Najděte nejlevnejší letenky

Finsko Espoo

Počasí Finsko Espoo


Finsko, země tajemných pohádek a mrazivých zim, se pyšní mnoha nádhernými městy a oblastmi, které turisty doslova lákají jako magnet. Mezi tato města patří i krásné město Espoo, které leží v jihozápadní části Finska, jen kousek od hlavního města Helsinek.

Espoo je krásné město se spoustou míst k vidění a mnoho aktivit pro turisty z celého světa. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce patří místní příroda, která je obzvlášť krásná během zimy a sněhových kalamit, ale také v létě při procházkách po borových lesích.

Počasí v Espoo je typické pro Finsko, což znamená, že se zde vyskytují silné větry, vysoké srážky a kruté mrazy. V zimě teploty klesají pod -20°C, což může být pro turisty obtížné, ale zároveň fascinující. V létě se teploty zvyšují, ale stále zůstávají poměrně nízké, průměrná teplota se pohybuje kolem 18-20°C.

V zimě je v Espoo dostatek společenských akcí, které přitahují turisty z celého světa, například kvůli oslavám Vánoc nebo slavnostem zamrzlého moře, které se konají v nejchladnějších měsících. V létě se pak můžete těšit na koncerty, festivaly, soutěže a mnoho dalších akcí, které jsou v této oblasti během léta velice populární.

Kromě toho, že se jedná o krásné a zajímavé místo, které stojí za návštěvu, Espoo nabízí také vysoký standard ubytování a stravování. Dále zde existuje řada outdoorových aktivit, které lze praktikovat po celý rok.

Celkově lze říci, že Espoo je skvělým místem pro všechny, kteří si chtějí užít trochu mrazivého pohádkového kouzla, ale také zároveň chtějí cestovat a objevovat nová místa. Espoo je město, které se vyplatí navštívit a zůstať tam alespoň pár dní, protože zde nenajdete jen neuvěřitelnou přírodu a klid, ale také spoustu zábavy a kulturních akcí.


Dovolená Finsko Espoo


Finsko je krásná země, kde je spousta skvělých míst k návštěvě. Espoo je jedno z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst, které má Finsko k dispozici. Je to město plné krásné přírody, ale také mnoha zajímavých památek. Ideálním místem pro dovolenou, kde si můžete užít jak klid a přírodu, tak i kulturní zážitky.

Příroda v okolí Espoo

Jedno z nejkrásnějších míst, které lze v Espoo navštívit, je Nuuksio National Park. Je to přírodní krása s mnoha stezkami, kde si můžete užít krásu finské oblasti a nechat se unášet vzduchem plným čerstvého vzduchu. Je to ideální místo pro piknik, procházky, cyklistiku, nebo turistiku. Park se nachází asi 40 minut jízdy od centra Espoo, takže není problém se tam dostat.

Hovorčovická zátoka je další oblíbenou přírodní krásou v okolí Espoo. Je to krásné místo, kde si můžete užít klid a krásu přírody. Pokud máte rádi vodní sporty, můžete se tam věnovat windsurfingu, kajakářství nebo jiným vodním aktivitám.

Kulturní zážitky v centru města

Espoo má mnoho kulturních památek k návštěvě. Hlavní atrakcí je Espoo Cathedral, která se nachází v centru města. Tato katedrála byla postavena v roce 1925 a je to krásná budova s nádhernými vitrážemi a malbami. Je to ideální místo pro návštěvu, protože reprezentuje krásu finské architektury a umění.

Dalším kulturním zážitkem v Espoo je Tapiola Garden City - to je oblast ve stylu moderní architektury, vybudovaná ve 50. letech. Tento městský park je výjimečný svou krásou a klidem, ale také svými moderními stavbami a uměním. Je to ideální místo pro relaxaci, procházky a pikniky.

Dovolená v Espoo

Dovolená v Espoo je skvělou volbou pro každého, kdo hledá místo plné přírodních i kulturních zážitků. Je to krásné město s mnoha zajímavými památkami a přírodními krásami, které si můžete užít. Budete mít možnost užít si krásu finské krajiny, pokud se vydáte do Nuuksio National Park, nebo si užijete vodní sporty na Hovorčovické zátoce. Navštívíte-li centrum města, můžete se kochat krásou Espoo Cathedral nebo Tapiola Garden City.

Dovolená v Espoo je skvělou volbou pro každého, kdo touží po klidu a přírodě, ale také touží po kulturních zážitcích a nových zážitcích. Jestliže se chystáte na dovolenou do Finska, určitě neváhejte navštívit Espoo - budete nadšeni!


Ubytování Finsko Espoo


Finsko je země plná přírodních krás, ale také moderních měst, jako je Espoo. Nachází se nedaleko Helsinek a nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Pokud plánujete tuto oblast navštívit, je důležité mít perfektní ubytování. V tomto článku se podíváme na některé možnosti, které jsou vám k dispozici.

1. Hotel Scandic Espoo

Nacházející se v srdci města, tento hotel je ideálním místem pro ty, kteří hledají pohodlí a stylový design. S 94 pokoji, které jsou vybaveny moderními prostředky, jako jsou plazmové televize a bezplatné Wi-Fi připojení, si tady určitě užijete luxusní pobyt. K dispozici jsou také restaurace, bary a tělocvičny pro hosty.

2. Original Sokos Hotel Tapiola Garden

Tento hotel je ideálním místem pro ty, kteří chtějí být blízko přírody. Nachází se v zelené čtvrti Tapiola v Espoo, která je známá svým designem zahrady a parků. Tento hotel nabízí 154 prostorných pokojů, které jsou vybaveny klimatizací, plazmovou televizí a bezplatným Wi-Fi připojením. Na místě jsou také restaurace, bary, posilovna a sauna.

3. Forenom Aparthotel Espoo Leppävaara

Pokud hledáte ubytování, které vám dává více nezávislosti, doporučujeme Forenom Aparthotel Espoo Leppävaara. Nachází se v obchodní čtvrti Leppävaara a nabízí útulné studiové apartmány s plně vybavenou kuchyní. Hosté mohou využívat také prádelnu a bezplatné Wi-Fi připojení. Tato možnost je ideální pro ty, kteří hledají střední cenu ubytování s vyšším stupněm flexibility.

4. Hotell Korpilampi

Pokud se chystáte do Finska za lyžováním nebo jinými zimními sporty, Hotell Korpilampi je tou nejlepší volbou pro vás. Nachází se v blízkosti ski areálu Serena a je obklopen přírodou. Hotel nabízí 151 pokojů a apartmánů, krytý bazén, sauna a fitness centrum. Hosté mohou využít bezplatné Wi-Fi připojení i parkování.

5. Hostel Rastila Camping Helsinki

Pokud hledáte jednoduché ubytování za přijatelné ceny, Hostel Rastila Camping Helsinki je ideální volbou. Nachází se v těsné blízkosti Helsinek a je obklopen krásnou přírodou. Hostel nabízí nejen ubytování v pokojích, ale také v tradičních finských chatkách. Hosté mohou využít bezplatné Wi-Fi připojení a parkování.

V Espoo je mnoho možností ubytování a záleží jen na vašich preferencích, kterou z nich si vyberete. Ujistěte se, že vybíráte tuto možnost včas, protože v období turistické sezóny mohou být místa rychle vyprodána. Udělejte si tedy dobrý plán a užijte si svou dovolenou v Finsku naplno.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Espoo


Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do Espoo?
Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do Espoo, je použití veřejné dopravy. Můžete použít vlak nebo autobus s přestupem v Helsinkách. Pokud preferujete soukromou dopravu, můžete si půjčit auto nebo si objednat taxi.

Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Espoo?
V Espoo je mnoho turistických atrakcí, včetně Nuuksio National Park, EMMA - Espoo Museum of Modern Art, Muzeum Tapiola, Espoo Cathedral, Lonna Island, a mnoho dalších.

Jaké jsou nejlepší restaurace v Espoo?
V Espoo najdete mnoho skvělých restaurací, včetně Fat Lizard, Oregano, Ravintola Pitajanmaki, Cafe Veranda, Cafe Kuppi & Muffini a mnoho dalších.

Jaké jsou nejlepší hotely v Espoo?
V Espoo najdete mnoho skvělých hotelů, včetně Hotel Korpilampi, Hotel Hanasaari, GLO Hotel Sello, Scandic Espoo a mnoho dalších.

Kde se nachází nejlepší nákupní centra v Espoo?
V Espoo se nachází mnoho nákupních center, včetně Sello, Iso Omena, Espoontori, Lippulaiva a mnoho dalších. Každé centrum nabízí různé obchody, restaurace a služby.


Letenka Finsko Espoo


Pokud plánujete svou další dovolenou a hledáte netradiční destinaci, možná byste měli zvážit návštěvu Finska a jeho druhé největší město Espoo.

Espoo se nachází asi 20 kilometrů od finského hlavního města Helsinek a je nejvíce známa svou moderní architekturou a krásnou přírodou. Navštívit můžete mimo jiné Espoovskou katedrálu, která je jedním z nejvyhledávanějších turistických míst ve Finsku. Katedrála byla postavena v roce 2005 a stojí na místě, kde stávala stará dřevěná kostelík.

Dalším turistickým lákadlem je Pakrácký dům, který byl postaven v roce 1910 a je dnes patří mezi nejvíce dochované dřevěné domy ve Finsku. Dům hostí výstavy a kulturní akce.

Pro milovníky přírody je ideální místem na procházky a pikniky vrch Tapiola, který se nachází v blízkosti Espoo. Kalokairi je další přírodní krásou, která je nejvíce známa svými krásnými jezírky a lesy. Na letenku do Finska se tedy můžete těšit na procházky v krásné přírodě.

Espoo je rovněž největším centrem výzkumu a technologie ve Finsku. Také se zde nachází množství univerzit a vysokých škol, což potvrzuje jeho postavení jako vzdělávacího a kulturního centra Finska.

Pokud cestujete s rodinou, měli byste zvážit návštěvu Muzea moderního umění EMMA, které hostí celou řadu výstav a kulturních akcí pro rodiny.

Letecká společnost Finnair nabízí letenky do Espoo po celý rok, takže neváhejte a zarezervujte si svou cestu. Užijte si nezapomenutelnou dovolenou v krásném prostředí Finska!


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky