Najděte nejlevnejší letenky

Nový Zéland Stewart Island

Dovolená Nový Zéland Stewart Island


Pokud hledáte jedinečnou dovolenou, která vám umožní úplné odpočinutí v přírodě, pak je Stewart Island na Novém Zélandu ideální volbou. Stewart Island je největší ostrov v oblasti Otago na Novém Zélandu a je domovem jedinečných druhů zvířat a rostlin, včetně lachtanů, tučňáků, klokana a kiwi ptáků.

Při návštěvě Stewart Island nezapomeňte navštívit Rakiura Národní park. Tento park nabízí neuvěřitelné možnosti pro turistické výlety, pozorování ptáků, rybolov a další outdoorové aktivity. Pokud máte štěstí, můžete vidět lachtany a tučňáky v přirozeném prostředí. Procházku okolo ostrova si také nenechte ujít. Tato trasa vás zavede kolem pobřeží a nabízí vám nádherné výhledy.

Pokud hledáte příležitost k vodním aktivitám, zkontrolujte nabídku rybářských výletů, lodních výletů a zpívajících plavby na ostrov Ulva. Ostrov Ulva je biosférická rezervace a je domovem řady ohrožených druhů, jako jsou třeba peřejník a kakariki. Výlet na ostrov Ulva je nejlepší v dopoledních hodinách, kdy je pravděpodobnost spatření ptáků největší.

Pokud jste dobrodruh v duši, pak si můžete pronajmout kajak a poznat okolí z jiného úhlu pohledu. Během kajakování uvidíte mnoho zvířat, včetně lachtanů a tučňáků. Kajakování v létě vás nenechává jen s pocitem osvěžení, ale nabízí také skvělé zážitky.

Stewart Island je ideální místo pro odpočinek a relaxaci. Existují několik příjemných b&b a malých hotelů, které nabízejí pohodlné ubytování a vynikající služby. Spát pod hvězdami v nejčistších nočních obloze na světě je jedinečný zážitek, který si nechat nechcete ujít.

Výlet na Stewart Island je ideální pro ty, kteří chtějí uniknout z města a prožít něco jiného než pláže a turistické atrakce. Připravte se na krásné scenérie, nejlepší mořské plody, úžasné západy slunce a samozřejmě nejlepší outdoorové aktivity, které si jen můžete představit. Navštivte Stewart Island a nechte se unést unikátními zážitky.


Ubytování Nový Zéland Stewart Island


Stewart Island je nejjižnější ostrov Nového Zélandu. Nachází se asi 30 kilometrů od města Bluff na jižním ostrově. Ostrov je stále domovem pro původní obyvatele - maorský kmen Rakiura, kteří na ostrov přišli před více než 800 lety. Stewart Island je známý svými národními parky, divokou přírodou a klidným životním stylem. Pokud hledáte místo, kde se můžete odpočinout a obdivovat krásy Nového Zélandu, Stewart Island je určitě tou správnou volbou.

Ubytování na Stewart Island

Pokud plánujete návštěvu Stewart Island, je dobré si ubytování zarezervovat dopředu, zejména během hlavní turistické sezóny (listopad až březen). Na ostrově najdete několik možností ubytování, včetně kempování, hotelů a penzionů.

Hotel South Sea

Jeden z nejlepších hotelů na ostrově je Hotel South Sea. Tento hotel se nachází v centru Halfmoon Bay, nedaleko přístavu. Nabízí různé druhy pokojů s výhledem na moře nebo na město. Hotel South Sea také nabízí restauraci, bar a venkovní bazén.

Penzion Sails Ashore

Penzion Sails Ashore se nachází v oblasti Oban, asi 10 minut chůze od centra Halfmoon Bay. Penzion nabízí pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a s výhledem na moře nebo zahradu. Penzion Sails Ashore také nabízí vynikající snídaně.

Kemp Oban

Jediným kempem na ostrově je kemp Oban. Kemp se nachází v centru Oban, v blízkosti přístavu. Nabízí místa pro stany a karavany a také poskytuje základní vybavení pro vaření a grilování.

Co dělat na Stewart Island

Stewart Island je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek v přírodě. Na ostrově najdete mnoho turistických tras a národních parků. Nejznámějším parkem je Ulva Island, která je domovem pro mnoho endemických druhů ptáků. Na ostrově se také nachází národní park Rakiura, který nabízí nádherné výhledy na moře a lesy. Oblíbenou aktivitou na ostrově je kajakářství a rybaření.

Závěr

Stewart Island je krásným místem, které stojí za návštěvu. Pokud plánujete dovolenou na Novém Zélandu, určitě si zarezervujte několik dní na tomto ostrově. Najdete zde klid, přírodu a nádherné výhledy na moře. Vyberte si ubytování dle vašich představ a užijte si dovolenou na tomto úžasném místě.


Počasí Nový Zéland Stewart Island


Stewart Island je třetí největší ostrov Nového Zélandu a nachází se na jihu země. Je to oblast s krásnou přírodou a divokým životem, která láká turisty z celého světa. Nicméně, jaké je počasí na tomto ostrově?

Stewart Island má převážně oceánské klima. To znamená, že zde jsou mírné a vlhké zimy a mírně teplejší leta, což umožňuje roční turistickou sezónu. Průměrná teplota v létě činí asi 19 °C a v zimě klesá na 8,5 °C.

Co se týče srážek, jsou na Stewart Island poměrně vysoké. Průměrné srážky se pohybují kolem 1 600 mm ročně, což znamená, že se jedná o nejvlhčí oblast Nového Zélandu. Největší množství srážek spadne v období zimy, zatímco léto je relativně suché.

S touto vlhkostí, je Stewart Island skvělým místem pro pěstování některých rostlin a lesů. Například zde rostou největší jedle na světě, které dosahují výšky až 80 metrů. V této oblasti žije také velké množství druhů ptáků, jako jsou albatrosi, pingvíni a různé druhy kakapů.

Pokud se chystáte navštívit Stewart Island, je lepší si s sebou vzít vhodné oblečení. Proti vlhkosti a dešti se nejlépe hodí nepromokavá bunda a kalhoty. V zimě byste měli mít s sebou také teplé oblečení a boty, aby vás nezastihlo překvapení. Nicméně, i když se počasí a oblaka často mění, určitě si máte na ostrově co užít!

Celkově je počasí na Stewart Island mírné, ale místy vlhké a deštivé. Turistická sezóna zde trvá po většinu roku a je zde mnoho aktivit pro turisty, které se mohou vzhledem k počasí lišit. Stewart Island je malý kout Nového Zélandu, který stojí za to navštívit pro jeho krásy a přírodní zázraky.


Letenka Nový Zéland Stewart Island


Stewart Island, nejjižnější ostrov Nového Zélandu, je skrytý klenot na konci světa. Tento malý ostrov se nachází 30km pod hlavním ostrovem Jižním a je domovem posledního nedotčeného podnebí a divokého přírodního zázemí v Novém Zélandu. Jestliže jste zvědaví na jeho neobyčejnou krásu, neváhejte a kupte si letenku na Stewart Island.

Hlavní ostrov Jižní země Nového Zélandu se skládá ze čtyř regionů - Nelson a Marlborough, Canterbury, Otago a Southland. Stewart Island je součástí regionu Southland. Tento ostrov má rozlohu 1 746 km² a většinou je pokrytý lesy, útesy, bažinami a krásnými plážemi s křišťálově čistou vodou.

Vzhledem k tomu, že Stewart Island je malinký ostrov, cestující ho obvykle navštěvují kvůli jeho jedinečné přírodě a nádherné krajině. Ostrov je naplněn exotickou flórou a faunou, což z něj dělá skvělý cíl pro všechny příznivce přírodních krás. Mezi nejpopulárnější aktivity patří pěší túry, rybolov, kanoistika, kajakářství, pozorování tučňáků a delfínů a mnoho dalšího.

Letenky na Stewart Island jsou k dispozici závisle na typu cesty. Přímé lety jsou k dispozici z nejbližšího města - Invercargill, nebo také zhlavního města Wellingtonu. Naplánujte si svůj výlet a podívejte se na nejzajímavější místa, jako jsou South Sea, Paterson Inlet nebo Oban.

Letenky na Stewart Island lze zakoupit na různých internetových stránkách a u cestovních kanceláří. Ceny se mohou lišit podle sezóny, doby příletu a drahosti letu. Nicméně, během letní sezóny bývají letenky poněkud dražší, takže plánování výletu s předstihem může pomoci ušetřit nějakou tu korunu.

Nechte se okouzlit krásami jižního ostrova Nového Zélandu - zarezervujte si letenku na Stewart Island a prožijte nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Stewart Island


Dotaz: Jak se dostat na Stewart Island?

Odpověď: Nejčastější způsob, jak se dostat na ostrov, je trajektem z města Bluff. Existují také letecké spoje z Invercargillu.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas navštívit Stewart Island?

Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu je od listopadu do března, kdy je teplé počasí a více světla. Nicméně, Stewart Island je krásný po celý rok.

Dotaz: Jaké druhy zvířat žijí na Stewart Island?

Odpověď: Na ostrově žije množství divokých živočichů, například tučňáci, kivi, albatrosi a delfíni.

Dotaz: Kde si můžu pronajmout obytný automobil na Stewart Island?

Odpověď: Na ostrově není možnost pronájmu automobilu, ale můžete si pronajmout elektrokolo nebo využít taxislužbu.

Dotaz: Jaké aktivity lze na Stewart Island podniknout?

Odpověď: Na ostrově můžete podniknout turistiku, rybaření, pozorování ptáků, kajakování a sledování tučňáků.

Dotaz: Jaký je rozsah cen za ubytování na Stewart Island?

Odpověď: Ceny se liší v závislosti na sezóně a na typu ubytování, ale ve většině případů se pohybují od 100 do 300 NZD za noc.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky