Najděte nejlevnejší letenky

Izrael Zikhron Ja'akov

Dovolená Izrael Zikhron Ja'akov


Izrael je země, která má tolik co nabídnout – zajímavou historii, krásnou přírodu a nezapomenutelnou gastronomii. Město Zikhron Ja'akov, které se nachází na severu Izraele, nabízí všechny tyto výhody. Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou, kde se můžete uvolnit a zároveň objevovat nové věci, Zikhron Ja'akov by mohlo být tou pravou volbou.

Historie

Zikhron Ja'akov, což v hebrejštině znamená "Památka na Jakova", vzniklo na konci 19. století a bylo jedním z prvních židovských vesnických osídlení v Palestinském mandátu. Osídlení vzniklo pod vedením barona Edmonda de Rothschilda, který podporoval sionistické hnutí a investoval do rozvoje země. Tyto investice napomohly výstavbě hospodářské infrastruktury, pastvin, vinic a lihovarů.

Co vidět a dělat

1. Návštěva muzea
Zikhron Ja'akov je domovem mnoha zajímavých muzeí. Můžete se zde dozvědět více o historických událostech v zemi, o žizni bývalých osadníků nebo o rozvrstvené společnosti Izraele. Nejpopulárnější jsou muzeum Nili, Muzeum historie a umění a Muzeum Rothschild.

2. Vinice a degustace vín
Město je obklopené krásnými kopcemi, což je ideální místo pro pěší túry a projížďky na kole. Oblast je také známá svými vinicemi. Pokud máte rádi víno, nezapomeňte ochutnat některé z místních vín. Vinice Carmel a Tishbi nabízejí degustační místnosti, kde si můžete vychutnat víno a nakoupit jako suvenýr.

3. Relaxace na pláži
Pokud hledáte místo k relaxaci a opalování, městečko Or Akiva, které se nachází asi 15 km od Zikhron Ja'akov, nabízí písečné pláže a mnoho vodních sportů.

4. Procházka Zikhron
Město je plné krásných historických budov s nádhernými vyřezávanými dveřmi a balkóny. Mezi nejzajímavější patří dům Aharonsonových a residenční budovy barona Rothschilda.

Kde se ubytovat

V Zikhron Ja'akov najdete mnoho ubytovacích možností všech kategorií. Pokud chcete zůstat v samém centru města, můžete si vybrat z několika penzionů nebo hotelů. Pokud hledáte luxusnější ubytování, můžete se rozhodnout pro pobyt v butikovém hotelu The Rothschild oder v nejnovějších hotelu Elma Arts Complex Luxury Hotel. Pokud hledáte levnější možnosti, najdete v nejbližším okolí města mnoho kempů nebo penzionů.

Jak se sem dostat

Nejbližším letištěm je mezinárodní letiště Ben Gurion v Tel Avivu, které se nachází asi 60 km od městečka. Můžete vyrazit taxíkem, pronajmout si auto nebo jet vlakem na stanici Binyamina, která se nachází asi 10 minut jízdy od Zikhron Ja'akov.

Závěr

Zikhron Ja'akov je krásné místo s mnoha možnostmi pro dovolenou. Od vinic a přírodních scenérií po historické památky a gastronomické zážitky. Bez ohledu na vaše preference, můžete si být jisti, že v tomto městečku najdete něco, co vám přijde vhod. Nezapomeňte si zůstat na několik dní, abyste si vychutnali vše, co toto místo nabízí!


Ubytování Izrael Zikhron Ja'akov


Izrael je země plná historie, kultury a náboženství. Při cestování po této zemi, je důležité mít plán na ubytování, které vám bude poskytovat pohodlí, bezpečí a dostatek prostoru pro relaxaci.

Jedním z té nejlepších míst k ubytování ve Izraeli je město Zikhron Ja'akov, které se nachází v severní části země, několik minut jízdy od Haify. Město je známé svými historickými budovami, bohatou kulturou a poklidným životním stylem.

Zikhron Ja'akov je obklopen krásnou přírodou, která se skvěle hodí pro turistické aktivit. V blízkosti města najdete mnoho národních parků, kde si můžete prohlédnout unikátní flóru a faunu Izraele. V některých z parků můžete dokonce ochutnat tradiční izraelské jídlo, které se připravuje pod širým nebem.

Pokud hledáte ubytování v Zikhron Ja'akov, máte na výběr několik možností. Mezi nejpopulárnější patří hotely a Penziony. Tyto ubytování nabízejí většinou moderní pokoje s výhledem na okolní krajinu, bazény a různé typy masáží. Pokud vám více vyhovuje ubytování v stylových apartmánech, najdete v Zikhron Ja'akov také řadu možností. Tyto apartmány jsou velké, prostorné a vybaveny všemi moderními technologiemi.

Pro ty, kteří hledají něco netradičního, jsou k dispozici luxusní vilky, které nabízejí ještě větší prostor a soukromí. Tyto vily se vyznačují vysokým standardem a nabízejí naprosté soukromí a luxusní služby. Kromě toho, vily nabízejí úžasné výhledy na město a okolní krajinu.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu ubytování v Zikhron Ja'akov, můžete se těšit na bohaté zážitky a nezapomenutelné vzpomínky na vaši cestu do Izraele.


Počasí Izrael Zikhron Ja'akov


Izrael je zemí, která se nachází v subtropické oblasti a obecně má převážně horké a suché podnebí. Město Zikhron Ja'akov se nachází na severu země, na hřebeni pohoří Karmel a je také ovlivněno tímto podnebím.

V létě jsou teploty v Zikhron Ja'akov obvykle velmi vysoké, s maximem až kolem 35-40 stupňů Celsia. V noci teploty klesají, ale stále zůstávají velmi teplé, což může být pro návštěvníky z jiných zemí těžké zvládnout. V zimě jsou teploty mírnější, s minimem kolem 10-15 stupňů Celsia. Někdy může být chladnější a pod nulou, ale příliš často se to nestává.

Srpen a září jsou nejvlhčí měsíce v roce v Zikhron Ja'akov, ale většina srpna je obvykle sušší než září. Během těchto měsíců mohou pršet každý den a příležitostně se mohou vyskytovat i bouřky. V ostatních měsících je srážkový úhrn v oblasti mnohem menší.

Jaro a podzim jsou v Zikhron Ja'akov nejlepšími ročními obdobími pro návštěvu, protože teploty jsou únosné a velmi příjemné. Během těchto měsíců můžete zažít příjemné slunečné dny se stálým větrem a ne příliš vysokými teplotami.

Celkově lze říci, že počasí v Zikhron Ja'akov je docela předvídatelné, s vysokými teplotami v létě a mírnějšími teplotami v zimě. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, berte v úvahu nejvhodnější roční období a připravte se na horké počasí!


Nejčastější dotazy a odpovědi Izrael Zikhron Ja'akov


Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Zikhron Ja'akov?

Mezi nejlepší turistické atrakce v Zikhron Ja'akov patří:
- Národní muzeum automobilů v Izraeli
- Zahrada Zikhron Ja'akov
- Kavárna a galerie Beit Yad Labanim
- Vinné sklepy Carmel
- Bázev Synagoga

Jaké jsou nejlepší restaurace v Zikhron Ja'akov?

Některé z nejlepších restaurací v Zikhron Ja'akov jsou:
- Lévana - kuchyně středomořských a izraelských jídel
- Smadar Bistro - francouzská a středomořská kuchyně
- Elma Arts Complex Hotel - italská, francouzská a středomořská kuchyně
- Pundak Einan - kuchyně s tradičními izraelskými jídly
- Tishbi Winery Restaurant - izraelská kuchyně a vína

Jak se dostanete do Zikhron Ja'akov?

Zikhron Ja'akov se nachází v blízkosti města Haifa a je snadno dostupný. Z Haify je možné jet autem nebo autobusem po dálnici č. 4 a vystoupit na východním vjezdu do Zikhron Ja'akov. Město je také dostupné vlakem z Haify. Pokud přijíždíte z Tel Avivu, můžete jet autem po dálnici č. 2 a odbočit na dálnici č. 70 směrem na Zikhron Ja'akov.

Jaké jsou nejlepší hotely v Zikhron Ja'akov?

Některé z nejlépe hodnocených hotelů v Zikhron Ja'akov jsou:
- Elma Arts Complex Luxury Hotel - luxusní hotel s výhledem na Karmelské hory
- Beit Maimon Boutique Hotel - stylizovaný hotel v národním parku Zikhron Ya'akov
- Smadar-Inn - populární ubytování s pohodlnými pokoji
- Carmel Forest Spa Resort - luxusní spa hotel s bazény a wellnessem
- Eden Inn - ubytování v blízkosti centra města s výhledem na zahradu.


Letenka Izrael Zikhron Ja'akov


Izrael je země, která je známá svou pestrou historií, různorodou kulturou a nádhernými památkami. Pokud se rozhodnete navštívit tuto zemi, může být vaše první zastávka Zikhron Ja'akov - nádherné město, které se nachází v samém srdci Izraele.

Zikhron Ja'akov leží v severní části Izraele, pouhých 35 kilometrů od Tel Avivu a 80 kilometrů od Jeruzaléma. Toto nádherné město je známé svými vinicemi, olivovými sady a historickou architekturou. Právě proto je ideálním místem k relaxaci a zároveň objevování fascinující historie Izraele.

Letenky do Zikhron Ja'akov jsou k dispozici po celý rok a díky tomu můžete navštívit toto krásné město kdykoli během roku. Letenky do Izraele jsou navíc velmi snadno dostupné, protože existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí pravidelné lety.

Když se rozhodnete navštívit Zikhron Ja'akov, okamžitě ucítíte klid a rovnováhu, která vás obklopuje. Toto město je nádherným příkladem toho, jak harmonicky mohou v sobě spojit historický odkaz a moderní způsob života. U ulic plných obchodů, restaurací a kaváren můžete vidět mnoho krásných památek a historických budov, které se zde nacházejí.

Nejvýznamnější památkou Zikhron Ja'akov je rozhodně státní muzeum Binyamina Zeeva, kde si můžete prohlédnout rozsáhlou sbírku izraelského umění. Další zajímavostí je synagoga Ohel Yaacov s její nádhernou architecturem a bohatou historií.

Pokud vás baví tradiční řemesla, určitě byste neměli vynechat návštěvu uměleckých dílen, které najdete v celém městě. Zdejší umělci vyrábějí ručně tkané koberce, keramiku, sklo a mnoho dalších tradičních výrobků.

A jako by toho nebylo dost, v okolí Zikhron Ja'akov najdete další krásné destinace, jako jsou třeba Haifské Bahány, Cesarský přístav nebo Cezarejova jeskyně.

Letenka do Zikhron Ja'akov vás tedy může zavést do nádherného světa izraelské historie a kultury, a to v pohodlí moderního města, které nabízí mnoho možností pro relaxaci a zábavu. Tak neváhejte a do tohoto kouzelného města vyrazte co nejdříve!


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky