Najděte nejlevnejší letenky

Botswana Francistown

Dovolená Botswana Francistown


Botswana je stále ještě méně známou turistickou destinací, která však nabízí mnoho krásných a fascinujících míst pro návštěvníky. Jedním z nejzajímavějších míst v Botswaně je určitě Francistown, druhé největší město této země.

Pokud jste přemýšleli o tom, kam vyrazit na svou další dovolenou, Francistown by mohlo být skvělou volbou. Město se nachází v centrální části Botswany a je jedním z nejdůležitějších ekonomických center této země. Navzdory svému průmyslovému charakteru má město spoustu zajímavých turistických atrakcí.

Základem Francistownu je jeho historické jádro. Stojí na místě bývalého zlatokopeckého města, a i když dnes už naleznete jen málo zbytků z tohoto období, stále se tam skrývá spousta fascinujících památek. Když se projdete kolem náměstí, uvidíte Rest Camp, který vás přivítá svou koloniální atmosférou. A nejen to, podél hlavních ulic najdete mnoho dalších starých, historických budov, které stojí za to shlédnout.

Pokud máte rádi přírodu a zvířata, navštěvujte přírodní park Tachila. Ten se nachází asi 10 kilometrů jižně od Francistownu a je ideální pro odpočinek a pozorování zvířat. Je to domov pro mnoho druhů divokých zvířat, včetně elefantů, levhartů a zebří.

Další zajímavou atrakcí je také muzeum Tachila, které prezentuje unikátní sbírku fosílií a minerálů, stejně jako obrazy a další předměty z místní historie.

V neposlední řadě, můžete také navštívit místní trhy a ochutnat tradiční botswanské jídlo a nápoje, jako je například bakalář nebo pivo St. Louis. Francistown je také oblíbenou destinací pro nakupování, kde si můžete koupit místní řemesla a suvenýry.

Co se týče ubytování, máte v Francistownu mnoho možností. Můžete si zvolit mezi hotelovými řetězci, penziony a soukromými apartmány.

Hlavní silnicí vedoucí Francistownem je A1 a můžete se sem dostat pomocí několika autobusových linek nebo můžete rovnou využít možnosti půjčit si auto.

Celkově lze říci, že Francistown je skvělým místem pro turisty kteří hledají nejen krásné přírodní scenérie, ale také historii a kulturu této úchvatné africké země. Tak co čekáte? Užívejte si dovolenou v Botswaně a prozkoumejte krásy Francistownu!


Ubytování Botswana Francistown


Botswana je jeden z nejkrásnějších a nejrozmanitějších afrických států, který nabízí mnoho příležitostí pro turisty. Pokud hledáte skvělé místo k ubytování v Botswaně, Francistown je skvělou volbou.

Francistown je největší město v severovýchodní části Botswany a je významným hospodářským a průmyslovým centrem. Město leží v hustě osídlené oblasti a nabízí mnoho možností ubytování pro turisty i obchodní cestující. Zde máte několik tipů na ubytování v Francistownu.

1. Marang Hotel

Marang Hotel je jedním z nejlepších hotelů v Botswaně a nabízí prostorné a moderní pokoje v centru města Francistown. Hotel je ideální volbou pro turisty i obchodní cestující, kteří hledají kvalitní ubytování. Hotel nabízí vybavení jako například klimatizaci, bezplatné Wi-Fi připojení, koupelnu se sprchou a další.

2. Cresta Thapama Hotel

Cresta Thapama Hotel je dalším příjemným hotelem v centru města Francistown. Hotel nabízí prostorné a pohodlné pokoje, vybavené klimatizací, TV s plochou obrazovkou a soukromou koupelnou. Hosté mohou také užívat venkovní bazén a bezplatné Wi-Fi připojení. Hotel je výbornou volbou pro turisty, kteří hledají bezpečný a pohodlný pobyt v příjemném prostředí.

3. Peermont Metcourt Francistown

Peermont Metcourt Francistown je hotel ležící v klidné a bezpečné čtvrti Francistown, nabízející moderní a prostorné pokoje s veškerým vybavením. Hotel disponuje bazénem, spa a wellness centrem, hřištěm na tenis, barovým salonem a dalšími vybaveními. Hosté navíc mohou využít bezplatné Wi-Fi připojení a parkování.

4. Diggers Inn

Diggers Inn je ubytování s velkou tradicí, nalézající se v centru Francistownu. Hotel nabízí prostorné a dobře vybavené pokoje s klimatizací, TV s plochou obrazovkou a soukromou koupelnou. Hosté mohou využít bezplatné Wi-Fi připojení, restauraci a bar. Diggers Inn je skvělou volbou pro turisty, kteří hledají příjemné ubytování za rozumnou cenu.

5. Woodlands Stop Over & Lodge

Woodlands Stop Over & Lodge je moderní lodge s výjimečnou atmosférou. Lodge má prostorné a pohodlné pokoje s klimatizací, TV a vlastní koupelnou. Hosté mohou využít venkovní bazén, restauraci a bar. Místo je skvělé pro turisty, kteří hledají ubytování v klidném prostředí, ale zároveň blízko města.

Pokud hledáte ubytování v Botswana Francistown, máte mnoho možností. Marang Hotel, Cresta Thapama Hotel, Peermont Metcourt Francistown, Diggers Inn a Woodlands Stop Over & Lodge jsou jen některé z možností. Všechny ubytovací zařízení nabízejí komfortní a moderní pokoje, vynikající služby a příjemné prostředí. Vyberte si to správné ubytování pro váš pobyt v Botswaně a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Francistown


1. Kde se nachází město Francistown v Botswaně?
Francistown se nachází v severovýchodní části Botswany, poblíž hranice s Zimbabwe.

2. Jaký je nejbližší letiště k městu Francistown?
Nejbližší letiště je letiště v Francistownu (FBS).

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Francistownu?
Nejlepší doba pro návštěvu Francistownu je v období sucha, od května do října.

4. Co je dobré si přibalit do cestovního zavazadla pro návštěvu Francistownu?
Doporučuje se přibalit vysokou ochranu proti slunci, hydratační krém, lehké oblečení a pohodlnou obuv.

5. Jaký je místní časový rozdíl v Botswaně?
Botswana má v letní sezóně časový rozdíl +2 hodiny oproti středoevropskému času a v zimní sezóně +1 hodinu.

6. Jak mohu najít ubytování v Francistownu?
Ubytování lze najít prostřednictvím on-line rezervace na různých webových stránkách, nebo využít služeb cestovní kanceláře.

7. Jaká je místní měna v Botswaně?
Místní měna v Botswaně je Botswanská pula (BWP).

8. Můžu použít zahraniční měnu v Botswaně?
Výměna zahraniční měny není problém a lze ji použít na některých místech, ale většina transakcí probíhá v místní měně.

9. Jaké jsou nejlepší destinace v okolí Francistownu?
V okolí Francistownu se nacházejí například Národní park Chobe, Národní park Makgadikgadi a město Kasane.

10. Jaká je situace s bezpečností v Botswaně?
Botswana patří k bezpečným zemím v Africe, ale stejně jako v jiných zemích je třeba dbát na opatrnost a vyvarovat se nebezpečných oblastí a situací.


Letenka Botswana Francistown


Botswana je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších cestovatelských cílů v Africe. Pokud hledáte neobvyklé a nezapomenutelné zážitky, pak je Botswana tou správnou volbou. Francistown, druhé největší město Botswany, je ideální výchozí bod pro objevování krás této země. A jak se tam dostat? Samozřejmě letenkou.

Nejlepší způsob, jak se dostat z Evropy do Francistownu, je letadlem. Let z Prahy do Johannesburgu trvá přibližně 11 hodin a pak stačí již jen krátký let do Francistownu, který trvá pouhých 50 minut. Díky pravidelným leteckým spojením je dnes Botswana snadno přístupná turistům z celého světa.

Francistown je městem plným kontrastů. Na jedné straně nabízí moderní architekturu, obchody, kavárny a restaurace, na druhé straně si však zachovává svou autenticitu a africký způsob života. Město je známé především díky své historii, průmyslu a významnému dopravnímu uzlu.

Pro turisty, kteří si chtějí užít dobrodružství v divočině, jsou zde mnohé možnosti. Okolí Francistownu nabízí impozantní přírodní zdroje jako jsou divoká zvěř, nekonečné savany a bažiny. Je tu spousta příležitostí pro ty, kteří se chtějí podívat na neuvěřitelné scenérie, na západ slunce a mnoho jiných vzrušujících zážitků.

Botswana je domovem pro mnoho zajímavých zvířat, jako jsou sloni, oryxy, antilopy a mnoho dalších druhů. Hlavním národním parkem je Okavango Delta, což je oblast, kde se řeka Okavango vlévá do Kalahari a vytváří jedinečný ekosystém. V tomto národním parku můžete zažít nevšední zážitky jako například safari na slonech nebo jízdu v kánoi mezi krokodýly a hrochy.

Pokud hledáte inspiraci pro svou další dovolenou, pak neváhejte a zvažte letenku do Botswany. Francistown je perfektním místem pro začátek vašeho afrického dobrodružství. Můžete se těšit na úchvatné scenérie, neuvěřitelnou divokou přírodu a nezapomenutelné zážitky. Všude budete cítit tep afriky a hospodárnost místních lidí. V Botswaně najdete krásu, kterou se nesmíte připravit. Do tohoto krásného místa vás může přivést již letenka do Francistownu.


Počasí Botswana Francistown


Botswana je pevninská země, nacházející se v jižní Africe. S rostoucí populací a rozvíjejícím se hospodářstvím, se stává jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik v Africe. A to, co hraje důležitou roli v tomto růstu, je počasí.

Botswana má suché podnebí s vysokými teplotami po většinu roku. Ve Francistownu, který se nachází v centrální části země, je klima horké a sucho s málo srážkami.

Průměrná roční teplota ve Francistownu je kolem 26°C. V létě se teploty mohou vyšplhat až na 40°C. Léto trvá od listopadu do března. To znamená, že při návštěvě Francistownu v létě, se cestovatelé musí připravit na extrémní horko a suché podmínky.

Zima v Botswaně trvá od dubna do října. Ve Francistownu v této době teploty klesají na průměrně 14°C. Toto období je ideální pro turisty, kteří hledají mírnější počasí.

Ve Francistownu je málo dešťových dnů. Ale když déšť konečně přijde, průměrné srážky se pohybují kolem 320 mm ročně. Déšť se obvykle objevuje během období letních bouří, což může přinést silné větry a zvýšené nebezpečí požárů.

I když počasí v Botswaně může být pro některé cestovatele extrémní, neznamená to, že v této zemi nenajdou co dělat. Botswana je domovem mnoha národních parků, včetně slavného Okavanga Delta s jeho rozmanitou divokou zvěří.

Kromě toho je Botswana také bohatá na kulturu a historii, stejně jako na zemědělství a handicraft. Návštěvníci mohou navštívit tradiční vesnice, kde si mohou prohlédnout místní život a zvyklosti.

Přestože se počasí v Botswaně může zdát náročné, země nabízí spoustu krás a příležitostí k objevování. Francistown je zvláště vhodným místem pro turisty, kteří chtějí zažít africkou kulturu a historii, ale zároveň si užít klidného prostředí.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky