Najděte nejlevnejší letenky

Arménie Klášter Tatev

Počasí Arménie Klášter Tatev


Arménie je země s dlouhou historií a nádhernou krajinou, která je plná překrásných míst, která stojí za návštěvu. Pro cestovatele z celého světa je neuvěřitelným zážitkem navštívit Klášter (monastýr) Tatev. Je to jeden z nejvýznamnějších a nejznámějších klášterů v zemi. Klášter se nachází v provincii Syunik v jihovýchodní části Arménie, na vrcholu kaňonu Vorotan. Tatev je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Arménii, kde turisté mohou pozorovat nádhernou architekturu kláštera a také si užít úžasnou přírodu za ním.

Klášter Tatev vznikl v 9. století a byl vybudován na skalním masivu s výhledem na řeku Vorotan. Byl hlavním centrem křesťanství v Arménii a také sloužil jako vzdělávací instituce pro mnichy. Během průběhu staletí byl klášter Tatev poškozen několika zemětřeseními, ale byl vždy obnoven a rekonstruován. V současné době je v dobrém stavu a je jedním z největších a nejvýznamnějších klášterů v zemi.

Tatev je také známý svou ohromující přírodou a jedinečným výhledem na okolní krajinu. Navštívit Tatev je zážitkem, který určitě nikdo nezapomene. Poté, co turisté procházejí po dlouhé cestě, na konci se jim otevře obdivuhodný výhled na proudící řeku Vorotan a zelené údolí, které se rozprostírá před nimi. Turisté si zde mohou vychutnat pohled na horu Zangezur a úchvatné krajině.

Pokud jde o počasí, klášter Tatev je dobře přístupný po celý rok. V zimě zde převažuje sníh a nízké teploty, zatímco v létě je zde příjemné teplo, průměrná teplota v létě je 20 °C. Většina turistů se rozhodne navštívit klášter Tatev v léte, kdy je více možností k prozkoumání okolní přírody. Nicméně, i v zimním období Tatev zůstává krásným místem, kde mohou turisté pozorovat nádhernou přírodu, zasněžené kopce a zažít úžasnou atmosféru, kterou nabízí Klášter Tatev.

Celkově lze říci, že jednodenní výlet na Klášter Tatev by měl být na seznamu každého cestovatele, kteří navštěvují Arménii. Tato neuvěřitelná stavba a krásná příroda okolo něj nabízí jedinečný zážitek pro cestovatele. Bez ohledu na to, zda přijdou v létě nebo v zimě, Tatev vždy nabízí své jedinečné kouzlo. Navštivte Arménii a nechte se unést krásou a fascinující historií tohoto kláštera.


Ubytování Arménie Klášter Tatev


Klášter Tatev se nachází v Arménii a patří k jednomu z nejvýznamnějších historických památek v celé zemi. Je to mohutné stavení, které se nachází v krásné oblasti při západních svazích pohoří Zangezur. Pro svou výjimečnost byl klášter Tatev prohlášen za součást světového dědictví UNESCO.

Pokud se rozhodnete navštívit Arménii, nemůžete si nechat ujít možnost ubytovat se v klášterních prostorách. Hosté zde mohou ubytovat v kulturním dědictví, jako je například bývalá škola, která byla přestavěná na ubytování, a nabízí komfort a umělecky zdobené pokoje. Vybrat si můžete z dolního nebo horního patra a některé pokoje mají malá okna s výhledem na okolní krajinu.

Klášter Tatev má také několik restaurací, kde si hosté mohou vychutnat tradiční arménské jídlo. V nabídce najdete všechny speciality: od kořeněných brambor po grilované maso, od řízku z telecího masa po bohatou nabídku ryb. Restaurace v klášteře Tatev skýtají přátelskou atmosféru, kde si můžete odpočinout po celodenní prohlídce tohoto historického konventu.

Kromě toho můžete v klášteře Tatev absolvovat také různé prohlídkové trasy. Jedna z nejoblíbenějších je tzv. "skywalk", což je prosklený chodník, umístěný na kraji hory a nabízející nádherný výhled do přírody. Můžete také navštívit muzeum, kde se dozvíte více o historii kláštera Tatev a jeho významu v arménské kultuře a plánovat návštěvu v katedrále při bohoslužbách.

Celkově řečeno, pokud hledáte nezapomenutelný zážitek v Arménii, určitě se vydejte do kláštera Tatev. A pro dokonalou atmosféru si rezervujte přespání ve stínu tajemného kláštera - nebudete litovat!


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Klášter Tatev


1. Jak se do kláštera Tatev dostat?
- Absolvovat 5 hodinovou jízdu z Jerevanu
- Jízda lanovkou Wings of Tatev (nejdelší jednosměrná lanovka na světě)

2. Kdy byl klášter Tatev postaven?
- Klášter měl svůj počátek v 9. století, ale byl postaven v různých obdobích a renovován v průběhu staletí.

3. Jaké jsou otevírací hodiny kláštera Tatev?
- Klášter Tatev je otevřen každý den od 9:00 do 17:00.

4. Jaká je vstupní cena do kláštera Tatev?
- Vstupné do kláštera Tatev se pohybuje v rozmezí od 1 000 AMD (asi 20 Kč) až 2 500 AMD (asi 50 Kč).

5. Jak dlouho trvá prohlídka kláštera Tatev?
- Prohlídka kláštera Tatev trvá obvykle 1-2 hodiny.

6. Je nutné mít vhodné oblečení při návštěvě kláštera Tatev?
- Ano, návštěvníci by měli mít vhodné oblečení, které kryje ramena a kolena, protože klášter je považován za posvátné místo.

7. Je do kláštera Tatev možné se dostat autom?
- Ano, je to možné, ale může to být obtížnější kvůli horskému terénu a špatné kvalitě silnic.

8. Jaký je nejlepší čas na návštěvu kláštera Tatev?
- Nejlepší čas na návštěvu kláštera Tatev je během jarních a letních měsíců, kdy jsou teploty příjemné a viditelnost je dobrá.

9. Co jsou nejlepší místa na prohlídku v klášteře Tatev?
- Nejlepší místa na prohlídku jsou chrámová loď, sakristie a klenutá středověká knihovna.

10. Je klášter Tatev vhodný pro rodiny s dětmi?
- Ano, klášter Tatev je vhodný pro rodiny s dětmi, ale návštěvníci by měli být opatrní na strmý terén a nebezpečné výšky.


Dovolená Arménie Klášter Tatev


Klášter Tatev leží v jižní části Arménie a patří mezi nejvýznamnější památky zdejšího křesťanského dědictví. Tento klášter se nachází na vrcholu hory nad údolím řeky Vorotan a nabízí návštěvníkům ohromující výhled na okolní scenérii. Navštěvovat klášter Tatev je nejen zážitkem duchovním, ale i estetickým a mnoho lidí ho také považuje za nejkrásnější místo v Arménii.

Klášter Tatev byl vybudován v 9. století a patří k nejstarším klášterům v Arménii. Jeho název je odvozen od jména kněze a učitele středověku - St. Eustathios Takavor, což znamená Velká soudržnost. Klášter Tatev je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO jako součást Via Egnatia, což byla starověká římská cesta vedená Tureckem, Řeckem, Albánií a Makedonií.

Klášter Tatev je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Arménii. Můžete sem přijet z Yerevanu vlakem, což je samozřejmě velice pohodlné. Ve vlaku se můžete nechat unášet pohledem na krásy arménské krajiny a míjet malebná horská zákoutí. Po příjezdu na stanici Tatev vás už čeká malebná lanovka, která vás doveze až k vrcholku hory, kde se klášter nachází.

Klášter Tatev se skládá z několika budov, včetně kostelů, kaplí, knihovny a refektáře. Největší rozměry zaujímá velký kostel zvaný Katoghike, který je považován za jeden z nejkrásnějších kostelů v Arménii. Tento kostel byl postaven v roce 895 a je vynikajícím příkladem architektury z Arménského království.

Z kláštera se také skýtá nádherný výhled na okolní údolí a hory. Kromě návštěvy samotného kláštera se můžete projít okolím, kde natrefíte na krásné vodopády a skalní útvary. V létě se zde konají také různé kulturní a hudební festivaly, které přitahují tisíce návštěvníků z celého světa.

Pokud plánujete dovolenou v Arménii, návštěva kláštera Tatev by rozhodně neměla chybět na vašem seznamu. Tato starobylá památka nabízí návštěvníkům krásnou kulturu, malebnou přírodu a kouzelnou atmosféru minulosti. Pro milovníky historie a architektury je tento klášter největším a nejnádhernějším pokladem Arménie. Navštívíte-li ho, budete mít jistě nezapomenutelný zážitek.


Letenka Arménie Klášter Tatev


Klášter Tatev je historický klášter nacházející se v Arménii. Tento klášter je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí této země a také byl zařazen jako součást Světového dědictví UNESCO.

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se dostat ke Klášteru Tatev, je letecky. K dispozici jsou pravidelné lety do Jerevanu, hlavního města Arménie, ze všech větších měst Evropy a Asie. Z letiště v Jerevanu pak můžete vyrazit do Tatevu po silnici nebo využít místní dopravu.

Letiště Jerevan
Letecká společnost Air Armenia nabízí pravidelné lety do Jerevanu z několika evropských a asijských měst. Z Prahy se můžete dostat do Jerevanu s jedním přestupem, z Německa nebo Rakouska (Vídeň) lze letět přímo. Cena letenky se pohybuje kolem 5 000 až 10 000 Kč.

Silniční spojení
Z letiště v Jerevanu existuje k dispozici mnoho půjčoven aut, tedy pronájmu vozidel, které poskytují přepravu do Tatevu. Turisté mohou také tuto trasu ujet v autobusu, které jezdí mezi hlavním městem a Tatevem. Cesta z Jerevanu trvá asi tři hodiny a zaplatíte přibližně 5-7 eur za jednosměrnou jízdenku.

Městská doprava
Městská doprava v Jerevanu je poměrně levná a snadno dostupná. Pro cestu do Tatevu lze využít městskou autobusovou i vlakovou dopravu. Vlaková stanice se nachází blízko hlavního autobusového nádraží v Jerevanu. Cesta trvá přibližně 5 hodin a cena jízdenky se pohybuje kolem 1500 až 2000 dramů (asi 30-40 eur) za jednu cestu.

Klášter Tatev je jedním z nejnavštěvovanějších cílů turistů v Arménii a mnoho z nich volí letadlo jako dopravní prostředek. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí levné lety do Jerevanu, takže byste neměli mít problém najít letenky za přijatelnou cenu. Ať už se rozhodnete cestovat po silnici nebo využijete městskou dopravu, z Jerevanu do Tatevu se dostanete pohodlně a bez problémů.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky