Najděte nejlevnejší letenky

Pákistán Karakoram Highway

Letenka Pákistán Karakoram Highway


Pokud hledáte jedinečnou a nevšední dovolenou, možná byste měli zvážit návštěvu Pákistánu a projížďku po jedné z nejvýš položených silnic na světě - Karakoram Highway.

Karakoram Highway se rozprostírá na délce více než 1200 km a spojuje Pákistán a Čínu. Byla postavena v 70. a 80. letech 20. století a stala se jedním z nejobtížnějších a nejnebezpečnějších projektů v historii silniční výstavby. Silnice se vine přes neuvěřitelné horské krajiny, s nádhernými výhledy na nejvyšší hory světa, ledovce, řeky a údolí.

Procestovat tento region po silnici sice může být náročné, ale zároveň i velmi odměňující zážitek. Po cestě se můžete zastavit v mnoha horských vesnicích a městech, kde se setkáte s mnoha pohostinnými lidmi a poznáte místní kulturu a tradice.

Karakoram Highway je také ideální pro horolezce, kteří sem přijíždějí pro výstupy na nejvyšší hory světa, jako je například K2 - druhá nejvyšší hora světa po Mount Everestu.

Přestože Pákistán se bohužel často zmiňuje v negativním světle kvůli bezpečnostním problémům, mnoho cestovatelů tvrdí, že s dobrým plánováním a pečlivým výběrem turistických aktivit je zde možné prožít nezapomenutelnou dovolenou a poznat krásy této země.

Pro návštěvu Pákistánu a Karakoram Highway budete potřebovat vízum, které můžete získat na pákistánském velvyslanectví v Praze. Letenky do Pákistánu jsou k dispozici od několika leteckých společností, jako je například Turkish Airlines, Qatar Airways či Emirates. Cena letenky se pohybuje kolem 20-30 tisíc korun a cestování po Karakoram Highway je nejlepší realizovat s pomocí místní společnosti specializované na cestování v této oblasti.

Pokud jste fanoušky adrenalinu, hor a nádherných výhledů, Karakoram Highway je pro vás tou správnou volbou. Připravte se na neuvěřitelnou cestu plnou dobrodružství a zážitků, které budete pamatovat po celý další život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Pákistán Karakoram Highway


1. Co je Karakoram Highway?

Karakoram Highway je silnice, která spojuje Pákistán a Čínu. Jedná se o jednu z nejvyšších silnic na světě, která je také známá jako "Oseda z nebes".

2. Jaký je název nejvyššího průsmyku na Karakoram Highway?

Nejvyšší průsmyk na Karakoram Highway se jmenuje Khunjerab Pass. Nachází se v nadmořské výšce 4 693 metrů nad mořem.

3. Jak dlouhá je Karakoram Highway?

Celková délka Karakoram Highway je asi 1 300 kilometrů.

4. Je Karakoram Highway bezpečná?

Karakoram Highway je považována za jednu z nejnebezpečnějších silnic na světe kvůli své poloze. Nicméně, díky zlepšené infrastruktuře a vylepšené bezpečnosti, se situace zlepšila a silnice se stává pro turisty a místní obyvatele stále bezpečnější.

5. Jaká je doporučená doba návštěvy Karakoram Highway?

Nejlepší čas na návštěvu Karakoram Highway je období od června do srpna. V této době jsou teploty příjemné a silnice je průjezdná.

6. Co jsou nejznámější turistické atrakce na Karakoram Highway?

Mezi nejznámější turistické atrakce na Karakoram Highway patří Fairy Meadows, Baltoro ledovec, Nanga Parbat (devátá nejvyšší hora na světě) a další.

7. Jak se dostanu na Karakoram Highway?

Nejlepší cesta na Karakoram Highway je letecká cesta do Islamabadu nebo Gilgitu. Dále je možné cestovat autobusem, jeepem nebo taxíkem.

8. Potřebuju nějaké speciální vízum na návštěvu Karakoram Highway?

Při návštěvě Karakoram Highway budete potřebovat obvyklé turistické vízum pro Pákistán a zvláštní povolení pro oblast Gilgit-Baltistán, kde se Karakoram Highway nachází.


Ubytování Pákistán Karakoram Highway


Pokud hledáte neotřelou turistickou destinaci, která splní vaše přání po dobrodružství a přírodní kráse, Pakistán by mohl být tou správnou volbou. Jedním z nejatraktivnějších míst pro turisty v Pákistánu je Karakoram Highway, nejvyšší asfaltová silnice na světě, vedoucí přes pohoří Karákóram.

Karakoram Highway (nebo také Karakoramská dálnice) je silnice dlouhá 1 300 km, spojující pákistánská města Islámábád a Gilgit s čínskou autonomní oblastí Sin-ťiang. Cesta vede přes horské průsmyky, množství mostů, útesy a řeky, a nabízí neuvěřitelné výhledy na horskou krajinu.

Pro turisty, kteří se chtějí vydávat po této silnici, je nutné mít platné vízum do Pákistánu a povolení k vstupu do oblasti Gilgit-Baltistánu. Pokud tuto dokumentaci máte, můžete si pronajmout auto nebo se spojit s místními společnostmi, které nabízejí průvodcovské služby a vozidla s řidičem.

V oblasti Karakoramu lze najít řadu různých možností ubytování. Mezi nejpopulárnější patří kempy a guesthousy, které nabízejí překrásné výhledy a možnost seznámení s místní kulturou a obyvateli. Některé z guesthousů jsou velmi jednoduché, ale poskytují ideální možnost k přenocování během cesty. Pokud vám nedělá problém investovat trochu více peněz, můžete si zvolit i luxusní hotely, které nabízejí vysoké standardy ubytování a stravování.

Jednou z nejzajímavějších oblastí na Karakoram Highway je například město Hunza, ležící v oblasti Gilgit-Baltistán. Město se pyšní krásnými výhledy na hory okolo sebe a je známo svou půvabnou architekturou a krásnými zahradami obklopujícími domy.

Další skvostem v této oblasti jsou pohoří Karakorum, K2 – druhá nejvyšší hora na světě – nebo Baltorův ledovec, jenž je jedním z nejdelších a nejmohutnějších ledovců na světě.

Karakoramská dálnice nabízí naprosto neuvěřitelné zážitky a krásy, které stojí za paměťovou kartu vašeho fotoaparátu i nejkrásnější zážitky z cestování. Rozhodně je to destinace, kterou by si neměl nechat ujít žádný milovník dobrodružství a romantických výhledů, byť turistický ruch je stále v této oblasti omezený.


Dovolená Pákistán Karakoram Highway


Pokud hledáte dobrodružství a toužíte po zajímavé dovolené, cestování po Karakoram Highway v Pákistánu může být tím správným rozhodnutím. Karakoram Highway (KKH) je jednou z nejkrásnějších silnic na světě, a to díky svým souvislým horám, ledovcům a údolím. Kromě toho vás Karakoram Highway zavede přes nejvyšší horské průsmyky na světě a okouzlí vás nádhernou krajinou.

Karakoram Highway je silnice dlouhá 1 300 kilometrů a spojuje Pákistán s Čínou. Silnice byla postavena v letech 1959 až 1979 a stala se jednou z nejnebezpečnějších silnic na světě. Silnice je však stále v provozu a slouží jako nejlepší spojení mezi Pákistánem a Čínou.

Cesta začíná v Islamabádu, hlavním městě Pákistánu, a pokračuje přes města Gilgit a Skardu. Poté projedete přes Khunjerab Pass, nejvyšší mezinárodní průsmyk na světě, který se nachází 4 693 metrů nad mořem. Cesta bude zážitkem i pro zkušené řidiče, protože je to velmi obtížné území. Cesta překonává horské průsmyky, údolí a kaňony, takže zajišťuje nádherné výhledy na krásnou krajinu.

Během cesty budete moci vidět mnoho velkých hor, včetně osmitisícovek jako jsou Nanga Parbat nebo K2. Kromě toho se setkáte s mnoha etnickými skupinami a kulturami všech druhů. Budete mít příležitost vidět tradiční obydlí, zajímavé trhy a mnoho dalších zajímavých míst.

Pro někoho, kdo nikdy předtím necestoval mimo Evropu nebo Severní Ameriku, může být cesta po Karakoram Highway opravdovým šokem. Silnice je kamenitá, úzká a někdy i smrtelně nebezpečná. Proto se doporučuje mít velmi zkušeného řidiče nebo si najmout místního průvodce.

Cesta po Karakoram Highway je jednou z nejlepších způsobů, jak objevit krásy Pákistánu a zároveň zažít napínavou dobrodružnou jízdu. Toto je výlet, na který nikdy nezapomenete.


Počasí Pákistán Karakoram Highway


Karakoram Highway je 1300 km dlouhá silnice v Pákistánu, která spojuje město Hasan Abdal s městem Kashgar v Číně. Jedná se o nejvyšší silnici na světě, která prochází přes největší horské masivy, včetně Himalájí, Karákóramu a Hindúkuše. Díky tomu, že se silnice nachází ve vysokých horách a vysoké nadmořské výšce, počasí se zde může měnit velmi rychle.

V létě jsou teploty na Karakoram Highway obvykle příjemné, kolem 20-25°C, ale na některých místech se mohou dostat až k 35°C. V noci mohou být teploty dosti chladné a klesnou na 10-15°C. Během měsíců června a července může být počasí velmi deštivé. Tyto měsíce jsou také obdobím, kdy se zde mohou vyskytnout sesuvy půdy a kamení.

V zimě jsou teploty na Karakoram Highway velmi nízké a v některých oblastech se mohou snadno dostat i pod -20°C. To způsobuje, že silnice může být uzavřena kvůli sněhovým bouřím a nebezpečným podmínkám na silnici. Z fotografií zdejších obyvatel lze vidět, jak v tuhé zimě tráví mnoho času v místních kavárnách nebo starších zasněžených budovách.

Nejlepší čas na cestu po Karakoram Highway je obvykle od dubna do října. V tomto období jsou teploty optimální a krajina okolo silnice je v plném květu nebo se těší zlatému podzimnímu rudnu. Navzdory tomu, že v létě může být počasí deštivé, pro turisty je to stále velmi oblíbené období, kdy oblast nacházející se okolo silnice dosahuje své turistické sezóny, ať už jde o horolezce, cyklisty, nebo milovníky přírody.

Celkově vzato, Karakoram Highway je opravdový skvost pro ty, kteří se chtějí vydat na dobrodružnou cestu, ale musí být připraveni na rychlé změny počasí. Avšak krása a jedinečnost okolní krajiny a mounainscape vám dávají pocit, že se nacházíte v jiném světě.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky