Najděte nejlevnejší letenky

Island Myvatn

Počasí Island Myvatn


Island Myvatn je oblast, která se nachází na severovýchodě Islandu, asi 100 km od Akureyri. Je to krásné a neuvěřitelně rozmanité místo, které je známé pro svou překrásnou přírodu a unikátní geologické útvary. Lidé z celého světa sem přijíždějí, aby se podívali na krátery sopky, horké prameny, sopky, lávová pole a další přírodní památky, které zde najdou.

Myvatn je obklopený národním parkem a je domovem mnoha zvířat a rostlin, které v této oblasti žijí. Návštěvníci mohou zde pozorovat ptáky, jako jsou labuť zpěvná, slavík modráček a některé druhy kachen. Zvířata nalezená v této oblasti zahrnují soby, rejnoky, lišky a losy. Člověk si může prohlédnout i mnoho jezer, jako například jezero Mývatn, jezero Víti a Hverfjall kráter. Tyto čisté jezera a řeky jsou domovem mnoha druhů ryb, včetně pstruha, lososa a síhů.

Počasí v Myvatnu je velmi chladné a nevyzpytatelné, a je možné zažít pěkné jasně modré nebe, během dne velké srážky, ale také bouřky a větrné podmínky. V zimě zpravidla padá hodně sněhu, a lidé zde mohou jezdit na lyžích, snowboardu a běžkách. Mnoho lidí si v létě užívá koupání v horkých pramenech a obdivuje zároveň severní polární záři, která se na tomto místě může vyskytnout.

V Myvatnu existuje mnoho aktivit, které turisté mohou využít v každé roční době. V zimě se zde mohou řadit sáně, konat lyžařské závody a závody na sněžnicích, zatímco v létě mohou turisté využít turistické stezky, cyklistiku nebo zde létat balónem.

Myvatn je unikátní a krásné místo, které stojí za návštěvu. Jeho krásy je však třeba vychutnat s ohledem na nestálé a mnohdy překvapivé počasí. Pokud chcete okusit toto tajemné místo, nejinak než s turistickou příručkou nebo odborníkem na počasí byste to určitě neměli pustit.


Dovolená Island Myvatn


Island, země plná nádherných přírodních krás a netradičních zážitků, nabízí mnoho možností pro nezapomenutelnou dovolenou. Jedním z míst, které byste během svého pobytu na Islandu neměli vynechat, je oblast Myvatn.

Myvatn je krásné jezero ležící na severu Islandu, nedaleko města Akureyri. Pro svůj neobvyklý tvar a překrásné okolí se často nazývá „Islandské Mrtvé moře“. Okolí jezera nabízí mnoho krásných turistických tras, které se stanou dokonalým prostorem pro vaši dovolenou.

Připomeňme si několik míst, která stojí za vidění.

Namafjall

Namafjall je aktivní geotermální oblast plná páry, horké vody a jedinečného vulkanického terénu. Můžete sem přijet kdykoliv v roce a vychutnat si pěší túry po místních stezkách a obhlédnout krátery plné bílého kouře, nebo se kochat pohledem na barevné minerály v blízkém půdě – vše je zcela zadarmo.

Vogafjos Farm Resort

Umístěný na břehu jezera se nachází tento nejkrásnější Islandský hostinec. Hosté si mohou vyzkoušet lokální jídlo a netradiční polévku, která se vaří přímo v horké vodě pod zemí, nebo si okořenit den chutným skleničkou místního domácího piva. V Vogafjos Farm Resort se také nachází netradiční stáje, kde si můžete prohlédnout horské koně a mít s nimi netradiční jízdy po okolí.

Dimmuborgir

Oblast Dimmuborgir se nachází jen pár minut jízdy od jezera Myvatn a nabízí jedinečné pozorování skál a kamenů, které vytvořili vlivem vulkanických erupcí. Můžete si projít 3 km dlouhou trasu nebo koupit průvodce, který vám už ukáže to nejlepší ze severního Islandu.

Grjotagja

Toto překrásné jeskynní jezero je místem, kde se lidé většinou koupají, nebo se v něm ponoří. Je důležité uvědomit si, že voda do jeskynního jezera teče způsobem, kdy se země proměňuje postupně v pánev horké vody - výsledkem je podivuhodně horká voda, ze které vzniká fantasticky teplý a útulný jezírko.

Reykjahlid

Reykjahlid je místem, kde se nacházejí horké prameny a teplé vody. Okolí této oblasti je kouzelné a krásné, takže se sem vyplatí zajet i jen na obyčejnou procházku a nadechnout se čerstvého islandského vzduchu.

Celkově lze říct, že Myvatn je ideálním místem pro všechny, kteří si chtějí užít dovolenou plnou nádherné přírody, geotermálních vazeb a nevyčerpávajícího zážitků. Nezapomeňte si pořídit ochranný prostředek proti komárům a být připraveni na dynamické počasí, které na Islandu panuje, nicméně garantujeme Vám to nejlepší, co se týká poklidné a přátelské atmosféry, limitovaného cestování a přírody plné pixelů. Island totiž nikdy nezklame a u každého turisty vyvolá pocit nadšení a respektu k přírodě.


Letenka Island Myvatn


Island je fascinující země plná divoké přírody a úchvatných přírodních krás a Myvatn je bezesporu jednou z jejich nejlepších příkladů. Tento krásný region je vyhledáván turisty z celého světa a k dokonalosti tohoto regionu nemůže chybět přímé spojení letenka Island Myvatn.

Myvatn se nachází na severu Islandu a je známý jako oblíbená turistická destinace, hlavně díky svému úchvatnému vulkanickému prostředí. Nachází se zde řada různých geotermálních aktivit, sopouchů a krásných jezer. O jeho kráse svědčí fakt, že se zde natáčely nezapomenutelné scény pro seriál Hra o trůny.

Díky letenka Island Myvatn je pro turisty jednoduché dostat se do tohoto krásného regionu. Kromě letišť v Reykjavíku, Keflavíku a Akureyri mohou turisté využít také letiště v Reykjahlidu a Húsavíku, což jsou dva nejvíce využívané letištní terminály v regionu Myvatn.

Cena letenky se může lišit podle ročního období, ale obecně se dají najít velmi přijatelné ceny. Pro turisty, kteří navštíví Island v zimních měsících, je výhodné využít letenky v rámci speciálních zimních balíčků, které nabízejí výhodné ceny nejen pro letenky, ale také pro ubytování a turistické aktivity.

Vzhledem k tomu, že Myvatn a okolní region jsou naprosto úchvatné, stojí za to si na Islandu dopřát několik dní či týdnů a region prozkoumat. Díky letence Island Myvatn získají turisté mnoho možností k prozkoumání této krásné oblasti s nejlepší dostupností a pohodlím.

Kromě samotného regionu Myvatn mohou turisté v celém Islandu objevovat další krásy této země, jako jsou vodopády, čedičové pláně, zelené louky a další vulkanické pohoří. Ať už bude turista hledat dobrodružství nebo odpočinek, Island nabízí všechno, co si lze přát.

Za letenku Island Myvatn s nízkou cenou a nejlepší dostupností se lze samozřejmě vydat na internet, kde můžete najít mnoho cestovních kanceláří nebo leteckých společností. Pro fanoušky dobrodružství a nezávislých cestovatelů, jsou však i další možnosti, například pronájem vozidla, a tak možnosti dalšího objevování Islandu zvyšují.

Kromě letenky Island Myvatn není třeba zapomenout ani na vybavení, které v zemi ledovců budete potřebovat, aby jste si užili této krásné země na maximum. Například dobrou je být vybavený speciální turistickou obuví, pláštěnkou nebo teplou bundou. Měli byste také vždy mít na paměti, že počasí na Islandu se velmi rychle mění a pokud budete cestovat do Myvatnu nebo jiných regionů severního Islandu, můžete se setkat s chladnými teplotami, silným větrem a mokrým počasím.

Nakonec, zřídka vkročíme do tak úchvatného prostředí; islandský Myvatn. S letenkou Island Myvatn se tak stává jednoduché sejít se s nejúchvatnějšími přírodními krásami této oblasti a přesvědčit se přímo na vlastní oči o jeho kráse. Buďte proaktivní, získejte si letenku a dejte se do toho!


Ubytování Island Myvatn


Island Myvatn, známý také jako Midge Lake, je oblíbenou turistickou destinací v severní části Islandu. Tato oblast je plná krásných jezer, sopek a geotermálních jevů, což ji činí ideálním místem pro přírodu a outdoorové aktivity. Pokud se chystáte na dovolenou v této oblasti, je důležité najít si kvalitní a pohodlné ubytování.

Je zde mnoho různých druhů ubytování, od levných hostelu a až po luxusní hotely. Mnoho turistů však preferuje pobyt v kempu, kde mají přímý kontakt s přírodou a mohou si užívat pod širým nebem. Myvatn Campsite je největší kemp v oblasti, s kapacitou až 500 stanů a karavanů. Kemp se nachází u jednoho z nejkrásnějších jezer, a nabízí velké množství služeb včetně sprch a wc, prádelny, restaurace a prodejny potravin.

Pro ty, kteří preferují pobyt v hotelu, jsou k dispozici různé možnosti. Hotel Skútustaðir je oblíbený luxusní hotel s výhledem na jezero. Nabízí pokoje s vlastní koupelnou, minibarem, klimatizací a tepelnou vodou, kterou přivádí z geotermálního zdroje. Hotel Hvítárvatn je ideální pro ty, kteří chtějí zůstat v blízkosti hor. Nachází se v horách, jen několik minut od jezera Myvatn. Hotel nabízí pokoje vybavené moderními prvky a koupelnou s vlastní saunou.

Pro turisty, kteří cestují s rodinou nebo skupinou přátel, jsou k dispozici apartmány a vily. Ásbyrgi Camping a Mývatnssveit Guesthouses jsou výbornou volbou pro ty, kteří chtějí zůstat v blízkosti jezera a nedaleko mnoha populárních turistických atrakcí. Tyto ubytovací možnosti nabízejí prostorné pokoje a apartmány s výhledem na jezero se snídaní.

V Myvatn existují také ubytovací zařízení s tradičními islandskými boudami, které se v oblasti nacházejí již několik staletí. Ty se nazývají "jarðböðin" a jsou vyrobeny z místních surovin, jako jsou kameny a dráty. Tyto boudy nabízejí jedinečný zážitek a možnost zažít tradiční islandský způsob života.

Jakémkoli typu ubytování se budete rozhodovat, pamatujte si, že Myvatn je populární turistickou oblastí, proto je dobré si své ubytování zarezervovat s dostatečným předstihem, aby se vyhnuli zklamání. Bez ohledu na to, kde se rozhodnete zůstat, bude vaše dovolená na Islandu Myvatn plná překrásných a nezapomenutelných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Myvatn


1. Jak se dostat na Myvatn?

Nejlepší možností je jet autem z Akureyri. Cesta trvá asi hodinu a půl. Existuje také autobusová linka, která Myvatn spojuje s Reykjavíkem.

2. Co si vzít s sebou na návštěvu Myvatnu?

Je důležité mít sebou pohodlné oblečení a boty, protože se budete pohybovat venku a cesty mohou být kluzké. Také si nezapomeňte vzít fotoaparát, abyste mohli zachytit krásné výhledy.

3. Jaké aktivity lze na Myvatnu podniknout?

Na Myvatnu je mnoho aktivit, které můžete podniknout, jako například koupání v termálních pramenech, pěší tůry po okolí, pozorování ptáků, jízda na koni a také prohlídka místních památek.

4. Kde se dá ubytovat na Myvatnu?

Na Myvatnu se nachází mnoho hotelů, hostelů, apartmánů a kempů, takže si můžete vybrat podle svých preferencí a rozpočtu.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Myvatnu?

Nejlepší doba na návštěvu Myvatnu je v letních měsících (červen až srpen), kdy jsou teploty příjemné a dni jsou dlouhé. Pokud se chcete vyhnout turistické sezóně, můžete zvážit návštěvu na podzim nebo na jaře.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky