Najděte nejlevnejší letenky

Řecko Alonissos

Ubytování Řecko Alonissos


Řecko patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Evropě, a to nejen díky krásné přírodě, ale také díky mnoha historickým a kulturním památkám. Mezi oblíbené letoviska patří i ostrov Alonissos, který se nachází v Egejském moři a je součástí ostrovního komplexu Sporady.

Kde se ubytovat na ostrově Alonissos?

Pokud se rozhodnete navštívit ostrov Alonissos, měli byste si dopředu vybrat vhodné místo k pobytu. Na ostrově Alonissos najdete mnoho ubytování, od hotelů a apartmánů až po luxusní vily s bazénem a nádherným výhledem na moře. Pokud patříte mezi milovníky klidu a přírody, můžete zvážit ubytování v rodinném pensionu, kde se budete cítit jako doma.

Tipy na ubytování

V blízkosti hlavního města Patitiri najdete mnoho hotelů a apartmánových komplexů, které nabízejí veškeré pohodlí a vybavení pro dokonalou dovolenou. Mezi nejvyhledávanější patří:

1. Hotel Paradise: Hotel se nachází v centru Patitiri a nabízí luxusní pokoje, bazén, restauraci a mnoho dalších služeb pro dokonalý pobyt.

2. Adrina Beach Hotel: Tento hotel se nachází na krásné pláži a nabízí pokojovou službu, wellness centrum, bazén a mnoho dalších aktivit pro celou rodinu.

3. Atrium Hotel: Hotel který má nádherné výhledy na moře a nabízí pokoje pro jednotlivce, páry a rodiny s dětmi. Hotel má vlastní pláž a bazén, což ocení hlavně rodiny s dětmi.

Příroda a aktivní dovolená

Alonissos je ostrov krásné přírody, kde si můžete užít mnoho aktivit a zážitků v národním parku Marine Park. Pod mořskou hladinou najdete mnoho druhů ryb, jako jsou například chobotnice, sepie, mušle, ale také jeskyně a útesy, které vytváří pohádkovou atmosféru. Pokud přemýšlíte o aktivní dovolené, můžete se věnovat potápění, výletům na kajaku, plachtění nebo jízdě na horském kole.

Ostrov Alonissos je tedy ideálním místem pro rodiny s dětmi, ale také pro páry a jednotlivce, kteří chtějí užít si krásy řecké přírody a zároveň si dopřát dokonalý odpočinek. Vyberte si ubytování podle svých přání a potřeb a užijte si nezapomenutelnou dovolenou plnou zážitků.


Počasí Řecko Alonissos


Řecko je zemí slunce, moře a krásné přírody. Jedno z mnoha řeckých ostrovů, které nabízejí neopakovatelné zážitky, je Alonissos. Podívejme se na to, jaké je počasí v tomto nádherném místě.

Alonissos se nachází v malé skupině ostrovů zvaných Severní Sporady, které se nacházejí východně od pevninského Řecka v Egejském moři. Jako většina ostrovů v této oblasti, má Alonissos středomořské podnebí s množstvím slunce a tepla v letních měsících a mírnějším, vlhčím počasím v zimě. Teploty na této oblasti Řecka se pohybují v průměru mezi 15 °C až 30 °C, pokud se jedná o období od května až do září. V průměru lze tedy říci, že v létě zde panují turisticky přívětivé teploty.

V zimě se počasí může výrazně zhoršit, přičemž některé dny jsou velmi deštivé a hustě oblačné. Přesto, díky tomu, že Alonissos patří mezi ostrovy, na kterých se turistický ruch nerozvinul tolik, jako třeba na ostrovech Santorini, Mykonos a Míkos, lze si zde stále obdivovat přírodu během celého roku.

V letních měsících se můžete těšit na množství slunce a teplo. Pokud máte rádi letní koupání, budete nadšení nad teplou vodou v moři, která se v letních měsících ohřeje až na 25 °C. Toto období zde zároveň nabízí nádherné čiré moře a zářivé pobřeží, což vytváří dokonalý prostředí pro dovolenou na pláži.

Celkově tedy můžeme říci, že Alonissos nabízí poměrně stabilní a příjemné počasí po většinu roku s tím nejlepším v létě. Vzhledem k tomu, že se jedná o ostrov, který zatím nebyl plně objeven turisty, je zde také možné si užívat více klidu a privátnosti než na mnoha jiných místech Řecka. Pokud se chystáte navštívit toto místo, zcela jistě si užijete krásného a slunečného počasí díky celoročnímu vládnoucímu teplu.


Dovolená Řecko Alonissos


Dovolená na ostrově Alonissos v Řecku je ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Tento menší ostrov, který se nachází ve východní části souostroví Sporady, nabízí úchvatnou přírodu, krásné pláže a křišťálově čisté moře.

Když dorazíte na ostrov, můžete si okamžitě všimnout jeho krásného zeleného lesnatého prostoru, který je obklopen nekonečnými modrými vodami. Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Alonissosu, můžete si užít tichý pobyt daleko od davů turistů, kteří se běžně shromažďují na velkých turistických ostrovech.

Pláže na Alonissosu jsou opravdu nádherné. Jsou zde play, které jsou ideální pro rodiny s dětmi, protože voda tam je mělká a klidná. Také jsou zde pláže, na kterých si můžete najít větší soukromí a klid. Na ostrově najdete spoustu malých zátok a křišťálově čisté vody, ve kterých si můžete užít vynikající potápění a šnorchlování.

Pokud máte rádi menší města a vesnice, ostrov Alonissos je ideální volbou. Můžete se projít po malebných uličkách a obdivovat tradiční řeckou architekturu, zastavit se v místních restauracích a ochutnat místní kuchyni. Klasickým pokrmem, který si musíte vyzkoušet, je družkův chléb, což jsou malé chleby se slaninou, česnekem a olivovým olejem.

Kromě pláží a vesnic můžete také těžit z dalších atrakcí na ostrově Alonissos. Doporučujeme posílit si své znalosti o řecké historii a návštěvou Archeologického muzea Patiri. Můžete se projít po starobylých ruinách a navštívit klášter Evangelistria, kde naleznete pozoruhodné fresky a ikony.

V létě můžete v blízkosti Alonissosu pozorovat delfíny. Je to stále častější scénář, kdy se podílí na turistických plavbách, takže máte velkou šanci je vidět.

Když zadáte Alonissos do vyhledávače, určitě se vám objeví nabídka více turistických ostrovů jako Mykonos nebo Santorini. Ale pokud hledáte tichý, klidný a krásný řecký ostrov, kterým se budete cítit jako jeden s přírodou, pak Alonissos je pro vás ideální volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Alonissos


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Řecka Alonissos:

1. Jak se dostanu na ostrov Alonissos?
Na Alonissos se nejlépe dostanete trajektem z přístavu ve Volosu nebo Agios Konstantinos. Existují také spoje z Athen a dalších ostrovů v Egejském moři.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Alonissosu?
Nejlepší čas na návštěvu Alonissosu je od dubna do října, kdy je počasí nejlepší a všechny turistické atrakce jsou otevřené.

3. Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce na Alonissosu?
Mezi nejoblíbenější atrakce na Alonissosu patří národní park Marine Park of Alonissos Northern Sporades, pláže Kokkinokastro, Chrissi Milia a Agios Dimitrios, starobylý městský stát Alonissos a klášter Panagia Evangelistria.

4. Mám si pronajmout auto na Alonissosu nebo je doprava na ostrově dobře zajištěná?
Doprava na Alonissosu je vcelku dobře zajištěná i bez vlastního automobilu. Kromě místních autobusových spojů jsou k dispozici i taxi služby a pronájem kol.

5. Kde si mohu vychutnat tradiční řecké pokrmy na Alonissosu?
Tradiční řecké pokrmy můžete ochutnat v místních tavernách a restauracích v starobylém městském státě Alonissos nebo v obci Patitiri. Pro fanoušky mořských plodů jsou nejlepší restaurace u přístavu v obci Steni Vala a při pláži Agios Dimitrios.


Letenka Řecko Alonissos


Letenka Řecko Alonissos: Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov nekonečné krásy

Pokud hledáte ideální místo pro svou letní dovolenou, nemusíte hledat dál. Řecký ostrov Alonissos nabízí jedinečnou kombinaci přírodní krásy, kulturního dědictví a pohodové atmosféry. A s letenkou Řecko Alonissos se tam dostanete rychle a snadno.

Alonissos je malý ostrov v oblasti Severního Egejského moře, který se může pochlubit krásnými plážemi, čistými lesy a klidnou, nekomerční atmosférou. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají klidné a odpočinkové prostředí, které nabízí nádhernou přírodu a úžasné krajiny.

Díky přímým letům z mnoha evropských měst může být Alonissos snadno dosažitelný pro turisty z celého světa. Přistávat budete na Letišti Skiathos, kde poté budete muset pokračovat lodí přes moře. To sice zní jako delší cesta, ale na ostrov se z letiště dostanete za pouhých 30 minut.

Jakmile dorazíte na ostrov, budete ohromeni jeho krásami. Alonissos je bohatý na přírodní krásy v podobě horských řetězců, lesů a překrásných pláží. Můžete si tak užít nekonečné hodiny na slunci a ve vodě, ale i aktivit, jako je pěší turistika, jízda na kole a potápění.

Alonissos nabízí také řadu kulturních a historických památek, které odrážejí bohatství dávné historie ostrova. Můžete zde navštívit starověké ruiny, muzea, kaple a kostely, které pocházejí z různých období v historii ostrova.

A pokud byste chtěli ochutnat tradiční řeckou kuchyni, Alonissos má několik skvělých restaurací, kde ochutnáte místní speciality zejména s čerstvými rybami, zeleninu, olivový olej a další suroviny z lokální produkce.

Takže pokud máte rádi krásu, klid a kulturní dědictví, je Alonissos pro vás nejlepší destinací. S letenkou Řecko Alonissos nebudete mít žádné problémy, abyste tam dorazili. Spakujte své kufry a připravte se na nejlepší dovolenou svého života.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky