Najděte nejlevnejší letenky

Kolumbie Cartagena

Počasí Kolumbie Cartagena


Cartagena je jedno z nejkrásnějších a turisticky nejatraktivnějších měst Kolumbie. Nachází se na severozápadě země, na pobřeží Karibského moře, a je známé svým teplým a slunečným počasím, které je přítomné po většinu roku.

Svěží mořský vánek udržuje teploty v Cartageně příjemné během celého roku. Průměrná denní teplota v Cartageně se pohybuje mezi 28 a 30 ° C, s teplotami v noci obvykle mírně klesající na 24 ° C. Během letních měsíců (prosinec až únor) se teploty mohou vyšplhat až na 32 ° C, zatímco v zimních měsících (červen až srpen) zůstanou teploty kolem 28-29 ° C. Díky tomu je Cartagena vynikající destinací pro ty, kteří si chtějí užít slunce, pláže a teplé počasí.

Cartagena má roční srážky kolem 1 000 mm, což je vysoké množství srážek, ale díky své poloze na pobřeží se seriálně vyskytují přeháňky, ty obvykle nevydrží příliš dlouho a po několika minutách jsou pryč. Nejdéle trvají deště v měsících od května do listopadu, kdy mohou být déle několik hodin nebo dokonce dní. Cartagena leží v oblasti, která je náchylná k hurikánům, přesto je kvůli dobrému fungování klimatologických systémů nebezpečí velmi malé.

Cartagena je město, které nabízí vynikající možnosti k odpočinku, turistice a výletům, zejména kvůli svému klidnému a teplému počasí, které umožňuje trávit většinu času venku. Město má mnoho pláží, parků a historických památek, které můžete navštívit a užívat si sluneční paprsky. Turisté v Cartageně si často užívají plavání v moři, potápění, surfování a jiné vodní sporty. Cartagena rozhodně není místo, kde byste se měli nudnit, a pokud si sem jednou zavítáte, budete chtít zůstat na víc než jen pár dnů, abyste si zde užili všechny tyto úžasné zážitky.


Letenka Kolumbie Cartagena


Kolumbie, země plná kultur, přírodní krásy a ospalých pláží, láká turisty z celého světa. Oblíbeným cílem cestovatelů je město Cartagena, které je nejen obklopeno karibským mořem, ale také nabízí nezapomenutelné zážitky pro návštěvníky.

Pokud se chystáte na vaší cestě do Kolumbie, rádi bychom vás seznámili s úžasnou letenkou do Cartageny, kterou si můžete zakoupit od společnosti Avianca.

Avianca je jednou z největších leteckých společností v Latinské Americe a jejich lety do Cartageny jsou velmi populární. Díky četným letům a konkurenci na trhu můžete najít zajímavé nabídky za velmi atraktivní ceny.

Pokud hledáte let do Cartageny z Evropy, můžete zvažovat odlet z Madridu, Barcelony nebo Frankfurtu. Z těchto destinací se můžete do Kolumbie dostat s jedním až dvěma přestupy.

Po příletu do města Cartagena se můžete těšit na nádherné architektonické památky, jako je například pevnost San Felipe de Barajas, která byla postavena na ochranu města před piráty. Můžete navštívit také katedrálu, která je jednou z nejvýznamnějších památek města, či procházet se historickými uličkami plnými krásných staveb a barev.

Navíc můžete zažít i nezapomenutelné zážitky v okolí města, například si zajet na koni do Karibiku nebo si užít odpočinku na bílých plážích.

Letenku do Kolumbie musí mít každý milovník cestování na své bucket listu. Navštívte krásné město Cartagena, užijte si nezapomenutelné zážitky a poznávejte kolumbijskou kulturu. S letenkou do Cartageny od Aviancy můžete za překvapivě nízkou cenu a snadno se dostat do jednoho z nejkrásnějších měst v Jižní Americe.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Cartagena


Q: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Cartageny?
A: Nejlepší doba na návštěvu Cartageny je v období mezi lednem a březnem, kdy jsou teploty příjemné a neprší moc často.

Q: Jaké jsou nejlepší pláže v Cartageně?
A: Nejlepší pláže v Cartageně jsou Pláž Bocagrande, Pláž Playa Blanca, Pláž Punta Arena a Pláž La Boquilla.

Q: Jak se dostat z letiště do centra města?
A: Nejjednodušší způsob, jak se dostat z letiště do centra města, je taxi, které stojí před terminálem. Také je možné využít městskou hromadnou dopravu.

Q: Jaké jsou nejlepší památky v Cartageně?
A: Nejlepší památky v Cartageně jsou Hrad San Felipe de Barajas, Staré město Cartagena, Pokladnice katedrály a Convento de la Popa.

Q: Je v Cartageně bezpečno?
A: Cartagena je relativně bezpečné město, pokud dodržujete obvyklá opatření jako vyhýbání se temným a nebezpečným ulicím v noci, udržování svých cenností v bezpečí a vyhýbání se podezřelým situacím.

Q: Jaký je místní jazyk v Cartageně?
A: Místním jazykem v Cartageně je španělština.

Q: Jaký je místní měnový prostředek v Cartageně?
A: Místní měnový prostředek v Cartageně je kolumbijské peso.

Q: Jaké jsou alternativy k hotelům v Cartageně?
A: Alternativy k hotelům v Cartageně zahrnují pronájem apartmánů, ubytování v hostelech a pobyt u místních rodin (tzv. homestay).


Dovolená Kolumbie Cartagena


Kolumbie se stává stále více oblíbenou turistickou destinací a místem, kam se lidé vracejí opakovaně. A není divu – nabízí totiž tolik, že se jen těžko rozhodnete, kam se vydat jako první. Pokud byste se ale rozhodli pro Cartagenu, nejspíše byste toho nelitovali.

Cartagena je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších měst Kolumbie. Nachází se na Karibském pobřeží a je považována za perlu Karibiku. Město získalo svůj název po španělském městě Cartagena, které se nachází na jihovýchodě Španělska. V Kolumbii je Cartagena známá jako koloniální zvláště zachovalé město, které bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO v roce 1984.

Cartagena má mnoho starobylých budov a památek, které jsou pro turisty velmi zajímavé. Z této kategorie by neměly chybět katedrála sv. Kateřiny a mnoho dalších kostelů, které se nacházejí v blízkosti centra města. Podobně jako v jiných koloniálních městech, i zde můžete vidět nádherné pláže, které jsou čisté a téměř průzračné. Ve městě je mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat kolumbijskou kuchyni, ale také mnoho barů a klubů, které nabízejí noční život.

Za prohlídku stojí historické město, nazývané La Ciudad Amurallada. Jedná se o starověkou pevnost, která je pečlivě zachována a obklopena zdem. Během cesty po městě si můžete prohlédnout zajímavé stavby, jako jsou například expozice muzea Zlata a stříbra.

Další zajímavosti, které byste v Cartageně neměli vynechat jsou například San Felipe de Barajas, zámek, který je domovem pro největší španělské umělecké dílo v Kolumbii nebo Convento de la Popa, klášter, od kterého se vám nabídne úchvatný výhled na město a jeho okolí.

Většina turistů navštěvuje Cartagenu v průběhu zimy, aby se uvolnili a získali potřebnou dávku slunce, ale město je krásné celý rok. A navíc bývá často podceňována a tímto způsobem vám poskytuje příležitost vidět něco výjimečného a nezapomenutelného.

Pokud tedy váháte, kde strávit svou příští dovolenou, určitě byste se měli podívat na Kolumbii a město Cartagena. Je to skvělá destinace pro každého, kdo chce prozkoumat krásy starožitného města a odpočinout si na krásných plážích Karibiku.


Ubytování Kolumbie Cartagena


Kolumbie je čím dál tím oblíbenější destinací mezi cestovateli z celého světa a Cartagena je jedno z nejžádanějších míst turistického ruchu v této zemi. Nachází se na severu Kolumbie, kde se Atlantický oceán setkává s Karibikem a nabízí krásné pláže, starobylé stavby a pestrou místní kuchyni. Pokud hledáte ubytování pro svou cestu do Cartageny, máte na výběr ze široké škály možností v závislosti na vaší cenové relaci a preferencích.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentické zážitky a užít si místní atmosféru, je ideální možností ubytování v centru města. V historickém centru města Cartagena najdete mnoho skvělých možností ke stravování a nakupování a samozřejmě pamětihodnosti, jako je například Muzeum zlata a katedrála sv. Kateřiny Alexandrijské. Existuje mnoho malých hotelů a hostitelů, které nabízejí rustikální atmosféru, soukromé balkony a střešní terasy s krásným výhledem na město.

Na druhé straně pokud máte rádi luxus a potřebujete se odpočinout, pak máte také širokou nabídku luxusních resortů a hotelů, které nabízejí klimatizované pokoje, venkovní bazény a vynikající služby. Mnohé z těchto luxusních hotelů se nacházejí v novém městském centru, kde se nacházejí nákupní centra, obchody a restaurace.

Pokud hledáte něco mezi těmito dvěma extrémy, máte také na výběr řadu středně velkých hotelů a penzionů, které poskytují pohodlné ubytování za rozumné ceny. Tyto hotely se nacházejí jak v centru města, tak i na jeho okraji a nabízejí klidnou atmosféru s krásným výhledem na oceán nebo městská panoramata.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování preferujete, je v Cartageně velmi důležité vybrat si kvalitní a bezpečný hotel. Když si budete vybírat z ubytování v této oblasti, existuje několik faktorů, které je třeba zvážit. Kromě ceny a umístění byste se měli také zaměřit na to, zda hotel nabízí bezpečnostní opatření, jako jsou uzamčené brány a bezpečnostní personál. Tento faktor je důležitý vzhledem k bezpečnosti a ochraně vašeho majetku a osobních údajů.

Kolumbie je skvělou volbou pro vaši další dovolenou a Cartagena je rozhodně jedním z nejlepších míst k návštěvě. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, můžete si být jisti, že zde naleznete krásné pláže, kulturu a zábavu, která vámi zaručeně zůstane v paměti.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky