Najděte nejlevnejší letenky

Samoa Falealupo Canopy Walkway

Počasí Samoa Falealupo Canopy Walkway


Samoa Falealupo Canopy Walkway je jedním z nejvýjimečnějších přírodních zážitků na Samoa. Jedná se o stezku, která se v průběhu 1 kilometru vine z korun stromů a umožňuje návštěvníkům podívat se na nádhernou krajinu z úplně jiné perspektivy.

Falealupo Canopy Walkway se nachází v národním parku na západní straně ostrova Savaii. Je to nejdelší stébla tohoto druhu na světě a má celkem 8 věží, které jsou propojené lávkami a mosty. Nejvyšší věž má výšku 40 metrů a umožňuje návštěvníkům vidět na velké vzdálenosti.

Chodník byl otevřen v roce 2010 a získal si rychle popularitu u turistů, kteří hledají nezapomenutelný zážitek z přírody. Část cesty návštěvníci věnují také výkladu o flóře a fauně oblasti a historii ostrova.

I když Samoa má celkově tropické klima, Falealupo Canopy Walkway se nachází v oblasti, která je během deštivého období vystavena častým dešťovým srážkám. Z tohoto důvodu je nejlepší navštívit tuto oblast v období mezi květnem a říjnem, kdy je klima sušší a slunečnější.

K tomuto zážitku je třeba připravit se předem. Boty vhodné pro túry jsou nezbytné kvůli nerovnému terénu a klimatu. Důležité také je nepodceňovat výšku a bezpečnost opatření, která musí návštěvníci dodržovat, aby se zabránilo vážným nehodám. Vstup na stezku je zdarma, avšak návštěvníci si mohou také zakoupit průvodce, který jim poskytne podrobné informace o oblasti.

Falealupo Canopy Walkway je skutečně jedinečnou zkušeností pro každého milovníka přírody a dobrodružství. Navštívit tuto oblast během suššího období, se správnou výbavou a s dodržováním bezpečnostních opatření, může být nezapomenutelným zážitkem pro celý život.


Letenka Samoa Falealupo Canopy Walkway


Samoa Falealupo Canopy Walkway zahrnuje nádherný 100 metrů dlouhý most ve výšce 40 metrů nad zemí a přehlídkovou věži, odkud můžete pozorovat neuvěřitelné scenérie z tropického pralesa.

Tento neuvěřitelný zážitek spojený s prohlídkou nádherného Samojského národního parku je skvělý nápad pro ty, kteří se chtějí vzdálit od městského života a těšit se z přírodní krásy Upolu.

Samoa Falealupo Canopy Walkway se nachází na nejzápadnějším místě Samoa, tedy v obci Falealupo na ostrově Savaii. Je to velmi nedotčená oblast s nádhernými výhledy na zdejší národní park.

Stavba celého komplexu byla dokončena v roce 2010 a od té doby se stala jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Samojském národním parku. Samotný most se skládá z ocelové konstrukce a odolává jakékoli velké síle větru nebo dešti.

Procházení po tomto mostě je dobrodružstvím, které si může užít každý, kdo je schopen zdolat pár schodů. Výhled z mostu je nádherný a poskytuje nezapomenutelné zážitky. Poté se můžete vydat do věže, kde se vám nabídne ještě působivější pohled.

Falealupo Canopy Walkway je otevřen každý den od 8:00 do 16:30 a vstupné je velmi cenově dostupné. Můžete si také zapůjčit průvodce, aby vám ukázal nejlepší místa a prohlédl vám nádhernou faunu a flóru této oblasti.

Na závěr můžeme potvrdit, že Samoa Falealupo Canopy Walkway je úžasnou atrakcí pro všechny, kteří hledají odpočinek a kontakt s přírodou. Pokud se vydáte na tento most, nezapomeňte se vyzbrojit fotoaparátem a připravit se na úchvatnou podívanou.


Ubytování Samoa Falealupo Canopy Walkway


V západním cípu Samoy se nachází malebná vesnička Falealupo, která je domovem nejen místních obyvatel, ale také nádherné botanické zahrady a jedinečné turistické atrakce - Falealupo Canopy Walkway, neboli lanový chodník.

Tento chodník je vybudován na pravěkých stromech a vede až do koruny nejstaršího stromu ostrova, který má přes 500 let. Celý chodník je dlouhý 40 metrů a vysoký přes 30 metrů. Nabízí tak nezapomenutelné výhledy na okolní krajinu, moře a vzdálené ostrovy.

V Falealupo existuje také několik ubytovacích možností pro turisty, kteří sem přijíždějí. Některé z nabízených variant jsou základní, ale jsou zde také několik resortů, které poskytují pohodlnější a luxusnější ubytování.

Pokud si chcete užít maximální kontakt s přírodou, můžete si pronajmout tradicionální fales. Ten je vyroben z dřeva a listí kokosových palem a má otevřené stěny, které vám umožní spát pod širým nebem. Pokud vás naopak zajímá komfort a pohodlí, zvolte si některý z hotelů ve vesničce.

Navštěvování Falealupo a Canopy Walkway je ideální aktivitou pro ty, kteří hledají dovolenou propojenou s přírodou a zároveň chtějí zažít neobvyklý zážitek. Kromě samotného chodníku je zde možné podniknout i další výlety do okolí, například k blízké pláži nebo do místních botanických zahrad.

Pro lety na Samoa se doporučuje cestovat v období od května do října, kdy jsou nejlepší podmínky pro pozorování ptačích druhů a pro turistické aktivity. Z Falealupo je možné se dostat do ostatních částí ostrova například lodí, autobusem nebo taxíkem.

Celkově lze říci, že ubytování v Falealupo nabízí unikátní zážitek díky spojení s přírodou a možností vstoupit do koruny stromů. Pokud se chystáte na Samoa, určitě doporučujeme zahrnout Falealupo na seznam míst, která chcete navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Samoa Falealupo Canopy Walkway


1. Jak dlouhý je Samoa Falealupo Canopy Walkway?

Walkway je dlouhý asi 30 metrů.

2. Jak vysoko je canopy walkway?

Canopy walkway sahá do výšky asi 40 metrů nad zemí.

3. Je bezpečné chodit na canopy walkway?

Ano, canopy walkway je bezpečné, je pravidelně kontrolováno a údržba je velmi důkladná.

4. Jaká je cena vstupného na Samoa Falealupo Canopy Walkway?

Vstupné na walkway stojí 20 samojských tala, což je asi 7,50 USD.

5. Jak se dostat na Samoa Falealupo Canopy Walkway?

Walkway se nachází na západním konci ostrova Samoa, asi 4 hodiny jízdy od hlavního města Apia. Nejlepší způsob, jak se dostat tam, je si pronajmout auto, být připravený na většinu horských silnic.

6. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Samoa Falealupo Canopy Walkway?

Nejlepší doba na návštěvu je v období sucha, od června do října. V této době bude počasí slunečné a méně pravděpodobné, že dojde k dešti a mlze, které mohou ovlivnit výhled z walkway.

7. Jaké jsou výhledy z Samoa Falealupo Canopy Walkway?

Z walkway je neuvěřitelný výhled na okolní lesy a oceán.

8. Jak dlouho trvá na Canopy Walkway?

Návštěva walkway trvá přibližně 30-60 minut.

9. Je pro Samoa Falealupo Canopy Walkway zapotřebí nějaké fitness úrovně?

Ano, je lepší být v dobré kondici, protože se musíte dostat na walkway po schodech s velkými výškovými rozdíly. Nicméně, protože je možné si odpočinout na mnoha úrovních, je to výzva spíše pro váš dech než pro svalovou sílu.

10. Je na Samoa Falealupo Canopy Walkway povoleno fotografování?

Ano, fotografování je povoleno a existuje mnoho příležitostí pro krásné fotky při procházení walkway nebo v okolí.


Dovolená Samoa Falealupo Canopy Walkway


Samoa je krásnou a exotickou destinací pro ty, kteří hledají dobrodružství a nezapomenutelné zážitky. Mezi nejpopulárnější atrakce pro turisty, kteří se rozhodnou pro dovolenou na Samoa, patří Falealupo Canopy Walkway.

Falealupo Canopy Walkway se nachází nedaleko obce Falealupo, v území, které je chráněno organizací Conservation International a patří mezi nejvýznamnější tropické deštné lesy na Zemi. Pro milovníky přírody a dobrodruhů je tento oblast aktivit a zážitků – od exkluzivního pozorování ptáků po výlety na koni a jízdu na kanoe. Ale absolventi procházky Falealupo Canopy Walkway obvykle označují za nejvyšší a nejobdivovanější zážitek ze svých cest.

Falealupo Canopy Walkway je jedním z největších mostů svého druhu na světě. Vysoký 40 metrů nad zemí a dlouhý 100 metrů, tvoří toto dílo ztělesnění místní kultury a přírodní krásy Samoa. Samotná procházka mostem je adrenalinovým zážitkem, za kterým stojí úsilí, odvaha a odhodlání.

Během procházky po mostě můžete nádherně pozorovat samotnou přírodu na přehledných pohledech, zářících obrovskými listy, a nasávat vůně exotických dřevin. Zároveň se můžete obdivovat výhledům na nedotčené pobřeží a měkkoučký písek pláže, kterou mu obklopují džunglové terény a útesy.

Procházka po Falealupo Canopy Walkway je výjimečný zážitek, který byste si neměli nechat ujít. Výhodou je, že jde o čistou a udržitelnou turistickou aktivitu, která zde nepoškozuje životní prostředí ani kulturu místních obyvatel. Je proto silně doporučováno, aby se turisté, kteří do Samoa putují, rozhodli právě pro tuto krásnou výletní aktivitu.

Samoa je skvělou volbou pro dobrodruhy a přírodovědce, kteří hledají zážitky. Falealupo Canopy Walkway je jeden z nejvýznamnějších zážitků, které Samoa nabízí. Nebojte se výšek a vydajte se na tuto adrenalinovou cestu, která vás jistě nadchne a překvapí svou krásou.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky