Najděte nejlevnejší letenky

Saúdská Arábie Wadi Rum desert

Dovolená Saúdská Arábie Wadi Rum desert


Dovolená v Saúdské Arábii v oblasti Wadi Rum desert je jedinečný zážitek. Tato oblast je neuvěřitelně krásná a nabízí mnoho zážitků pro turisty z celého světa.

Wadi Rum desert se nachází v jižní části Saúdské Arábie a je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v této oblasti. Tato oblast je známá svými obrovskými skalními útvary a krásnými slunečními západy. Toto místo je také domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně pískomilů, arabských lišek a pávů.

Pokud plánujete dovolenou v Wadi Rum desert, budete mít mnoho možností, co se týče ubytování. Budete moci zůstat v luxusních hotelích s výhledem na poušť, ale pokud hledáte autentický zážitek, můžete zůstat v jednom z beduínských táborů, které se nacházejí v poušti. Tyto tábory jsou velmi populární mezi turisty a nabízejí jedinečný pohled na život v poušti.

Kromě ubytování nabízí Wadi Rum desert i mnoho zábavných aktivit pro turisty. Můžete se vydat na prohlídku pouště na velbloudech nebo se dokonce zúčastnit jízdy na čtyřkolce. Pokud máte rádi adrenalinové sporty, můžete se také pokusit o horolezectví na skalních formacích.

Jakmile se setmí, budete mít možnost sledovat nádherné hvězdné nebe a zároveň si užít tradiční večeři pod hvězdami. Beduínské tábory nabízejí vynikající jídlo, které je připravováno s použitím místních surovin.

Celkově lze říci, že dovolená v Wadi Rum desert je nejen nezapomenutelný zážitek, ale také způsob, jak si odpočinout od každodenního shonu. Můžete se setkat s místními obyvateli, procházet se pouští, nasát místní kulturu a užít si klid a ticho, které poušť nabízí. Pokud tedy hledáte nezapomenutelný dobrodružství, Wadi Rum desert je pro vás to pravé místo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Saúdská Arábie Wadi Rum desert


Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu pouště Wadi Rum v Saúdské Arábii?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu pouště Wadi Rum je v období od října do března, kdy jsou teploty příjemné a příroda je v nejkrásnějším stavu.

Dotaz: Jak se dostat do pouště Wadi Rum v Saúdské Arábii?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do pouště Wadi Rum, je letem do Ammánu v Jordánsku a poté cestou po silnici do Wadi Rum.

Dotaz: Co navštívit ve Wadi Rum v Saúdské Arábii?
Odpověď: V Wadi Rum můžete navštívit mnoho zajímavých míst, jako jsou skalní útvary, kaňony, jeskyně a archeologické naleziště. Můžete také prozkoumat poušť na velbloudech, v terénních autech nebo pěšky.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity, které si můžete v Wadi Rum užít?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity, které můžete v Wadi Rum užít, patří procházky po poušti na velbloudech nebo pěšky, výlety v terénních autech, noční pozorování hvězd a tradiční beduínské večery s tanci a písněmi.

Dotaz: Potřebuji vízum k vstupu do Saúdské Arábie a Wadi Rum?
Odpověď: Ano, pro vstup do Saúdské Arábie potřebujete vízum. Informace o vízových požadavcích najdete na oficiálních stránkách Saúdské Arábie nebo zkontaktujte saúdskoarabské velvyslanectví v zemi, ve které žijete.


Počasí Saúdská Arábie Wadi Rum desert


Saúdská Arábie se nachází na Arabském poloostrově a je obklopena zeměmi, které se nacházejí na severu, východě a jihozápadě. Je to země, která prochází extrémními teplotními výkyvy po celý rok. Jednou z nejvýraznějších oblastí Saúdské Arábie je Wadi Rum – poušť, kterou mnozí označují za jedno z nejkrásnějších a nejneuvěřitelnějších míst na Zemi.

Wadi Rum se nachází v jižní části země, v provincii Ma'an, v blízkosti hranic s Jordánskem. Tato poušť je obklopena horskými masivy, které se zvedají až do výšky 1,7 kilometrů nad mořskou hladinou. Nejvýše položená část pouště se nachází na úrovni 1 756 metrů nad mořem. Celá tato oblast je tvořena písečnými dunami a kaňony různých tvarů, barvy a velikosti, a to vše dělá z Wadi Rum nezapomenutelný zážitek.

Většinu roku je Wadi Rum extrémně horká a suchá, s teplotami, které mohou dosahovat až 45 °C. V létě bývá obzvláště horko a suché období trvá od května až do září. V zimě se teploty obvykle pohybují mezi 10 °C a 25 °C a noc může být chladná. V noci v poušti často dochází k ochlazení, což může být pro návštěvníky velmi příjemné. V každém případě se doporučuje dodržovat zásady pro pobyt v poušti, jako například nepřekročit hranici výdrže v teple, snést dostatek vody a nevydat se na cestu do pouště sami.

Saúdská Arábie má také tropické podnebí, zejména v oblasti jižního pobřeží, kde jsou teploty celoročně vysoké a vlhkost dosahuje až 80 %. V těchto oblastech se zpravidla nevyskytují výrazné změny počasí, s výjimkou období bouří.

Celkově lze říci, že když se cestujete do Wadi Rum, je vhodné být připraven na extrémní počasí. Pokud se vydáte na cestu v létě, zvolte si oblečení ze světlých a prodyšných materiálů, nechte si zastřít hlavu a stále pijte dostatek tekutin. Na druhou stranu, pokud se vypravíte do Wadi Rum v zimě, zabalte si teplé oblečení, protože teploty mohou být chladné, a včas zjistěte, jestli tam může sněžit.

Konečně, většina návštěvníků Wadi Rum přichází na návštěvu pouště v době, kdy se očekává optimální počasí, které umožní objevovat krásy pouště. Nezapomeňte si také opatřit přebalovací pomůcky na fotoaparát a těšit se na památné momenty, které tuto oblast nabízí.


Letenka Saúdská Arábie Wadi Rum desert


Saúdská Arábie je jednou z nejvíce fascinujících zemí na světě. Oblast nabízí neuvěřitelná místa, která si zaslouží vaši pozornost. Jedním z takových míst je Wadi Rum Desert. Toto místo je skutečným klenotem a určitě stojí za to si ho přijet prohlédnout.

Wadi Rum Desert se nachází asi 60 km jižně od města Akaba a se svými písečnými dunami, rudými skalisky a krásným západem slunce je skvělým místem pro změnu atmosféry a pobyt v přírodě. Skutečně se jedná o jedno z nejkrásnějších míst na světě, a proto si jeho návštěvu zaslouží každý, kdo má rád krásnou přírodu.

Pro návštěvu Wadi Rum Desert je potřeba si nejprve zarezervovat letenku do Saúdské Arábie. V současné době se jedná o relativně levnou destinaci, takže by nemělo být problémem najít levné letenky. Pokud se rozhodnete letět z Evropy, pak je nejlepší letět z některého z největších letišť jako Londýn, Paříž nebo Frankfurt. Tyto lety bývají nejlevnější a k dispozici jsou celoročně.

Po příletu do Saúdské Arábie se vydejte směrem k Wadi Rum Desert. Pro dopravu můžete využít služeb místních taxi, případně si pronajmout vlastní auto. Cesta do Wadi Rum trvá přibližně 3 hodiny. Nejlepší variantou je být veden místním průvodcem, který vám ukáže všechna skvostná místa a zajistí vám perfektní zážitek.

V samotném Wadi Rum Desert je mnoho aktivit, které si můžete vyzkoušet. Mezi ty nejpopulárnější patří jízda na velbloudech nebo výlet v džípu. Samozřejmě si můžete s sebou vzít vlastní stan, aby jste si v přírodě přespali pod hvězdami.

Celkově lze říci, že prázdniny v Saúdské Arábii jsou něčím nezapomenutelným a rozhodně stojí za to se do této země vypravit. Pokud máte rádi krásu přírody a chcete si odpočinout od každodenního shonu, pak byste rozhodně neměli ignorovat návštěvu Wadi Rum Desert. Tento skvělý kus přírody vás nadchne svou krásou a dostatečného odpočinku se zde rozhodně dočkáte.


Ubytování Saúdská Arábie Wadi Rum desert


V posledních letech se Saúdská Arábie stala stále populárnější destinací pro turisty. Mezi nejatraktivnější místa patří krásná poušť Wadi Rum, která se nachází na jihu země a rozkládá se na rozloze více než 700 kilometrů čtverečních.

Ubytování v této oblasti se postupně rozvíjí a dnes existuje několik možností, jak si zde užít přímořské pohostinství a zároveň zažít autentickou atmosféru této fascinující pouště.

Jednou z nejlepších možností je kempování přímo na písku, což nabízí zážitek jako žádný jiný. Většina kempů se nachází v blízkosti turistických tras a také v blízkosti zajímavých míst, jako jsou skalní oblouky, písečné duny a skalní hřiby. Kempy často disponují zázemím jako pitnou vodu, sociální zařízení a sprchy.

Dalším způsobem, jak si užít pobyt v této oblasti, je ubytování v tradičním beduínském táboře. Tyto tábory jsou postavené z konstrukcí z kůže a konzervativním způsobem zajišťují ubytování a služby pro turisty. Lidé zde žijí v naprosté symbióze s přírodou a většina táborů nabízí služby jako je jídelní lístek, kulturní programy a možnost jízdy na velbloudech.

Je také možné si pronajmout soukromý stan, který je v této oblasti populární především mezi dobrodružnějšími turisty. Tyto stany nabízí širokou škálu služeb, jako je grilování, pitná voda a možnost si přinést vlastní teplé oblečení na noc.

Bez ohledu na to, jaké ubytování si zvolíte, poušť Wadi Rum vždy nabízí nezapomenutelný zážitek. Tato oblast vás vydovádí ze stereotypních každodenní, odhaluje nový svět, kde můžete být součástí saúdskoarabské beduínské kultury, nebo prostě prožívat svůj čas obdivováním krásy a jedinečnosti tohoto místa.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky