Najděte nejlevnejší letenky

Norsko Aurlandsfjord

Nejčastější dotazy a odpovědi Norsko Aurlandsfjord


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Aurlandsfjordu?

Nejlepší doba na návštěvu Aurlandsfjordu je od května do září, kdy teploty jsou mírné a počasí stabilní. V této době je také nejvhodnější pro outdoorové aktivity, jako je turistika, jízda na kole a vodní sporty.

2. Jak se dostat do Aurlandsfjordu?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Aurlandsfjordu, je letadlem do norského města Bergen, a poté vlakem nebo autobusem do Flåm, což je nejbližší obec k fjordu.

3. Jaké aktivity jsou k dispozici v Aurlandsfjordu?

V Aurlandsfjordu je mnoho aktivit k dispozici, včetně horské turistiky, cykloturistiky, jízdy na kajaku, rybaření a výletů lodí. V zimě můžete také vyzkoušet lyžařské tratě, snowboarding a jízdu na saních.

4. Jaké jsou nejlepší místa k pobytu v Aurlandsfjordu?

Nejlepší místa k pobytu v Aurlandsfjordu jsou ve Flåmu, kde najdete mnoho hotelů, pensionů a privátních apartmánů. Existují také některé rekreační chaty a kempy v okolí fjordu.

5. Jak dlouho by měla být návštěva Aurlandsfjordu?

Ideální délka pobytu v Aurlandsfjordu je 2-3 dny, které vám dají dostatek času na prozkoumání okolní krajiny a vyzkoušení různých aktivit. Pokud máte více času, můžete také navštívit sousední fjordy nebo okolní města a vesnice.


Letenka Norsko Aurlandsfjord


Letenka do Norska Aurlandsfjord patří mezi nejzajímavější lety na světě. Aurlandsfjord je jedním z nejkrásnějších fjordů v Norsku a přitahuje tisíce turistů z celého světa. Výhled z letadla je obrovský zážitek, který stojí za to zažít.

Letenky do Aurlandsfjordu jsou k dispozici v mnoha leteckých společnostech, jako je například Scandinavian Airlines či Norwegian Air Shuttle. Cena letenky se pohybuje kolem 400 až 600 eur, v závislosti na ročním období.

Let do Aurlandsfjordu je nejenom skvělým způsobem dopravy do této krásné oblasti, ale také nabízí neuvěřitelný výhled na fjord z výšky. Je to ideální způsob, jak si vychutnat pohled na majestátní skalnaté hory, strmé útesy a modré vody Aurlandsfjordu.

Z letadla je možné pozorovat i mnoho místních atrakcí, jako je například Nærøyfjord, středověké městečko Flåm, vodopád Kjosfossen, norský mrakodrap Skåla a mnoho dalších.

Aby byla zkušenost s letením do Aurlandsfjordu co nejlepší, je důležité vybavit se fotoaparátem či kamerou. Během letu lze pořídit úžasné snímky z výšky, které se stanou nezapomenutelnými vzpomínkami na neuvěřitelnou přírodu Norska.

Norsko je obecně známo pro svou úchvatnou přírodu a Aurlandsfjord není výjimkou. Letenka do této oblasti nejenom přivádí turisty, ale také umožňuje získat úchvatný pohled na úžasnou přírodu z výšky. Tento nezapomenutelný zážitek stojí určitě za to jednou za život vyzkoušet.


Dovolená Norsko Aurlandsfjord


Dovolená v norském Aurlandsfjordu je jednou z nejkrásnějších, nezapomenutelných a nejpřírodnějších zážitků, které si můžete během svého života užít. Tento fjord se nachází na západě Norska a patří mezi nejkrásnější a nejproslulejší fjordy Skandinávie. Návštěva tohoto místa je nejenom zážitek pro oči, ale i pro duši.

Aurlandsfjord se nachází v oblasti zvané Sognefjord, která patří k nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším turistickým oblastem norského západu. Tento fjord má délku 17 kilometrů a společně s Lysefjordem patří k nejhlubším fjordům v Norsku.

Cesta do Aurlandsfjordu je krásná, jelikož projetím norského pobřeží se nabízejí úchvatné výhledy na fjordy, skály, hory a ledovce. Příroda zde je opravdu krásná a nedotčená.

Jedním z míst, které musíte navštívit, je vesnice Flåm. Flåm se nachází v samém srdci Aurlandsfjordu a je nejkrásnější vesnicí v této oblasti. Můžete zde navštívit muzeum a poznat historii této oblasti, ale také se projít po malebných uličkách a užít si půvabné norské atmosféry. Dalším místem, které rozhodně stojí za návštěvu, je Nærøyfjord – jeden z nejužších fjordů na světě a na UNESCO seznamu světového dědictví.

Pokud se rozhodnete pro výlet po fjordu, nabízí se vám více možností. Můžete si pronajmout lodě, katamarány nebo využít služby místních lodních dopravců, kteří nabízejí výlety po fjordu. V každém případě se vám nabídnou nádherné výhledy a zážitky.

Návštěva Aurlandsfjordu a celého okolí je skvělou příležitostí k odpočinku, relaxaci a užití si krás norské přírody. Můžete se tady projít po malebných cestách, vyrazit na turistiku po horách, užít si vody fjordu nebo si prostě jen sednout a nechat se unášet tichem a klidem této krásné oblasti.

V zimě se nabízí možnost lyžování na okolních horách, běžkování nebo jízdy na saních. V každém případě se vám zde určitě nebude nudit a naopak získáte nezapomenutelné zážitky a zážitky zase spoustu krásných zážitků a vzpomínek.

Pokud tedy máte rádi krásnou přírodu, klid a relaxaci, pak je dovolená v norském Aurlandsfjordu tou nejlepší volbou pro vás. Navštivte tento skvost přírody a užijte si krásné chvíle v zemi fjordů a hor.


Ubytování Norsko Aurlandsfjord


Pokud hledáte neobyčejné a malebné místo pro dovolenou, měli byste se podívat na ubytování v oblasti Aurlandsfjord. Tato oblast se nachází v západní části Norska a je částí zálivu Sognefjord. Aurlandsfjord je jedním z nejkrásnějších fjordů v Norsku a její překrásné scenérie si zamilují úplně všichni, kteří se sem vydají.

Jedním z nejlepších způsobů, jak si vychutnat krásnou krajinu Aurlandsfjordu, je zůstat zde po několik dní a navštívit několik míst v této oblasti. Zde se nachází celá řada ubytování – od kempingů až po luxusní hotely. Vzhledem k tomu, že se jedná o turisticky velmi populární oblast, je důležité si ubytování rezervovat dopředu.

Pokud máte rádi přírodu a chcete trávit čas v klidu a pohodě, pak vás zaujme dřevěný srub v Lærdal. Toto romantické ubytování je situováno v srdci hor, přímo u Aurlandsfjord. V ubytování jsou k dispozici dvě ložnice a krásná terasa, ze které si můžete vychutnávat nádherný výhled na fjord. Okolí nabízí nekonečné možnosti pro pěší turistiku a prozkoumání přírody.

Dále v oblasti najdete Nærøyfjord Lodge, která se nachází asi 2 hodiny na jih od města Bergen. Toto ubytování zaručuje úžasný výhled, kde vás neustále obklopuje krása fjordu a okolní krajiny. V Lodge jsou k dispozici pokoje s vlastním sociálním zařízením, apartmány a dřevěné domečky pro rodiny s dětmi.

Pokud hledáte luxus a vysokou úroveň ubytování, nenechte si ujít Fretheim Hotel v obci Flåm. Tento hotel nabízí vynikající služby a luxusní pokoje se všemi moderními vybaveními. Hotel je umístěný v těsné blízkosti Aurlandsfjordu a nabízí překrásný výhled. K dispozici je také sauna, horká vana a wellness centrum.

Celkově, pokud chcete zažít krásnou přírodu a nezapomenutelné zážitky, určitě neváhejte a tuto zvláštní oblast v Norsku navštivte. A když si zarezervujete jedno z ubytování v této oblasti, bude to určitě skvělá volba.


Počasí Norsko Aurlandsfjord


Norsko patří k jedněm z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Svou krásou a neuvěřitelnými přírodními scenériemi, které nabízí, přitahuje miliony turistů z celého světa. Jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů Norska je Aurlandsfjord.

Aurlandsfjord je fjord nacházející se v západní části Norska. Tento fjord je jedním z nejnavštěvovanějších turistických destinací, díky neuvěřitelným výhledům a spoustě aktivit a atrakcí, které můžete v této oblasti najít.

Co se týče počasí v Aurlandsfjordu, je třeba mít na paměti, že je to oblast, kde je velmi často deštivo a vlhké. Spojením deštivého počasí a vysokých hor pak vytváří často mlhu, která také může být pro turisty velkým omezením.

Nejlepší období pro návštěvu Aurlandsfjordu jsou letní měsíce, kdy se hory zbarví do zelené a tráva začíná růst. Teploty se pohybují okolo 20 až 25 stupňů Celsia, takže je ideální počasí pro turistiku a další venkovní aktivity. V létě se také můžete těšit na více slunečných dní a menší pravděpodobnost deště.

Naopak v zimě v Aurlandsfjordu hrozí velké množství sněhu, mrazu a nízké teploty. Kromě toho se mohou vyskytovat větrné bouře, což může způsobit uzavření silnic a narušit tak vaší plánovanou cestu.

V oblasti Aurlandsfjordu se často mění počasí, takže je třeba být připraven na všechny podmínky. Pokud se chystáte na turistiku, je dobré si s sebou vzít nepromokavé oblečení, pevnou obuv, ať už jste v létě nebo zimě. V každém případě byste měli sledovat předpověď počasí a přizpůsobit své plány aktuálním podmínkám.

Ať už se chystáte na turistickou cestu nebo jen na výlet, Aurlandsfjord vám nabízí jedinečné zážitky a neuvěřitelné výhledy. Pamatujte však, že počasí v této oblasti může být náročné a přizpůsobte svou výpravu podle aktuálních podmínek.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky