Najděte nejlevnejší letenky

Namibie Namib Desert

Ubytování Namibie Namib Desert


Namibie a Namibská poušť obecně nabízejí jedny z nejkrásnějších a nejrozmanitějších scenérií v celé Africe. Proto není divu, že se sem každoročně sjíždí tisíce dobrodruhů, turistů a cestovatelů z celého světa. Pokud hledáte ubytování, které vám zajistí komfort a výhled, který vám vezme dech, neváhejte vyrazit na Namibskou poušť.

Existuje mnoho různých typů ubytování v Namibské poušti, od luxusních hotelů až po stanování pod hvězdnou oblohou. Výběr záleží na vaší preferenci, rozpočtu a plánech.

Luxusní hotely

Pokud hledáte maximální pohodlí a luxus, Namibie vám to dokáže poskytnout. V Namibské poušti se nachází řada luxusních hotelů, jako například kulturní rezervace Zannier Hotels Omaanda, která nabízí krásné soukromé vily až pro šest hostů. Dále například nádherný lodge andBeyond Sossusvlei, který nabízí luxusní ubytování v tradičních afrických chatkách, nebo například a Little Kulala v údolí Sossusvlei, který se těší svým hostům krásným výhledem na poušť a skvělým servisem.

Středně drahé hotely a lodže

Pokud hledáte luxusní ubytování, ale rovněž nechcete utratit stovky dolarů za noc, pak je Namibie skvělou volbou. Existuje celá řada středně dražších hotelů a lodží, které nabízejí špičkové služby a výhledy na poušť, jako například Desert Quiver Camp nebo Little Sossus Lodge.

Kempy a chatky

Pokud se chcete vzdát luxusu a oživit své dobrodružné já, může vás zaujmout ubytování v kempech a chatkách. Pokud chcete vychutnat kouzlo pouště, ubytování v těchto typech ubytování vám to umožní. Pokud hledáte něco jednoduššího, ale stále komfortního, neváhejte zavítat do NWR Sesriem Campsite, kde si můžete užít krásný výhled na Sossusvlei a umyt si vlastní prádlo v pračce na místě.

Ubytování v Namibské poušti nabízí různé možnosti, podle vašich představ a rozpočtu. Ať už si vyberete jakékoliv, zajisté se vám budou vrytá do paměti krásné okamžiky z nejkrásnější pouště v Africe.


Letenka Namibie Namib Desert


Pokud máte rádi přírodu, netradiční dovolené, a rádi byste si dopřáli něco zcela nezapomenutelného, určitě byste měli zvažovat návštěvu Namibské pouště v Namibii. Namibská poušť je nejstarší poušť na světě a obrovskou přírodní atrakcí v Namibii.

Namibie, ležící v jihozápadní Africe, se může pochlubit nádhernou divočinou, fascinujícími zvířaty a nádhernou krajina postupného přechodu z písečné pouště, přes vysoké plošiny až skrz savany k moři. A právě v této přírodní krajině se nachází Namibská poušť, která je také neuvěřitelně úchvatná.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Namibské pouště, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky. Cesta letadlem dává možnost obdivovat neuvěřitelné pohledy na celou zemi a samozřejmě na samotnou poušť. Letenky do Namibie jsou k dispozici z celého světa z mnoha velkých letišť.

Jakmile přistanete v Namibii, je třeba si pronajmout auto a vyrazit směrem k Namibské poušti. Nahlédnete do neuvěřitelného světa červených písků, skalnatých útesů a nejrůznějších tvorů přizpůsobených tomuto extrémnímu klimatu. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat do míst, která jsou běžné turistickým přístupem v Namibii, leckdy po méně známých trasech.

Návštěva Namibie je zážitek na celý život, který si budete pamatovat. Nejen že se můžete potkat s celou řadou jedinečných rostlinných a živočišných druhů, ale můžete také poznat úchvatnou kulturu místních obyvatel. Namibie je země, která je plná dobrodružství a jedinečných přírodních krás, které stojí za to objevit.

Namibská poušť je navíc zcela nádherná, což znamená, že se jedná o skvělé místo pro pěší turistiku, jízdu na koni nebo jízdu na horských kolech. Takže pokud hledáte nezapomenutelné zážitky, Namibie a především Namibská poušť je tím správným místem.

Výlety do Namibské pouště mohou být trochu drahé, ale rozhodně stojí za to. Zůstanete uchváceni neskutečnou krásou přírody a pojmete pověstný duhový slib, který Namibská poušť skrývá. Proto neváhejte a vydejte se na nezapomenutelnou dovolenou do Namibie a zvyšte si tím o mnoho kvalitu svého volného času.


Dovolená Namibie Namib Desert


Namibská poušť je jednou z největších pouští na světě a nachází se v jihozápadní Africe. V Namibii, zeměpisně ležící v srdci pouště, najdete jedinečnou a krásnou krajinu, která s úchvatnými písečnými dunami a neobyčejnými skalními formacemi určitě stojí za to navštívit. Pokud vás zajímá dovolená v Namibii, rozhodně nebudete litovat.

Kdy jet do Namibie

Nejlepší doba na návštěvu Namibie je od května do září, protože je to období sucha, kdy je teplota příjemná a nejsou zde deště ani záplavy. Pokud chcete vidět kaňony a vodní prameny, můžete se vydat na cestu v období dešťů, které trvá od listopadu do března. V této době však může být nebezpečí předávkování vodou, takže buďte opatrní.

Co vidět v Namibii

Namibie nabízí návštěvníkům mnoho úchvatných scenérií, které odrážejí krásu a rozmanitost této země. Mezi nejpopulárnější atrakce patří návštěva Sossusvlei, kde se můžete pohybovat mezi vysokými dunami písku a pozorovat západ slunce nad dunami. Dále můžete navštívit Etosha národní park, který je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, lvů, gepardů a mnoho dalších.

Další zajímavou atrakcí je Skeleton Coast, která se nachází na západním pobřeží Namibie. Toto místo cukrovky z krásy i záhady, protože na pobřeží leží mnoho vraků lodí a mnoho lidí v tomto místě už zemřelo.

Jak se dostat do Namibie

Namibie není země, která by byla snadno dostupná, ale i tak stojí za to se sem vydat. Pokud cestujete z Evropy, můžete letět do hlavního města Windhoek, které má mezinárodní letiště. Z letiště můžete pronajmout auto a následně se vydat na svou dovolenou. Na vyjížďky do pouště ale rozhodně budete potřebovat speciální 4x4 vozidlo, které vám umožní jet po nezpůsobeném terénu.

Závěr

Namibie je úchvatná země, která nabízí návštěvníkům spoustu možností prozkoumání a objevování její krásy. Od písečných dun až po kanjony a podzemní jeskyně, Namibie stojí za to navštívit. Pokud plánujete dovolenou v Namibii, přesvědčte se, že jste dobře vybaveni na cestu do této úchvatné pouště.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Namib Desert


1. Jaké jsou nejlepší roční období k návštěvě Namibské pouště?

Nejlepší období pro návštěvu Namibské pouště je od května do října, kdy je suché a slunečné počasí. V létě, tedy v měsících prosinci, lednu a únoru, může být velmi horko a v zimě, tedy v červnu a červenci, může být poměrně chladno a větrno.

2. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak prozkoumat Namibskou poušť?

Nejlepší způsoby, jak prozkoumat Namibskou poušť, jsou pěší túry, jízda na koni a off-roadové výlety. Existuje také možnost prohlídky z výšky v horkovzdušném balónu.

3. Jaké jsou nejlepší místa k prozkoumání v Namibské poušti?

Nejoblíbenějšími místy v Namibské poušti jsou Sossusvlei, Deadvlei, Sesriem Canyon a Dune 45. Existují také méně navštěvované oblasti jako Sandwich Harbour a Skelton Coast, které jsou také zajímavé.

4. Jaký druh zvířat můžeme najít v Namibské poušti?

V Namibské poušti můžete najít řadu zvláštních zvířat, jako jsou například gepardi, lvíci hnědí, oriksi (antilopy), hyeny hřivnaté, impalové a plameňáci. V oblasti mokřadů Etosha Pan, můžete také najít slony, zebry a další druhy živočichů.

5. Je potřebné k prozkoumání Namibské pouště koupit si vstupenky?

Ano, vstup do Namibské pouště vyžaduje povolení, které se obvykle zakoupí na vstupní bráně do parku. Cena vstupenek závisí na tom, jakou oblast chcete navštívit a jak daleko od vstupu se chystáte jít. Cena se pohybuje od 80-150 NAD na osobu za den.


Počasí Namibie Namib Desert


Namibská poušť, také známá jako Namib Desert, je jednou z nejstarších a nejsušších pouští na světě. Pokrývá celé pobřeží Namibie a některé části Angoly a Jihoafrické republiky. Oblast je charakteristická extrémně vysokými teplotami a extrémně nízkou vlhkostí.

Poušť Namib má mnoho unikátních vlastností, které ji odlišují od jiných pouští na světě. Jedním z nich je jeho červená písčitá krajina, kterou vytváří oxid železitý obsažený v kameni a písku. Tento červený písek se vyskytuje v celém regionu a dává krajině jedinečný vzhled.

Dalším unikátním rysem Namibské pouště je dune field, což jsou písečné duny, které jsou vysoké až 300 metrů. Tyto duny se vyskytují v celé oblasti a jsou často označovány jako nejextrémnější na světě. Většina lidí si může představit, že poušť je suchá a horká, ale Namibská poušť má také řadu jiných mikroklimatických podmínek.

Během zimy (květen až srpen) se v Namibse vyskytují časté orkány a mlhy, které způsobují vysokou vlhkost a přinášejí trochu deště. Mlhy vznikají v důsledku rozdílu teplot mezi oceánem a pouští, což umožňuje vznik páry, která se pak sráží s ochladující se pouští.

V létě (listopad až únor) Namibská poušť nabízí své návštěvníkům vynikající podmínky pro surfování a kitení. Zdejší větry jsou neuvěřitelně silné a vhodné pro tyto druhy sportů.

Přestože Namibská poušť může být v extrémním období náročná pro život, stále poskytuje útočiště a domov mnoha druhům zvířat a rostlin. Mezi tyto druhy náleží například gepardi, hyeny, řada druhů plazů a mnoho neobvyklých druhů rostlin.

Navzdory jeho nelhostejným podmínkám má Namibská poušť pro návštěvníky hodně co nabídnout. Kromě jeho unikátní geologie a krajiny můžete navštívit i mnoho kulturních a historických památek a ochutnat regionální speciality jako jsou jídla z mořských plodů a vína. Pokud chcete zažít něco opravdu speciálního, vydejte se do Namibské pouště a objevte jedinečnou krásu této pouště.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky