Najděte nejlevnejší letenky

Namibie Etosha Pan

Letenka Namibie Etosha Pan


Are you sure you want me to write this article as Namibia Etosha Pan is not a flight? It is a National Park in Namibia, Africa. Please confirm so I can adjust the article accordingly.


Dovolená Namibie Etosha Pan


Namibie Etosha Pan je jedno z nejkrásnějších a nejrozmanitějších míst v Namibii. Je to druhý největší národní park v zemi a nabízí stovky kilometrů zvířecích stezek, které vedou přes křoviny a savany.

Etosha Pan je místem, kde se setkávají poušť, savana a lesy. Tento národní park je domovem pro více než 114 druhů savců, včetně slonů, lvů, žiraf, losů a antilop. Je zde také bohatá populace ptactva, plazů a hmyzu.

Navzdory suchu a pouštním podmínkám v Etosha Pan je zde nespočet živých vodních zdrojů. Tyto vodní zdroje jsou hlavním lákadlem pro divoká zvířata, a proto jsou nejlepším místem pro pozorování zvířat v parku.

Pro návštěvníky je hlavním přáním vidět velké kočky, jako jsou lvové a gepardi, ale také velké zástupy slonů, zebry, antilopy a další druhy zvířat. Nejlepší dobou pro pozorování zvířat je při západu slunce nebo brzy ráno.

K dispozici jsou různé druhy ubytování, od luxusních lodží až po improvizované tábory na vlastní pěst. Všechny ubytovací zařízení v parku se nacházejí poblíž vodních zdrojů, kde můžete pozorovat zvířata z pohodlí vaší terasy nebo lobby.

Návštěva Namibie Etosha Pan je zážitek na celý život. Krásná krajina, rozmanitá zvířata a fascinující kultura zaručují, že zde strávíte nezapomenutelnou dovolenou. Pokud máte rádi přírodu a zvířata, pak je tato lokalita pro vás tím pravým místem. Takže neváhejte a vydávejte se na nejkrásnější dovolenou v Namibii!


Počasí Namibie Etosha Pan


Namibie je země, která se nachází v jihozápadní Africe a je známá především pro svou neuvěřitelnou přírodní krásu, která fascinuje mnoho turistů. Jedním z nejvýznamnějších míst, které stojí za návštěvu, je národní park Etosha Pan. Tento park je známý svým unikátním ekosystémem a divokou zvěří, která zde žije.

Klima Namibie je ovlivněno především svým geografickým umístěním. Země je situována mezi Atlantským oceánem a pouští Kalahari, která se rozkládá na východě země. V důsledku toho má Namibie velmi suché a horké podnebí s minimem srážek.

Hlavní turistická sezóna v Namibii je od května do září, kdy je počasí mírnější a teploty se pohybují kolem 25-30 stupňů Celsia. Během zimních měsíců, od června do srpna, mohou být teploty v noci velmi nízké až kolem nuly stupňů Celsia a turistům se proto doporučuje přinést si teplejší oblečení.

Co se týče počasí v národním parku Etosha Pan, vysoce vypouklá slaná pláň parku má specifické klima, které se vyznačuje nejvyššími teplotami během jarních a letních měsíců, tedy od října do února. Teploty se v tomto období mohou pohybovat až kolem 40 stupňů Celsia a vysoká vlhkost v období dešťů, které trvají od listopadu do dubna, může způsobit, že národní park bude těžší k prozkoumání.

Během zimy, tedy od května do října, jsou teploty příznivější a pohybují se kolem 20-30 stupňů Celsia. V tomto období jsou také větší šance na pozorování divoké zvěře, protože se ta začíná postupně sbírat kolem umělých vodních nádrží, které se nacházejí v parku.

Pokud se chystáte do Namibie a národního parku Etosha Pan, doporučujeme pečlivě sledovat předpovědi počasí, aby se vyhnuli extrémům v teplotách a zajistili si co nejpříjemnější zážitek z prohlídky parku a jeho divoké zvěře.


Ubytování Namibie Etosha Pan


Namibie je země s neuvěřitelnou krajinou a mnoha přírodními atrakcemi. Jedno z nejzajímavějších míst, které tato africká země nabízí, je Etosha Pan, jedno z největších solných jezer na světě.

Etosha Pan se nachází v severní Namibii a je domovem mnoha druhů živočichů, včetně slonů, lvů, gepardů, leopardů, kudů a mnoha dalších. Toto území je chráněno jako národní park Etosha a je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Namibii.

Pokud plánujete návštěvu Etosha Pan, musíte přemýšlet o vašem ubytování. Existuje mnoho možností pro ubytování, od luxusních hotelů až po kempy, ale většina návštěvníků Etosha Pan preferuje ubytování v kempu, aby získali úžasný zážitek z africké divočiny.

K dispozici jsou tři hlavní kempry v národním parku Etosha - Namutoni Camp, Okaukuejo Camp a Halali Camp. Všechny tři kempy jsou dobře vybaveny a mají vynikající polohu pro pozorování zvířat.

Namutoni Camp se nachází v samém východním cípu národního parku. Tento kemp nabízí klimatizované bungalovy, které jsou vybaveny vlastní koupelnou, terasou a výhledem na okolní krajinu. Kromě toho má kemp také pronajímatelné kabiny a chatky v tradičním stylu.

Okaukuejo Camp se nachází v centrální části národního parku a je zároveň nejstarším kempru v Etosha Pan. Tento kemp nabízí klimatizované bungalovy, které mají vlastní koupelnu, terasu a výhled na okolní krajinu. Kromě toho má kemp také pronajímatelné kabiny v tradičním stylu a malou kempinkovou obchůdek.

Halali Camp se nachází v jižní části národního parku a je dobře umístěn pro pozorování zvířat. Tento kemp nabízí klimatizované bungalovy s vlastní koupelnou a terasou. Kromě toho má kemp také pronajímatelné kabiny a chatky v tradičním stylu.

Je důležité si uvědomit, že Etosha Pan je velmi populární turistickou destinací a ubytování v kempech v sezóně dorazí rychle. Proto je důležité si své ubytování rezervovat předem.

Celkově vzato, Etosha Pan je jedním z nejkrásnějších a nejexotičtějších míst, která Namibie nabízí a ubytování v kempu vám nabídne zážitky, které si budete pamatovat po celý život. Pokud plánujete návštěvu Etosha Pan, vězte, že máte mnoho možností pro ubytování a že v každém kempru najdete dokonalý únik do africké divočiny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Etosha Pan


1. Co je Etosha Pan a jak se tam dostanu?
Etosha Pan je jedním z nejvýznamnějších safari parků v Namibii. Nachází se asi 400 kilometrů severně od hlavního města Windhoek a lze se tam dostat autem, autobusem nebo letadlem, v závislosti na vaší preferenci.

2. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Etosha Pan?
Nejlepší doba na návštěvu Etosha Pan je mezi květnem a říjnem, kdy jsou teploty příjemné a zvířata se v množství shromažďují u vodních nádrží.

3. Jaké druhy zvířat mohu vidět v Etosha Pan?
V Etosha Pan můžete vidět velké množství afrických zvířat, včetně slonů, nosorožců, levhartů, gepardů, hyen, žiraf, zeb, impal a mnoha dalších. Je to také místo, kde můžete vidět velké stáda zvířat konzumujících vodu z vodních nádrží.

4. Jak dlouho bych měl zůstat v Etosha Pan?
Ideální délka pobytu v Etosha Pan je 2 až 3 dny. To vám dá dostatek času na zkoumání oblasti a získání všeho, co vám množství zvířat a přírody nabízí.

5. Můžu v Etosha Pan přespávat a ubytovat se přímo v safari parku?
Ano, je možné se ubytovat v různých kempingových místech v Etosha Pan, které jsou k dispozici v safari parku. Kromě toho jsou v okolí dostupné i lukrativní ubytovací zařízení, jako jsou hotely, apartmány a penziony.

6. Jsou v Etosha Panu nebezpečná zvířata?
Zvířata v Etosha Panu jsou divoká, ale nebezpečí by bylo jen špatně zacházení s nimi. V safari parku však platí pravidla a postupy pro soužití s divokými zvířaty, takže pokud dodržujete pravidla a radíte se se zkušeným průvodcem, pravděpodobnost nebezpečí je velmi nízká.

7. Kde se mohu najíst a nakoupit v safari parku Etosha Pan?
K dispozici jsou restaurace a obchody s potravinami v kempingových oblastech a v okolí v safari parku. Je také možné si přinést vlastní potraviny, pokud se budete ubytovávat v kempingu.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky