Najděte nejlevnejší letenky

Kambodža Siem Reap (včetně chrámů Angkor)

Letenka Kambodža Siem Reap (včetně chrámů Angkor)


Kambodža a její chrámy Angkor lákají turisty z celého světa. Pokud se také rozhodnete navštívit tuto krásnou zemi, letenka Kambodža Siem Reap bude vaším prvním krokem.

Siem Reap leží v Kambodži, necelých 6 kilometrů od chrámů Angkor. Je to město plné života a turistického ruchu. Když přijedete na letiště, hned si všimnete hloučků turistů všech národností. V Siem Reap najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po hostely pro backpackery.

Před návštěvou chrámů Angkor se určitě vyplatí si pořídit průvodce, který vám pomůže se orientovat a bude vás provázet historií tohoto místa. Chrámů Angkor je celkem 72, ale nejslavnější jsou samozřejmě ty největší a nejkrásnější.

První zastávkou by měl být Angkor Wat, největší chrám na světě. Jeho impresivní rozměry a bohatá výzdoba vás okouzlí. Dalším významným chrámem, který si rozhodně nenechte ujít, je Bayon. Je známý svými kamennými tvářemi, které se mračí a usmívají se na vás ve stejnou chvíli.

Nechte si také čas na návštěvu menších chrámů, jako je Ta Nei nebo Ta Prohm. Tyto chrámy jsou více rozpadlé, ale právě to dodává tejhle zážitku na autenticitě.

Pokud si najdete čas na návštěvu chrámů Angkor v období slunce či západu, očekávejte nezapomenutelné zážitky. Krásu chrámů při západu slunce nelze popsat slovy, to se musí zažít.

Kromě chrámů Angkor nabízí Kambodža i jiná turistická místa, jako například Tonle Sap, největší sladkovodní jezero jihovýchodní Asie. Zde máte možnost navštívit rybářské vesnice a potkat se s místními lidmi.

Kambodža je země plná kultury a historie. Je to místo, které určitě stojí za to navštívit. A s letenkou Kambodža Siem Reap se dostanete přímo k jednomu z hlavních turistických cílů v zemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Siem Reap (včetně chrámů Angkor)


1. Jak se dostat do Siem Reap?

Do Siem Reap se můžete dostat letadlem, autobusem nebo společností s osobními vozy. Nejlepší volbou je letadlo, které létá z Phnom Penhu, Bangkoku a dalších měst v Asii.

2. Jaký je nejlepší čas navštívit Siem Reap a chrámy Angkor?

Léto je nejlepší čas navštívit Siem Reap a chrámy Angkor, když je suché a horké počasí. Nejlepší období je od listopadu do února, kdy je také nejmenší množství turistů.

3. Kdy se otevírají a zavírají chrámy v Angkoru?

Chrám Angkor Wat je otevřen každý den od 5 hodin ráno do 18 hodin odpoledne. Ostatní chrámy jsou otevřeny od 7 hodin ráno do 17 hodin odpoledne.

4. Jaké jsou vstupné poplatky do chrámů Angkor?

Vstupné poplatky se liší podle druhu vstupu, krátkého (1 až 3 dny) a dlouhého (4 až 7 dnů). Krátký vstup stojí 37 USD za den, zatímco dlouhý vstup stojí 62 USD. Děti do 12 let mají vstup zdarma.

5. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak navštívit chrámy Angkor?

Nejlepší způsob, jak navštívit chrámy Angkor, je najmout si motorku, zapůjčit si kolo nebo si objednat si soukromou prohlídku s průvodcem. Při výběru si dejte pozor na to, abyste měli dostatek vody a sluneční ochranu, protože je zde velmi horko.

6. Jaké jsou další zajímavá místa v Siem Reap?

Kromě chrámu Angkor Wat jsou v Siem Reap další zajímavá místa, jako je třeba Národní muzeum Angkoru, tažení Tonlé Sap nebo noční trhy v centru města.

7. Je bezpečné cestovat do Siem Reap?

Ano, Siem Reap je bezpečné místo k návštěvě, ale je třeba dodržovat základní opatření pro cestování a mít na paměti, že turistická lůžka mohou být cílem zlodějů. Je doporučeno uchovat si hodnotné věci v hotelu a zůstat vysoko postavení.

8. Jaký by měl být rozpočet pro týdenní pobyt v Siem Reap?

Rozpočet se liší podle úrovně komfortu a stylu, ale dva tisíc dolarů by měly být dostačující na pokrytí ubytování, stravy, vstupného poplatku do chrámu a výletů. Je ale také možné ušetřit tím, že si najdete levné hostely a jízdy na místní dopravě.


Dovolená Kambodža Siem Reap (včetně chrámů Angkor)


Kambodža je země, kde se slavná říše Khmer nacházela, a je známá pro její rozmanité kultury, úžasnou historii a kouzelné krásy. Jedno z nejnavštěvovanějších míst je město Siem Reap, které se nachází poblíž starověkých chrámů Angkor. Pokud si tedy plánujete dovolenou v Kambodži, určitě byste neměli vynechat Siem Reap. V tomto článku se podíváme na to, co můžete očekávat z vaší dovolené v Siem Reap.

Angkor Wat

Angkor Wat je úžasný komplex chrámů, který patří mezi nejznámější turistické atrakce v Asii. Tento chrám je největší z Angkoru a jedním z největších náboženských komplexů na světě. Je to opravdu filantropické místo a návštěva Angkoru je nejlepší způsob, jak se dostat blíž k historii a kultuře Khmerů. Angkor Wat si také zachoval některé z nejvíce ohromujících architektonických částí z Khmerské říše a je dokonalým místem pro milovníky historie a architektury.

Angkor Thom

Angkor Thom je komplex chrámu, který se nachází severněji od Angkoru. Tento chrám byl kdysi sídlo království a dnes poskytuje unikátní pohled na Khmerskou říši. Komplex má několik ohromujících chrámů, z nichž nejznámější je chrám Bayon, s jeho ikonickými hlavami buddhů. Návštěva Angkor Thomu je další skvělou možností, jak seznámit se s historií a kulturou Kambodže a užít si pohled z jiného úhlu.

Pub Street

Oblíbený spot v Siem Reap je určitě Pub Street, která je plná barů, restaurací a nočního života. Tato ulice dává zábavou návštěvníkům města a mnoho cestovatelů se sem vrátí každý večer, aby se pobavili. Pokud toužíte po troše odpočinku od cestování a odchodování z místa na místo, Pub Street bude ideální volbou.

Doprava

Mnoho návštěvníků Siem Reapu volí cestovat taxi nebo rikšou k těmto atrakcím, ale existuje také alternativa - pronájem motocyklu. Pronájem motocyklu je levný a snadný, takže není třeba si dělat starosti o dopravu.

Výlety do okolí

Pokud si chcete udělat výlet z města, můžete jet na výlet na jezero Tonle Sap nebo se podívat na další chrámy v této oblasti. Město také nabízí zážitky v podobě leteckých výletů a organizovaných výletů do míst, jako je Krátie nebo Battambang. Tyto výlety můžou nabídnout poznatky o zachovalé přírodě země.

Pokud hledáte dovolenou plnou historie, kultury a přírody, Siem Reap je pro vás správnou volbou. Zajímavé chrámy, očarující krajina a příjemní lidé, to jsou hlavní lákadla města.


Počasí Kambodža Siem Reap (včetně chrámů Angkor)


Kambodža, země zdobená starověkými chrámy, se nachází v jihovýchodní Asii a je záměrem turistů z celého světa. Tato země je ale také známa svým horkým a vlhkým klimatem i během období sucha. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů je město Siem Reap, které se nachází v blízkosti slavných chrámů Angkor.

V průběhu roku se v Siem Reapu mění klimatické podmínky, a tak závisí na období, kdy se sem turisté vydávají, jaké bude počasí. Tradičně se Siem Reap dělí na čtyři roční období: suché, mokré, horké a chladné.

Během období sucha, které obvykle začíná v listopadu a trvá do března, se teploty pohybují mezi 25 až 35 °C. V tomto období je obloha modrá a slunce září neustále a protože se tady zpravidla vítr nevyskytuje, pocitová teplota může být vysoká. Ovšem noc je osvěžující a pokud mohou turisté vyrazit na prohlídku chrámů ráno a pozdě odpoledne, často uvidí úchvatné západy slunce.

Během mokrého období od dubna do června začínají první deště. Ty pak trvají až do září a října. V tomto období teploty klesají na 25 až 29 °C a vlhkost vzduchu se pohybuje mezi 70 až 90 procenty. Dny jsou deštivé a občas se objevují bouřky, a protože riziko tropických cyklón se zvyšuje, tak by turisté měli být opatrní.

Horké období nastává v březnu a dubnu. Teploty se zvyšují na 35 až 40 °C a vlhkost vzduchu se pohybuje mezi 30 až 50 procenty. Turisté by měli užívat hodně tekutin a vyhnout se procházkám v poledním žáru.

Během chladného období od října do listopadu teploty klesají na 20 až 25 stupňů Celsia a úrodnost okolí se zvyšuje. To znamená, že příroda je krásná, ale turisté by měli mít na paměti, že některé oblasti chrámů mohou být zavřeny kvůli údržbě.

Celkově lze říci, že Siem Reap a chrámy Angkor nabízejí návštěvníkům neuvěřitelné zážitky, bez ohledu na roční období. Vynikající počasí a nádherná krajina jistě zaujmou každého turistu. Nicméně během mokrého a horkého období by měli návštěvníci dbát opatrnosti, a to včetně pitného režimu a přizpůsobování výletů počasí.


Ubytování Kambodža Siem Reap (včetně chrámů Angkor)


Kambodža je země s bohatou historií a kulturním dědictvím, které si zaslouží pozornost ze strany turistů. Největší turistickou atrakcí v této zemi jsou chrámy Angkor v Siem Reapu, které jsou jedinečné a nádherné. Zde je průvodce po ubytování v této oblasti, které usnadní plánování vaší cesty.

Ubytování v Siem Reap

Siem Reap je město, které se nachází v severní části Kambodže a je nádhernou vstupní branou do chrámů Angkor. Určitě se zde nudit nebudete, jelikož město nabízí množství restaurací, barů, butiků, obchodů, a galerií s uměleckými díly. Nachází se zde celá řada ubytovacích možností, hodně z nich jsou velmi luxusní hotely s privátním bazénem a klimatizovanými pokoji. V následujících řádcích se zaměříme na různé typy ubytování.

1. Hostely a levná ubytování

Pro cestovatele s omezeným rozpočtem je množství hostelských pobytů k dispozici. Tyto hostely jsou obvykle velmi privátní, s velkým sociálním prostorem a zahrnují věci jako Wi-Fi, kuchyňský kout, až po bary a stolní hry. Náklady na ubytování mohou být kolem $5 na noc a výše.

2. Guest House

Pokud hledáte určitou úroveň komfortu a soukromí, doporučuje se ubytovat se v "guest house". Tyto ubytování jsou většinou rodinné domy s několika pokoji, kde hosté sdílejí společné prostory, jako jsou kuchyň a obývací pokoj. Ceny se pohybují okolo $10 až $15 na noc.

3. Boutique Hotely

Boutique hotely jsou té největší kategorie hotelů v Siem Reapu a nabízejí luxus a vzrušení. Tyto hotely jsou k dispozici ve velkém množství a obvykle nabízí privátní bazény, relaxační zóny a doprovodné služby. Ceny se pohybují od $50 až $150 a více na noc.

Co vidět v Siem Reap

Siem Reap je nejen vstupní branou do chrámů Angkor, ale je také místem, kde můžete posoudit si jeho jedinečné kulturní dědictví. Město nabízí mnoho kulturních institucí, muzeí, a uměleckých galerií, které nabízejí možnosti prozkoumat svou historii a kulturu.

1. Chrám Angkor

Toto místo je největší turistickou památkou v Siem Reapu a nabízí nejen záznamy o kulturním dědictví Kambodže, ale také pomáhá návštěvníkům pochopit jeho historii a význam. Chrám Angkor je největší chrámovou kompletem spravovaný UNESCO a zajistit si ho musíte rezervovat.

2. Koloniální oblast třídy

Tato oblast se nachází naproti Chrám Angkor a má mnoho francouzských koloniálních budov, které nabízí možnosti prozkoumat jedinečné architektonické dědictví.

3. Městská tržnici Siem Reap

Pokud máte rádi nakupování a chtěli byste si koupit něco originálního k připomenutí si vašeho pobytu, není nic lepšího než si usnadnit vaše nakupování v městské tržnici Siem Reap. Naleznete zde tradiční kambodžské zboží jako jsou oblečení, šperky, potraviny, suvenýry a mnoho dalšího.

Závěr

Siem Reap je bezpochyby nejlepším místem pro turisty, kteří chtějí prozkoumat jedinečné kulturní dědictví Kambodže a chrámu Angkor. Pobyt v této oblasti nebude jen o návštěvě chrámového komplexu, ale o zážitku kulturního dobrodružství. S mnoha nabízenými možnostmi ubytování a turistických atrakcí, Siem Reap je místo, které musíte navštívit během své cesty do Kambodže.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky