Najděte nejlevnejší letenky

Portugalsko Porto Santo

Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Porto Santo


Dotaz: Kde se nachází Porto Santo?
Odpověď: Porto Santo je ostrov nacházející se v Atlantském oceánu a patří k Madeirským ostrovům. Leží přibližně 50 km severovýchodně od hlavního města ostrova Madeira, Funchalu.

Dotaz: Jak se mohu dostat na Porto Santo?
Odpověď: Lze se na Porto Santo dostat letadlem z hlavního města Madeiry, Funchalu. Let trvá přibližně 15 minut. Také je možné cestovat trajektem, který jezdí z přístavu Funchal do přístavu Porto Santo. Trajekt cestu trvá přibližně 2 a půl hodiny.

Dotaz: Co Porto Santo nabízí turistům?
Odpověď: Porto Santo nabízí krásné písečné pláže s jemným pískem a čistou vodou, které jsou ideální pro koupání a opalování. Dále můžete navštívit historické památky jako například kostel Nossa Senhora da Piedade nebo Muzeum křídel Madeiry. V okolí ostrova je také mnoho možností pro rekreační a sportovní aktivity jako například potápění, rybaření, golfová hřiště a vodní sporty.

Dotaz: Které jsou nejlepší pláže na Porto Santo?
Odpověď: Nejoblíbenější a nejznámější pláž je Vila Baleira. Dalšími populárními plážemi jsou Praia do Zimbralinho, Praia do Cabeço, Praia do Penedo a Praia do Pico Ana Ferreira.

Dotaz: Jaké jsou průměrné teploty na Porto Santo?
Odpověď: Průměrná teplota v létě (červenec a srpen) se pohybuje mezi 25°C a 28°C. V zimě (prosinec a únor) je průměrná teplota 16°C až 19°C.

Dotaz: Které jsou nejlepší restaurace na Porto Santo?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace na Porto Santo patří Restaurante Vila Alencastre, Restaurante Vila Baleira, Restaurante Atlântico a Restaurante Cantinho da Serra. Tyto restaurace nabízejí mnoho druhů ryb, mořských plodů a místních specialit.

Dotaz: Jaký je oficiální jazyk na Porto Santo?
Odpověď: Oficiálním jazykem na Porto Santo je portugalština. Angličtina je také poměrně dobře rozšířená a často se používá v turistickém ruchu.


Letenka Portugalsko Porto Santo


Portugalsko je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy, která si získává srdce turistů z celého světa. Mezi nejkrásnější místa této země patří i ostrov Porto Santo. Tento malý ostrov je součástí Madeiry a návštěvníci si zde mohou užít dokonalou dovolenou plnou slunce, pláží a zábavy. Pokud se chystáte na Porto Santo a hledáte ideální letenku, zde je několik informací, které by vám mohly pomoci.

Letecké společnosti

Existuje několik leteckých společností, které létají na ostrov Porto Santo. Mezi nejznámější patří TAP Air Portugal, SATA Air Açores a EasyJet.
TAP Air Portugal spojuje Porto Santo s hlavním městem Madeiry, Funchalem. Na této trase létají letadla téměř každý den a ceny se pohybují kolem 100 - 150 eur. SATA Air Açores má také pravidelné lety z Funchalu. Tyto lety jsou však méně časté než lety TAP Air Portugal a cena za letenku se může lišit. EasyJet umožňuje cestovat s nižšími náklady, ale létá pouze z Lisabonu.

Cena letenek

Cena letenek se může lišit podle sezóny. Nejlevnější letenky jsou během zimních měsíců, kdy turisté nejsou tolik aktivní. V létě mohou ceny letenek prudce stoupat. Pokud plánujete cestovat na Porto Santo, je nejlepší zajistit si letenku s dostatečným předstihem. Obvykle je nejlepší čas pro nákup letenek přibližně jeden až dva měsíce před plánovaným termínem cesty.

Délka letu

Let z hlavního města Madeiry do Porto Santo trvá přibližně 15 minut. Pokud letíte s jinými společnostmi, jako například EasyJet nebo SATA Air Açores, délka letu se může lišit v závislosti na počasí a počtu zastávek na různých letištích. Proto je vždy důležité zkontrolovat délku letu, kterou bude zahrnovat vaše letenka.

Závěr

Porto Santo je jedním z nejkrásnějších ostrovů na světě. Je oblíbeným cílem turistů, kteří hledají krásné pláže, slunce a zábavu. Existuje několik leteckých společností, které létají na ostrov Porto Santo, včetně TAP Air Portugal, SATA Air Açores a EasyJet. Cena letenek se může lišit podle sezóny a délky letu se může lišit v závislosti na společnosti, s kterou letíte. Pokud se tedy chystáte na dovolenou na Porto Santo, měli byste zajistit letenku s dostatečným časovým předstihem a využít této nádherné destinace naplno.


Ubytování Portugalsko Porto Santo


Porto Santo je krásný malý ostrov, který se nachází v portugalské souostroví Madeira. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají klid, přírodu a nádherné pláže. Pokud se chystáte na Porto Santo dovolenou, musíte si vybrat nějaké ubytování. V této oblasti je velký výběr hotelů, apartmánů a vil. V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších možností ubytování v Porto Santu.

Vilas Praia za Praia

Vilas Praia za Praia jsou moderní a luxusní vily, které se nacházejí jen několik minut chůze od nejlepší pláže na ostrově. K dispozici máte tři různé druhy vil, lišící se počtem ložnic a kapacitou. Z každé vily se otevírá výhled na moře. Vily jsou vybaveny klimatizací, grilem, venkovním posezením a plně vybavenou kuchyní. Je to skvělá volba pro rodiny nebo páry, kteří chtějí strávit svou dovolenou v soukromí.

Pestana Porto Santo Beach Resort & Spa

Pestana Porto Santo Beach Resort & Spa se nachází na východním pobřeží ostrova a nabízí svým hostům nádherný výhled na moře. Resort má vlastní pláž, dva venkovní bazény, dva vnitřní bazény, spa, fitness centrum, restauraci a bary. Pokoje jsou vkusně zařízené a mají balkon nebo terasu s výhledem na oceán.

Praia Dourada Hotel

Praia Dourada Hotel se nachází poblíž centra města a je ideálním výchozím bodem k návštěvě místních restaurací a obchodů. Hotel má klimatizované pokoje s balkonem a výhledem na oceán, venkovní bazén, sluneční terasu a bar. Pokoje jsou prostorné a elegantní.

Hotel Quinta do Serrado

Hotel Quinta do Serrado se nachází v největším vinohradnickém oblasti na ostrově a nabízí svým hostům nádherný výhled na údolí a oceán. Hotel má venkovní bazén s vodopádem, restauraci a bar. Pokoje jsou vkusně zařízené a vybavené minibarem, klimatizací a satelitní televizí.

Vila Baleira Resort

Vila Baleira Resort se nachází v centru města a nabízí svým hostům několik různých typů ubytování: apartmány, bungalovy a pokoje. Resort má venkovní bazén, fitness centrum, spa, restauraci a bary. Je to ideální volba pro rodiny a páry.

Výběr ubytování na Porto Santu závisí na vašich preferencích, ale tyto možnosti jsou skvělým výchozím bodem pro plánování vaší dovolené. Porto Santo je skvělým místem pro klidnou dovolenou plnou pláží, pohody a nádherné přírody.


Dovolená Portugalsko Porto Santo


Portugalské ostrovy jsou krásné a oblíbené mezi turisty v celé Evropě. Jedním z nich je také ostrov Porto Santo, který se nachází v Atlantském oceánu nedaleko Madeiry. Porto Santo je menší a klidnější než Madeira, což ho dělá ideálním místem pro klidnou dovolenou.

Ostrov Porto Santo je známý svými prázdnými plážemi s bílým pískem, které se protahují na celých devět kilometrů, takže si každý najde místo, kde se může opalovat, plavat a relaxovat. Pláže jsou nejen velmi pěkné, ale také mohou nabídnout řadu vodních aktivit, jako jsou potápění, windsurfing, kajakářství, plachtění a mnoho dalších.

Ostrov Porto Santo nabízí také jedinečnou přírodu. Pokud si rádi procházíte krásnou krajinou, můžete se vydat na pěší turistiku a nechat se okouzlit krásami ostrova. Jeden z nejpopulárnějších výletů vede do soutěsky Pico do Castelo, která nabízí impozantní výhledy na celý ostrov.

Pro milovníky historie pak Porto Santo nabízí mnoho zajímavostí. Nejvýznamnější z nich je Katedrála Nossa Senhora da Piedade z 15. století. Katedrála je nejstarší a nejvýznamnější stavbou na ostrově, která se zachovala do dnešních dnů. Kromě toho lze na ostrově najít i starobylé chatrče, malé kapličky a staré městské hradby.

Dalším skvělým zážitkem na Porto Santo je ochutnávka místní gastronomie. Ostrov je známý svými mořskými plody a rybami, které se podávají čerstvé a vynikající chuti. Dále se na ostrově pěstují vína a slavná Madeira rum.

V Portu Santo se můžete ubytovat v různých typech ubytování, jako jsou hotely, apartmány, bungalovy a další. Většina zařízení se nachází kolem pláže, takže si můžete užít nádherný výhled přímo z vašeho okna.

V zimě zde bývá minimální počet turistů a můžete si tak užít klidu a času pro sebe. V létě se však počet turistů zvyšuje, takže pokud chcete být v sezóně na ostrově, doporučuji si ubytování zarezervovat s velkým předstihem.

Porto Santo je skvělé místo pro klidnou dovolenou s krásnými plážemi a úžasnou přírodou. Můžete si zde odpočinout a užít si krásy Portugalska.


Počasí Portugalsko Porto Santo


Porto Santo, ostrov ležící na severu Atlantiku v portugalské souostroví Madeiry, je proslulý svými dlouhými oblázkovými plážemi a krásným slunečným počasím po většinu roku. Získal si tak přízvisko "Zlatá ostrovní destinace" a láká turisty k návštěvě zejména v období mezi květnem a říjnem.

Dnešní den na ostrově začal slunečně a bezvětří, s teplotou okolo 25 stupňů Celsia v odpoledních hodinách. Moře má příjemnou teplotu okolo 22 stupňů, takže je ideální pro koupání a vodní sporty.

Ke konci týdne se očekává mírné ochlazení, avšak stále se pohybujeme kolem 20 stupňů Celsia a slunce má zářit stále zářivě na obloze.

Ti, kteří na Porto Santo rádi sportují, mohou využít několika nabízených aktivit, jako jsou například golf, plachtění, hledání korálů nebo potápění. Příznivé podmínky pro tyto aktivity, spolu s vynikajícími plážemi a křišťálově čistou vodou, dělají z Porto Santo ideální místo pro trávení aktivní dovolené.

Na ostrově najdete mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční portugalskou kuchyni a čerstvé mořské plody, jako jsou ryby a kořeněné krevety. Můžete si také vychutnat tradiční víno Madeira, které je na ostrově vyráběno.

Zajímavosti, které si můžete prohlédnout, jsou například zřícenina staré kaple v Campo de Baixo, Muzeum Křížové výpravy, nebo Casa Colombo - Muzeum Kryštofa Kolumba.

Celkově řečeno, Porto Santo nabízí krásné počasí a mnoho aktivit, které vás zabaví. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají dovolenou, která nabízí relaxaci i aktivitu. Takže pokud se chystáte na dovolenou v Portugalsku a hledáte perfektní ostrov s krásným počasím a plážemi, Porto Santo je pro vás to pravé místo.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky