Najděte nejlevnejší letenky

Brunej Istana Nurul Iman (rezidence sultána)

Ubytování Brunej Istana Nurul Iman (rezidence sultána)


Istana Nurul Iman je rezidence sultána Hassanal Bolkiah, která se nachází v Bruneji. Je to největší královský palác na světě a pochází z roku 1984. Tato nádherná budova byla postavena za účelem ubytování sultána a jeho rodiny.

Rezidence se skládá z 1 788 pokojů, včetně 257 koupelen a 5 bazénů. Tyto luxusní a prostorné pokoje jsou vybaveny vysoce kvalitním nábytkem a dalšími prvky, které zajišťují maximální pohodlí a komfort sultánovi a jeho rodině.

Rezidence má také několik velkých místností pro slavnostní příležitosti, jako jsou bankety a přijímání, včetně kongresového sálu, který může pojmout až 5 000 hostů. Za zmínku také stojí nádherná knihovna, která obsahuje mnoho vzácných knih a porevolučních artefaktů.

Kromě standardního vybavení nabízí Istana Nurul Iman i další luxusní prvky, jako jsou přírodní parky, fontány a proti proudu tekoucí řeku. Na střeše se nachází krásná zahrada s neuvěřitelnými výhledy na okolní krajinu.

Místní návštěvníci mohou na krátkou dobu vstoupit do paláce a podívat se na jeho nádherné prostory. Podle pravidel by měli být návštěvníci oblečeni do slušivých oděvů.

Celkově lze tedy konstatovat, že Istana Nurul Iman je neuvěřitelně nádhernou a luxusní rezidencí sultána Hassanal Bolkiah. Mimo jiné, tuto lokalitu rozhodně doporučujeme prodloužit seznamu Vašich turistických cílů, které si určitě zaslouží Vaší pozornost.


Počasí Brunej Istana Nurul Iman (rezidence sultána)


Brunej Istana Nurul Iman je nejen největší, ale také nejdražší královskou rezidencí na světě. Byla postavena v roce 1984 a slouží jako domov pro sultána Hassanal Bolkiaha a jeho rodinu. Nachází se v centru státu Brunej a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v zemi.

Počasí v okolí Istana Nurul Iman je tropické, s průměrnou teplotou kolem 27 stupňů Celsia po celý rok. V období dešťů, které trvají od listopadu do ledna, může být vlhko a deštivo, ale zbytek roku je zde slunečno a tepleji.

Vzhledem k tomu, že se jedná o městskou oblast, je kvalita vzduchu v okolí Istana Nurul Iman často ovlivněna dopravou a místními zdroji emisí. Guvernér Bruneje proto usiluje o zlepšení kvality ovzduší a několikrát do roka pořádají den čistého ovzduší, kdy je snížena doprava a některé průmyslové aktivity.

Přestože je Istana Nurul Iman obklopena luxusními zahradami, stromy a květinami, zdejší počasí má vliv na různé rostliny a zvířata. V okolí se nachází mnoho druhů ptáků, ryb a hmyzu, ale také bouřky a silný déšť mohou být nebezpečné pro některé druhy.

Navzdory některým vlivům počasí se Istana Nurul Iman těší velkému zájmu turistů z celého světa. Kromě krásné architektury, láká také na návštěvu rozlehlá knihovna, muzeum, mešitu a další místnosti věnované umění, kultuře a historii Bruneje.

Celkově lze říci, že počasí v okolí Istana Nurul Iman je typicky tropické a slunečné během většiny roku, avšak občas může být vlhko a deštivo. Kromě toho má vliv na místní rostliny, zvířata a kvalitu ovzduší. Nicméně, návštěva této luxusní královské rezidence je stále velmi zajímavým zážitkem pro všechny návštěvníky, kteří se zajímají o neokázalý a zároveň exotický přístup k architektuře a kultuře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brunej Istana Nurul Iman (rezidence sultána)


Otázka: Co je Brunej Istana Nurul Iman?
Odpověď: Istana Nurul Iman je oficiální rezidencí brunejského sultána a nachází se v Bandar Seri Begawan, hlavním městě Bruneje.

Otázka: Jak velký je Brunej Istana Nurul Iman?
Odpověď: Palác má celkovou podlahovou plochu 200 000 metrů čtverečních, což z něj dělá největší obytný palác na světě.

Otázka: Kolik pokojů má Brunei Istana Nurul Iman?
Odpověď: Palác má údajně 1788 pokojů, včetně 257 koupelen.

Otázka: Je Brunej Istana Nurul Iman otevřena veřejnosti?
Odpověď: Ne, palác není přístupný veřejnosti. Je přístupný pouze při určitých státních příležitostech a soukromých akcích.

Otázka: Kolik stála stavba Bruneje Istana Nurul Iman?
Odpověď: Přesné náklady na stavbu paláce nejsou známy, ale odhadují se na zhruba 1,4 miliardy USD.

Otázka: Kdo navrhl Brunej Istana Nurul Iman?
Odpověď: Palác navrhl filipínský architekt Leandro Locsin.

Otázka: Jaký je význam Bruneje Istana Nurul Iman?
Odpověď: Palác je symbolem moci a bohatství sultanátu Brunej a je využíván pro oficiální státní akce a ceremonie. Je to také hlavní turistická atrakce v Bruneji.


Dovolená Brunej Istana Nurul Iman (rezidence sultána)


Brunej, sultánát v jihovýchodní Asii, je známý pro své luxusní a výstřední rezidence, mezi nimiž patří největší rezidence na světě - Istana Nurul Iman. Tato rezidence je nejen sídlem brunejského sultána Hassanal Bolkiah, ale také jedním z hlavních turistických cílů země.

Istana Nurul Iman byla postavena v 80. letech 20. století a dodnes patří mezi největší a nejdražší rezidence na světě. Její jméno znamená "Dům světla a víry" a interiér rezidence je plný luxusních materiálů, bohatého umění a různých pokojů a sálů.

Samotná rezidence má více než 2 000 místností a 250 koupelen. Zahrnuje také 5 bazénů, mešitu pro 1 500 lidí, obřadní místnosti, knihovnu a dokonce i bowlingovou dráhu. Výhled z rezidence nabízí krásný pohled na řeku Brunei.

Pro turisty je přístup k rezidenci omezen, ale každý rok je po dobu ramadánu otevřena některá část rezidence pro veřejnost. Tuto příležitost mnoho turistů využívá, aby si prohlédli nádherný interiér a podívali se na zlaté mozaiky a nakupovali v butiku s luxusními výrobky.

Navzdory svému luxusu není Istana Nurul Iman jedinou rezidencí sultána. V Bruneji je také řada dalších rezidencí, mimo jiné Istana Darussalam, Istana Mangelela, Istana Batu Bersurat a Istana Maziah.

Celkově tedy Istana Nurul Iman patří k největším a nejdražším rezidencím na světě a je turistickou atrakcí s mnoha bohatými a krásnými dekorativními prvky. I když není přístupná veřejnosti po většinu roku, otevření během ramadánu poskytuje alespoň malou šanci vidět tento úchvatný palác osobně.


Letenka Brunej Istana Nurul Iman (rezidence sultána)


Brunej, malá, bohatá země v jihovýchodní Asii, je domovem jednoho z nejkrásnějších a největších paláců na světě - Istana Nurul Iman. Tento palác slouží jako oficiální rezidence sultána Bruneje a jeho rodiny. Pro turisty z celého světa je navštívení Istana Nurul Iman snem, na který by se rádi podívali. Jak to vypadá s letenkami do Bruneje, kde je palác umístěn a jak se tam dostat?

Istana Nurul Iman je domovem sultána Bruneje, což znamená, že není běžné, aby se turisté dostali dovnitř, ale stále můžete vidět tento ohromující palác zvenčí. Palác se nachází v srdci hlavního města Brunej - Bandar Seri Begawan, na břehu řeky Brunei. Je to jeden z nejlépe chráněných paláců na světě, a protože se jedná o oficiální rezidenci sultána, je zajištěna nepřetržitá ostraha.

Pokud chcete vidět Istana Nurul Iman, můžete se tam dostat pomocí taxi nebo přijet na lodích, které nabízejí výlety řekou Brunei. Můžete také vidět palác z výšky pomocí helikoptéry, což je zážitek pro ty, kteří jsou ochotni investovat více peněz.

Letenka do Bruneje není levná, ale pokud jste ochotni investovat více peněz, pak zážitek z Istana Nurul Iman stojí za to. V Bruneji existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety ze Singapuru, Kuala Lumpuru, Dubaje a dalších asijských měst. Pokud se chystáte do Bruneje z Evropy nebo Ameriky, musíte přestoupit a převzít další let do Asie.

Istana Nurul Iman nejenže slouží jako domov sultána a jeho rodiny, ale také jako místo pro politické ceremonie a diplomatická setkání. Palác má více než 1700 pokojů, poskytuje místa pro hosty a pro oslavy. Palác je velký a návštěva může trvat několik hodin, ale stojí za to, aby jste si našetřili na letenky a návštěvu paláce.

Istana Nurul Iman není jediným fascinujícím místem, které Brunej nabízí. Existuje mnoho jiných turistických atrakcí, jako jsou místní mešity, muzea, přírodní parky a tradiční trhy. Brunej je rovněž jednou z nejbohatších zemí v Asii a dokumentuje se to i v jídle - nabízí se zde mnoho pokrmů, stejně jako exkluzivní nákupy v obchodních centrech.

Navštívit Istana Nurul Iman, byť jen zvenčí, je zážitek na celý život, který stojí za to. Pokud hledáte exotický a neobvyklý druh dovolené, Pak neváhejte a zarezervujte si letenku do Bruneje, prozkoumávejte tento fascinující, malý stát a nakonec se zastavte u Istana Nurul Iman, abyste viděli jeden z největších paláců na planetě.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky