Najděte nejlevnejší letenky

Irsko Waterford

Počasí Irsko Waterford


Irsko se může pochlubit nádhernou a rozmanitou přírodou, ovšem když si řekneme o počasí, je to příběh trochu jiný. Většina domácích i turistů očekává v Irsku deštivé počasí a to se bohužel většinou nespletou.

V oblasti Waterford, nacházející se na jihovýchodním pobřeží Irska, je počasí poměrně tíživé a náročné. Průměrné teploty zde v létě nejsou příliš vysoké, pohybují se kolem hodnoty 15 - 20 °C. Množství srážek je v průměru více než 100 mm měsíčně, a to i v letních měsících červen a srpen, kdy si jinde v Evropě užíváme slunce a teploty, je voda všude okolo a dešťové mraky stále plují přes pobřeží.

V zimě teploty zde klesají na průměrných 5 - 8 °C a srážek se hodnotí jako velké, ačkoliv proti období od podzimu do jara je méně dažďů. Místní obyvatelé se tomu snaží přizpůsobit a pokusit se vyrovnat s tímto vlhkým a chladným počasím. Většinu času provází neustálá mlha.

Na druhou stranu, právě díky této atmosféře, se z Waterfordu stává nevšední a přitažlivé místo. Pokud tedy plánujete návštěvu této oblasti, nenechte se odradit počasím, ať už se jedná o návštěvu místních památek, jako jsou katedrála sv. Jana, zámek Waterford nebo Waterford Crystal, nebo o procházky po krásné krajně s výhledem na moře.

V každém případě, pokud se rozhodnete navštívit Waterford, připravte se na proměnlivé počasí a nebuďte překvapení, pokud v jednom okamžiku svítí slunce a ve druhém se snáší střídavě déšť a mlha. Tuto roztodivnou přírodu ale irský lid miluje.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Waterford


Dotaz: Jak se dostat do Waterfordu?
Odpověď: Nejlepší volbou je letět na letiště v Dublíně nebo Corku a pak pokračovat autobusem do Waterfordu. Je také možné jet vlakem nebo autobusem ze všech větších měst v Irsku.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Waterfordu?
Odpověď: Mezi nejvýznamnější patří Waterfordská katedrála, Reginaldova věž, Waterfordské muzeum, Christ Church Cathedral a Waterfordské sklářské centrum.

Dotaz: Co je to Waterfordské sklářské centrum?
Odpověď: Je to muzeum, galerie a výrobní závod, kde můžete sledovat tradiční techniky a umění výroby skla. Také zde můžete koupit skvělé suvenýry.

Dotaz: Jaké jsou možnosti ubytování v Waterfordu?
Odpověď: Město nabízí široký výběr ubytování od luxusních hotelů až po levnější možnosti jako jsou bed and breakfast nebo hostely. Doporučujeme si předem zarezervovat ubytování, nejlépe na internetu.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Waterfordu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Waterfordu je od dubna do října, kdy je počasí příznivé a můžete si užít venkovní aktivity. Také se v této době konají různé kulturní festivaly a akce v městě. V zimě mohou být některé atrakce zavřené nebo omezené.


Ubytování Irsko Waterford


Pokud hledáte místo k ubytování ve městě Waterford, v Irsku, máte na výběr z různých možností. Waterford je živé město plné historie a kultury, nacházející se v jižním cípu Irska. Zde je pár tipů pro vaše ubytování.

The Granville Hotel:

The Granville Hotel je historický hotel se 24 pokoji, nacházející se v centru Waterfordu. Z pokoje si můžete užít nádherný výhled na řeku Suir a historickou část města. Tento hotel je ideální pro ty, kteří hledají tradiční a elegantní ubytování.

Fitzwilton Hotel:

Fitzwilton Hotel je moderní hotel nacházející se v srdci Waterfordu. Tento hotel nabízí svým hostům pohodlné a dobře vybavené pokoje, kavárnu a restauraci. Většina pokojů v hotelu Fitzwilton nabízí krásný výhled na řeku Suir a okolní památky.

Faithlegg Hotel:

Faithlegg Hotel je luxusní hotel, nacházející se asi 5 km od centra Waterfordu. Tento hotel nabízí svým hostům skvělé vybavení, jako je bazén, sauna, fitness centrum a golfové hřiště. Většina pokojů v hotelu Faithlegg nabízí krásný výhled na okolní krajinu a lesy.

Portree Hostel:

Portree Hostel se nachází v historické části Waterfordu poblíž všech nejlepších restaurací a barů. Tento hostel nabízí pohodlné postele v prostorných pokojích. Hostel nabízí také společné prostory pro všechny hosty, jako je kuchyň, společenská místnost a zahrada.

Ať už hledáte vodní cestování, historii nebo jen nějakou romantiku, Waterford má spoustu nabídek na ubytování, které vám poskytnou přátelskou atmosféru a pohodlí během vašeho pobytu v tomto krásném irském městě.


Letenka Irsko Waterford


Pokud hledáte neuvěřitelnou kombinaci klidného a malebného venkovského života a živého městského stylu, Waterford v Irsku je skvělou volbou. Letenky do Waterfordu jsou stále více oblíbené, díky zlepšeným dopravním spojením z celé Evropy.

Waterford je nejstarším anglicky mluvícím městem v Irsku a jeho historie sahá až do 9. století. Město se pyšní dlouhou tradicí sklářského průmyslu, který zde byl zaveden v roce 1783. Okolí města je bohaté na zelenou krajinu a úchvatné přírodní scenérie. Díky své poloze u místního zálivu nabízí Waterford také skvělý přístup k moři.

Kdokoliv navštíví Waterford bude ohromen jeho kulturním dědictvím. Město má spoustu historických památek, jako jsou místní hrad, katedrála, opatství a kostely. Mnoho z těchto budov bylo postaveno v době normanské nadvlády v 11. století, která zanechala svou stopu na urbanizaci města. V posledních letech se v městě koná spousta kulturních akcí, které posilují Waterford jako kulturní centrum Irska. Mezi nejvýznamnější akce, které stojí za zmínku, patří Waterford Music Festival, Waterford Film Festival a International Festival of Light Opera.

Waterford nabízí také kulinářské zážitky, které si zamilují i nejnáročnější gurmáni. Irská kuchyně je známá po celém světě a nelze si ji nechat ujít. Většina restaurací v Waterfordu se specializuje na čerstvé a místní potraviny. Zajímavým místem, které stojí za návštěvu, je také Waterford Crystal Visitor Centre, kde návštěvníci mohou vidět jak se vyrábí proslulé sklářské zboží.

Letenky do Waterfordu jsou poměrně cenově dostupné a mohou se lišit podle sezóny a dopravce. Letenky najdete na internetu nebo u svého cestovního agenta. Letiště Waterford Airport je menší a soukromé letiště, které nabízí spojení s několika evropskými destinacemi. Pokud let do Waterfordu není možný, můžete zvolit i let do Dublinu s pokračováním autobusem nebo vlakem.

Waterford je magické město, které nabízí neuvěřitelnou směsici historie, kultury, velkého města a přírodních krás. Pokud hledáte ideální místo k návštěvě v Irsku, Waterford je tím pravým místem. Rozhodně stojí za to objednat si letenky do Waterfordu a prozkoumat toto krásné město.


Dovolená Irsko Waterford


Pokud hledáte krásné místo pro dovolenou, Irsko je skvělou volbou. A pokud máte rádi malá města plná historie, kultury a pohody, Waterford je místo, kde byste měli strávit několik dní.

Waterford, který leží na jihovýchodě Irska, je nejstarší město v celé zemi. Rozkládá se na obou březích řeky Suir, a nabízí mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Jedním z největších turistických magnetů je Muzeum Waterford Crystal, kde se nachází největší sbírka zboží z křišťálu na světě. Navštivte toto muzeum a získejte unikátní pohled na výrobu tohoto elegnatního skla. Uvidíte taktéž pokoj, kde se skláři věnovali věnují výrobě pro mnoho světových celebrit, jako je například Elton John nebo Jackie Kennedy.

Jiným místem, které byste neměli minout, je Waterford Treasures, které zahrnuje mnoho památek a zábavních aktivit. Projekt obnovy oblasti Waterfrontu je také stále v plném proudu, takže pokud máte rádi přístavy, rozhodně nespěchejte pryč.

Waterford také nabízí nádherné pláže pro milovníky surfování a plachtění, stejně jako mnoho tras pro pěší turistiku. Jedním z nejpopulárnějších výletů je cesta na kopce Comeragh Mountains, kde můžete obdivovat dechberoucí výhledy na celou oblast.

Po celodenním prozkoumávání městy se nezapomeňte zastavit v některých z místních hospod a ochutnat místní kuchyni. Mnoho z těchto hospod má skutečně bohatou historii a poskytují útulnou atmosféru.

Dovolená v Waterfordu vám nabídne nezapomenutelný zážitek. Můžete se těšit na historii, kulturu, krásnou přírodu a skvělé jídlo. Navštivte Waterford a bude to pro vás výlet, který nezapomenete.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky