Najděte nejlevnejší letenky

Laos Tham Poukham Cave

Dovolená Laos Tham Poukham Cave


Laos Tham Poukham Cave - Tajemství podzemního světa

Laos je země plná krásné přírody, historických památek a unikátní kultury. Jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst pro turisty je Tham Poukham Cave.

Tham Poukham Cave je největší jeskynní systém v Laosu a nachází se v blízkosti města Vang Vieng. Jeskyně je nedílnou součástí národního parku Poukham, a je to skutečný zázrak přírody, který láká miliony turistů z celého světa.

Do jeskyně se vstupuje po strmém, ale bezpečném sestupu, po kterém se před námi nabízí nádherný výhled na podzemní svět. Živá vápencová formace vytváří v jeskyni nádherné útvary různých tvarů a velikostí.

Vstup do jeskyně vás zavede do vápencového labyrintu s mnoha místy vhodnými k prohlídce. Většina místností má osvětlení, takže se snadno můžete procházet jeskyní s průvodcem nebo sami. Turisté si mohou vychutnat nádhernou atmosféru a krásu jeskyně.

Kromě toho, že Tham Poukham Cave je místem uměleckého a přírodního zájmu, je zde také mnoho malých vodopádů a lagun. Právě tyto krásné přírodní scenérie přitahují pozornost turistů.

Hlavní atrakcí jeskyně je její největší invenční sál, kde se turisté mohou kochat mnoha krásnými křišťály různých velikostí. Zajímavým faktem je, že v jeskyni se koná i svatební obřad.

Pro turisty, kteří hledají adrenalinový zážitek, je návštěva jeskyně Tham Poukham nezapomenutelným zážitkem. Můžete si zde například vyzkoušet zip-linu, skákání ze skály nebo dokonce kajak.

Pro ty, kteří chtějí zůstat v okolí jeskyně Tham Poukham, je zde řada ubytovacích zařízení, restaurací a barů, které nabízejí jedinečnou atmosféru a pohodlí v samotném srdci národního parku Poukham.

Laos Tham Poukham Cave je skutečným pokladem této krásné země. Kromě návštěvy jeskyně si turisté mohou užít řadu dalších aktivit a objevit všechny krásy národního parku Poukham. Určitě si nenechte ujít jedinečnou příležitost prozkoumat podzemní svět a objevovat krásy tajemné a nádherné jeskyně Tham Poukham Cave.


Počasí Laos Tham Poukham Cave


Laos je země plná krásné přírody, fascinujících památek a rozličných aktivit, kterými se můžete zabavit. Jednou z těchto aktivit je návštěva Tham Poukham Cave, kde se setkáte nejen s nádhernou jeskyní, ale také s neuvěřitelným počasím.

Tham Poukham Cave se nachází v blízkosti městečka Vang Vieng v Laosu. Její impozantní vstupní dveře se tyčí nad řekou Nam Song a samotná jeskyně se rozprostírá do vzdálenosti několika stovek metrů. Jeskynní systém Tham Poukham je jedním z největších a nejkrásnějších v Laosu a patří k nejoblíbenějším turistickým atrakcím v oblasti.

Co se týče počasí, v Tham Poukham se může vyskytnout řada různých povětrnostních podmínek. V létě, od června do srpna, je v oblasti horko a vlhkost dosahuje velmi vysokých hodnot, což se často projevuje náhlými bouřemi. V zimě, od listopadu do ledna, jsou teploty mnohem příjemnější a srážky se vyskytují jen sporadicky.

Protože se jedná o jeskyni, uvnitř vás ale čekají stálé podmínky - teplota v jímací kóji se pohybuje mezi 15 a 20 stupni Celsia, což je výrazně méně než venku. Pokud se tedy chystáte na návštěvu této krásné jeskyně, doporučujeme si přibalit něco teplého na sebe, aby vás během prohlídky nezastihl zimní mráz. Ostatně, jeskyně přináší únik od letních veder, takže se nebojte ani při vysokých teplotách.

Nejlepší podmínky pro návštěvu Tham Poukham Cave jsou od ledna do března a od září do října, kdy jsou dny teplé a slunečné, ale ještě neprší.

Jeskyně Tham Poukham nabízí návštěvníkům nejen krásu přírodních útvarů, ale také jedinečnou atmosféru, kterou nenajdete nikde jinde. Ať už se rozhodnete pro návštěvu v létě nebo v zimě, připravte se na dobrodružství vstříc nádherné přírodě Laosu!


Ubytování Laos Tham Poukham Cave


Laos, přírodní krásy a exotická kultura - to jsou dva hlavní motivy, proč se turisté stále rádi vydávají do této země v jihovýchodní Asii. A když na tohle přidáte ještě možnost ubytování v Tham Poukham Cave, získáte naprosto nezapomenutelné dobrodružství.

Tham Poukham Cave se nachází v provincii Khammouane, v centrální části Laosu, asi 150 km od hlavního města Vientiane. Jedná se o jeskyni s plácáním vodopádem, vpletenou mezi zelené stěny hor a pralesem, která nabízí překrásné výhledy a úžasnou atmosféru.

Ubytování v této jeskyni zahrnuje několiku možností, které se liší cenou a požadavky na fyzickou zdatnost hostů. Nejzákladnější ubytování tvoří malé přístřešky s matracemi a spacáky na zemi, které jsou vhodné pro dobrodružné turisty, kteří si na nic nehrají a chtějí co nejvíce prožít.

Pro turisty, kteří se chtějí ubytovat větší pohodlnosti, jsou k dispozici domečky z bambusu či dřeva, vybavené postelemi, moskytiérami a samostatným sociálním zařízením. Tato varianta je vhodná pro rodiny s dětmi nebo páry, kteří si chtějí užít romantický pobyt.

Za ubytování v jeskyni je třeba zaplatit přibližně 25-50 dolarů za noc, nicméně cena se může měnit v závislosti na počtu hostů a sezoně.

Přestože ubytování v jeskyni nemusí být zcela pro každého a vyžaduje od hostů určitou pružnost, nabízí toto dobrodružství neuvěřitelnou zkušenost a vzpomínku na celý život. Nocleh v jeskyni nabízí jedinečnou atmosféru, kdy se hosté ponoří do tmy, potichu poslouchají zvuky pralesa a s touhou čekají na východ slunce. Díky této zkušenosti si turisté zároveň uvědomí, jak moc krásy asijské přírody ještě zbylo a jak hodně bychom ji měli chránit a uchovat pro další generace.

Pokud hledáte něco nového, vzrušujícího a jste ochotni se vydat na neznámou cestu, moc doporučuji ubytování v jeskyni Tham Poukham Cave. Jestliže máte rádi adrenalin a zároveň si užíváte přírodní krásy, budete nadšeni. Vezměte si jen s sebou cestovní batoh, stan, spacák a třeba i chutné jídlo a vyrážejte poznávat skryté kouty exotického Laosu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Tham Poukham Cave


1. Jaké jsou vstupné do jeskyně Laos Tham Poukham Cave?

Vstupné do jeskyně Laos Tham Poukham Cave se pohybuje kolem 20 000 kipů (asi 80 Kč) na osobu.

2. Jak se dostanu k jeskyni Laos Tham Poukham Cave?

Jeskyně Laos Tham Poukham Cave se nachází asi 12 km od města Vang Vieng. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je pronajmout si skútr nebo motorku a dojet do cíle sám. K dispozici jsou také organizované výlety s průvodcem, které lze najít v místních turistických kancelářích.

3. Je nutné si s sebou vzít svítilnu?

Ano, mnoho částí jeskyně je tmavých a bez dostatečného osvětlení může být průchod pro návštěvníky obtížný. Proto je nutné mít po ruce svítilnu. Pokud si však svítilnu nevlastníte, lze si ji půjčit na místě.

4. Jak se vhodně obléci při návštěvě jeskyně Laos Tham Poukham Cave?

Jeskyně Laos Tham Poukham Cave je chladná a vlhká, takže je důležité se vhodně obléknout. Doporučuje se výraznější vrstvení oblečení, aby bylo možné se přizpůsobit různým teplotám uvnitř jeskyně.

5. Jak dlouho trvá prohlídka jeskyně Laos Tham Poukham Cave?

Doba návštěvy jeskyně závisí na návštěvníkovi. Prohlídka se obvykle trvá asi 30 až 60 minut.

6. Jsou v jeskyni Laos Tham Poukham Cave nějaké zákazy?

Ano, platí zde některá pravidla. Návštěvníci by měli respektovat místní kulturu a nesmějí v jeskyni kouřit, konzumovat alkoholické nápoje ani přinášet do jeskyně zvířata nebo rostliny.

7. Jak zabezpečit svůj majetek během návštěvy jeskyně?

Je důležité dbát o svůj majetek během návštěvy včetně peněženky, telefonu a dalších cenností a nést je s sebou po celou dobu. Niektóre spośród wycieczek pozwolą Ci udawać się małymi łodziami w dół rzeki, podczas gdy inne pozwolą Ci na samodzielne wędrówki piesze, wycieczki rowerowe po okolicy lub jazdę kajakiem.


Letenka Laos Tham Poukham Cave


Laos je země, která svým návštěvníkům nabízí spoustu krásných přírodních památek. Mezi jednu z nejkrásnějších patří jeskyně Tham Poukham Cave, která se nachází nedaleko slavného vodopádu Kuang Si.

Pokud chcete mít možnost spatřit tuto nádhernou přírodní památku na vlastní oči, můžete zvolit letenku do Laosu. Cesta aerem je rychlá a pohodlná, a tak se ji můžete v klidu věnovat plánování toho, co vše byste v Laosu chtěli vidět.

Po příletu do Laosu se můžete vydat do města Luang Prabang, které je proslulé právě svými přírodními krásami. Odtud je to jen kousek k nádhernému vodopádu Kuang Si, který je jedním z nejnavštěvovanějších míst v celé zemi. A právě nedaleko tohoto vodopádu se také nachází jeskyně Tham Poukham Cave.

Jeskyně Tham Poukham Cave je skutečně ohromující místem. Její vstup tvoří krásný zážitek o samotě a vnitřek jeskyně je plný krápníků, podzemních řek a zajímavých světelných efektů. Navíc v jeskyni žijí netopýři, kteří dodávají tomuto místu zvláštní atmosféru.

Pokud tedy hledáte nezapomenutelný zážitek během své cesty do Asie, měli byste zvážit návštěvu Laosu. Letenky do této země si můžete rezervovat předem, a tak budete mít jistotu, že si svůj výlet plně užijete. Navíc, pokud se rozhodnete navštívit i krásnou jeskyni Tham Poukham Cave, určitě se nebudete litovat. Tohle místo je totiž jedním z nejpůsobivějších zážitků, jaké můžete v Asii najít.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky