Najděte nejlevnejší letenky

Kanada Halifax

Dovolená Kanada Halifax


Jestliže plánujete svou další dovolenou, možná právě Halifax v Kanadě je tou pravou destinací pro vás. Tento městský perličkový klenot nabízí neuvěřitelné výhledy, zábavu a tisíce aktivit pro všechny věkové kategorie.

Halifax, hlavní město kanadské provincie Nové Skotsko, je známé pro svou ohromující krásu, dějiny a kulturu, které se prolínají v celém městě. Jednou z největších turistických destinací v Halifaxu je například námořní muzeum, které návštěvníkům nabízí úžasné výstavy a interaktivní zážitky. V námořním muzeu můžete vidět nejen repliku lodě Titanic, ale i mnoho jiných pozoruhodných artefaktů, jako jsou například nejstarší námořní skloplastové plavidlo a mnoho dalších.

Mnoho turistů se rovněž vydává na západ k centrálnímu parku Halifax Common, kde se nachází plno piknikových míst a místa pro sportování. Ross Farm Museum je výbornou volbou pro zájemce o historii a tradiční zemědělství. Tento muzeum se nachází v místě, kde bylo soukromé zemědělské hospodaření po několik generací a dnes slouží jako muzeum zemědělských pomůcek, traktorů, krav a dalších zemědělských plodin.

Milovníci přírody určitě ocení Hazelnut Valley v Kejimkujik National Park, který se nachází asi půl hodiny jízdy od Halifaxu. Zde je mnoho vodopádů, horských samot a příležitostí pro jízdu na kajaku a kanoe. Nemůžeme zapomenout ani na mnoho pláží v okolí Halifaxe, kde můžete si odpočinout, plavat v Atlantském oceánu, a také ochutnat čerstvé mořské plody, jako jsou například humři a krabi.

V Halifaxu najdete také bohaté umělecké a kulturní scény, ať už se jedná o koncerty, muzikály, divadelní vystoupení nebo rozličné výstavy. Návštěvu Halifaxu spoluvytvářejí také místní lidé - pokud chcete skutečně poznat místní kulturu a tradice, často se můžete setkat s místními obyvateli, kteří vás mohou seznámit s historií města, jeho kulinářskými specialitami a vším, co Halifax nabízí.

Celou dovolenou v Halifaxu můžete uzavřít dobře prostřeným stolem v jedné z mnoha restaurací, které nabízejí nejlepší místní speciality. Ať už si vyberete humra, čerstvých ryb, tradiční torty nebo další speciality, jistě neuděláte chybu.

Celkově řečeno, Halifax je mistrovské město, které nabízí neuvěřitelnou kombinaci historie, kultury, zábavy a krásné přírody. Ať už máte rádi pláže nebo horské tůry, kulturní akce nebo výborné jídlo, Halifax je tou pravou destinací pro vás. Takže naplánujte svou cestu co nejdříve a užijte si jedinečnou dovolenou na kanadském pobřeží.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Halifax


1) Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v okolí Halifaxu?
Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce v okolí Halifaxu patří Peggy's Cove, Citadel Hill, Halifax Public Gardens, Maritime Museum of the Atlantic a Halifax Waterfront Boardwalk.

2) Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Halifaxu?
Odpověď: Halifax má mezinárodní letiště, což je nejběžnější způsob příjezdu. Zkontrolujte ceny letů a přímé linky. Alternativou jsou také silnice a železnice, více informací naleznete na webu dopravce.

3) Jaká je místní měna a jaký je kurz?
Odpověď: Místní měna je kanadský dolar (CAD). V závislosti na aktuálních měnových kurzech se může kurz lišit, ale zhruba 1 CAD = 18 Kč.

4) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Halifaxu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Halifaxu závisí na preferencích. Letní měsíce jsou ideální pro návštěvu až na výjimky horkých dnů. Zima je obecně mnohem chladná.

5) Kde se dá v Halifaxu najít nejlepší jídlo?
Odpověď: Halifax má hlavně podobnou kuchyni jako Spojené státy, ale samozřejmě využívají také čerstvé čerstvé mořské produkty. Tam se najdou místní restaurace. Několik místních tipů je např. The Five Fisherman, EDNA nebo Chives Canadian Bistro.

6) Jaké jsou nejběžnější jazyky mluvené v Halifaxu?
Odpověď: Oficiálním jazykem v Halifaxu je angličtina, ale v turistických lokalitách je možné slyšet i francouzštinu a různé další evropské a asijské jazyky.

7) Jaké jsou povinné informace, které musím vědět před cestou do Halifaxu?
Odpověď: Věnujete včasnému nakládání se zavazadly. Na letišti dodržujte pokyny a případné omezení při balení vzácných předmětů. Po příletu do Halifaxu zaznamenejte si důležité kontakty a adresa ubytování.

8) Jaké jsou nejčastější tipy a triky, jak ušetřit peníze v Halifaxu?
Odpověď: Místa, kde můžete ušetřit peníze v Halifaxu jsou například restaurace nebo kavárny, které nabízejí levnější pokrmy na oběd. Dále je možné využít veřejnou dopravu místo taxislužby a vstupenky na některé atrakce si můžete zakoupit online s předstihem, znalost slev a okolí kde se místní re k jídlu a nákupu potravin.


Letenka Kanada Halifax


Kanada, země ohromující přírody a zajímavé historie, nabízí mnoho možností pro cestování. Pokud plánujete návštěvu Kanady a máte zájem objevovat východní pobřeží této země, mohla by být destinace Halifax pro Vás tou pravou.

Halifax je hlavním městem provincie Nového Skotska. Nachází se v zátokě Halifax, kde se proplétají vody Atlantského oceánu a zálivu Fundy. Město nabízí bohatou historii, stejně jako nádhernou přírodu a charakteristickou atmosféru, kterou nelze najít nikde jinde.

Jeden z nejdůležitějších aspektů Vaší cesty do Halifaxu bude způsob, jakým se tam dostanete. Pokud plánujete přiletět na letiště v Halifaxu, můžete si vybrat z mnoha leteckých společností, které nabízejí lety na toto letiště.

Pokud byste rádi našetřili co nejvíce peněz na své cestování, pak byste mohli zvážit nákup letenek s přestupem. Avšak, pokud si chcete užít co nejvíce času v Halifaxu, lety bez přestupu jsou samozřejmě ideální volbou.

Ceny letenek se samozřejmě mohou měnit v závislosti na ročním období a rovněž také na tom, jak brzy si svou letenku koupíte. Proto se vždy doporučuje, abyste si svou letenku zakoupili s předstihem a měli tak možnost využít speciálních nabídek.

Při cestování do Halifaxu můžete využít na letišti různé služby, jako jsou například agentury pro půjčování aut, taxislužby nebo městskou hromadnou dopravu. Pokud se rozhodnete využít pronájem automobilu, můžete si snadno prohlédnout celé město a okolí.

Když se dostanete do Halifaxu, je důležité pochopit, že město je klenotem pro ty, kteří chtějí objevit něco nového a neokoukaného. Na výběr máte z mnoha památek, jako jsou například Halifax Citadel National Historic Site, která nabízí nádherné výhledy na celé město a okolí, nebo Peggy's Cove, malebné přístavní městečko s legendárním majákem, který ochraňuje lodi před skalami.

Halifax je rovněž domovem mnoha muzeí a galerií, jako je například Maritime Museum of the Atlantic, které nabízí fascinující pohled na historii města a jeho námořních tradic.

Když se rozhodnete pro cestování do Halifaxu, můžete být jisti, že Vás čeká mnoho příležitostí prozkoumat zajímavou historii a nádhernou přírodu tohoto města. A s nákupem letenky do Halifaxu můžete zažít záhadnou a překrásnou zemi, která nabízí nezapomenutelné zážitky.


Počasí Kanada Halifax


Kanada se může pyšnit krásným přírodním prostředím a také adekvátně pestrou klimatickou situací. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je město Halifax v provincii Nové Skotsko.

Halifax je nejen hlavním městem provincie Nové Skotsko, ale také významným námořním přístavem. Jako takové má také specifické podnebí, které je ovlivněno vodami Atlantského oceánu.

V létě se může teplota v Halifaxu pohybovat kolem 20-25°C, ale může být i vyšší. Průměrná teplota vzduchu je kolem 17°C. Léto je mokré a vlhké, s častými deštěmi a občasnými bouřemi.

Podzim v Halifaxu je krásný, s rozmanitými barvami listů, ale také kvůli vyššímu počtu hurikánů se zde vyskytují silné vichřice a bouřlivé proudy. Průměrná teplota se však pohybuje kolem 10°C a noc může být velmi studená.

Zima v Halifaxu je srdcovou záležitostí místních obyvatel, když padají sněhové vločky a zdejší obyvatelé se připravují na podzimní bouře. Délka zimy se může pohybovat mezi cca 4-5 měsíci, s nízkými teplotami kolem -5°C až -10°C. Ale výhodou zimy je to, že umožňuje obyvatelům Halifaxu využít v zimě mnoho zamrzlých jezer k lyžování nebo jízdě na saních.

Jaro v Halifaxu začíná pozvolna, ale s občasnými zimními bouřemi. Průměrná teplota se pohybuje kolem 7-10°C a období května a června je nezvykle chladné, navíc může být i deštivo.

Halifax může být turisty atraktivní místem během celého roku a jeho specifické podnebí může být fascinující v každém ročním období. Nicméně, je důležité se připravit na určité klimatické výkyvy, které se v Halifaxu mohou vyskytnout.


Ubytování Kanada Halifax


Halifax je jedno z největších měst v kanadské provincii Nové Skotsko a nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí. Pokud máte v plánu navštívit toto město, je důležité si předem zajistit ubytování. Níže najdete několik doporučení na ubytování v Halifaxu.

1. Hotel Halifax Marriott Harbourfront
Hotel Halifax Marriott Harbourfront se nachází přímo na nábřeží přístavu a nabízí nádherný výhled na moře. Je ideálním místem pro ty, kteří chtějí být co nejblíže k hlavním turistickým atrakcím, jako je například Halifax Citadel National Historic Site nebo Pier 21. Hotel má také k dispozici bazén, posilovnu a saunu.

2. The Westin Nova Scotian
Tento hotel se nachází nedaleko centrálka a nabízí moderní pokoje a apartmány s klimatizací. K dispozici je také krytý bazén, fitness centrum, restaurace a bar. Z hotelu je to jen kousek na místo, kde se nachází nejoblíbenější muzea a galerie v městě.

3. The Barrington Hotel
The Barrington Hotel se nachází kousek od historické části města Halifax. Nabízí elegantní, prostorné pokoje a apartmány, které mají širokou škálu vybavení potřebného pro pohodlný pobyt. Hosté budou mít také přístup ke krytému bazénu a fitness centru. Hotel je ideálním místem pro ty, kteří chtějí mít kousek do všeho, co město nabízí.

4. The Halliburton
The Halliburton je hotel se sedmi pokoji a nachází se v historické části města. Nabízí pokojovou službu, restauraci a terasu, které jsou ideální pro romantický pobyt. Každý pokoj má svůj unikátní design a je plně vybaven, aby uspokojil potřeby každého hosta.

5. The Prince George Hotel
The Prince George Hotel se nachází v centru města Halifax a nabízí luxusní ubytování. V hotelu naleznete posilovnu, krytý bazén, společenskou místnost a restauraci, která nabízí exkluzivní rozmanité menu. Ideální je taktéž pro turisty, kteří přijedou do Halifaxu autem - hotel nabízí bezplatné parkoviště, které je v centru města raritou.

Všechny výše uvedené hotely nabízejí skvělé služby a příjemné ubytování pro turisty, kteří se vydají do Halifaxu. Jestliže se rozhodnete navštívit toto město, zajistěte si předem ubytování a užívejte si všechny atrakce, které Halifax nabízí.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky