Najděte nejlevnejší letenky

Libye As-Salmani

Letenka Libye As-Salmani


Libye As-Salmani je ostrůvek, který leží na východě Středozemního moře. Má rozlohu cca 50 ha a nachází se jen několik desítek kilometrů od pobřeží Libye. Díky své poloze v místě průlivu mezi Středomořím a Mezinárodním vodním koridorem, patří ostrov ke strategickým a klíčovým místům, zejména pro námořní dopravu.

Přestože na ostrově nebydlí trvale žádní obyvatelé, je místem významné pro letoviska, které zde často vyrůstají. A jako v každém turisticky atraktivním místě, je úspěšnost letoviska spojena především s příletovou destinací. Pro návštěvníky se stává průvodcem ostrovem hlavní město Tripolisu, do toho se často dostanou přímo při příletu na letiště v Libyi. A jak se tedy dostat k téhle malovodní přírodní kráse?

Letenky na ostrov Libye As-Salmani nabízí několik aerolinek, které létají do Libyjského hlavního města Tripolis. Jednou z nejpoužívanějších je Libya Airlines, která pravidelně létá například i z Prahy, Brna nebo Vídně. Ceny letenek bývají velmi proměnlivé, liší se v závislosti na sezóně, počtu času, od kupujícího, ale samozřejmě i podle toho, jaký komfort si vyberete.

Let od pražského letiště do Tripolisu trvá cca 4 hodiny, uletíte tedy zhruba 2700 km. Po přistání v Tripolisu je možné cestovat na ostrov libyjskými loděmi a trajekty, ale většina osob používá soukromou dopravu, například taxíky.

Připravte se na množství formalit, kontroly a prohlídky.Země ochotně zve cizince k návštěvě, avšak nejspíš všechny náležitosti už před cestou prosim zkontrolujte. Musíte mít u sebe pas, který musí být platný ještě minimálně šest měsíců od data příjezdu a vízum, nebo doklady na vedení účtu, potvrzení o zdravotním pojištění a ve většině klubů i občanský průkaz. Pro turistické účely si nevydávají zvláštní doklady, nýbrž naprosto základní značky na pasu.

Libye As-Salmani je krásné místo, které láká návštěvníky z celého světa.Letoviska jsou intenzivně rozvíjená a hosté zde najdou nejen komfortně vybavené hotely, ale i mnoho rekreačních možností a atrakcí. Pokud toužíte po přírodě, moři a klidném místě, Libye As-Salmani je pro vás to pravé. A protože letenky do Tripolisu bývají v poslední době stále cenově dostupnější, je to ideální příležitost k návštěvě této krásné lokality!


Ubytování Libye As-Salmani


Ubytování v Libyi As-Salmani je jedním z nejlepších způsobů, jak prozkoumat krásy tohoto afrického státu. Tento malý městys, nacházející se v provincii Benghazi, nabízí možnosti ubytování pro každou peněženku a pro každý druh cestovatele.

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování, je zde k dispozici pětihvězdičkový hotel Al Mahary Radisson Blu. Tento hotel nabízí luxusní pokoje s výhledem na moře, bazén a vynikající restauraci. Pokud chcete strávit více času na pláži, můžete zvolit plážový resort Al Marwa Beach Resort nebo Al Salam Beach Resort, kde si můžete užít sluneční paprsky a zábavu na pláži.

Pro ty, kteří hledají cenově dostupnější ubytování, je možností apartmánový komplex Al Waha, který nabízí prostorné apartmány s dobře vybavenými kuchyněmi. Tento komplex má také bazén a je situován blízko centra města, což vám umožní být v blízkosti místních atrakcí a zároveň si užít klidný pobyt.

Další možností jsou rodinné penziony a hostely, jako například Al-Thuraya Hostel nebo Al-Shaab Hotel. Tyto ubytovací zařízení nabízejí bezpečné a cenově dostupné ubytování, kde se můžete setkat s dalšími cestovateli a poznat místní kulturu.

Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si zvolíte, v Libyi As-Salmani budete mít přístup k mnoha místním atrakcím, jako je historické město Derna, starověké řecko-římské katakomby a národní park Cyrenaica. Tento region je také znám pro své bohaté kulturní dědictví, které si můžete prohlédnout v místních muzeích a galeriích.

Vhodným časem pro návštěvu města As-Salmani je od dubna do října, kdy jsou podmínky na plážích nejlepší. Pokud hledáte klidnější dobu návštěvy, můžete navštívit během zimního období, kdy si užijete vyhlídky na Atlantský oceán a golfánské proudy.

Celkově lze říci, že ubytování v Libyi As-Salmani nabízí široké spektrum možností pro každodenní cestovatele. Bez ohledu na to, kde se rozhodnete pobývat, budete mít přístup k nádherným plážím, odpočinku pod sluncem, gastronomickým zážitkům a historickým památkám, které vám umožní prozkoumat krásy této brilantní země.


Dovolená Libye As-Salmani


Dovolená v Libyi As-Salmani může být pro mnoho lidí neznámou destinací. Toto město leží na pobřeží Středozemního moře blízko hranic Libye a Tuniska. V poslední době se zde turistický ruch rozvíjí, a tak se může stát, že budete mít možnost navštívit místa, kde se turisté teprve objevují.

As-Salmani patří mezi nejlépe udržovaná města v Libyi a najdete zde mnoho moderních hotelů s vysokou úrovní služeb. Kromě toho můžete navštívit místní bazary, které nabízejí tradiční zboží jako například koberce, šperky a jiné drobné předměty. Pokud milujete moře a pláže, As-Salmani má mnoho krásných pláží s jemným pískem. Můžete zde také podnikat výlety po okolí a navštívit město Trípoli, které je od As-Salmani vzdálené 80 km.

Toto město má také historické památky, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří antické město Leptis Magna, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto město bylo založeno Římany v 7. století před naším letopočtem a patřilo k nejvýznamnějším městům v severní Africe. Dnes se zde nachází ruiny amfiteátru, baziliky, chrámů a dalších staveb.

Další historickou památkou je město Sabratha, které se nachází asi 70 km od As-Salmani. Toto město bylo také založeno Římany a bylo známo pro své divadlo, termální lázně a chrámy. Tento komplex je také zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí krásné výhledy na Středozemní moře.

Navštívení Libye As-Salmani je pro mnoho turistů neotřelou volbou, která nabídne mnoho atrakcí, a to jak pro milovníky historie, tak pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou na pláži. Kromě toho vám mohou cestu ještě umocnit místní lidé, kteří jsou velmi přátelští a otevření k turistům. Pokud hledáte novou zemi a chtěli byste si odpočinout od turistických destinací, je Libye As-Salmani tím pravým místem, kam se vydat.


Počasí Libye As-Salmani


Libye As-Salmani je malé městečko nacházející se v říjnu Libye. Toto město patří do jižní části země, kde panuje subtropické klima. Počasí v Libye As-Salmani je typické pro tuto oblast země, což znamená, že je zde horko a suché většinu roku.

Průměrná teplota v Libye As-Salmani se pohybuje mezi 26 a 38 stupni Celsia. Nejteplejší období zde nastává v letních měsících, především v červenci a srpnu, kdy se teploty mohou vyšplhat až k 45 stupňům Celsia. V zimě se očekává snížení teploty, ale i tak se teploty v průměru udržují nad 20 stupni Celsia.

V období dešťů, které v Libye As-Salmani přichází především v období října až dubna, se průměrně očekává 6 až 11 dní s nějakým typem srážek. Tyto srážky však nejsou příliš velké a přinášejí na místní poměry velmi malé množství vody.

Navzdory tomu, že v Libye As-Salmani je většinu roku horko a sucho, lokalita je velmi životaschopná a často ji navštěvují turisté, kteří chtějí zažít jedinečnou atmosféru této oblasti. Pro to, aby se turisté cítili pohodlně a bezpečně, měli by dobře zvažovat výběr správného oblečení, kdy by měli upřednostnit světlé barvy a vzdušné oblečení, které umožní tělu dýchat.

V závěru lze říci, že počasí v Libye As-Salmani je typické pro oblast subtropického podnebí. Hlavní charakteristikou tohoto počasí je horko a suchost, s nízkými srážkovými hodnotami většinu roku. Procestujte tuto jedinečnou oblast a užijte si krásy, které vás zde čekají!


Nejčastější dotazy a odpovědi Libye As-Salmani


Jaké jsou turistické atrakce v Libyi?
V Libyi je mnoho historických památek, včetně města Leptis Magna, starověkého římského města, které je součástí světového dědictví UNESCO. Dalšími významnými místy jsou antické město Sabratha a hlavní město Tripolis.

Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Libye?
Nejlepší období pro návštěvu Libye je v období září až duben, kdy jsou teploty mírné a příjemné.

Je v Libyi bezpečné cestovat?
Bezpečnostní situace v Libyi je nestabilní a cestování do země je obecně nebezpečné. Doporučuje se dodržovat aktuální cestovní varování a poradit se s místními úřady před plánováním cesty.

Jaké jsou požadované cestovní doklady pro vstup do Libye?
Pro vstup do Libye je třeba mít platný pas a vízum.

Jak se můžu dostat do Libye?
Do Libye lze přijet letadlem nebo přes kopcovitý terén.

Jaké jsou místní jídla a speciality v Libyi?
V Libyi se obvykle podávají různé druhy ryb a mořských plodů, a také tradiční libyjské pokrmy, včetně couscous, shakshuka a falafel.

Jaké jsou místní zvyky a tradice v Libyi?
V Libyi se respektují tradiční islámské hodnoty, včetně oblékání a chování v veřejných místech. Před vstupem do mešity je třeba se obléct do tradičního oděvu a zajistit si souhlas od místních úřadů.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky