Najděte nejlevnejší letenky

Spojené arabské emiráty Fujairah

Letenka Spojené arabské emiráty Fujairah


Spojené arabské emiráty plné turistických a kulturních památek nabízejí návštěvníkům mnoho zážitků. Jedno z méně známých míst, které stojí za návštěvu, je Fujairah. Tento městský stát, nacházející se na východě země, je skvělou destinací pro odpočinek a relaxaci.

Pokud hledáte letenky do Fujairah, nebudete muset hledat příliš dlouho. Existuje mnoho leteckých linek, které nabízejí lety do tohoto destinace, včetně Emirates, flydubai nebo Air Arabia. Vybírat můžete z různých tarifů, včetně ekonomických a luxusních tříd, které nabízejí široké sedačky, přídavný prostor pro nohy a další příjemnosti.

Fujairah je město, které nabízí mnoho zážitků pro milovníky historie a kultury. Hlavní zajímavostí je městská forteca, která je jednou z nejstarších budov v zemi. Tato pevnost byla postavena v roce 1670 a sloužila k ochraně města proti útokům nepřátel. Dnes je v ní umístěné muzeum, které přináší zajímavé informace o historii města.

Další turistickou atrakcí v Fujairahu je Al Bidyah moskev, což je nejstarší mešita v emirátu. Postavena byla v roce 1446 a dodnes stojí jako ukázka islámské architektury. V městě se také nachází mnoho trhů a bazárů, kde si můžete nakoupit suvenýry, tradiční oblečení nebo koření.

Pro ty, kteří se chtějí vrátit do přírody, je v Fujairahu více než 70 km pobřeží a nádherné pláže, které nabízí relaxaci a možnost koupání v Perském zálivu. V blízkosti města se nacházejí také hory Hajar, které přináší návštěvníkům neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu.

Fujairah také nabízí mnoho vynikajících restaurací a kaváren, kde můžete ochutnat místní kulinářské speciality a světové kuchyně. Pro ty, kteří hledají více zábavy, jsou v okolí města k dispozici velké obchodní centra a noční kluby.

V neposlední řadě město poskytuje skvělý základ pro další cesty do okolí. V blízkosti se nachází město Ras Al Khaimah, které je také populární turistickou destinací, stejně jako Abu Dhabi a Dubaj.

Pokud tedy hledáte letenky do exotického místa, které nabízí mnoho zajímavostí, Fujairah je skvělou volbou. Ať už cestujete s rodinou, přáteli nebo sami, tento emirát vám přinese nezapomenutelné zážitky.


Počasí Spojené arabské emiráty Fujairah


Spojené arabské emiráty Fujairah se nacházejí na východě země na pobřeží Ománského zálivu. Klima zde je subtropické, což znamená celoročně teplé až horké počasí s vysokou vlhkostí vzduchu.

Letní měsíce (červen až září) jsou nejteplejší, s průměrnou teplotou kolem 40°C a nad 50°C v nejteplejších dnech. V zimě (prosinec až únor) jsou teploty mnohem mírnější a pohybují se kolem průměru 25°C během dne a 15°C v noci. Pokud se vydáte do Fujairah během léta, připravte si sebe i své oblečení na extrémní horko a nezapomeňte na dostatek tekutin a sluneční ochranu.

Vlhkost vzduchu je v Fujairahu vysoká po celý rok. Nejvíce vlhka je v létě, kdy se dostává až na 90%. V zimních měsících klesá na přibližně 50%, ale stále je velmi vysoká. Vysoká vlhkost může být pro návštěvníky velmi obtížná, a tak je důležité udržovat své tělo hydratované a zůstat v chlazení.

Co se týče srážek, ty jsou v Fujairahu velmi omezené, zejména v letních měsících. V průměru spadne za rok pouze kolem 100 mm dešťové vody, což znamená, že Fujairah patří k nejsušším oblastem na světě. Vzhledem k omezeným srážkám se v Fujairahu vyskytuje suché, pouštní klima.

Pro turisty je nejlepší období k návštěvě Fujairahu od říjen do dubna, kdy je teplota příjemnější a vlhkost je nižší. Nejlépe vás ochrání proti teplu a vlhkosti přírodní stín stromů, a tak je dobré si ten správný stín najít vždy, když můžete.

Krátké shrnutí pro jednodušší přehled:

- Fujairah má subtropické klima s vysokou vlhkostí vzduchu po celý rok.
- Teploty se pohybují kolem průměru 25°C v zimě a 40°C v létě.
- Srážky jsou velmi omezené, s průměrným ročním množstvím 100 mm.
- Nejlepší období pro návštěvu Fujairahu jsou říjen až duben s příjemnějšími teplotami a nižší vlhkostí vzduchu.
- Vysoká teplota a vlhkost mohou turisty obtěžovat a je důležité udržovat hydrataci těla a hledat přirozený stín.


Dovolená Spojené arabské emiráty Fujairah


Spojené arabské emiráty nabízejí mnoho krásných míst k návštěvě a jedním z nich je město Fujairah. Toto město se nachází na východním pobřeží Spojených arabských emirátů a nabízí jak historickou, tak i moderní atmosféru.

Pokud hledáte dovolenou plnou relaxace a odpočinku, Fujairah může být vaším ideálním cílem. Město je obklopeno krásnými horami a zálivy, které poskytují klidné a křišťálově čisté vody. Návštěvníci si zde mohou užívat pohodové dny na pláži, opravdu krásné a nezkazí je ani občasná bouřka.

Mezi nejkrásnější pláže patří Dibba Al-Fujairah, kde si můžete užít nepopsatelné západy slunce v klidu a soukromí. Kromě krásného výhledu a vynikajícího miření se na pobřeží této oblasti si můžete vychutnat i různé vodní sporty jako je například šnorchlování.

Celé město Fujairah je plné fascinující historie, kterou si můžete prohlédnout v místních muzeích. Nejvýznamnější muzeum regionu je Fujairah Fort, které se nachází nad městem a nabízí návštěvníkům vynikající výhled na celé město. Toto impozantní místo nabídne jedinečné podívané na historické minulosti tohoto regionu a jeho okolí.

Kromě turistických atrakcí a krásné přírody má Fujairah také mnoho kulturních akcí a festiválů, které se konají po celý rok. Nejvýznamnější z nich jsou například velkolepé oslavy počátku nového islámského roku, které se konají v září a říjnu. Dále také můžete zažít tradiční tance, cítí, restaurace plné místních specialit - prostě vše, co vás napadne, aby byl váš pobyt zcela dokonalý.

Fujairah zkrátka nabízí mnoho zážitků a příležitostí pro každého návštěvníka, takže rozhodně stojí za to prozkoumat tuto oblast Spojených arabských emirátů. Zamilujete si tam nejen klid a ticho, ale i pohádkové scenérie a zajímavosti této oblasti. Tak proč nezačít plánovat svou dovolenou právě teď a vyrazit objevovat Fujairah.


Ubytování Spojené arabské emiráty Fujairah


Fujairah, jeden z sedmi emirátů Spojených arabských emirátů, je oblíbeným turistickým cílem pro milovníky slunce a pláže. Zkuste si vychutnat jeho krásu ubytováním v jednom z mnoha hotelů, které se nacházejí v této oblasti.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete zvolit například Le Meridien Al Aqah Beach Resort nebo InterContinental Fujairah Resort. Obě tyto hotely mají prvotřídní vybavení a dostanete se tak do pravého ráje. Kromě krásné pláže a bazénu si můžete vychutnat i pěknou zahradu s výhledem na okolní hory. Pokud budete mít chuť na sportovní vyžití, tady určitě nebudete zklamáni - nabízí se zde řada sportovních aktivit, včetně tenisu, squash, golfu a plážového volejbalu.

Pro rodinné dovolené jsou ideální například hotely Fujairah Rotana Resort & Spa nebo Sandy Beach Hotel & Resort. Tyto hotely nabízejí vynikající výhled na moře a hodí se pro ty, kdo chtějí využít všech výhod, které může Fujairah nabídnout. V uvedených hotelech nechybí ani wellness centra nebo bazény s dětskými sekcemi, takže se na dovolené budou skvěle bavit i vaše ratolesti.

V případě, že chcete raději ubytování s větší autonomií, můžete si pronajmout apartmán nebo vilu. Za zmínku stojí například apartmány Blue Diamond Alsalam Resort nebo Sandy Beach Hotel & Resort - Apartments. Pronajímají se zde prostorné apartmány s vlastním kuchyňským koutem a obývacím pokojem. Některé z nich mají dokonce i vlastní bazén nebo terasu s výhledem na moře.

Bez ohledu na to, které ubytování si zvolíte, užijete si krásy Fujairahu k plné spokojenosti. Ubytování je tu zajištěno na nejvyšší úrovni, takže si můžete být jisti, že se budete cítit jako kdybyste byli na prázdninách v nejlepším hotelu na světě. Vyberte si to své a užijte si plné pohody!


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené arabské emiráty Fujairah


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Fujairahu?

Nejlepší pláže v Fujairahu jsou Al Aqah Beach, Sandy Beach, Dibba Beach a Khorfakkan Beach.

2. Je v Fujairahu bezpečno cestovat?

Ano, Fujairah je velmi bezpečné místo k návštěvě.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Fujairahu?

Nejlepší čas k návštěvě Fujairahu je od října do března. To je období mírnějšího počasí, s teplotami kolem 25-30 °C.

4. Jaká je místní měna a jaká je směnný kurz?

Místní měna v Fujairahu je Emirátský dirham (AED). Směnný kurz se často mění, takže nejlepší je se informovat v měněnách nebo na internetu.

5. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Fujairahu?

Nejoblíbenějšími turistickými atrakcemi v Fujairahu jsou mešita Sheikh Zayed, Muzeum Fujairah, Al Bidya Mosque, Fort Fujairah a Hory Hagar.

6. Můžu užít alkohol v Fujairahu?

Můžete koupit alkohol pouze na licenci a můžete ho konzumovat v restauracích a barech s licencí. Alkohol není povolen na veřejných místech.

7. Kolik stojí taxi v Fujairahu?

Taxi v Fujairahu je cenově dostupné, a cena závisí na mnoha faktorech, jako jsou dálkové vzdálenosti, typ vozu a cestovní čas.

8. Potřebuji vízum pro vstup do Fujairahu?

Mnoho zemí má dohodu o bezvízovém styku s Emiráty, ale některé země potřebují vízum pro vstup. Je nejlepší konzultovat příslušné konzuláty pro více informací.

9. Jaké jsou nejlepší restaurace v Fujairahu?

Některé z nejlepších restaurací v Fujairahu jsou přímo v hotelu, jako je například Al Forno, Sapore Di Bice, nebo Casa Samak. Existuje mnoho dalších možností pro jídlo, jako jsou indické, libanonské, korejské a další kuchyně.

10. Jak dlouho bych měl zůstat v Fujairahu?

Minimálně 2-3 dny jsou dostačující k prohlídce hlavních turistických atrakcí, ale můžete zde zůstat i více dní, pokud plánujete prozkoumat i okolní oblasti.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky