Najděte nejlevnejší letenky

Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki

Ubytování Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki


Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je národní park, který se nachází v severní části Demokratické republiky Kongo. Je to jedna z největších chráněných oblastí v Africe, kde se nachází mnoho druhů ohrožených zvířat, jako jsou gorily a sloni. Pro turisty, kteří chtějí navštívit tento národní park, je k dispozici několik možností ubytování.

Jednou z možností je Kemp Gorila. Tento kemp se nachází uprostřed deštného pralesa a je určen pro turisty, kteří chtějí zažít přírodu první rukou. Kemp Gorila nabízí deset stanů, které jsou vybaveny postelemi a stoly s židlemi. Stanová osada se nachází na samotném okraji pralesa, takže hosté si mohou užívat krásný výhled na okolní krajinu.

Další možností je Kongo Eco Camp. Tento kemp nabízí ubytování v chatkách, které jsou vybaveny postelemi, koupelnou a terasou s výhledem na les. Kemp Eco Camp také disponuje horkou sprchou, což je velké plus pro hosty, zejména v deštivých obdobích.

V národním parku Nouabalé-Ndoki je k dispozici také luxusní ubytování v podobě Ngaga Camp. Tento kemp nabízí hostům pohodlné bungalovy, kde se nachází velké postele s moskytiérou, koupelna a terasa s výhledem na okolní krajinu. Ngaga Camp je také vybaven restaurací, kde hosté mohou ochutnat tradiční kongské jídlo.

Poslední možností ubytování v národním parku je Mboko Camp. Tento kemp se nachází v blízkosti řeky Likeni, kde hosté mohou pozorovat různé druhy zvířat, jako jsou sloni, krokodýli a bobři. Kemp Mboko nabízí hostům pohodlné bungalovy, vybavené postelemi, koupelnou a terasou s výhledem na řeku.

Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki nabízí pro hosty mnoho možností ubytování, od stanových osad po luxusní bungalovy. Každá z těchto opcí vám poskytne jedinečný zážitek z cestování do této oblasti. Bez ohledu na to, kterou z možností zvolíte, budete mít příležitost objevovat a užívat si krásy přírody v tomto národním parku.


Počasí Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki


Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki leží v srdci Konga a patří k největším národním parkům ve střední Africe. Park je známý svým bohatým biologickým diverzitou a pestrými druhy zvířat, rostlin a hmyzu. Klimatické podmínky v oblasti jsou vlhké a tropické s vysokou teplotou, vysokou vlhkostí a výskytem silných bouřek.

V průběhu roku jsou v parku dvě sezóny - suchá a deštivá. Suchá sezóna trvá od prosince do března s minimem srážek a vysokými teplotami, které se pohybují kolem 30°C ve dne a klesají na 18°C v noci. Tato sezóna je ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat park a sledovat zvířata, protože hustá vegetace se postupně stává řidší a dává lepší výhled na zvířata a ptáky.

Deštivá sezóna začíná v květnu a končí v listopadu a přináší obrovské množství srážek, které mohou dosahovat až 2000 mm. V době dešťů je park uzavřen kvůli nestabilním podmínkám, které vytváří řeky, bažiny a mokřady. Teploty se v této sezóně mohou pohybovat kolem 27°C ve dne a 23°C v noci.

Pro turisty je nejlepší navštívit park v období mezi červencem a zářím, kdy je počasí stabilní a snadněji se pozorují zvířata. Je důležité mít se na pozoru před hmyzem, který je během deštivé sezóny hojný, a chránit se proti nemocím přenášeným komáry.

Národní park Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je jednou z nejkrásnějších oblastí v Kongu a nabízí mnoho možností ke sledování a podmanění přírodní krásy této oblasti. Je to unikátní zážitek pro ty, kteří chtějí prozkoumat a sledovat zvířata v divoké přírodě.


Letenka Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki


Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je nádherný národní park v nouzujícím se státě Kongo. Nachází se v severozápadní části země a rozkládá se na území více než 4 000 kilometrů čtverečních. Tento park je společným úsilím kongské vlády a mezinárodních organizací, jako je například Světový fond na ochranu přírody.

Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, jako jsou sloni, gorily, šimpanzi, pštrosi nebo antilopy. Navíc zde najdeme i mnoho druhů ptáků, ryb a plazů. Pro turisty, kteří se sem rozhodnou vydat, je to jedinečná příležitost spatřit některá z těchto zvířat naživo v jejich přirozeném prostředí.

V parku se nachází také mnoho různých druhů rostlin. Jsou zde pralesy plné stromů s obrovskými kořeny a kvetoucích orchidejí. Návštěvníci mohou obdivovat tuto krásu na speciálně vytvořených turistických cestách a trasách.

Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je jedním z mála parků v Africe, který se snaží pomoci místním obyvatelům žijícím v okolních vesnicích. Park funguje jako tréninkové středisko pro ty, kteří by chtěli pracovat v ochraně přírody. Takto je zajištěna ochrana přírodních zdrojů v okolí i uvnitř parku. Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je tudíž hlavně parkem pro ochranu a zachování přírody.

Návštěva Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki by měla být skvělou volbou pro ty, kteří hledají nezapomenutelný zážitek a zároveň chtějí přispět k ochraně naší planety. Je ale třeba zdůraznit, že návštěva parku musí být pečlivě naplánována kvůli obtížné situaci v Kongo. Místní průvodci budou určitě nezbytní pro návštěvníky, kteří chtějí park objevovat na vlastní pěst.

Pokud tedy cestujete do Kongo a máte rádi přírodu, Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki by měl být na vašem seznamu míst, které musíte navštívit. Je to příležitost uvidět něco, co nevidí mnoho lidí, a zároveň podpořit ochranu naší planety.


Dovolená Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki


Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je jedním z největších a nejdivočejších národních parků v Kongu. Nachází se na severovýchodě země a je domovem pro mnoho neuvěřitelných druhů zvířat a rostlin. Pokud hledáte dobrodružnou dovolenou v centru africké divočiny, toto místo by mohlo být ideální volbou.

Národní park Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki byl založen v roce 1993 a zaujímá plochu přibližně 4 000 km2. Park je domovem pro velké množství živočišných druhů, jako jsou divocí sloni, gorily, šimpanzi, pásové zvířata a mnoho dalších. Kromě toho park obývají i mnozí druhově unikátní ptáci a ryby. Navštívíte-li park, můžete zažít některé z nejneuvěřitelnějších zážitků v životě, jako je například sledování zvířat v divočině.

Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki nabízí návštěvníkům mnoho možností, jak prozkoumat park. Na výběr je například pěší turistika, běh, jízda na kánoi, fotografování a mnoho dalšího. Pokud máte rádi dobrodružství a nebojíte se výzvy, můžete dokonce pořádat expedice v divočině a prozkoumávat neznámé kouty parku.

Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je rovněž plný zajímavých historických a kulturních památek. Park je domovem mnoha indiánských komunit, které se zde usadily před mnoha lety. Pro návštěvníky jsou k dispozici i výuková zařízení, která nabízejí informace o kultuře a historii místních obyvatel.

Pokud hledáte unikátní dobrodružnou dovolenou, parčík Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je určitě dobrá volba. V parku můžete nejen prozkoumat mnoho zvířat a rostlin, ale také se seznámit s místní kulturou a historií. Navíc park nabízí mnoho možností pro vícedenní expedice v divočině, během kterých můžete zažít ty nejneuvěřitelnější zážitky v životě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki


1. Co je to Parc National de Nouabalé-Ndoki?
- Parc National de Nouabalé-Ndoki je národní park nacházející se v severní části Konžského pralesa v Demokratické republice Kongo.

2. Jaký druh zvířat je možné v parku spatřit?
- V Parc National de Nouabalé-Ndoki je možné pozorovat celou řadu druhů zvířat, včetně goril, slonů, levhartů, hyen, opic a mnoha dalších.

3. Jaké aktivity mohu dělat v parku?
- V parku je možné podnikat safari a pozorování zvířat s průvodcem, ale i pěší či vodní túry a rybolov.

4. Jak se do parku dostanu?
- K parku se lze dostat letecky z Kinshasy nebo Brazzaville, nebo po silnici ze města Impfondo.

5. Jaká je situace s bezpečností v parku?
- Situace v regionu je v posledních letech stabilní, nicméně stále je třeba být obezřetný a respektovat pokyny místních autorit.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky