Najděte nejlevnejší letenky

Džibutsko Džibutsko (hlavní město)

Počasí Džibutsko Džibutsko (hlavní město)


Džibutsko, oficiálně Džibutská republika, se nachází v oblasti zvané Tornádohou nebo Horní Afrikou. Počet obyvatel Džibutska se odhaduje na zhruba 921 tisíc. Džibutsko je malý stát s rozlohou pouhých 23,2 tisíce km², přesto se těší mnoha udivujícím místům a scenériím, které hostí.

A jaké je počasí v této oblasti?

Džibutsko je typicky suché místo a má horké tropické podnebí. V létě se průměrná teplota pohybuje okolo 41°C a v zimě je to kolem 27°C. Teploty se mohou navíc v noci zvedat pouze o 10-15 stupňů a venkovské oblasti nacházející se v blízkosti oblasti zvané Tornádový koridor se mohou potit. Zimní měsíce přinášejí mnoho větru z oblasti Rudého moře a Adenského zálivu, což pomáhá trochu regulovat teplotu.

Džibutsko má dva roční období, suchý a vlhký nicméně ani v období dešťů, tráví oblast mnoho dnů bez srážek. měsíce s deštěm se vyskytují pouze od května až do září. Průměrné srážky v Džibutsku jsou 127 mm ročně.

Cestovatelé, kteří navštíví Džibutsko v zimě, se mohou těšit na pouštní krajiny v důsledku suchého počasí. Je to také období, ve kterém se bude konat mnoho kulturních akcí. Léto na druhé straně může být příliš horké pro návštěvy míst, jako je například jezero Assal, což by mohlo být nebezpečné pro turisty - buďte tedy opatrní, když se rozhodnete navštívit tuto oblast.

Když se chystáte na návštěvu Džibutska, mějte na paměti horké počasí v létě a minimální srážky a suché krajiny. Pokud však rádi relaxujete na pláži nebo v přírodních lázních, může být období dešťů ideálním obdobím pro vás.

Džibutsko má mnoho krás, které můžete vidět, takže se na návštěvu připravte co nejlépe. Ať už je vaším cílem poznat místní kulturu, ochutnat tamní jídlo nebo prostě zažít něco nového, tato oblast si určitě zaslouží pozornost!


Ubytování Džibutsko Džibutsko (hlavní město)


Džibutsko je hlavním městem stejnojmenné země v Africe. Je to malý stát, ale má velký strategický význam - leží na křižovatce mezi Africkým rohem, Arábií a Indickým oceánem, což z něj dělá žádané místo na obchodních trasách.

Pro turisty je Džibutsko poněkud neznámou destinací, ale nabízí návštěvníkům řadu možností. Co se týče ubytování, jsou k dispozici některé hotely a penziony.

Jeden z nejlepších hotelů v Džibutsku je Kempinski Hotel Džibutsko, který se nachází na břehu moře. Je to luxusní hotel s nádherným výhledem na vodu. Kromě bazénu, sauny a fitness centra nabízí také bezplatný Wi-Fi připojení a parking. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené, všechny mají klimatizaci, satelitní TV, minibar a soukromou koupelnu.

Další možností ubytování je Djibouti Palace Kempinski, který má taktéž vynikající umístění na pobřeží. Hotel nabízí impozantní výhled na záliv a pouště kolem města. Vybaven je wellness centrem, vířivkou, saunou a fitness centrem. Kromě toho může návštěvník zůstat v kontaktu se světem díky bezplatnému Wi-Fi připojení a zabezpečenému parkovišti.

Kromě těchto hotelů v Džibutsku se nachází několik dalších možností ubytování. Některé z nich jsou podniky s nižší cenovkou. Pokud jste na rozpočet, můžete zvážit možnosti jako Hotel les Acacias či Les Sirenes, které nabízejí čisté a pohodlné ubytování za rozumnou cenu.

Ubytování v Džibutsku je k dispozici v různých cenových kategoriích, ať už hledáte luxus nebo cestování za rozumnou cenu. Bez ohledu na to, kterou možnost si zvolíte, vždy najdete pohodlné a vkusné ubytování. Navíc, město nabízí mnoho atrakcí pro turisty, kteří si mohou vychutnat jak krásy Moře Rudé, tak i navštívit tradiční suq a mnoho dalších míst, které z něj činí jedinečnou destinaci.


Dovolená Džibutsko Džibutsko (hlavní město)


Džibutsko je malá africká země na pobřeží Rudého moře, která nabízí úchvatné výhledy na okolní krajiny, fascinující kulturu a mnoho dalších zajímavostí. Může být ideální destinací pro ty, kteří touží po dovolené mimo turisty a hledají neotřelý zážitek.

Hlavní město Džibutsko je nejvýznamnějším turistickým centrem země a nabízí množství vyhlídek, bohatou kulturu a značně ojedinělý zážitek.

Jednou z největších turistických atrakcí v Džibutsku je vodopád Goda, který se nachází jen několik kilometrů od hlavního města. Tento rozsáhlý, čistý vodopád je skvělým místem k relaxaci, koupání a pikniku.

Dalším unikátním územím, které byste si neměli nechat ujít, je jezero Assal. Je to nejníže položené místo na africkém kontinentě a nabízí fascinující krajiny s bílými solnými plážemi, které jsou ideální pro fotografování a prozkoumávání.

Mezi další turistické atrakce patří tradiční suqy, které jsou stará města, kde se prodávají tradiční suvenýry, a nejbližší okolí národního parku Day Forest, kde můžete prozkoumat unikátní druhy rostlin a zvířat, které žijí v této oblasti.

Navštěvování místních trhů je také populární aktivitou v Džibutsku – zde si můžete koupit kvalitní suvenýry, jako jsou koření, oblečení, zboží z kůže a řemeslné výrobky. Kromě trhů je v Džibutsku také mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a upoznat zdejší obyvatele.

Pokud hledáte nezvyklou dovolenou a chcete vyzkoušet nové zážitky, Džibutsko může být skvělou volbou. Tato malá africká země nabízí nádherné výhledy na krajinu, ojedinělé zážitky, neuvěřitelné místa a fascinující kulturu. Džibutsko je možná trochu netradiční destinace, ale určitě to stojí za návštěvu.


Letenka Džibutsko Džibutsko (hlavní město)


Džibutsko je jedním z nejmenších států v Africe leží na východním pobřeží kontinentu. Hlavním městem je stejnojmenné město Džibutsko, které najdeme na jižním pobřeží afrického rohu, na břehu Adenského zálivu.

Džibutsko je často přehlíženo turisty, protože není považováno za turistickou destinaci. Ale pro ty, kteří chtějí prozkoumat svět, má Džibutsko mnoho skvělých a jedinečných nabídek, jako jsou solné jezera, gejzíry, horké prameny a krásné pláže.

Jedním z největších lákadel Džibutska jsou jeho solné jezera, která lze nalézt při cestování na jihu z Džibutského města. Tyto jezera poskytují jedinečnou kombinaci soli a lnu a jsou domovem mnoha druhů ptáků, jako jsou například různé druhy plameňáků.

Další z největších lákadel Džibutska jsou gejzíry a horké prameny, které se nacházejí v oblasti Tadjoura. Tyto geotermální jevy jsou naprosto ohromující, a pro ty, kteří rádi prozkoumávají světové přírodní zdroje, určitě stojí za návštěvu.

Pokud vás zajímají pláže, po kterých se můžete povalovat, pak jistě budete potěšeni krásnými plážemi Džibutska. Některé z nejlepších pláží, které můžete navštívit, jsou v oblasti Arta a Tadjoura.

Cestování do Džibutska z jiných zemí nejsou levná záležitost, ale je to cesta, která se určitě vyplatí. Let z Prahy do Džibutska trvá přibližně osm a půl hodiny s jedním přestupem. Cena letenky se liší podle sezóny, takže není od věci sledovat ceny a využívat last minute nabídky.

Džibutsko je ideální volba pro ty, kteří chtějí vidět něco nového a unikátního. Solné jezera, gejzíry, horké prameny a krásné pláže jsou jen některé z lákadel, které země nabízí. Takže pokud hledáte příjemné a nelehké dobrodružství, Džibutsko je skvělou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Džibutsko (hlavní město)


1. Co je Džibutsko za zemi?

Džibutsko je africký stát, který se nachází v oblasti známé jako "Rožek Afriky" na východním pobřeží Afriky. Má rozlohu přibližně 23 000 km2 a populaci kolem 1 milionu lidí.

2. Jaký je hlavní jazyk v Džibutsku?

Oficiálním jazykem Džibutska je francouzština, ale většina lidí hovoří arabsky nebo somálsky.

3. Je bezpečné cestovat do Džibutska?

Vzhledem k blízkosti ke konfliktním oblastem a hrozbě terorismu, je třeba být při cestování do Džibutska velmi opatrný. Je důležité brát v úvahu aktuální bezpečnostní situaci a řídit se pokyny místních úřadů a konzulátů.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Džibutsku?

Džibutsko není příliš známé jako turistická destinace, nicméně turisté mohou navštívit národní parky, například Národní park Day Forest nebo Národní park Forêt du Day, skalní malby v Laga Hachilu a pláže u Tadjourah.

5. Jaké jsou hlavní odvětví ekonomiky v Džibutsku?

Hlavním odvětvím ekonomiky v Džibutsku jsou doprava a logistika. Džibutský přístav je jedním z největších a nejvýznamnějších přístavů v Africe a díky své poloze mezi Suezským průplavem a Adenským zálivem je klíčovým významem pro mezinárodní obchod. Ostatní důležité ekonomické odvětví zahrnují rybolov, těžbu soli a turismus.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky