Najděte nejlevnejší letenky

Laos Pha That Luang

Ubytování Laos Pha That Luang


V Laosu se nachází mnoho krásných památek, z nichž jedna z nejvýznamnějších je buddhistický chrám Pha That Luang. Tento chrám se nachází v hlavním městě Laosu, Vientiane. Pokud se chystáte navštívit tuto krásnou oblast, musíte se rozhodnout, kde se budete ubytovat. V tomto článku se podíváme na několik možností ubytování v blízkosti chrámu Pha That Luang.

Hotel Sihome Backpackers Hostel

Hotel Sihome Backpackers Hostel je ideální volbou pro ty, kteří chtějí zůstat poblíž chrámu Pha That Luang. Hotel nabízí pohodlné pokoje s klimatizací, Wi-Fi připojením a balkóny s výhledem na město. Hostel také disponuje společnými prostorami, jako je kuchyňka a obývací pokoj, které jsou k dispozici všem hostům. Hotel Sihome Backpackers Hostel je ideální pro cestovatele s nízkým rozpočtem a nabízí kvalitní ubytování za velmi přijatelnou cenu.

Avilla Pha That Luang Vientiane

Avilla Pha That Luang Vientiane je stylový hotel, který je umístěn v těsné blízkosti chrámu Pha That Luang. Hotel má moderní a vkusně zařízené pokoje, které jsou vybaveny všemi moderními prvky, jako je Wi-Fi připojení a klimatizace. Některé z pokojů mají navíc vlastní terasy s krásným výhledem na město. Avilla Pha That Luang Vientiane také nabízí hostům restauraci s nabídkou tradičních laoských jídel a wellness centrum s řadou relaxačních procedur.

La Seine Hotel by Burasari

La Seine Hotel by Burasari je luxusní hotel umístěný v krásné budově v těsné blízkosti Pha That Luang. Hotel nabízí prostorné a stylově zařízené pokoje s vysokým standardem vybavení. Všechny pokoje jsou klimatizované, mají Wi-Fi připojení a vlastní koupelnu. La Seine Hotel by Burasari také nabízí řadu služeb a vybavení v zázemí, jako je restaurace, bar a bazén. Hotel je ideální pro ty, kteří chtějí vychutnat luxusní a pohodlný pobyt v blízkosti hlavních turistických atrakcí.

Závěr

Při plánování návštěvy chrámu Pha That Luang v Laosu máte na výběr několik možností ubytování v různých cenových kategoriích. Každý z výše uvedených hotelů vám zajistí pohodlný a stylový pobyt, který se navždy zaryje do vaší paměti. Vyberte si ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a užijte si svou dovolenou v Laosu!


Dovolená Laos Pha That Luang


Pha That Luang je národním symbolem a duchovním srdcem Laosu. Tato impozantní budova se nachází v hlavním městě Vientiane a je velmi důležitým poutním místem pro laoské buddhisty. Pha That Luang je velkolepou a tajemnou stavbou, která může být navštívena i turisty, kteří si přijdou prohlédnout kus kultury a historie Laosu.

Pha That Luang byla postavena v 16. století a od té doby prošla mnoha rekonstrukcemi. Budova má tři úrovně, z nichž nejvyšší je olemována zlatém stupněm s korunou, která je vidět ze vzdálenosti. Na konci dálnice je vstupní brána, kterou návštěvníci vstupují do areálu. Areál je okolo dobrým způsobem udržovaný a v části jsou čisté sloupy obklopené zelení. U sloupů leží mnoho poutníků a modlí se na stojanu, kteří si přáli dobré zdraví a štěstí.

V Pha That Luang se koná festival Buddhistického nového roku, který trvá tři dny a nazývá se Boun Pha That Luang. Tento festival patří k nejdůležitějším a největším v Laosu, protože se tady scházejí všichni laoské buddhisté. Na tento festival přiléhají nádherné osvětlené lampy a návštěvníci se modlí a dary buddhovi.

Okolí Pha That Luang je tiché, poklidné a klidné. V blízkosti se nacházejí malé obchody s pamětními věcmi a běžnými potřebami. Je možné si zde koupit upomínkový suvenýr nebo si nechat kreslit portrét. Když se projdete okolo všech památek, můžete si popovídat s místními lidmi, kteří jsou velmi přátelští a otevření.

Závěrem, navštívit Pha That Luang je zážitek, který by měl vyzkoušet každý, kdo se na dovolené v Laosu. Je to neuvěřitelné místo, plné historie, kultury a duchovních hodnot. Pokud se chystáte do Laosu, Pha That Luang by měla být na vašem seznamu míst, kam se chcete podívat.


Letenka Laos Pha That Luang


Laos je země nádherných krajů a zajímavé kultury, která si zaslouží být objevena. Pokud se rozhodnete navštívit Laos, nemůžete vynechat posvátnou stavbu Pha That Luang. Abychom se dostali do těchto míst, je potřeba si zdarma nebo za poplatek pořídit letenku.

Pha That Luang je buddhistický chrám, který se nachází v centru Vientiane, hlavním městě Laosu. Tento návštěvnický skvost je celkově mohutný a působivý, a to jak zveného tak i v interiéru chrámu. Chrám byl postaven na místě staršího chrámu v 16. století a vlivem času byl několikrát poškozen a rekonstruován.

Pha That Luang byl jedním z nejvýznamnějších duchovních středisek v Laosu a obklopený historickými památkami, muzei, zahradami a parky. Jeho posvátnost přitahuje každoročně mnoho poutníků a turistů ze světa, kteří sem přijíždějí, aby se setkali s nádhernou a ohromující architekturou a artefakty.

Pokud se rozhodnete letět do Laosu a navštívit Pha That Luang, můžete si pořídit letenku přes různé letecké společnosti, například Lao Airlines, Thai Airways nebo Vietnam Airlines. Let trvá přibližně 2-3 hodiny a liší se v závislosti na vašem odletovém městě.

Nejlépe si vyberte přímý let z letiště v Bangkok, který trvá asi 90 minut. Další letiště se nacházejí v městech Luang Prabang, Pakse a Savannakhet, z nichž do Vientiane můžete pokračovat cestou autobusem nebo taxíkem.

Cena letenky se může lišit v závislosti na období, kdy se rozhodnete cestovat, a na vzdálenosti od vašeho obratu. Ve většině případů bývá cena letenky do Laosu v rozmezí 200-300 dolarů.

Nezapomeňte si vytvořit itinerář pro svou cestu do Laosu tak, aby vám vyhovoval a abyste si mohli vychutnat to, co Pha That Luang a této země nabízí. Pokud chcete navštívit slavné a historické památky, zajistěte si průvodce, který vám může poskytnout podrobné informace o místě a přispět k vaší znalosti země.


Počasí Laos Pha That Luang


V Laosu, historickém městě Vientiane, se nachází neuvěřitelná památka - Pha That Luang. Tato buddhistická stavba je velmi důležitá pro laoský lid, který ji považuje za symbol svého národa. Každý rok se zde koná velká slavnost a lidé přicházejí i z jiných částí země, aby slavili krásu a důležitost této stavby. Ale jaké je počasí v době Pha That Luang?

Období Pha That Luang

Pha That Luang se koná každý rok a jeho datum není přesně stanoveno. Obvykle se však slaví někdy v listopadu, zpravidla kolem úplňku. Pokud tedy chcete navštívit tuto slavnost, musíte mít na paměti, že se koná zhruba ve třetím nebo čtvrtém týdnu tohoto měsíce.

Počasí v roce Pha That Luang

Listopad je obecně měsícem, kdy v Laosu dochází k postupnému ochlazení, zejména ve večerních hodinách. Denní teploty se však stále pohybují kolem 28 stupňů Celsia, což znamená, že budete potřebovat lehčí oblečení pro denní návštěvy. Pokud plánujete přijít na Pha That Luang, musíte se připravit na silný ruch a mnoho lidí. Z tohoto důvodu je lepší, když se obléknete pohodlně a použijete lehké vrstvy, abyste mohli odstranit vrstvy, pokud se začne vařit.

Samozřejmě, že se může vyskytnout nějaká záplava deště během Pha That Luang, ale v tomto období by neměly být silné bouřky nebo větry. Budete však potřebovat deštník nebo pláštěnku, pokud se počasí zhorší.

Celkově lze říci, že počasí v době Pha That Luang je poměrně příznivé a stojí za to přijít prozkoumat tuto úžasnou stavbu v zemi. Pamatujte však, že bude mnoho lidí, takže může být třeba trochu trpělivosti a snažit se vyhnout hlavním davům. Pokud však plánujete navštívit tento festival, zaručujeme vám, že si ho nezapomenete a odvezete si z něj mnoho nezapomenutelných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Pha That Luang


1. Co je Pha That Luang?

Pha That Luang je nejposvátnější buddhistický chrám v Laosu. Leží v hlavním městě Vientiane.

2. Kdy byl postaven Pha That Luang?

Pha That Luang byl poprvé postaven v 3. století před Kristem. Po několika rekonstrukcích a renovacích se stal známým v pozdních 16. až 18. století.

3. Jaká je vstupní cena do Pha That Luang?

Vstup do chrámu je zdarma, ale návštěvníkům se doporučuje přinést menší dárek pro buddhistické mniši.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Pha That Luang?

Pha That Luang je otevřen po celý rok, ale nejlepší čas na návštěvu je v období sucha mezi listopadem a březnem.

5. Jak se nejlépe připravit na návštěvu Pha That Luang?

Před návštěvou chrámu by si návštěvníci měli vzít pohodlné oblečení a obuv, nezapomenout na klobouk nebo sluneční brýle a důležitě - respektovat buddhistické zvyklosti a tradice.

6. Jaké jsou hlavní atrakce Pha That Luang?

Největší atrakce chrámu je obří zlatá stožárovitá věž Stupa, která je obklopena menšími stúpami a chrámy.

7. Je možné vstoupit dovnitř Pha That Luang?

Bohužel, vstup do Stupy a do některých z dalších menších chrámů v Pha That Luang pro veřejnost není povolen.

8. Jak se tam dostat?

Pha That Luang se nachází asi 4 kilometry severovýchodně od centra Vientiane. K místu se dá snadno dostat taxíkem, mototaxi nebo pronajatým motorem.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky