Najděte nejlevnejší letenky

Bělorusko Palác a parkový komplex v Gomelu

Ubytování Bělorusko Palác a parkový komplex v Gomelu


Bělorusko je země, která se stále více otevírá světu a nabízí cestovatelům mnoho krásných míst k návštěvě. Jedním z těchto míst je i Palác a parkový komplex v Gomelu. Tento komplex se nachází ve druhém největším městě Běloruska, Gomelu.

Palác a parkový komplex je krásné historické místo, které se nachází na okraji města Gomel. Tento komplex byl postaven ve druhé polovině 18. století a sloužil jako sídlo rodu Ržavských. Poté přešel do vlastnictví knížete Michaila Vasiljeviče Volkonského, ruského generála a koně závodníka. Ten nechal palác rozšířit a barokně upravit.

Dnes je tento krásný palác a parkový komplex otevřen pro veřejnost jako muzeum a turistická atrakce. Návštěvníci se mohou projít zahradami, navštívit různé expozice a projít se krásnými místnostmi paláce. V muzeu naleznete mnoho exponátů z období rodu Ržavských a Volkonských a mnoho dalších artefaktů z historie Běloruska.

Parkový komplex je obklopen krásnou krajinou a je domovem mnoha druhů pozoruhodné flóry a fauny. V parku se nacházejí také různé památky, jako jsou například sochy, fontány a mnoho dalších různých historických objektů. Návštěvníci se mohou projít přes mosty na krásné ostrovy, projít se lesem a relaxovat v klidné a tiché přírodě.

Pokud se rozhodnete navštívit Palác a parkový komplex v Gomelu, můžete si zajistit ubytování ve vzdálenosti pouhých pěti minut chůze od paláce. V těsné blízkosti se nachází krásné hotely a penziony, které nabízejí pohodlné a luxusní ubytování. Můžete si vybrat mezi pokoji s výhledem na park, rodinnými pokoji a dalšími možnostmi.

Celkově lze říci, že navštívení Paláce a parkového komplexu v Gomelu je skvělý způsob, jak strávit den v krásné historické lokalitě plné krásné přírody a kultury. Toto místo zajisté stojí za návštěvu, ať už jste v Bělorusku na dovolené či při služební cestě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bělorusko Palác a parkový komplex v Gomelu


1. Jaké jsou otevírací hodiny paláce a parku v Gomelu?
Otevírací doba se liší v závislosti na ročním období a svátcích. Obvykle je palác otevřen od úterý do neděle od 10:00 do 18:00. Park je otevřen po celý rok a vstup je zdarma.

2. Kolik stojí vstupné do paláce a parku v Gomelu?
Vstupné se liší v závislosti na věku návštěvníka a programu. Pokud chcete navštívit pouze park, je vstup zdarma. Pokud chcete navštívit palác, vstupné se pohybuje mezi 6 až 12 běloruských rublů.

3. Můžu fotografovat v paláci a parku v Gomelu?
Fotografování v paláci a parku v Gomelu je povoleno. Nicméně, nejsou povoleny blesky a stativy. Pro komerční fotografování je nutné mít povolení.

4. Můžu s sebou vzít jídlo a pití do parku v Gomelu?
Ano, je možné vzít si s sebou jídlo a pití do parku a piknikovat. Nicméně, není dovoleno konzumovat alkohol a kuřáckou zónu najdete pouze v určených místech.

5. Můžu se domluvit na průvodcovské službě v paláci v Gomelu?
Ano, průvodcovské služby můžete objednat předem po telefonu nebo e-mailem. Průvodci mluví rusky, anglicky, německy a francouzsky.

6. Je parkoviště k dispozici u paláce v Gomelu?
Ano, parkoviště je k dispozici v blízkosti paláce. Vstup na parkoviště je zadarmo.

7. Co navštívit v okolí paláce v Gomelu?
V blízkosti paláce v Gomelu se nachází historické centrum města s řadou katedrál, muzeí a galerií. Také můžete navštívit řeku Sož a Sožsko-černínský biosférický rezervát, který se nachází v okolí města.


Počasí Bělorusko Palác a parkový komplex v Gomelu


Bělorusko je zemí, která je proslulá svými krásnými paláci a láká mnoho turistů z celého světa. Jedním z nejvýznamnějších těchto paláců je Palác a parkový komplex v Gomelu, který se nachází v jihovýchodní části této země.

Palác a parkový komplex v Gomelu byl postaven v roce 1796 a sloužil jako soukromé sídlo polského šlechtice Karola Stanislava Radziwiłła. Na konci 19. století se dostal do rukou dalších majitelů, kteří provedli několik renovací a rozšíření. Dnes je tento komplex vynikajícím příkladem architektury a zahradního umění.

Vchod do Paláce v Gomelu je ozdoben mohutnými sloupy a návštěvníkům se nabízí prohlídka nádherného interiéru, který je plný vynikajících uměleckých děl, doplněných cennými sbírkami nábytku a uměleckých předmětů. Nedaleko paláce je také park, který je považován za jeden z nejkrásnějších v Bělorusku.

Parkový komplex je tvořen rozlehlými zahradami, jezírky a cestami a nabízí návštěvníkům krásné procházky i pikniky. Rozmanitá flóra a fauna, která zde najdeme, zahrnuje mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat, a proto je park v Gomelu oblíbeným místem pro milovníky přírody.

Počasí v Gomelu je podobné jako v jižní části Běloruska; v létě jsou teploty obvykle kolem 25 °C a v zimě kolem -5 °C. Vzhledem k tomu, že Palác a parkový komplex Gomel se nachází v oblasti s mírným podnebím, je zde možné navštívit tento krásný komplex po celý rok.

Kromě návštěvy paláce a parku lze v Gomelu podniknout i další zajímavé aktivity, jako jsou návštěvy místních muzeí, prohlídky historických památek a výlety do okolí. Turisté zde taktéž ocení mnoho restaurací a zábavních center, která dodávají městu živé a moderní atmosféru.

Palác a parkový komplex v Gomelu je nejen jedním z nejvýznamnějších historických památek Běloruska, ale i krásným místem pro odpočinek a prozkoumání krásného venkovského kraje. Navštivte ho sami a uvidíte, že stojí za to!


Letenka Bělorusko Palác a parkový komplex v Gomelu


Bělorusko je země, která se může pochlubit mnoha pamětihodnostmi. Jednou z nich je i Palác a parkový komplex v Gomelu, který se nachází na jihovýchodě země. Tento komplex je jedním z nejvýznamnějších historických objektů a turistických atrakcí celého regionu.

Palác a parkový komplex v Gomelu byl postaven v 18. století běloruským šlechticem Mikolajem Sapiehou. Celý komplex se nachází v krásném parku, který byl inspirován evropskými zahradami té doby. Park je rozdělen do různých částí s každou svoji specifikou. Některé části parku jsou plné rododendronů, další mají výhledy na řeku Sož, která protéká přímo pod palácem.

Samotný palác je jednoduchý, ale elegantní. Dnes slouží jako muzeum a návštěvníci mohou vidět celou řadu unikátních artefaktů, které zde byly shromážděny. V muzeu jsou vystaveny například portréty některých členů šlechtické rodiny Sapiehů nebo sálová kolekce malovaných tapiserií.

Jedním z nejvýznamnějších stavebních prvků zdejšího komplexu je neoklasicistní brána. Tento památník byl postaven na počest cara Alexandra III. Poté, co návštěva cara v roce 1896 přilákala velké množství turistů do Gomelu.

Navíc v blízkosti paláce se nachází další památník. Jedná se o sochu běloruského národního básníka Jakuba Kolas, původem z Gomelu. Tento památník byl postaven v roce 2003.

Palác a parkový komplex v Gomelu představuje jedinečnou kombinaci historických staveb, skvělého přírodního prostředí a kulturního bohatství. Turisté, kteří se sem vydají, se mohou těšit na nádherné výhledy, zajímavé artefakty a úžasnou atmosféru. Je to ideální místo pro všechny, kteří se zajímají o historii, architekturu, přírodu a kulturu Běloruska.


Dovolená Bělorusko Palác a parkový komplex v Gomelu


Bělorusko je zemí, která stále čeká na objevování ze strany turistů. Jedním z těchto objevů může být Palác a parkový komplex v Gomelu, který se nachází na jihu země.

Palác a parkový komplex byl postaven v 18. století jako letní rezidence rodu Paskevičů. Jde o překrásnou barokní stavbu, která nabízí pohled na rozsáhlé zahrady a parky v okolí.

Samotný palác se skládá ze tří křídel, které jsou napojeny na jednu centrální budovu. V současnosti slouží jako muzeum, kde můžete vidět expozice z historie města Gomel a rodu Paskevičů.

V okolí paláce se nachází rozlehlé parky, které tvoří rozmanitou krajinu s několika vodopády a jezírky. Parky byly navrženy v romantickém stylu a nabízejí návštěvníkům množství malebných zákoutí.

V letních měsících se parky promění v dějiště koncertů a dalších kulturních akcí. Tento rok zde bude probíhat každoroční festival písní a tanců "Slavné Bělorusko", na kterém se představí taneční a hudební soubory z celé země.

Pokud se rozhodnete navštívit Palác a parkový komplex v Gomelu, určitě nezapomeňte také projít městem a ochutnat místní kulinářské speciality.

V Gomelu se můžete vydat do restaurace "Kachanau", kde si můžete vychutnat tradiční běloruské jídlo, jako jsou boršč nebo draniky. Pokud máte rádi víno, určitě navštivte místní vinařství "Gomiščansky", kde vám ochotně nabídnou ochutnávku místních vín.

Celkově je Palác a parkový komplex v Gomelu ideálním místem pro klidnou dovolenou v překrásném prostředí. Pokud máte rádi historická místa, krásné zahrady a parky a místní kuchyni, určitě neváhejte a vydejte se do Gomelu.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky