Najděte nejlevnejší letenky

Mjanmarsko (Barma) Amarapura

Letenka Mjanmarsko (Barma) Amarapura


Mjanmarsko, dříve známé jako Barma, je fascinující destinací s bohatou historií a kulturou. Jednou z nejdůležitějších historických měst v Mjanmarsku je Amarapura, město slavné svými chrámy, kláštery a úžasnými zahradami. Pokud plánujete návštěvu této krásné oblasti, neváhejte a zarezervujte si letenku do Amarapury již dnes.

Letecké společnosti nabízející letenky do Amarapury začínají své trasy z mnoha světových měst, jako jsou Paříž, Londýn, Dubaj, Bangkok nebo Singapur. V Mjanmarsku se můžete připojit k několika letům směřujícím do Mandalay, které je největším městem v oblasti Amarapury. Cesta letadlem trvá přibližně osm až dvanáct hodin, a záleží na místě, odkud startujete.

Jakmile dorazíte do Amarapury, můžete prozkoumat bohatou historii a kulturu, která zde přetrvává již po mnoho let. Nenechte si ujít návštěvu chrámu Mahagandayon, který je jedním z nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Amarapuře. Tento chrám je domovem pro více než 1 000 mnichů, kteří zde žijí a modlí se.

Dalším kultovním místem, které stojí za návštěvu, je úžasný Chrám U Bein. Tento chrám je známý pro svůj nádherný 1,2 km dlouhý most, který je postaven z tektonických desek a je jedním z nejdelších mostů svého druhu na světě. Most vede přes jezero Taungthaman, a zde můžete relaxovat a vychutnat si nádherný výhled na krásné okolí.

Pokud máte zájem o další místní kulturu, nenechte si ujít návštěvu Národního muzea Mjanmarska a zahrady Khi Taing. Tyto dvě unikátní atrakce poskytují fascinující vnitřní pohled na kulturní dědictví země a krásné, klidné prostředí, ve kterém si můžete užívat přírody a odpočinku.

Amarapura je také ideálním místem pro ty, kteří si rádi užívají adrenalinové sporty. Můžete si naplánovat výlet do hor nebo do zalesněné oblasti, kde vás čekají nezapomenutelné dobrodružství jako horolezectví, rafting a další.

Nakonec vás rozhodně zaujme místní kuchyně, která je plná chutí a vůní. Nenechte si ujít chuťově bohaté pochoutky, jako jsou rybí omáčky, plněné rýžové placky nebo pikantní kari.

Amarapura je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst v Mjanmarsku, které stojí za návštěvu. Proto, pokud plánujete návštěvu této malebné obce, neváhejte si zarezervovat letenku již dnes a užívejte si krás vzdáleného východu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Amarapura


Dotaz 1: Kde se nachází Amarapura v Mjanmarsku (Barma)?

Odpověď: Amarapura se nachází v centrální oblasti Mjanmarska (Barma), asi 13 kilometrů jižně od Mandalay, největšího města v oblasti.

Dotaz 2: Co je nejlepší způsob, jak se dostat do Amarapury?

Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Amarapury, je letecky přistát na Mezinárodním letišti Mandalay, které se nachází asi 40 minut jízdy od města. Z letiště poté můžete jet taxíkem, nebo si pronajmout auto a jet přímo do Amarapury.

Dotaz 3: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Amarapury?

Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Amarapury je v období od listopadu do února. V této době jsou teploty mírné a je méně pravděpodobné, že se setkáte s deštěm. Nicméně, i v ostatních měsících se může Amarapura stát krásnou zastávkou na vaší cestě.

Dotaz 4: Jaké jsou nejlepší atrakce v Amarapuře?

Odpověď: Mezi nejlepší atrakce v Amarapuře patří U Bein Bridge, nejdelší dřevěný most na světě, který překračuje Taungthaman Lake. Dále je zde Mahagandayon klášter, kde můžete vidět mnišský život a získat hlubší pochopení buddhismu. Jinými zajímavými místy jsou Bagaya Kyaung, peklo Maenu Okkyaung a nádherné chrámy a pagody.

Dotaz 5: Co jsou speciální jídla v Amarapuře?

Odpověď: Ačkoli Amarapura není známá pro specifické jídlo, Mjanmarsko je známé pro své pikantní kari omáčky. Mezi speciality patří Buthi-kyaw, fritované hlízy lotosu, Shan Noddle a Le pet thoke salát s mladou zeleninou a arašídovou omáčkou.

Dotaz 6: Jaké jsou tradiční suvenýry z Amarapury?

Odpověď: Tradiční suvenýry z Amarapury jsou řemeslné výrobky proslulé kvalitou, a to především ruční tkané hedvábné šátky. Dále jsou zde slavné laky a kožené výrobky, kapesní nože, keramika a šperky.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Amarapura


Mjanmarsko, dříve známé pod názvem Barma, je země s bohatou historií a fascinující kulturou, která láká turisty z celého světa. Mezi nejzajímavější turistické destinace v zemi patří město Amarapura, které se nachází v blízkosti města Mandalaj.

Pro turisty, kteří plánují navštívit Amarapuru, jsou k dispozici různé možnosti ubytování. Od luxusních resortů až po ubytování v soukromých pokojích u místních obyvatel. Zde jsou některé z nejlepších možností ubytování v Amarapuře:

1. The Hotel by the Red Canal
The Hotel by the Red Canal je luxusní hotel, který se nachází v centru Amarapury. Hotel nabízí vkusně zařízené pokoje, bazén, restauraci a wellness centrum. Navíc má ideální polohu pro turisty, kteří chtějí prozkoumat okolí.

2. Hotel Yadanarbon Amarapura
Hotel Yadanarbon Amarapura se nachází na okraji města a nabízí pohodlné pokoje za rozumné ceny. Hotel má restauraci, terasu a personál je velmi přátelský a vstřícný.

3. Bagaya Monastery Hotel
Bagaya Monastery Hotel je zcela unikátní druh ubytování, který nabízí jedinečný zážitek pro turisty, kteří hledají něco speciálního. Nachází se v konventu, který je starý více než 200 let, a nabízí soukromé pokoje s výhledem na zahrady.

4. Home stay u místních obyvatel
Pro turisty, kteří chtějí zažít místní život, je možnost ubytování u místních obyvatel. Tento způsob ubytování je velmi populární a nabízí možnost k poznání kultury a zvyků Mjanmarska. Jedná se o nejlevnější možnost ubytování a mnoho turistů zde získává nezapomenutelné zážitky.

V Amarapuře je dostatek možností ubytování pro každého turistu, bez ohledu na to, jaký typ ubytování hledáte. Od luxusních hotelů až po tradiční ubytování u místních obyvatel. Hlavním kritériem je najít místo, které bude nejlépe vyhovovat Vašim potřebám a rozpočtu.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Amarapura


Mjanmarsko, především oblast Amarapura, se nachází ve východní Asii, v oblasti, která je ovlivněna monzunovým počasím. Monzunové počasí má vždy své výhody i nevýhody, především pro zemědělství, dopravu a turismus.

Amarapura, kdysi hlavní město Barmské říše, je malé město v Mandalayské oblasti. Město obklopuje množství lesů a řek, jako je mimo jiné řeka Irrawaddy. Amarapura je celkově velmi vlhké místo, kde se vlhkost může vyšplhat až na 90 procent. Teploty se pohybují mezi 30-35 stupni Celsia.

V období monzunu, tedy od května do října, se v oblasti Amarapura vyskytují časté a intenzivní deště, což znamená brzdění všech druhů dopravy i zemědělské práce. Monzunové období je však také ideální pro turisty, kteří přijedou za výjimečnou faunou a flórou, stejně jako za odpočinkem, který lze využít v této části světa.

V období sucha, mezi listopadem a dubnem, je v Amarapuře tepleji, ale zároveň suché období může způsobit suché období v a okolo osady. To může ovlivnit rozvoj zemědělského sektoru, včetně chovu zvířat.

Vlivy monzunového počasí jsou pro Amarapuru tak velmi důležité. Díky dešťovým srážkám a vlhkosti v období monzunu se Amarapura stává ideálním zemědělským místem pro pěstování rýže, sóji, sezamu a pro chov hospodářských zvířat.

Zároveň však znamená monzunové období zdravotní rizika v podobě nemocí, které se šíří během této doby. K útokům na zdraví dochází nejen v oblasti Amarapura, ale i v celé zemi. Z toho důvodu by měli turisté, kteří navštíví tuto oblast, dbát na hygienická pravidla, zejména na pitnou vodu a stravu.

Celkově bychom tedy mohli říci, že počasí v Amarapuře je typické pro oblast Asie, kde se mísí teploty, vlhkost a monzunový vítr spolu s deštěm a suchem. Během monzunového období se zde může vyskytnout množství problémů, ale zároveň se jedná o ideální období pro turisty, kteří přijíždějí za unikátní faunou a flórou, stejně jako pro zemědělství.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Amarapura


Amarapura je jedním z nejkrásnějších míst v jižní Asii. Nachází se v Mjanmarsku (Barma) a patří mezi nejvýznamnější turistické destinace v této zemi. Amarapura je známá pro své historické památky, krásnou přírodu, tradiční řemesla a bohatou kulturu. Pokud hledáte klidné a autentické místo pro dovolenou, Amarapura je pro vás ideální volbou.

Historie

Amarapura byla kdysi hlavním městem Mjanmarska. Byla založena roku 1783 a byla domovem některých nejvýznamnějších dynastií v zemi. V období dynastií Konbaung a Mandalay, měla Amarapura velkou kulturní a historickou hodnotu. V roce 1837 byl založen nejdelší dřevěný most na světě, marionetové divadlo Amarapura a důležitá univerzita. V dnešní době jsou tyto pamětihodnosti populárním turistickým cílem.

Pamětihodnosti

Pokud se ocitnete v Amarapuře, je třeba navštívit důležité pamětihodnosti, které město nabízí. Nejvýznamnější pamětihodností je U Beinův most, který byl postaven v roce 1850 a měří 1,2 km. Je nejdelším dřevěným mostem na světě a jedním z nejkrásnějších míst pro západ slunce. Další důležitou pamětihodností je městský palác z 19. století, kde se setkáte s historickou kulturou této oblasti. Městské zdi, stejně jako chrámy a pagody, jsou dalšími důležitými památkami Amarapury.

Přírodní krása

Amarapura se nachází na břehu jezera Taungthaman, které je obklopeno horami a množstvím zeleně. Přírodní scenérie je neuvěřitelná a nabízí úžasný pohled na západ slunce, tichou noc s hvězdami a klidný den na lodi. Je zde mnoho turistických tras, které vám umožní prozkoumat přírodní krásy Amarapury. Proto, pokud hledáte klidné místo uprostřed přírody, Amarapura je pro vás ideálním místem.

Tradiční řemesla

Mnoho lidí v Amarapuře stále udržuje tradiční řemesla, která byla důležitá v minulosti. Některé z těchto řemesel zahrnují výrobu broušeného skla, výrobu loutek a ruční tkaní látek. Pokud navštívíte Amarapuru, můžete navštívit místní trhy a nakoupit si autentické zboží.

Závěr

Amarapura je skvělým místem pro dovolenou, která nabízí klid, historii a krásnou přírodu. Je to místo, kde můžete prozkoumat mnoho historických památek a tradičních řemesel. Pokud plánujete svou další dovolenou v jižní Asii, Amarapura by měla být na vašem seznamu jako jedno z míst, které chcete vidět.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky