Najděte nejlevnejší letenky

Řecko Santorini

Počasí Řecko Santorini


Řecko Santorini je jedno z nejoblíbenějších turistických cílů v Egejském moři. Tento malý ostrov nabízí neopakovatelnou atmosféru a nádherné přírodní scenérie. Pokud plánujete navštívit Santorini, je důležité mít vědomosti o počasí, abyste si mohli plánovat dovolenou v souladu s aktuálním počasím.

Santorini má středomořské klima s obvykle horkými a suchými léty a mírnými a vlhkými zimami. V létě může být teplota většinou od 25 do 30 stupňů Celsia, v zimě se obvykle pohybuje od 11 do 15 stupňů Celsia. Mírné zimy na Santorini znamenají, že můžete navštívit ostrov během celého roku, ale letní měsíce jsou nejlepší pro koupání a opalování.

Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, ale také je možné zažít velmi horké a dusné dny v květnu, červnu a září. Průměrná teplota moře v létě je příjemných 23 stupňů Celsia, takže si můžete užít relaxaci na pláži nebo si vychutnat vodní sporty.

Pokud se chcete vyhnout největšímu turistickému ruchu, můžete navštívit Santorini v dubnu, květnu, říjnu nebo listopadu. V těchto měsících jsou teploty nižší, ale stále příjemné, a šance na deště je poměrně velká. V zimních měsících obvykle bývá více deště, ale díky nižším cenám a klidnější atmosféře je to nejlepší čas pro prozkoumávání ostrova a poznávání místních tradic.

Celkově Řecko Santorini je přímořský ráj s krásným počasím většinu času. V létě si můžete užít teplou a slunečnou dovolenou, zatímco v zimních měsících můžete nejen prozkoumat ostrov, ale také se setkat s místními lidmi a poznat skutečnou kulturu Santorini. Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete navštívit Santorini, určitě si užijete krásný pobyt na tomto krásném řeckém ostrově.


Ubytování Řecko Santorini


Řecko je jedním z nejoblíbenějších cestovních destinací a Santorini je jedno z nejexkluzivnějších míst, co tato země nabízí. Těžko najdeme někoho, kdo by o tomto úchvatném ostrově neslyšel.

Santorini je ostrov, který člověka okouzlí svými modrými kupolovými kostely, útesy, které spadají do moře a jedinečným stylem ubytování až na samotného vrcholu útesu.

O Santorini se říká, že jde o nejoblíbenější ostrov Řecka, a to nemusí být náhoda. Mnohé turisty zaujme hlavně vynikající dovolenková infrastruktura a nabídka nevšedních zážitků. Ostrov nabízí krásné pláže, křišťálově čistou vodu a mnoho sportovních aktivit.

Jakkoliv vás Santorini okouzlí, těžko se ubytování srovnává s jinými řeckými ostrovy, nabízí totiž jedinečná a romantická místa k pobytu. V tomto článku bychom se rádi zaměřili na úchvatné stylové domky a apartmány, které jsou vhodné pro páry.

Pro malebné a roztomilé domky, kde můžete zažít úžasný romantický pobyt, si můžete vybrat mezi vilou Abyssan, Kamari Beach House nebo Villa Antelmi Imerovigli. Tyto luxusní domky vás přenesou z dnešní doby do romantické minulosti. Pokud preferujete stylové a útulné apartmány, můžete si vybrat z řady možností v Oia, přímo na útesu. Fantastický výhled na Křišťálově modré moře, úchvatné západy slunce, stejně jako spousta restaurací a kaváren, které nabízejí skvělou gastronomii a různé druhy vína – to vše můžete zažít.

Samotné město Oia těží ze své hodnoty jako jedno z nejromantičtějších míst na světě a určitě stojí za to ho navštívit. Ubytování v elegantních apartmánech může být docela drahé, ale jeho cena se vyrovná nezapomenutelným okamžikům, které zátoka krásně nedotčené přírody může nabídnout.

Kromě Oia máte také možnost bydlet v kamenných domech v bílé a modré barvě v malých vesnicích, jako je Imerovigli nebo Fira. Pokud si chcete užít klidné a tiché prostředí, kde můžete relaxovat, můžete si vybrat z řady hotelů a apartmánů s výhledem na moře a bazénem.

Ceny se pohybují kolem 100-300 eur za noc, ale mohou být vyšší v závislosti na lokalitě a kvalitě ubytování. Pokud jedete v období mimo sezónu, můžete se těšit i na nižší ceny a na menší množství turistů.

Závěrem lze říci, že Santorini nabízí úchvatná místa k pobytu, která jsou vhodná pro páry i rodiny s dětmi. Pokud si chcete užít krásnou dovolenou v Řecku plnou romantiky, zveme vás k návštěvě Santorini a jeho neuvěřitelných stylových domů a apartmánů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Santorini


1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu ostrova Santorini?
Nejlepší čas je od května do října, kdy je zpravidla teplo a slunečno.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Santorini?
Letecky z Athén nebo z jiných evropských měst, lodí zejména z Pirea u Atén nebo z jiných severo-východních měst Řecka (např. Rafina či Lavrio).

3. Jaká je průměrná cena ubytování v Santorini?
Ceny se liší dle sezóny a místa ubytování, ale průměrná cena se pohybuje okolo 50-100 eur za noc v hotelu s 3 hvězdičkami.

4. Jaké jsou nejznámější pláže na ostrovu Santorini?
Nejznámější pláže jsou Červená pláž, Perissa, Kamari, White Beach, Monolithos a Red Beach.

5. Jakým jídlem je Santorini známý?
Santorini je známý pro svou zemědělskou produkci, zejména pro broskve, vinnou révu a fava - luštěninu. Zdejší specialitou je také domácí výroba ovčího sýra a cukrovinek.

6. Kam se vydat na výlet na ostrově Santorini?
Nejpopulárnějšími místy jsou vínařství, vesnické památky a památky antické historie, tzv. Akrotiri, pro mnohé je desserten Vyhlídka z Profítise Iliáse,a kostelík s modřinami Mariaho Bovari a starobylé doly vulkanického kamene.

7. Jaké jsou nejlepší místa na Santorini pro západ slunce?
Nejlepší místa jsou Oia, Fira, Imerovigli a Firostefani.

8. Jaké oblečení byste měli vzít na Santorini?
Neklopýt-něte do koženého motýlka, volte košili a sakko. Ve dne to bude stačit letní šaty, šortky, trička a plavky. Večer by mohlo být chladno, a proto bychom doporučili úpletový svetr nebo lehkou bundu.

9. Jakým jazykem se v Santorini mluví?
Mluví se převážně řecky, ale mnoho lidí hovoří také anglicky.

10. Jaké jsou nejlepší místa na nákupy v Santorini?
Nejlepší místa na nákupy jsou Fira a Oia, kde najdete různé suvenýry a místní výrobky, včetně keramiky, koberců a vín.


Letenka Řecko Santorini


Letenka Řecko Santorini - odkud začít?

Pokud toužíte po letní romantice na bílých plážích a podvečerním posezení s výhledem na Azurové moře, je Santorini tím pravým místem pro vás. Tato třetí největší řecká ostrovní oblast v Egejském moři je dokonale malou havajskou verzi v samém srdci středozemního moře a nabízí jedinečný zážitek za cenu neminející váš rozpočet.

Santorini je ostrov úchvatné krásy a fascinující historie. Nachází se zhruba 200 kilometrů jihovýchodně od Řecka a nabízí svým návštěvníkům krásné pláže, nádhernou architekturu, úchvatnou přírodu a mnoho dalšího. A jak se k němu dostat? Stačí koupit si letenku z České republiky, což si může dovolit každý - letenky jsou dostupné již za cenu několika tisíc Kč za osobu.

Kde hledat letenky?

Na trhu jsou dnes desítky až stovky leteckých společností, které vám nabídnou cestu do Řecka. Mezi nejvýznamnější z těchto společností patří například EasyJet, CSA, Ryanair či AirBaltic. Navštívit Santorini můžete rovněž z Mnichova, Vídně, Frankfurtu nebo Paříže a z mnoha dalších evropských měst, takže bude snadné najít let, který odpovídá vašim potřebám.

Nezapomeňte na další poplatky

Některé nízkonákladové letecké společnosti nabízejí neuvěřitelně nízké ceny za let. Nicméně, předtím, než si koupíte první letenku, byste měli být obezřetní a důkladně si přečetli pravidla této společnosti. Některé společnosti se například snaží zaplatit za let mezi dvěma místy, např. z Česka do Athén, ale na dalším místě si budete muset zaplatit zavazadlo jako v případě letenky Česko - Paris - Santorini. Proto dbejte na to, abyste si přečetli všechna pravidla a podmínky před nákupem letenky, abyste se vyhnuli překvapením.

Letenky do Řecka a zpět je snadné si nyní objednat online. Pokud si přejete mít spoustu času pro plánování zábavy, naplánování cest a pro výběr z mnoha druhů ubytování na Santorini, doporučujeme si letenky objednat s několikatýdenním předstihem, ideálně o několik měsíců dříve.

Co vidět na Santorini?

Santorini nabízí mnoho zajímavých míst, která stojí za to navštívit. Pokud jste milovníkem historie, můžete navštívit pravěké město Akrotiri, které bylo až do nedávné doby téměř úplně pohřbeno pod mílami popela a lávy, které byly vylity při výbuchu sopky v roce 1550 př. n. l. Pláže v Perisse a Kamari jsou nejen krásné, ale tuší se z nich i nedávné těžké období. Stejně roztáčenou atmosféru najdete v Oii a Firi.

Konečně, nemůžete Santorini opustit bez osobního zážitku a návštěvy některých z úchvatných pohledů, jako je Sunset Point ve Fira nebo moulose Tes Kostous. Ve zkratce, pokud hledáte snadno dostupnou letenku do Řecka, kde si můžete užít romantickou atmosféru a krásné pláže, Santorini je pro vás tím správným místem.


Dovolená Řecko Santorini


Santorini je jedno z nejkrásnějších řeckých ostrovů a oblíbeným cílem mnoha turistů. Ostrov se třpytí bílými domky s modrými střechami a rozmanitou historií, jež se datuje až do období Minojské kultury.

Santorini je ideální dovolenkovou destinací pro ty, kteří hledají uklidnění a relaxaci. Ostrov nabízí spoustu krásných pláží, jako je třeba černá pláž Perissa, která má černý písek a krásné modré vody. Na Santorini se také nachází nejjižnější bod Evropy, mys Akrotiri.

Ostrov je také velmi známý svými vinařstvími a výrobou vína, nejvíce slavným je vinný závod Santo Wines. Navštívit můžete také tradiční města, jako je Pyrgos a Oia, která jsou známá pro své malé uličky, restaurace a prodejny uměleckých děl.

Santorini nabízí také spoustu historických památek, jako jsou ruiny starověkých měst Akrotiri a Théra, které jsou úchvatné pro svou architekturu a starověkou historii.

Při plánování dovolené na Santorini je vždy dobré mít na paměti, že toto ostrůvek může být velmi rušné v létě, a tak je lepší si dopředu rezervovat ubytování a dopravu.

Celkově platí, že návštěva Santorini je jedinečným zážitkem, který zapůsobí na každého, kdo se sem rozhodne vydat. Ostrov nabízí unikátní atmosféru, historii, krásné pláže a skvělé jídlo a víno. Santorini je naprosto k nezaplacení a určitě stojí za návštěvu během dovolené v Řecku.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky