Najděte nejlevnejší letenky

Kostarika Sarapiquí

Dovolená Kostarika Sarapiquí


Kostarika je bezesporu krásnou zemí s neuvěřitelnou přírodní scenérií a nedotčenými oblastmi. A právě mezi tyto ukryté klenoty patří i region Sarapiquí, který se nachází v provincii Heredia. Pokud váháte, kam byste se na svou další dovolenou měli vydat, Sarapiquí by mohla být tou správnou volbou. Tento článek se proto bude věnovat tomuto regionu a jeho neuvěřitelným zajímavostem.

Sarapiquí leží na severovýchodě Kostariky a je obklopen zelenou tropickou džunglí, vysokými horami a mohutnými řekami. Tento region je proslulý nejen svou divokou přírodou, ale také svými pestrobarevnými druhy ptáků a neuvěřitelnou flórou a faunou. V regionu Sarapiquí se nachází několik chráněných oblastí, jako například národní park La Selva, národní park Braulio Carillo a rezervace Rara Avis.

La Selva je jedním z nejvýznamnějších biologických stanic v Kostarice a nachází se v samotném srdci regionu Sarapiquí. Tento národní park se rozprostírá na ploše 1600 hektarů a je domovem více než 400 druhů ptáků, 5000 druhů rostlin a 1200 druhů motýlů. La Selva je skvělým místem pro přírodovědce, turisty i studenty, kteří se chtějí dozvědět více o tropické džungli a jejích obyvatelích.

Další chráněnou oblastí v regionu Sarapiquí je národní park Braulio Carillo, který se nachází v pohoří Cordillera Central. Tento park pokrývá rozlohu 47 tisíc hektarů a je v něm možné najít nespočet druhů rostlin a zvířat. Braulio Carillo je také domovem mnoha zajímavých turistických tras, jako například stezky Catarata La Paz a stezky Ruta de Los Nubes.

Rezervace Rara Avis je další úžasný kus přírody v regionu Sarapiquí. Tato rezervace se nachází na jihu regionu a je přístupná pouze letecky nebo pěšky. Z Rary Avis je úžasný výhled na přírodní scenérii Sarapiquí a je také domovem několika endemických druhů zvířat.

Mezi další turistické atrakce v Sarapiquí patří rafting po řece Sarapiquí, naučná stezka El Gavilán, vodopád Cascada San Luis, unikátní ekofarmy a řada dalších turistických aktivit.

Na závěr lze říci, že Sarapiquí je klenotem Kostariky a určitě stojí za návštěvu. Jeho neuvěřitelná příroda, krásné vodopády a úžasné turistické aktivity nabízí nezapomenutelnou dovolenou pro všechny milovníky přírody. Jestliže hledáte zážitky naplněné nezapomenutelnými vjemy, pak není co řešit – vyražte na dovolenou do Kostariky a objevte krásy regionu Sarapiquí.


Ubytování Kostarika Sarapiquí


Kostarika je země, kde se snoubí krása přírody s pohostinností místních obyvatel. Tato středoamerická země je pro turisty rájem, jelikož nabízí mnoho možností, ať už se jedná o dobrodružství v deštných pralesích nebo relaxaci na bílých plážích u Karibského moře. Jedním z míst, které jsou na seznamu mnoha turistů, je region Sarapiquí, který nabízí úžasnou přírodu a mnoho zážitků.

Sarapiquí se nachází na severu Kostariky a je obklopena hustými deštnými pralesy a řekami. Oblast je významná pro svou bohatou biodiverzitu, nabízí možnosti pozorování ptáků, zvířat a rostlinstva. Oblast je také domovem několika původních kmenů a nabízí mnoho historických a kulturních zážitků.

V oblasti Sarapiquí je mnoho možností pro ubytování. Od luxusních resortů po levnější hotelové pokoje. Pro ty, kteří hledají zaujímavou alternativu, jsou k dispozici i ekologické ubytování jako jsou například ekofarmy nebo lodění domky.

Mezi nejpopulárnější města v oblasti Sarapiquí patří Puerto Viejo de Sarapiquí. Toto městečko je vhodné pro ty turisty, kteří hledají aktivní dovolenou. Na řece Sarapiquí mohou turisté provozovat rafting, kajakářství a mnoho dalších vodních sportů. Pro ty, kteří se chtějí podívat na pobřeží, je tu možnost navštívit několik nedalekých pláží na Karibském pobřeží.

V Puerto Viejo de Sarapiquí se nachází také mnoho restaurací a barů, které nabízejí místní speciality a mnoho druhů koktejlů. Kromě toho jsou zde také muzea, galerie a obchody se suvenýry.

Ať už hledáte dobrodružství nebo relaxaci v krásné přírodě, oblast Sarapiquí v Kostarice je jedním z míst, které stojí za to navštívit. Nabízí nejen krásy přírody, ale také zajímavou kulturu a mnoho možností pro zábavu a odpočinek. Ubytování v této oblasti nabízí mnoho možností, které uspokojí jak náročného cestovatele, tak rodiny s dětmi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Sarapiquí


1. Jak se dostat do Sarapiquí?

Do Sarapiquí se dostanete buď autobusem nebo autem. Autobusy odjíždějí z San José a cesta trvá asi 2,5 hodiny. Pokud preferujete pohodlnější způsob cestování, můžete si pronajmout auto v San José a jet do Sarapiquí sami.

2. Kam se ubytovat v Sarapiquí?

Sarapiquí nabízí různé typy ubytování, včetně hotelů, hostelů a privátních apartmánů. Mezi nejpopulárnější hotely patří Susantha Garden Lodge, Selva Verde Lodge a La Quinta Sarapiquí Lodge.

3. Co dělat v Sarapiquí?

Sarapiquí je ideální místo pro dovolenou v přírodě. Můžete se projet na kajaku po řece Sarapiquí, vydat se na vodopády La Selva Biological Station nebo si užít obdivování zvířat v přírodních rezervacích, jako je například Reserva Biológica Tirimbina.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Sarapiquí?

V Sarapiquí najdete řadu restaurací, které nabízejí místní kuchyni, ale i mezinárodní speciality. Mezi nejlepší restaurace patří Restaurante La Sorda, Restaurante La Cabaña a Restaurante El Tikal.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny s dětmi v Sarapiquí?

Sarapiquí je skvělým místem pro rodiny s dětmi, protože nabízí mnoho aktivit, které jsou vhodné pro celou rodinu. Můžete si například vyzkoušet turistiku, jízdu na koni nebo projížďku na kajaku s celou rodinou. Pro děti jsou také skvělé návštěvy zoologické zahrady a zábavných parků, jako je například Hacienda Pozo Azul.


Počasí Kostarika Sarapiquí


Sarapiquí je oblast ležící na severovýchodě Kostariky, která je známá díky svému tropickému počasí a deštným pralesům. Průměrná roční teplota se zde pohybuje kolem 27°C, což znamená, že se jedná o velmi horké místo.

Nejvíce srážek spadne v období deště, které trvá přibližně od května do listopadu. V tomto období mohou být srážky opravdu intenzivní, a to i několik hodin denně. Výsledkem je bujná zeleň a řada vodopádů v oblasti.

Na druhé straně počasí v období sucha, které trvá od prosince do dubna, je naprosto opačné. Prší velmi málo a teploty stoupají ještě výše. Výsledkem je sušší a prachovitější krajina.

Do Sarapiquí je možné zavítat kdykoli během roku, ale nejlepší období je od listopadu do dubna, kdy je méně srážek, ale stále dostatek zeleně a životního prostoru pro mnoho zvířat, která v oblasti žijí.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Sarapiquí, mohou očekávat úžasnou přírodu, mnoho druhů exotických živočichů a rostlin a bohatou historii regionu. Sarapiquí je důležitou oblastí pro biologický výzkum a ekoturismus.

Celkově lze říci, že počasí v Sarapiquí je velmi charakteristické pro tropickou oblast a návštěvníci by se měli připravit na horko a vysokou vlhkost během celého roku, s výjimkou období sucha. Nicméně, bez ohledu na to jaké počasí v oblasti je, Sarapiquí nabízí úchvatné zážitky pro turisty, kteří hledají přírodu na dosah ruky.


Letenka Kostarika Sarapiquí


Pokud vaše srdce touží po exotické dovolené v tropických krajích, neváhejte a zarezervujte si letenku do jednoho z nejkrásnějších koutů Kostariky – do oblasti Sarapiquí. Tento malebný region se nachází v severovýchodní části státu, mezi Talamancovým pohořím a Karibským mořem. Pokud hledáte unikátní krajinu s neuvěřitelnou biodiverzitou a možností pozorování exotických druhů zvířat ve volné přírodě, pak neváhejte a vyrazte do této nádherné části Kostariky.

Sarapiquí je jedním z nejzajímavějších míst v zemi, které nabízí nekonečné množství aktivit a zážitků. Okolní horské masivy a pralesy slouží jako ideální prostředí pro turistiku, rafting, canyoning nebo horolezectví. Nejlepší částí Sarapiquí je ale jeho neuvěřitelná biodiverzita a možnost pozorování volně žijících zvířat. K dostání jsou místní pralesy, aktivity pro turisty, pralesní turistické stezky, možnosti pozorování zvířat a mnoho dalšího.

Na území oblasti se nachází největší středisko výzkumu deštných pralesů v zemi, kde se můžete dozvědět více o domorodých druzích rostlin a zvířat. Okolní pralesy jsou domovem mnoha ohrožených druhů, jako jsou létající draky, jaguáři, tapíři a mnoho dalších. Nezapomeňte si vybrat z některé z mnoha možností turistických tras, které vám umožní pozorovat tato zvířata v přirozeném prostředí.

Pokud jste převážně dobrodruh a máte chuť na adrenalinová dobrodružství, můžete se vydat na raftingovou výpravu na řece Sarapiquí. Zážitky, které nabízí tato řeka, jsou nesrovnatelné s jakoukoliv jinou aktivitou v oblasti. Vyrazit můžete i na druhé straně řeky, kde se můžete potápět v korálovém útesu, prozkoumat tajemný prales v horách nebo využít mnoha možností vodních sportů.

Pro milovníky přírody a podmořského světa jsou v Sarapiquí široké možnosti pro potápění a šnorchlování, stejně jako plavání s mnoha druhy korálů a ryb. V oblasti se nachází mnoho chráněných oblastí a parků. Tato chráněná území slouží jako ochrana přírodního a historického dědictví oblasti Sarapiquí a celé Kostariky, od pralesů až po deštné lesy a havajské sopky.

Na konec výletu navšivte místní království levharta a zamiloviejte se do tohoto dravce, kterého v Kostarice antropologická pracovnice Sharon Terry pojmenovala Diamondeye. Stejně tak můžete navštívit krokodýlí park, kde setkání s nebezpečným druhem, krokodýlem Morelet, je zajišťeno a vyzkoušet si i čaj z listů koka, který vám energii dodá na cestu domů.

Kostarika je zajímavým cílem pro všechny milovníky přírody a exotických koutu. Sarapiquí nabízí něco mnohem víc – fantastická vzpomínka, inspirace a hodiny pozorování zvířat ve volné přírodě. Neváhejte a zarezervujte si letenku do Kostariky, abyste si mohli vychutnat všechny pohádkové kraje, které tuto zemi nabízí.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky