Najděte nejlevnejší letenky

Řecko Kos Kefalos

Letenka Řecko Kos Kefalos


Kefalos je krásné městečko na ostrově Kos, který si zamilují všichni milovníci krásné přírody, historických památek a bílých pláží s azurovým mořem. Pokud plánujete cestu do Řecka a hledáte tropický raj, městečko Kefalos se vám bude určitě líbit.

Jak se tam dostat?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Kefalosu, je letecky. Z České republiky nebo Slovenska si můžete objednat letenky na letiště Kos (KGS), které leží pouhých 15 km od Kefalosu. Z letiště Kos se snadno dostanete do Kefalosu autobusem, taxíkem nebo pronájmem auta.

Jaké jsou nejlepší pláže v Kefalosu?

Kefalos má mnoho nádherných pláží, ale nejznámější jsou Paradise Beach, Kamari Beach a Kefalos Beach. Paradise Beach se nachází na jižní části ostrova a je jedním z nejušlechtilejších míst na Kosu. Kamari Beach nabízí ideální podmínky pro vodní sporty a Kefalos Beach je dokonalou volbou pro relaxaci a slunění.

Kde se ubytovat v Kefalosu?

Kefalos nabízí mnoho možností ubytování, od hotelů a apartmánů až po luxusní vily s výhledem na moře. Pokud hledáte cenově dostupné ubytování, můžete si vybrat z hotelů a apartmánů v centru města. Pro ty, kteří hledají luxus, jsou k dispozici luxusní hotely a vily na pláži.

Co vidět v okolí?

V okolí Kefalosu se nachází mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Můžete si prohlédnout středověkou pevnost Kastro, která se nachází na kopci nad městečkem Kefalos. Také byste měli navštívit antické sídlo Asklepion, které je známé svou léčebnou praxí v antických dobách.

V Kefalosu najdete také mnoho malebných křesťanských kostelů, například kostel sv. Jana Křtitele. V blízkosti městečka se nachází také klášter pravoslavného svatého Jana Kapistránského, který je také turistickou atrakcí.

V Kefalosu můžete také ochutnat místní speciality, například sypané sýry a olivový olej. Pokud jste milovníkem ryb a plodů moře, určitě si nenechte ujít místní restaurace, kde najdete čerstvé chobotnice, krevety a jiné mořské plody.

Kefalos je ideálním místem pro dovolenou pro každého, kdo hledá krásné přírodní scenérie, bílé pláže a křišťálově čisté moře. Navštivte toto krásné řecké městečko a objevte jeho kouzlo a krásy.


Ubytování Řecko Kos Kefalos


Kefalos je obec na jihozápadě ostrova Kos v Egejském moři v Řecku. Je to oblíbené letovisko pro turisty vyznávající klidnou dovolenou a odpočinek od shonu města.

V Kefalu najdete mnoho možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů a vil. Záleží na tom, jakou úroveň komfortu a služeb chcete. Většina hotelů a apartmánů se nachází v blízkosti pobřeží, s krásným výhledem na moře.

Mnoho hotelů v Kefalu nabízí all-inclusive balíčky, což znamená, že máte v ceně ubytování i stravu. Toto je ideální volba pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří chtějí v průběhu dne relaxovat a nemuset se starat o hledání restaurací.

Pro ty, kteří chtějí více soukromí, jsou k dispozici vilové ubytování. Tyto vily jsou většinou plně vybavené kuchyní a mohou být ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí strávit dovolenou spolu.

Jednou z nejlepších věcí na Kefalu je poloha – máte snadný přístup k některým z nejkrásnějších pláží na ostrově. Pláž Kamari je populární volbou, s jemným pískem a klidným mořem, ideální pro plavání. Kromě toho si můžete pronajmout vodní skútry a další vodní sporty.

V Kefalu najdete i mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční řeckou kuchyni. K dispozici jsou také mnoho barů a klubů, takže si můžete užít i noční život.

Celkově lze říci, že Kefalos je skvělé místo pro klidnou dovolenou v Řecku. Nabízí mnoho krásných pláží, skvělé ubytování a vynikající restaurace. Pokud hledáte místo k odpočinku a relaxaci, Kefalos by mohl být vaše ideální volba.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kos Kefalos


1. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Kos?
- Mezi nejlepší pláže patří pláž Paradise, Tigaki, Mastichari a Kardamena.

2. Kde se nachází Kefalos?
- Kefalos je malá vesnice, která se nachází na jihozápadě ostrova Kos.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště na Kefalos?
- Nejlepší způsob jak se dostat z letiště na Kefalos je pronajmout si auto nebo si objednat taxi.

4. Co mohu vidět v Kefalos?
- Kefalos nabízí krásné pláže a historické památky, jako jsou ruiny antického města Astypalea a četné větrné mlýny.

5. Kde mohu najít tradiční řeckou kuchyni v Kefalos?
- Tradiční řeckou kuchyni můžete najít v několika restauracích v centru vesnice Kefalos.

6. Jsou v Kefalos možnosti vodních sportů?
- Ano, v Kefalos najdete možnosti vodních sportů, včetně potápění, jízdy na vodním skútru a windsurfingu.

7. Který je nejlepší čas na návštěvu Kefalos?
- Nejlepší čas na návštěvu Kefalos je od června do září, kdy jsou teploty příjemné a moře je teplé.


Počasí Řecko Kos Kefalos


Řecký ostrov Kos je jedním z nejvíce navštěvovaných turistických míst v celé Řecku. Mezi oblasti na tomto ostrově patří i městečko Kefalos, které se nachází na jihozápadním cípu ostrova. Počasí v oblasti Kefalosu je typické pro středomořskou oblast, což znamená horká léta a mírné zimy.

Léto na Kosu začíná již v květnu a trvá až do září. Nejvyšší teploty jsou zaznamenány v červenci a srpnu, kdy se teploty pohybují kolem 32-33 °C. V červnu a září je počasí o něco mírnější, s teplotami okolo 28-29 °C. V zimě jsou teploty mnohem nižší, ale stále jsou mnohem příjemnější, než mnoho lidí očekává. Teploty se pohybují mezi 12-16 °C.

Oblast Kefalos je vystavena silnému větru, což může způsobit určité problémy pro turisty. Protože se nachází na jihozápadním cípu ostrova, silný vítr zasáhne oblast nejvíce, což může být pro turisty obzvlášť v létě velmi osvěžující.

Voda na plážích Kefalosu dosahuje teploty až 25-27 °C během léta, což je ideální pro koupání v moři. Pláže jsou čisté a mnoho z nich má bílý písek. Oblast je také ideální pro různé vodní aktivity, jako je surfování, vodní lyžování a jízdou na jetových lyžích.

V Kefalosu jsou přítomny silné letní slunce, takže je důležité používat opalovací krémy s vysokým faktorem. Je také důležité pít hodně vody, protože horké počasí může vyvolat dehydrataci.

Celkově vzato, počasí v oblasti Kefalosu na ostrově Kos je ideální pro turisty, kteří chtějí užít si horké léto v krásné oblasti. Během zimy může být trochu chladnější, ale pořád je to mnohem teplejší než v mnoha jiných evropských zemích.


Dovolená Řecko Kos Kefalos


Když si říkáte, kam vyrazit na nezapomenutelnou dovolenou, jedno jméno by vám nemělo uniknout a tím jménem je Řecko! Toto úchvatné místo nabízí všechno, co potřebujete k dalekosáhlému pobytu v nejvyšším stylu. V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších turistických destinací v Řecku, konkrétně na Kos a Kefalos v Kosu.

Kos je jedno z nejpopulárnějších míst pro turisty, kteří hledají po celém světě relaxaci na pláži, dlouhé procházky v přírodě a nezapomenutelné zážitky. Naleznete zde množství překrásných pláží, prvotřídní restaurace a bary a spoustu možností pro zájezdy a výlety.

Jedna z nejlepších čtvrtí v Kosu je Kefalos - malé městečko, nacházející se na jihozápadě ostrova. Zdejší neokoukané pláže a zátoky vás rozhodně dostanou a domluvit se zde dokážete lehce čerstvě připraveným jídlem - tradiční řecká kuchyně, zahrnující čerstvé turistické nabídky. Průzkumníci mohou také využít historické a kulturní památky, které tady jsou.

Jednodenní výlet lze například podniknout do řeckého hlavního města Atény. Zde můžete navštívit Akropoli, Parthenón, Národní archeologické muzeum a mnoho dalších zajímavostí. Pro milovníky přírody je doporučeným oplocením Lesní rezervace Plaka, kde se nachází mnoho druhů stromů a zvířat.

Pro ty, kteří rádi plavou, se určitě představí Bouboulinas Pláž v Kefalosu, jedna z nejoblíbenějších pláží v této části řeckého ostrova. Díky příznivému větru je ideálním místem pro surfování na windsurfingu i kiteboardingu. Animace se tu udržují v podobně lehké formě jako na velkých kosmopolitních plážích, bez velkého množství hotelů a podobných zařízení.

Zhruba šestnáct kilometrů od Kefalosu naleznete další atrakce: Poseidonův chrám v Heliosu. Tato chrámová stavba vznikla v první čtvrtině 6. století před naším letopočtem, poté byla část chrámu přemístěna do Londýna, ale i to, co zbylo, stojí za návštěvu.

Na Kosu můžete také navštívit mnoho velmi atraktivních pláží a kostelů, ale zároveň i pouští a míst, které se staly svědky velkých dějin. Pro ty, kteří hledají krásné místo pro dovolenou, Řecko určitě patří na první místa, a to hlavně díky nesčetnému množství historických a kulturních památek. Ať už se vydáte kamkoliv, ostrov Kos vždy patří mezi nejnavštěvovanější turistické cíle v Řecku.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky