Najděte nejlevnejší letenky

Tchaj-wan Xitou

Letenka Tchaj-wan Xitou


Pokud toužíte po nezapomenutelném dobrodružství, může být Tchaj-wan tou pravou volbou. Tento ostrovní stát je pro své návštěvníky plný překvapení a zajímavostí.

Jedním z míst, které si určitě nenechte ujít, je národní park Xitou. Tento park se nachází v centrální části Tchaj-wanu a je proslulý svými krásnými lesy ajižním okounem.

Pokud chcete navštívit toto magické místo, můžete zvolit letenku Tchaj-wan Xitou. Tuto možnost nabízí několik aerolinek, jako například Eva Air nebo China Airlines. Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na vašem odletovém místě a požadovaném termínu.

Při cestě do Xitou si můžete užít krásný výhled na hory alesy, které vás budou provázet celou cestou. Po příjezdu do města Xitou si můžete vybrat mezi různými turistickými atrakcemi, jako jsou pěší túry nebo prohlídky místních obchodů. Nezapomeňte navštívit čajový dům, kde si můžete vychutnat místní specialitu - tchajwanský čaj.

Jedním z nejvíce žádaných míst v Xitou je les cypřišů. Tento krásný les se vyznačuje jedinečnou atmosférou a architekturou. Navíc si můžete užít krásnou procházku po můstku Paradise, který vám nabídne úžasný výhled na les.

Pro návštěvníky, kteří chtějí více adrenalinových zážitků, existují i další možnosti, jako například výrobu papíru nebo drumming. Celkově je Xitou nádherné místo s bohatou historií a zajímavou kulturou.

Jestliže plánujete navštívit Tchaj-wan, nedopusťte, abyste přehlédli toto úžasné místo. Pořízení letenky Tchaj-wan Xitou je pro optimální cestování zvoleným dopravním prostředkem a následném odjezdu do národního parku Xitou dobrou volbou. Tento park nabízí krásné scenérie, adrenalinové zážitky i možnost vychutnat si regionální specialitu - tchajwanský čaj. Navštivte Tchaj-wan a dejte se na cestu do národního parku Xitou!


Ubytování Tchaj-wan Xitou


Tchaj-wan je ostrov, který se nachází v Asii a nabízí neuvěřitelné přírodní scenérie. Jednou z oblíbených turistických destinací na Tchaj-wanu je Xitou. Xitou je horská oblast, která se nachází v okolí města Taichung. Toto místo se stalo velmi populárním díky svým nádherným lesům a kaskádovým vodopádům.

Pokud plánujete navštívit Xitou, je důležité si připravit ubytování. V Xitou najdete spoustu různých možností ubytování podle vašich potřeb a financí.

Luxusní ubytování

Pokud hledáte něco více luxusního, najdete v Xitou řadu 5hvězdičkových hotelů a luxusních resortů. Tyto hotely nabízejí nadstandardní služby, jako jsou například masáže a wellness centra. Pokud hledáte luxusní a klidné prostředí, bude pro vás vhodným hotelem The Chitoum Aiyu Hotel.

Střední třída ubytování

Pokud chcete ušetřit trochu peněz, avšak stále hledáte kvalitní ubytování, najdete v Xitou řadu možností pro střední třídu hotelských zařízení. Tyto hotely nabízejí pohodlné pokoje a některé jsou vybaveny vlastním venkovním bazénem. Mezi tyto hotely patří například Le Midi Hotel Chitou nebo Magong Hostel.

Hostely a penziony

Navštívíte-li Xitou s omezeným rozpočtem, můžete zvolit nějaký z dostupných hostelu nebo penzionů. Tyto ubytovny nabízejí levnější ceny a často přijeďou s možností ubytování v pokojích se společnou koupelnou. Pro ty, kteří hledají takové ubytování, jsou následující ubytovny – Homey Hostel, Orange Villa Hot Spring Hotel a Zhe Sheng Han Ting Qin Yuan.

Kempování

Pro všechny přírodovědce, kteří hledají zážitky s přírodou, je ideální zvolením kempování. Kempování je v Xitou velmi oblíbeno a je to bezpochyby nejlevnější po volbě ubytování. Výhodou kempování je, že si zvolíte své vlastní místo, kde ve stanu můžete strávit noc pod oblohou. Většina kempových míst nabízí stravování, takže s sebou nemusíte nosit jídlo.

Závěr

Xitou je skvělá destinace pro všechny, kteří hledají odpočinek a přírodu. Ať už si vyberete hotel, hostel, penzion nebo si zvolíte vlastní stan, můžete si být jisti, že tato oblast vám poskytne jedinečný zážitek. Mějte na paměti své požadavky na ubytování a určitě si najdete to nejlepší, co Xitou nabízí.


Počasí Tchaj-wan Xitou


Tchaj-wan je jedinečná země s tropickým klimatem, kde se po celý rok setkáte s mnoha bouřlivými přírodními jevy jako jsou tajfuny, zemětřesení, sesuvy půdy a další. Na jednom z kopců Tchaj-wanu se však nachází městečko Xitou, které se může pochlubit velice příjemným a mírným podnebím - a to jak pro turisty, tak i pro místní obyvatele.

Xitou se nachází v místě, kde se setkávají horské pásma, které jsou chráněny před silnými větry z pobřeží a tak je zde většinou klidné a mírné počasí. Celkově je v oblasti Xitou vlhkost vyšší, než u ostatních míst Tchaj-wanu.

V letních měsících jsou zde teploty kolem 30°C, zatímco v zimě klesá teplota na cca 10°C. Je tedy důležité si při pobytu v Xitou vzít s sebou více vrstev oblečení, aby bylo možné na horké dny a chladné noci zareagovat.

Co se týče srážek, tak ty jsou v Xitou nejvyšší v období od dubna do srpna. V zimě se srážky snižují až na minimum. Během deštivých měsíců se v Xitou objevují častá ranní mlha, což dodává místu kouzelnou a relaxační atmosféru. Vedle toho jsou zde mnoho přírodních zdrojů, jako jsou říčky, vodopády a horská jezera, které vytváří nádherné scenérie.

Jeden z hlavních turistických atrakcí v Xitou je Lesní železnice, která vás zavede do srdce lesů a hor. Návštěvníci zde mohou vyrazit na různé procházky a turistiky a objevovat ty nejlepší scenérie, které Tchaj-wan nabízí. Díky klidnému počasí a příjemné atmosféře je Xitou ideálním místem pro turisty hledající klid a pohodu.

Na závěr lze tudíž shrnout, že počasí v Xitou je velice příjemné a mírné. Zatímco Tchaj-wan jako celek trpí častými tajfuny a přírodními katastrofami, Xitou tuto nevýhodu nemá. Tento malebný kousek Tchaj-wanu se tak stává jedním z nejnavštěvovanějších míst v zemi, díky své vynikající kombinaci klidného počasí a fascinujícího přírodního prostředí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tchaj-wan Xitou


1. Jaký je rozdíl mezi Tchaj-wanem a Čínou?
Tchaj-wan a Čína jsou dvě samostatné politické entity. Tchaj-wan je demokratická republika, zatímco Čína je komunistická republika. Tchaj-wan má svůj vlastní předsedu, vládu a parlament, zatímco Čína má jednostranný systém, v němž vládu vede komunistická strana.

2. Je Tchaj-wan bezpečná země pro cestování?
Ano, Tchaj-wan patří mezi nejbezpečnější země na světě. Má nízkou kriminalitu a vysokou úroveň bezpečnosti. Turisté se zde cítí velmi vítáni a mohou si užívat přírodní krásy, historii, kulturu a gastronomii.

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě na Tchaj-wanu?
Tchaj-wan má mnoho krásných a zajímavých míst k návštěvě, včetně národního parku Taroko, města Taipei s jeho trhy a chrámy, pobřežního města Tainan s jeho historickými památkami a také ostrova Penghu, který je známý svými krásnými plážemi a potápěčskými lokalitami.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Tchaj-wanu?
Nejlepší čas k návštěvě Tchaj-wanu je od října do března. Tento období nabízí mírné teploty a nižší vlhkost vzduchu. V létě může být velmi horko a vlhko, což může být nepříjemné.

5. Potřebuji vízum pro cestu na Tchaj-wan?
To závisí na zemi, ze které přijíždíte. Pokud jste země, která má s Tchaj-wanem dohodu o bezvízovém styku, můžete zůstat na Tchaj-wanu po dobu až 90 dní bez víza. Pokud tuto dohodu nemáte, budete potřebovat vízum.

6. Jaká je místní měna na Tchaj-wanu a kde ji mohu směnit?
Místní měnou na Tchaj-wanu je nový tchajwanský dolar (TWD). Můžete ji směnit v bankách a směnárnách. Také je možné používat platební karty Visa nebo Mastercard v mnoha obchodech a restauracích.

7. Je Tchaj-wan vhodný pro rodiny s dětmi?
Ano, Tchaj-wan je skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Země nabízí mnoho aktivit pro děti, jako jsou návštěvy parků a zahrádek, zoo, muzeí a vodních parků. Lidé jsou velmi vstřícní k rodinám s dětmi a existuje zde mnoho rodinných hotelů a restaurací, které poskytují dětská menu.

8. Jakým jazykem se mluví na Tchaj-wanu?
Úředním jazykem na Tchaj-wanu je mandarínština, ale mnoho lidí mluví také anglicky. Tchajwanští obyvatelé také často mluví tchajwanštinou, což je regionální dialekt čínštiny.

9. Jaká je místní kuchyně na Tchaj-wanu?
Tchaj-wan má bohatou a rozmanitou kuchyni, která zahrnuje mnoho lokalních specialit. Mezi nejznámější patří bubble tea, xiaolongbao (cibulové knedlíčky), stinky tofu (páchnoucí tofu) a bubble pancake (palačinky plněné sladkými třešněmi).

10. Jak se nejlépe dopravovat po Tchaj-wanu?
Tchaj-wan má velmi dobrý a spolehlivý systém veřejné dopravy, který zahrnuje autobusy, metro a vlaky. Ceny jsou velmi přijatelné a sítě jsou dobře spojené. Pokud chcete být flexibilnější, můžete si také pronajmout auto nebo si vypůjčit motocykl.


Dovolená Tchaj-wan Xitou


Dovolená na Tchaj-wanu je skvělou příležitostí pro objevování krásných přírodních scenérií a také poznávání tradiční kultury a místního stylu života. Mezi jedno z mnoha možných a krásných cílů patří i Xitou - skryté horské městečko s obdivuhodnou přírodou.

Xitou se nachází v jihovýchodní části Tchaj-wanu a je obklopeno krásnou přírodou, která tvoří národní park Shanlinxi. Městečko je charakteristické svou nezaměnitelnou atmosférou, tichem a klidem, který přináší zdejší nádherná příroda. Xitou je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí uniknout z ruchu velkoměsta a užít si přírodu v klidu.

Hlavní turistickou atrakcí v Xitou je Xitou Forest Recreation Area, oblast lesů s odborným výzkumným centrem. Tyto lesy obsahují mnoho druhů rostlin a zvířat, které nejsou k nalezení nikde jinde na světě. Během návštěvy můžete zde také užít procházky po turistických stezkách a vychutnat si krásné scenérie hor a kopců.

Další turistickou atrakcí v Xitou je čajovna, která nabízí pohled na jedno z nejkrásnějších panoramat v oblasti. Toto místo je vhodné pro ty, kteří chtějí ochutnat místní čaje a pozorovat život v jiném rytmu než v rušném městě.

Pokud se rozhodnete navštívit Xitou, nebo jinou oblast na Tchaj-wanu, doporučuje se cestovat od září do prosince. Tato doba je optimálním obdobím pro návštěvu, kdy teplota není příliš vysoká, ale ani příliš nízká. Pokud však chcete zažít krásné scenérie při plné květnatosti, je nejlepší navštěvovat oblast v období jara.

Celkově řečeno, Xitou a celý Tchaj-wan nabízejí turistům velkolepé zážitky, stejně jako příležitosti pro relaxaci a poznávání nových kultur. Pokud jste příznivci přírodních krás a rádi vychutnáváte procházky v přírodě, neváhejte navštívit toto krásné místo na Tchaj-wanu.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky