Najděte nejlevnejší letenky

Německo The Black Forest

Nejčastější dotazy a odpovědi Německo The Black Forest


1) Jak se jmenuje největší město v černém lese?
Odpověď: Největší město v černém lese je Freiburg.

2) Jak dlouho trvá cesta do černého lesa z Frankfurtu?
Odpověď: Cesta trvá přibližně 2 hodiny a 30 minut.

3) Jak se dostanu do černého lesa z letiště ve Stuttgartu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do černého lesa z letiště ve Stuttgartu, je jet vlakem. Je zde přímé spojení do Freiburgu, který se nachází v blízkosti černého lesa.

4) Jaké jsou nejlepší atrakce v černém lese?
Odpověď: Mezi nejlepší atrakce v černém lese patří hrad Hohenzollern, Triberg vodopády, Titisee a Freiburg.

5) Mám rezervovat ubytování předem nebo mohu najít ubytování na místě v černém lese?
Odpověď: Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v období letních prázdnin a všeobecně během turistické sezóny, kdy je méně volných pokojů k dispozici.

6) Jaká je nejlepší doba k návštěvě černého lesa?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě černého lesa jsou jarní a letní měsíce, kdy jsou teploty mírné a většina atrakcí otevřena. V zimě je zde také mnoho lyžařských středisek.

7) Mluví místní obyvatelé anglicky?
Odpověď: Většina místních obyvatel v černém lese má alespoň základní znalost angličtiny, ale je doporučeno naučit se základní fráze v němčině.


Letenka Německo The Black Forest


Většina turistů spojuje Německo s hlavním městem Berlínem, historickým Mnichovem nebo se známou turistickou destinací jako je Düsseldorf či Frankfurt. Ale tato země má ještě mnohem více kouzelných míst, které stojí za návštěvu.

Jedním z takových míst je region The Black Forest, nazvaný podle svých hutních knížek a hustých lesů. Tento kraj se rozprostírá v jihozápadním Německu a nabízí neuvěřitelně krásnou krajinu, historické městečka, tradiční kulturu a nezapomenutelné zážitky. Pokud vás láká sem vyrazit, rozhodně se vyplatí nakoupit si včas levnou letenku.

Kde letět a jak se dostat do The Back Forest

Nejblíže se do této oblasti dostanete přes letiště ve Stuttgartu. Lety z českých měst vedené společností Ryanair nabízí levné letenky přímo do Stuttgartu. Z letiště poté dojezd do The Black Forest trvá přibližně dvě hodiny, a to buď vlakem nebo autem.

Kdy navštívit The Black Forest

Záleží vám na současném počasí, nebo si chcete užít krásné podzimní barvy nebo zimní sporty? Určitě nejlepší čas na návštěvu této oblasti je od května do října, kdy jsou teploty příjemné a příroda je ve své nejkrásnější podobě. Pokud jsou vaším cílem zimní sporty nebo vánoční atmosféra, vyrazte sem během zimních měsíců.

Co v The Black Forest vidět

Nabídka atrakcí a zážitků v této oblasti je opravdu velká. Kromě nádherných lesů, kde si můžete užívat pěší turistiky nebo jízdy na kole, jsou tu také nádherné zámky a historická města, jako je třeba Freiburg, kde se můžete procházet po půvabných uličkách a navštivit katedrálu Münster.

Nenechte si také ujít tradiční úpravu kopce s názvem Schauinsland, který nabízí nádherný výhled na celé údolí.

Pokud vás zajímají vodopády, určitě navštivte městečko Triberg, kde se nachází největší vodopád v celé oblasti. Zde se můžete projít hezkou turistickou stezkou a prohlédnout si i muzeum hodin. Jiné zajímavosti zahrnují také návštěvu muzea vynálezů a experimentů, kočárků z horských železnic nebo pomoc divokým zvířatům v centru rehabilitace.

Zjistěte víc

Pokud se také chystáte na cestu do The Black Forest, neváhejte a zkuste najít levnou letenku na potřebná data co nejdříve. Poté se můžete těšit na úchvatnou krajinu, čerstvý vzduch, tradiční kulturou a nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Německo The Black Forest


Německo je země plná krásných míst a přírodních scenérií, které stojí za to navštívit. Pokud hledáte ideální místo pro rodinnou dovolenou nebo romantický pobyt se svou druhou polovinou, tak byste měli zvážit návštěvu The Black Forest, neboli Černého lesa.

The Black Forest se nachází v jihozápadní části Německa a má rozlohu více než 6 000 kilometrů čtverečních. Je to region, kde se setkávají krásná příroda a bohatá historie. Nachází se zde mnoho malebných městeček a vesniček, kde můžete ochutnat místní kuchyni a poznat místní kulturu a zvyky.

Pro turisty je The Black Forest známý především díky svým krásným lesům, kde můžete procházet po dlouhých stezkách a cestách. Lesy jsou obklopeny zelenými loukami a poli, kde se pasou krávy, které jsou pro region typické. Turisté si mohou také zajít do mnoha parků a zahrádek, které se nacházejí po celém regionu.

Jedním z největších symbolů The Black Forest jsou jistě místní hodiny cucavé. Tento typ hodin, který je vyroben z dřeva, se vyrábí v této oblasti více než 300 let. Tyto hodiny jsou pro region typické a mnoho turistů si je odváží jako suvenýr.

Když už mluvíme o suvenýrech, tak v The Black Forest najdete také mnoho krásných obchodů s lidovými výrobky, jako jsou kožešiny, keramika, sklo a mnoho dalšího. Navštivte například město Freiburg, kde najdete velkou nabídku obchodů a trhů.

Pokud hledáte aktivní dovolenou, tak je The Black Forest ideálním místem pro vás. Můžete zde například absolvovat cyklistickou nebo pěší túru a užít si krásnou krajinu. Pro opravdové dobrodruhy zde jsou také nabízeny adrenalinové sporty jako paragliding a horská kola.

V The Black Forest najdete také mnoho lázeňských městeček, jako je Baden-Baden, které jsou známé svými minerálními prameny a wellness centry. Je to ideální místo pro relaxaci a regeneraci, zejména pokud jste unaveni po dlouhém dni stráveném v lesích.

Pokud hledáte krásné místo pro dovolenou, tak je The Black Forest tou správnou volbou. Krásná příroda, malé městečka s pestrou historií a mnoho možností pro aktivní odpočinek – to vše nabízí tento kouzelný region. Vyzkoušejte si zde nějaký wellness pobyt, projděte se po lesích, ochutnejte místní speciality a nechte se okouzlit krásou tohoto místa.


Ubytování Německo The Black Forest


Německo nabízí mnoho skvělých míst k návštěvě a ubytování, ale The Black Forest (česky Černý les) se řadí mezi nejoblíbenější. Leží jižně od Frankfurtu a je největším pohořím v jihovýchodním Německu.

The Black Forest je krásné místo pro milovníky přírody, kteří hledají únik z městského života. Obklopené lesy, jezerami a krásnou přírodou rozhodně stojí za to sem zajet. Během letních měsíců můžete vidět mnoho turistů, kteří sem přijíždějí na pěší turistiku, cykloturistiku či lyžování v zimě.

The Black Forest nabízí mnoho druhů ubytování. Pokud hledáte klasické hotely, najdete je zde v mnoha městech a vesnicích. Pro ty, kteří chtějí něco více autentického, doporučuje se zvolit ubytování v některé z tradicích Schwarzwaldských farem. Tyto farmy nabízejí skvělou možnost zažít přírodu a kulturu tohoto regionu.

Pokud chcete být blíže k přírodě, můžete se rozhodnout pro pobyt v chatkách nebo kempování. V The Black Forest se nachází mnoho kempů, které nabízejí různé druhy ubytování - od stanů a karavanů po malé domečky. Kempy jsou ideální pro ty, kteří chtějí být blíže k přírodě, ale stále mít nějaké základní pohodlí.

Další možností je ubytování v soukromých apartmánech a pokojích. Tyto nabízejí více soukromí a pohodlí, a často vám umožní lépe se sblížit s místní komunitou. Tyto apartmány se nachází v mnoha městech a vesnicích v The Black Forest.

The Black Forest je krásné místo pro dovolenou, a proto nemůže být náročné najít ubytování, které splní vaše požadavky a potřeby. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete moci prožít krásy přírody, půvabné vesnice a jiné kulturní zážitky, a to vše s pohodlným přístupem k mnoha outdoorovým aktivitám.

Pokud hledáte místo pro pobyt, který nabídne relaxaci, zábavu a odpočinek od každodenního shonu, tak je The Black Forest tou pravou volbou pro vás. Navštivte toto krásné místo a užijte si přírodu v její jedinečné kráse.


Počasí Německo The Black Forest


The Black Forest je překrásný kraj v jihozápadním Německu. Nachází se v Bádensku-Württembersku a je známý svými tmavými lesy, vodopády, jezery a malebnými vesnicemi. To všechno však závisí na počasí, které se s různými ročními obdobími mění.

Jaro v Black Forest

Jaro přináší do kraje příjemné počasí a rozkvétající přírodu. Od března do května se v Black Forestu konají různé festivaly a jarmarky. V této době se teploty pohybují v průměru mezi 10 až 20 stupni Celsia s mírnými srážkami. Lidé sem přicházejí na procházky a výlety po zdech, které již opět příjemně zelenají a páchne tu po květinách.

Léto v Black Forest

Léto je oblíbenou turistickou sezónou, kdy si můžete užít různé venkovní aktivity, jako jsou turistika, cyklistika a vodní sporty. Teploty v průměru dosahují 25 stupňů Celsia, ale mohou se vystoupit i k 30 stupňům Celsia. Srážky jsou v létě poměrně nižší, což zvyšuje přitažlivost tohoto období. Léto je také dobou, kdy se ve vesnicích konají venkovské slavnosti a jarmarky, což dodává kraji svérázný kouzlo.

Podzim v Black Forest

Podzim v Black Forestu je velmi malebný. Barevné listí a lesklé plody vytvářejí naprosto úchvatné scenerie. Teploty klesají na průměr 10 až 15 stupňů Celsia, srážky se opět zvyšují. Avšak i přes více deštivé počasí, si turisté přicházejí na procházky, výlety a také na degustace místního vína. Podzim také přináší různé farmářské trhy, kde se prodávají čerstvé plody a zelenina, domácí med, marmelády a další.

Zima v Black Forest

Zima v Black Forestu je krásná, ale také velmi studená. Teploty klesají obvykle pod bod mrazu, srážky přinášejí sníh, který kraj zahalí do překrásné čisté bílé barvy. Místní lanovky přepravují turisty na horu Feldberg, nejvyšší vrchol v kraji, kde si mohou užít lyžování a snowboarding. Další oblíbenou aktivitou v zimě je kouzelná procházka sněhem zahalenými lesy.

Celkově lze říci, že kraj The Black Forest je obzvláště krásný v každém ročním období. Zájemci si mohou vybrat z mnoha různých druhů aktivit a zážitků. Proto se mnoho z cizinců rozhodují navštívit tento kraj a užít si jeho krásy.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky