Najděte nejlevnejší letenky

Azerbajdžán Národní park Altyaghach

Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Národní park Altyaghach


1. Jak se dostanu na Národní park Altyaghach?
Národní park Altyaghach se nachází v západní části Azerbajdžánu, nedaleko hranice s Gruzií a Tureckem. Nejbližší letiště je v městě Gandža, odkud je možné se dopravit autobusem nebo taxíkem.

2. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Národního parku Altyaghach?
Nejlepší čas na návštěvu Národního parku Altyaghach je během jara a podzimu, když teploty nejsou příliš vysoké a příroda je v plné rozkvetu nebo naopak v podzimních barvách.

3. Jaké aktivity jsou v Národním parku Altyaghach k dispozici?
V Národním parku Altyaghach je možné provozovat pěší turistiku, horskou turistiku, cykloturistiku, rybaření nebo pozorování zvířat.

4. K jakým druhům zvířat se mohu v Národním parku Altyaghach setkat?
V Národním parku Altyaghach žijí různé druhy zvířat, jako jsou jezevci, srnci, divočáci, vlci, medvědi a různé druhy ptáků.

5. Je v Národním parku Altyaghach možné přenocovat?
Ano, v Národním parku Altyaghach jsou k dispozici kempy a ubytování v turistických chatách. Nicméně doporučuje se předem zarezervovat.

6. Jaká je cena vstupného do Národního parku Altyaghach?
Vstup do Národního parku Altyaghach je bezplatný.

7. Jaká jsou pravidla pro návštěvu Národního parku Altyaghach?
Je důležité dodržovat pravidla ochrany přírody, jako je nepoškozování rostlin a neodkládání odpadků do přírody. Dále je zakázáno rozdělávání ohně a lovení zvířat.


Letenka Azerbajdžán Národní park Altyaghach


Národní park Altyaghach se nachází v západní části Azerbajdžánu a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat přírodní krásy tohoto regionu. Pokud hledáte dobrodružství a zároveň si chcete užít nádhernou krajinu, zvažte návštěvu tohoto parku.

Letenky do Azerbajdžánu jsou dnes velmi dostupné, takže se nemusíte obávat finanční zátěže. Poté co přistál ve městě Baku, můžete vyrazit směrem k Národnímu parku Altyaghach.

Park se rozkládá na ploše více než 11 tisíc hektarů a nabízí bohatou mozaiku přírodních prostředí, od horských lesů a roklin až po stepi a bažiny. Nejvyšší bod parku je vrchol Kichik Bazar Dagi, který dosahuje výšky 2 253 metrů nad mořem.

V rámci parku lze vidět mnoho druhů zvířat a rostlin. Mezi nejzajímavější patří především kavkašský tur, levhart kavkazský, medvěd hnědý a mnoho dalších druhů ptáků a zvířat.

Park nabízí také mnoho turistických aktivit. Mezi nejpopulárnější patří turistika, horská kola, trekking, rybolov, koupání v jezerech a řekách parku, ale také sběr lesních plodů. V zimě se turisté mohou těšit na lyžování a cestování na sněžnicích.

Jednou z nejvíce navštěvovaných oblastí parku pro turisty je jezero Göygöl, které se nachází asi 30 kilometrů od města Ganja. Jezero je omýváno krásnými horami, a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Další zajímavou částí parku je rokly Kyamikli a Kichikli. Tyto rokly jsou známé svými strmými skalními stěnami a prudkými vodopády.

Návštěva Národního parku Altyaghach nabízí jedinečnou příležitost zažít krásy přírody Azerbajdžánu. Díky dostupnosti letenek do Baku si můžete snadno naplánovat svou vlastní dovolenou a objevit krásy tohoto regionu.


Počasí Azerbajdžán Národní park Altyaghach


Azerbajdžán se nachází na křižovatce Evropy a Asie a je bohatý na přírodní krásy, což zahrnuje i Národní park Altyaghach. Tento národní park se rozprostírá na ploše 113,7 km² v nejvýchodnější části země, na hranicích s Gruzií.

Jeden z nejvýznamnějších faktorů ovlivňujících počasí v Národním parku Altyaghach je jeho nadmořská výška. Park se totiž nachází v horské oblasti, což znamená, že je zde o něco chladněji než v okolních nížinách. Průměrná roční teplota v Altyaghachu je asi 8-10 stupňů Celsia. V zimě se teploty mohou snadno dostat pod bod mrazu a v létě se denní teploty pohybují kolem 25-30 stupňů Celsia.

Dalším významným faktorem ovlivňujícím počasí v Altyaghachu je síla monzunových větrů, která ovlivňuje celou oblast kolem Kaspického moře. V létě, monzunové větry přinášejí vlhko a déšť do oblasti, zatímco v zimě, suchý severní vítr přináší chlad a sníh.

V důsledku těchto faktorů, se v Národním parku Altyaghach vyskytují různé biomy, jako jsou lesy, stepi a horské louky. V lesích najdete dubové a habrové stromy, které poskytují útočiště pro různé druhy zvířat, včetně divokých prasat, srnců a medvědů. Stepi jsou domovem pro divoké kozorožce a antilopy.

Národní park Altyaghach se může pochlubit i několika významnými vrcholy jako jsou Girdiman, Banskačala a Sharakh-Yalama. Tyto hory jsou vhodné pro horolezce a turisty, kteří chtějí zažít krásnou přírodu Azerbajdžánu.

Vzhledem k tomu, že národní park se nachází v hornaté oblasti, navštěvování parku během zimních měsíců vyžaduje zvláštní opatření. Turisté by měli být dobře vybaveni vhodným oblečením a být obezřetní při pohybu na zasněžených a kluzkých cestách.

V období jarních a letních měsíců, kdy jsou teploty příjemnější, je park otevřen turistům a je zde možnost poznat krásu této oblasti pomocí pěších túr nebo jízdy na koni. Výlety jsou organizovány místními turistickými agenturami.

Národní park Altyaghach je jedinečným místem v Azerbajdžánu a nabízí mnoho příležitostí pro turisty, kteří chtějí zažít krásnou přírodu a zároveň se dozvědět více o místním životě a kultuře. Bez ohledu na roční období, park nabízí návštěvníkům nádherné výhledy a nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Azerbajdžán Národní park Altyaghach


Národní park Altyaghach je jedním z nejdůležitějších chráněných území v Azerbajdžánu. Nachází se v západní části země, v regionu Qazax, nedaleko hranic s Gruzií. Park byl založen v roce 2004 a zahrnuje plochu téměř 117 tisíc hektarů. Dominantou parku jsou vrchoviny Karabachu, které patří k nejvyšším horám Kavkazu.

Národní park Altyaghach je domovem pro mnoho druhů rostlin a živočichů, z nichž mnohé jsou ohrožené. Mezi nejvýznamnější patří rys, vlk, medvěd, divoká kočka, ropucha zelená, ušatka obecná, kamzík kavkazský nebo bažant kavkazský. Park se také pyšní velkým množstvím endemitů – druhů živočichů a rostlin, které se vyskytují pouze v této oblasti.

Pro turisty je Národní park Altyaghach skvělým cílem pro pěší turistiku a cykloturistiku. V parku jsou vybudovány turistické stezky, které vedou nejen k nejkrásnějším scenériím parku, ale také k historickým památkám, jako jsou například megalitické stavby z doby bronzové.

Pokud hledáte ubytování v Národním parku Altyaghach, nemusíte se bát – existuje mnoho možností jak ve formě chat a chalup, tak v kempech a stanech. Pokud chcete mít větší pohodlí a komfort, můžete se rozhodnout pro ubytování v jednom z nedalekých měst, například v Qazaxu.

Národní park Altyaghach je pozoruhodným kouskem přírody, který nabízí nejen unikátní zážitky, ale také možnost ochutnat azerbajdžánskou kuchyni a poznat místní kulturu. Pokud toužíte po dobrodružství v přírodě, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu tohoto nádherného parku.


Dovolená Azerbajdžán Národní park Altyaghach


Azerbajdžán je země plná překvapení a krásných míst. Jedním z nich je Národní park Altyaghach, který se nachází na východě země, poblíž hranic s Íránem. Tento park přináší návštěvníkům krásné panoramata, bohatou flóru a faunu a nezapomenutelné zážitky.

Národní park Altyaghach se rozkládá na ploše 27 tisíc hektarů a byl založen v roce 2004. Je domovem mnoha druhů rostlin, zvířat a ptáků, z nichž některé jsou ohrožené. Mezi nejzajímavější zvířata, která můžete vidět v parku, patří arménský muflon, rys karakál a koza Kavkazu. Park je také domovem pro více než 240 druhů ptáků, včetně vzácných dravců jako jsou orli a jestřábi.

Pro návštěvníky, kteří si chtějí prohlédnout opravdu krásnou přírodu, je k dispozici několik vyznačených turistických tras. Tyto trasy jsou různé délky a stupně obtížnosti a vedou přes nádherné krajiny, řeky a horské vrcholy. Belokamenné skály oddělující stromovou linii od subalpínského a alpínského pásu, temně modré oblohy se stříbřitými oblaky nad nimi a s dalekými kopci a údolími pod sebou, vše to vytváří kouzelnou atmosféru.

Kromě procházení se můžete v parku také věnovat rybaření. Některé řeky v parku jsou naplněny pstruhy a kapry. Rybaření je ale povoleno pouze po splnění stanovených podmínek a s povolenkou.

Zážitkem je navštívit také starobylé kameny, které se nacházejí v parku. Tyto zvláštní kameny jsou pozůstatkem archeologického dědictví Azerbajdžánského lidu. Zdobené a uctívány jsou již tisíce let.

Pokud plánujete návštěvu Národního parku Altyaghach, doporučuje se navštívit ho v období května až října, kdy je nejlepší počasí. Vzhledem k tomu, že je to chráněná oblast, je nutné si předem zajistit úřední povolení k navštívení parku, ale to není žádným problémem.

Návštěva Národního parku Altyaghach je skvělou příležitostí k tomu, aby si návštěvníci prohlédli krásu a přírodní bohatství Azerbajdžánu. Ať už jste turista, rybář, nebo obyčejný milovník přírody, tento národní park vám nabízí mnoho nezapomenutelných zážitků.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky