Najděte nejlevnejší letenky

Tanzanie Národní park Serengeti

Ubytování Tanzanie Národní park Serengeti


Tanzanie Národní park Serengeti je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších afrických safari parků. Nachází se v severní části Tanzanie a je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, lvů, leopardů, zeber, antilop, nosorožců a mnoha dalších.

V parku se nalézá mnoho ubytovacích možností, od luxusních hotelů až po jednodušší kempy. Mezi nejznámější patří například Four Seasons Safari Lodge, který nabízí luxusní ubytování v prostorných pokojích s výhledem na savany a vlastním bazénem. Dalšími oblíbenými hotely jsou například Singita Grumeti, Serena Serengeti Safari Lodge a Bilila Lodge Kempinski.

Pro ty, kteří se chtějí ubytovat blíže k přírodě, existuje celá řada možností kempování. Mnoho kempů se nachází v srdci parku a nabízejí vlastní ubytování a stravování. Mezi nejlepší kempy patří například Serengeti Migration Camp, Kati Kati Tented Camp a Lemala Nanyukie Camp.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici také ubytování v městských centrech, jako je například město Arusha, které je vzdálené pouhých 40 minut od parku. V Arusha si můžete pronajmout pokoj nebo byt v místním domě či vybrat ubytování v hostelu, jako je například The White House of Tanzania Hostel.

Pro ty, kteří se chtějí v parku pohybovat s vlastním vozem nebo pronajatým autem, jsou k dispozici také kempingy. Ty se nacházejí v různých částech parku a umožňují cestovatelům strávit noc v přírodě.

Bez ohledu na to, jakou formu ubytování si cestovatelé vyberou, každý pobyt v Tanzanie Národním parku Serengeti je jedinečným zážitkem. Savany parku spočívají v rozloze přes 14 750 kilometrů čtverečních, což znamená, že existuje mnoho různých oblastí k objevení. V parku rovněž pravidelně probíhají sezónní migrace zvířat, například nádherných žiraf, a lvi se ukazují takřka na každém rohu.

Celkově je Tanzania Národní park Serengeti nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo touží po jedinečné safari zkušenosti. S mnoha různými druhy ubytování je snadné si najít tu nejlepší možnost pro svůj vlastní zážitek.


Letenka Tanzanie Národní park Serengeti


Pokud hledáte neuvěřitelnou dobrodružství v přírodě, pak máte štěstí, protože letenky do Tanzanie jsou stále více dostupné. Tento nádherný africký koutek nabízí mnoho skvělých příležitostí pro zážitky v divoké přírodě, jako je například návštěva Národního parku Serengeti.

Národní park Serengeti je symbolem divočiny a přírodní krásy Afriky. Nachází se na severu Tanzanie a rozkládá se na ploše téměř 15 000 kilometrů čtverečních. Park je známý hlavně díky velkému množství divokých zvířat, včetně losů, slonů, žiraf a lvů.

Nejznámější zvířecí migrace na světě se také koná v Serengeti. Každý rok se více než 1,5 milionu zvířat, včetně gazel, zebří a buvolů, přemísťuje z jihu do severu parku, aby začalo období dešťů. Na stejné místo se vrací ke konci období dešťů.

Na letenky do Národního parku Serengeti se můžete vydat celoročně, ale nejlepší období pro pozorování zvířat je od prosince do března nebo od června do srpna, kdy se konají migrace.

Letenky do Tanzanie jsou poměrně levné, přičemž existuje mnoho společností, které nabízejí lety z celého světa. Po příletu do Tanzanie byste měli navštívit město Arusha, kde můžete najít mnoho zájezdových společností, které nabízejí safariové výlety.

Cesty do Serengeti jsou většinou pořádány jako součást většího programu a zahrnují i další parky, jako například Park Ngorongoro, kde můžete vidět nejen zvířata, ale také mnoho geologických památek.

Pokud budete chtít pobyt v Serengeti prodloužit, můžete se ubytovat v některém z táborů v parku. Tyto tábory vám umožní být blíže přírodě a užít si nádhernou jihoafričskou přírodu na vlastní kůži.

Výlet do Národního parku Serengeti si zamilujete. Tento park nabízí nádhernou přírodu, zajímavé zvířata, neuvěřitelné scenérie, historické památky a mnoho dalšího. Nečekejte a vyrazte na své dobrodružství v Serengeti.


Počasí Tanzanie Národní park Serengeti


Národní park Serengeti je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších parků v Tanzanii a na celém světě. Rozkládá se přes více než 14 700 km² na území severního Tanzanie a je domovem obrovského množství divokých zvířat a rostlin.

Jedním z nejdůležitějších aspektů počasí v Národním parku Serengeti je jeho rozdílnost během období sucha a dešťů. Mezi dubnem a květnem, během období dešťů, se v Serengeti začne objevovat mnoho zeleně a louky jsou zalité vodou. To přitahuje velké množství divokých zvířat, jako jsou například zebráci nebo gazely, které se stěhují z jiných oblastí, aby se nasytili potřebnými živinami.

Během měsíců června až srpna počasí v Serengeti obvykle zůstává suché a průzračné. To přináší krásné výhledy na pláně, které ozáří slunce a stvoří úchvatné odlesky na divocích zvířatech, jako je například slon, krokodýl nebo lev.

Poté, co se měsíce srpen a září blíží ke konci, začne být počasí Serengeti nevyzpytatelné. V této době zvířata začínají hledat vodu a některé se začínají stěhovat do jiných oblastí, což může mít vliv na pozorování zvířat. Některé oblasti Serengeti se však v této době stávají velmi oblíbenými pro pozorování velkých množství zvířat, jako jsou například zebry a gazely.

Celkově lze říci, že počasí v Národním parku Serengeti je velmi rozmanité a závisí na ročním období. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit tento úchvatný národní park, můžete se těšit na úžasnou přírodu, divokou zvěř a nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Tanzanie Národní park Serengeti


Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a přírodou, může být výlet do Tanzanie Národního parku Serengeti tou správnou volbou pro vás. Tento park se nachází v severní části Tanzanie, a i když je nejznámější pro svůj úžasný safari zážitek, nabízí také nádhernou krajinu, fascinující kulturu a úžasné západ Afriky.

Serengeti je jedním z nejznámějších a největších národních parků v Africe a navštěvuje ho tisíce turistů z celého světa. Tento rozsáhlý park má rozlohu téměř 15 000 čtverečních kilometrů a je domovem neuvěřitelného množství zvířat a rostlin. Na jaře a v létě se sem stěhují velká zvířata, jako jsou antilopy Thomsonovy, gazely a pštrosi, která hledají vodu a potravu po deštivých obdobích na jihu parku.

Díky rozmanitosti terénů, které park nabízí, můžete vidět neuvěřitelné množství divoké zvěře. Vrchoviny, bažiny, pláně a řeky jsou domovem velkých kočkovitých šelem, jako jsou lvy, gepardi a levharti, kteří jsou aktivní během celého dne a mohou být pozorováni při lovu kořisti. Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, můžete se dokonce vydat na noční safari a sledovat noční život v parku.

Kromě zvířat park nabízí také jedinečnou kulturu Maasajského kmene, kteří jsou tradičními obyvateli oblasti Serengeti. Maasajská kultura je nepopsatelně zdvořilá a zábavná a můžete se dokonce naučit některé z jejich tradičních tanců nebo se spřátelit s některými z Maasajů.

Pokud hledáte ubytování, které vám poskytne nezapomenutelný zážitek, nechte si doporučit jeden z lodží v parku, které nabízí luxusní a soukromý spánek pod oblohou. Tyto luxusní lodže jsou k dispozici v různých cenových relacích a nabízejí jedinečné výhledy na park a jeho zvířata.

Výlet do Tanzanie Národního parku Serengeti je zážitek na celý život. Kromě úchvatné divoké zvěře můžete navštívit i jiné oblasti parku, jako jsou Ngorongoro kráter, Tarangire národní park nebo Arusha národní park. Pokud chcete strávit dovolenou přírodou a zažít v Africe něco úplně jiného, pak je návštěva této oblasti ideální volbou pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Národní park Serengeti


1) Jak se dostat do Národního parku Serengeti v Tanzanii?
- Do Serengeti se lze dostat autem, letadlem nebo autobusem a většinou se jedná o osmihodinovou cestu. Doporučuje se využít služby společnosti s průvodcem nebo safari operátorem.

2) Kdy je nejlepší doba na návštěvu Národního parku Serengeti?
- Nejlepší doba na návštěvu je od června do listopadu, kdy dochází k velkým migracím zvířat a je možné spatřit slavnou "Velkou migraci" s milióny zvířat.

3) Jaké zvířata je možné spatřit v Národním parku Serengeti?
- V parku je možné spatřit rozmanitou zvěř včetně slonů, lvů, leopardů, gepardů, nosorožců, želv, zebří, buvolů, antilop, divokých prasat, krokodýlů a mnoho dalších.

4) Kde se ubytovat během návštěvy Národního parku Serengeti?
- V parku je k dispozici několik kempů, lodge a luxusních hotelů. Doporučuje se předem si rezervovat ubytování na daný pobyt.

5) Jsou v Národním parku Serengeti povoleny safari jízdy?
- Ano, v parku jsou povolené safari jízdy většinou po dohodě s místními safari operátory nebo průvodci.

6) Je nutné mít očkování před cestou do Tanzanie a do Národního parku Serengeti?
- Doporučuje se mít očkování proti žluté zimnici a hepatitidě A a B. Pro aktuální informace však doporučuje se obrátit na svého lékaře.

7) Jaké jsou průměrné náklady na safari v Národním parku Serengeti?
- Cena se může lišit v závislosti na délce pobytu, typu ubytování a počtu osob. Průměrné náklady na safari se pohybují v rozmezí od 600 do 2000 USD na osobu.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky