Najděte nejlevnejší letenky

Spojené státy americké Orlando, Florida

Dovolená Spojené státy americké Orlando, Florida


Orlando, Florida – Nejlepší volba pro dokonalou dovolenou

Pokud plánujete svou dovolenou v USA, určitě byste neměli vynechat město Orlando v americkém státě Florida. Orlando je známý jako Město Mickeyho Mouse a mnoho turistů sem každoročně přijíždí, aby navštívili nejznámější zábavní park na světě firma Walt Disney World Resort. Kromě toho má ale Orlando mnoho dalšího k vidění, a vám se nebudou chtít opustit ani další turistické atrakce v okolí.

Walt Disney World Resort – Tři tematické parky, vodní parky a mnoho dalšího

Všechny zábavní parky Walt Disney World Resort jsou navrženy tak, aby splnily potřeby všech věkových skupin. Magic Kingdom, nejoblíbenější park, nabízí mnoho zábavy pro děti, jako jsou pohádkové postavy, atrakce a kouzelné ohňostroje. Epcot je park, kde se turisté mohou naučit něco nového o různých kulturách a technologiích. Hollywood Studios, filmový park, nabízí skvělou zábavu pro dospělé, protože si zde mohou užít mnoho adrenalinových atrakcí a show.

Vokní parky, jako je vodní park Typhoon Lagoon, nabízejí skvělé vodní atrakce a zábavu pro ty, kteří chtějí odpočinout od jiných parků. V Walt Disney World Resort je také mnoho restaurací, obchodů a zábavních programů, které určitě nechat návštěvníky ochuzené.

Další turistické atrakce mimo Walt Disney World Resort

Pokud už jste viděli všechny zábavní parky v Walt Disney World Resort, nebo hledáte jiné způsoby, jak se v okolí bavit, můžete zamířit například do Universal Orlando Resort. Tento zábavní park se nachází jen několik kilometrů od Walt Disney World Resort a nabízí mnoho adrenalinových atrakcí. Nejznámější z nich jsou Harry Potter World a simulace letu na Transformers.

Pokud máte rádi život zvířat a přírodu, navštivte park Gatorland, kde můžete vidět krokodýly a jiné druhy zvířat. Pokud máte rádi botaniku, můžete se projít po Botanických zahradách Harryho P. Leu. Zde najdete mnoho druhů rostlin a květin z celého světa.

Mnoho příležitostí pro nakupování a gastronomii

Pokud máte rádi nakupování, pak se rádi ponoříte do obchodů v centru města Orlando, nebo v restauracích, kde najdete různé druhy jídel z celého světa. Kromě toho se v mnoha restauracích můžete ochutnat také klasické americké jídlo, jako jsou hranolky a hamburgery.

V Orlando najdete i mnoho outletových center, kde si můžete nakoupit značkové oblečení a další zboží za zvýhodněnou cenu. Mezi nejznámější outletová centra v oblasti patří Premium Outlet Mall a Lake Buena Vista Factory Outlet.

Celkově, Orlando je skvělým místem pro zábavnou a relaxační dovolenou, kterou si budete pamatovat na celý život. S mnoha možnostmi zábavy, turistických atrakcí a miesta pro nakupování a gastronomii, určitě nebudete zklamáni. Stačí si zvolit vhodný hotel a během několika minut jste v parku Walt Disney World Resort nebo v jiných lokalitách!


Počasí Spojené státy americké Orlando, Florida


Orlando, Florida je známé nejen svou zábavou, ale i svým tropickým počasím. Město se nachází na severu Floridy a leží uprostřed Floridského poloostrova. S průměrnou teplotou kolem 28°C a vysokou vlhkostí, se jedná o typické subtropické klima.

Největší množství srážek v Orlandu přichází v období dešťů, které trvá od května do října. Právě v těchto měsících je nejlepší mít s sebou deštník, nebo si alespoň předem zkontrolovat předpověď počasí. V těchto měsících může pršet nejen krátce, ale i po několik dní po sobě.

Na začátku období dešťů, například v květnu a červnu, bývají teploty ještě poměrně příjemné, kolem 30°C. S blížícím se létem a s tím i s větším množstvím srážek, se teploty mohou vystoupat na až 35°C.

V období zimních měsíců, tj. od listopadu do března, jsou teploty mírnější a pohybují se kolem 20°C. V zimě můžete přemýšlet o návštěvě vodních parků, které Orlando nabízí, abyste se udrželi v teple.

Hurikány jsou v Orlandu poměrně běžnou záležitostí. Nejsilnějšími hurikány posledních let byly hurikány Charley, Frances, Ivan a Jeanne, které v roce 2004 zasáhly Floridu. Pokud se chystáte na dovolenou v období, kdy jsou tyto bouře nejpravděpodobnější, ujišťujte se, zda má váš hotel plány na evakuaci, nebo zda máte možnost se někde ukrýt.

Celkově je tedy počasí v Orlandu typické pro subtropický pás, což znamená horká léta, mírné zimy a vysokou vlhkost v průběhu celého roku. Pokud se chystáte na dovolenou, berte s sebou vhodné oblečení a pamatujte na ochranu před sluncem, protože slunce je velmi silné bez ohledu na roční období.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Orlando, Florida


1. Jak se dostat do Orlanda?
Do Orlanda se lze dostat letadlem, autobusem nebo autem. Město má mezinárodní letiště, které je spojené s mnoha destinacemi po celém světě. Autobusové a vlakové spojení je dostupné především v rámci USA.

2. Kde se ubytovat v Orlandu?
Orlando má mnoho hotelů, resortů a apartmánů. Nejoblíbenější oblasti pro ubytování jsou podél tříděné silnice International Drive, blízko Walt Disney World Resort a Universal Orlando Resort.

3. Co dělat v Orlandu?
Orlando je známý pro své zábavní parky, jako jsou například Walt Disney World Resort, Universal Orlando Resort a SeaWorld. Kromě toho můžete v Orlandu navštívit mnoho muzeí, galerií umění, botanickou zahradu a golfové hřiště.

4. Jaký je nejlepší čas pro návštěvu Orlanda?
Nejlepší čas pro návštěvu Orlanda je na jaře a na podzim, kdy jsou teploty mírné. V létě může být velmi horko a vlhko, zatímco v zimě může být chladno. Navíc se v létě konají velké rodinné dovolené, takže v té době bývá větší nápor turistů.

5. Kolik času by měl člověk strávit v Orlandu?
Ideální doba pro návštěvu závisí na plánech a zájmech každého jednotlivce. Návštěva zábavních parků a dalších atrakcí může trvat několik dní až týdnů. Pokud se chcete také podívat na přilehlé pláže, můžete zde strávit až dva týdny.

6. Jaké jsou v Orlandu dopravní možnosti?
V Orlandu se dá cestovat autem, autobusem nebo taxíkem. K dispozici jsou také služby půjčovny aut a jízdy Uber a Lyft. Mnoho hotelů nabízí také dopravu do zábavních parků a na letiště.

7. Které jsou nejlepší restaurace v Orlandu?
Orlando má mnoho skvělých restaurací, které nabízejí celosvětovou kuchyni. Mezi nejlepší patří například The Ravenous Pig, Highball & Harvest a Prato.

8. Kde koupit suvenýry v Orlandu?
Suvenýry lze zakoupit v mnoha obchodech v zábavních parcích a na tříděné silnici International Drive. Kromě toho jsou zde také nákupní centra jako Mall at Millenia a Florida Mall, kde se dají koupit suvenýry i další potřeby.


Ubytování Spojené státy americké Orlando, Florida


Pokud plánujete návštěvu Orlando na Floridě, je důležité si předem zajistit ubytování. Město Orlando nabízí různé možnosti ubytování, od luxusních hotelů až po levné motely.

Jednou z nejpopulárnějších oblastí pro turisty je oblast zvaná International Drive, kde se nachází mnoho velkých hotelových řetězců, jako je například Marriott, Hilton nebo Hyatt. Tato oblast je výhodná pro turisty, protože se nachází blízko k nejpopulárnějším atrakcím v Orlando, jako je například Walt Disney World Resort nebo Universal Studios.

Další možností pro ubytování jsou rozlehlé resorty, které nabízejí vlastní pláže, parky s vodními atrakcemi a mnoho dalších aktivit. Mezi největší resorty v oblasti patří například Disney's Animal Kingdom Lodge nebo Gaylord Palms Resort & Convention Center.

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, můžete zvolit například motely nebo hostely. Ty se nacházejí často mimo turistickou zónu, ale nabízejí levnější ceny za nocleh. V centru města najdete také mnoho menších hotelů a apartmánů, které jsou vhodné zejména pro ty, kteří chtějí být blízko k restauracím, obchodům a turistickým atrakcím.

Orlando nabízí i možnost pronájmu soukromého ubytování, které může být levnější a nabízí větší soukromí. Airbnb a podobné portály jsou plné nabídek apartmánů a domů, které umožňují vaší rodině zůstat společně a ušetřit tak na jídle a dalších nákladech.

Ať už zvolíte jakoukoli možnost, je důležité si vybrat ubytování včas a s dostatečným předstihem. Během turistické sezóny mohou být ceny mnohem vyšší a volné kapacity omezené. Proto neváhejte a začněte plánovat svou návštěvu Orlanda již dnes.


Letenka Spojené státy americké Orlando, Florida


Orlando je jedním z nejnavštěvovanějších měst v USA a to zejména díky Walt Disney World Resort, který se nachází uvnitř města. Kromě toho zde najdete řadu dalších zábavných parků jako například Universal Studios Florida, SeaWorld a další.

Pokud se chystáte navštívit tento fantastický kousek USA a hledáte letenky, tak se nabízí hned několik možností, jak letět do Orlanda. Je možné využít přímé lety z mnoha evropských měst jako například Londýn, Paříž, Frankfurt, Dublin, Amsterdam a další. Průměrně trvá takový let přibližně 9 až 10 hodin.

V případě, že nevyužijete přímý let, pak budete muset přestupovat například v New Yorku, Miami nebo v některém z dalších velkých měst USA. Takový let s přestupem může trvat i 16 hodin, avšak lze také najít variantu s kratším letovým časem.

Co se týká cen letenek, tak záleží na mnoha faktorech. Mezi nejdůležitější patří především termín odjezdu, délka pobytu a také vzdálenost termínu od sezóny. Pokud chcete letět v hlavní turistické sezóně, pak se připravte na to, že ceny letenek budou vysoké. Na druhou stranu, pokud se vydáte mimo sezónu, pak můžete ušetřit i několik tisíc korun.

Na webu najdete řadu webů, které porovnávají ceny letenek do Orlanda, takže se určitě vyplatí porovnat více zdrojů a poté si zvolit nejlepší variantu.

Při cestování do USA je nutné mít platný cestovní pas a také platnou vízum. Pro cestování do Spojených států se vyžaduje tzv. ESTA (Electronic System for Travel Authorization), což je elektronický systém pro získání povolení k cestování do USA.

Orlando je městem snů, ať už se chystáte navštívit rodinu, zábavní parky nebo relaxovat na pláži. S letenkou do Orlanda se dostanete do naprosto fantastické destinace, která nabízí řadu aktivit, atrakcí a zážitků. Proto neváhejte a zarezervujte si letenku již dnes!


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky