážovou dovolenou, Nikaragua není srovnatelná s jinými turistickými destinacemi. Corn Islands nabízejí překrásné pláže, teplé moře a nejpravděpodobněji nejkrásnější místo v Nikaragui. Pokud tedy hledáte tropický ráj za cenově dostupnou cenu, Nikaragua a Corn Islands jsou pro vás tou správnou volbou.


Ubytování Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Pokud hledáte exotickou a neobyčejnou dovolenou, mohou být Nikaragujské ostrovy Corn Islands tou pravou volbou. Tyto dvě idylické korálové ostrovy Big Corn Island a Little Corn Island leží na Karaibském moři, těsně u pobřeží Nikaraguy.

Big Corn Island

Big Corn Island je větší ze dvou ostrovů a leží na jižním konci korálového oblouku. Nabízí nejen krásné pláže, ale i pestrou a velmi aktivní životní styl. Na ostrově najdete celou řadu restaurací, barů a obchodů. Můžete si užít šnorchlování, potápění, rybolov a mnoho dalších aktivit. Přesto, že Big Corn Island je turistickým centrem, stále si zde můžete užít klidné a relaxační chvíle na nekonečných plážích, které nabízí.

Ubytování: Na Big Corn Island nabízí řadu možností pro ubytování, včetně hotelů, hostelu a menších bed&breakfast. Ceny se pohybují od 30 do 100 USD za noc v závislosti na požadovaném standardu.

Little Corn Island

Little Corn Island se nachází asi 45 minut lodí od Big Corn Islandu a stále se jedná o méně obydlený a nekomerční ostrov. Italské a francouzské odkazy se objevují v jeho architektuře a kuchyni. Zajímavou památkou je také Little Corn Island Lighthouse, který je stále v provozu dodnes. Na ostrově nenajdete auta ani skútry, pouze koňská povozka a jízdní kolo. Ostrov má mnoho mírných zátok, a několik krásných bílých pláží s tyrkysovou vodou.

Ubytování: Little Corn Island nabízí mnoho možností pro ubytování, ať už hledáte něco pro speciální příležitost nebo jednoduché a útulné ubytování. Ceny se pohybují od 35 do 200 USD za noc.

Jak se dostat na Islas del Maiz (Nikaragujské Corn Islands)

Pro návštěvu Nikaragujských Corn Islands je třeba nejprve cestovat do Managuy. Odtud budete muset jet autobusem nebo autem na východní pobřeží Nikaraguy do přístavu El Rama. Z El Ramy poté můžete plout lodí na Big Corn Island (trajekt trvá asi 6 hodin). Po příjezdu na Big Corn Island můžete plout po dalších 45 minutách na Little Corn Island.

Celkově jsou Nikaragujské Corn Islands skvělým místem pro ty, kteří hledají exotickou dovolenou a zároveň chtějí objevovat okolí. Ostrovy nabízejí mnoho různých aktivit, ať už jste nadšený vodní sportovec, nebo jen chtějí užívat pláže a klid. Všechno toto spojíte s bohatou místní kulturou a skvělým ubytováním a získáte tak jedinečnou zážitkovou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


1. Jak se dostat na Corn Islands?
Na Corn Islands se lze dostat pouze letecky nebo lodí z přístavu v Bluefields.

2. Jakým jazykem se mluví na Corn Islands?
Na Corn Islands se mluví převážně anglicky a španělsky.

3. Jaké je počasí na Corn Islands?
Počasí na Corn Islands je tropické s vysokou vlhkostí a teplotami kolem 30 °C. Může sem přijít i hurikánové období, které trvá od června do listopadu.

4. Kde se dá dobře najíst na Corn Islands?
Na obou ostrovech se dá najít řada restaurací nabízejících místní speciality, jako jsou ryby nebo plody moře.

5. Co se na Corn Islands dělá?
Na Corn Islands se lze věnovat potápění, šnorchlování a jiným vodním aktivitám. Také se zde dají navštívit malé pláže a turistické trasy.

6. Kde na Corn Islands se dá ubytovat?
Na Corn Islands se nachází řada hotelů, resortů a hostýlů. Nejvíce ubytování najdete na Big Corn Island.

7. Jaké jsou ceny na Corn Islands?
Ceny na Corn Islands se pohybují ve střední třídě, přičemž některé věci (jako např. potraviny) jsou cenově vyšší kvůli ostrovnímu charakteru místa.

8. Jak se v rámci ostrovů dopravovat?
Na ostrovech se lze pohybovat pěšky nebo nájemnými taxíky. Na Big Corn Island je dostupnější také motorka.

9. Co byste měli vědět o místní kultuře a tradicích?
Místní kultura je ovlivněna africkými a karibskými tradicemi. Je zde populární taneční styl punta, který patří k místní hudbě.

10. Je na Corn Islands bezpečno?
Na Corn Islands se lze bezpečně pohybovat, ale stejně jako všude jinde v zahraničí, je třeba být obezřetný se svými věcmi a mít na paměti základní bezpečnostní opatření.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky