Najděte nejlevnejší letenky

Finsko Kemijärvi

Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Kemijärvi


O: Jaký je nejbližší letiště v Kemijärvi?

Odpověď: Nejbližší letiště je Rovaniemi, které je vzdálené přibližně 120 kilometrů od Kemijärvi.

O: Jak se dostanu z letiště do Kemijärvi?

Odpověď: K dispozici je přímý autobusový spoj z letiště Rovaniemi do Kemijärvi. Cesta trvá přibližně dvě a půl hodiny.

O: Kolik stojí taxi z letiště do Kemijärvi?

Odpověď: Cena taxi z letiště Rovaniemi do Kemijärvi se pohybuje kolem 200-300 eur v závislosti na délce trasy a dopravci.

O: Kam bych měl jít, pokud potřebuji informace o turistických atrakcích v Kemijärvi?

Odpověď: Nejlepší místo pro získání informací o turistických atrakcích v Kemijärvi je turistické centrum, které se nachází na adrese Koulutie 6.

O: Kde bych měl zůstat v Kemijärvi?

Odpověď: V Kemijärvi jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučujeme zajistit si rezervaci předem, zejména v letním a zimním období.

O: Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Kemijärvi?

Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce v Kemijärvi patří návštěva místního safari parku, rybaření na mnoha okolních jezerech, lyžování a snowboarding na místních sjezdovkách, turistika v pohoří Pyhä-Luosto a projížďky na husky velkých.

O: Kolik stojí skipas v Kemijärvi?

Odpověď: Cena skipasu v Kemijärvi se liší v závislosti na sezóně a délce trvání. Cena za jeden den se pohybuje v rozmezí 30 až 40 eur. Vícedenní skipasy jsou obvykle levnější.


Letenka Finsko Kemijärvi


Letenka do Kemijärvi: Objevte nejsevernější okres Finska

Finsko nabízí návštěvníkům nepřeberné množství možností, jak prožít svou dovolenou. Pokud hledáte únik od ruchu a spěchu velkoměsta, měli byste zvážit cestu do malého městečka Kemijärvi. Toto kouzelné městečko se nachází na nejsevernější části Finska a nabízí svým návštěvníkům neopakovatelný zážitek plný přírodních krás.

Díky letence do Kemijärvi, kterou můžete zakoupit například u společnosti Finnair, se snadno dostanete až do tohoto malého finského městečka. Přestože Kemijärvi nemá žádné mezinárodní letiště, můžete cestovat přes letiště v Helsinkách, a následně použít autobusovou dopravu. Cesta do Kemijärvi od hlavního města Helsinek trvá přibližně 10 hodin.

Jakmile dorazíte do Kemijärvi, budete překvapeni klidem a atmosférou, která zde panuje. Malé domky obklopené krajinou severské tundry, lesů a jezer jsou tím, co z Kemijärvi dělá specifické místo v Finsku. Městečko je řádně uzpůsobeno pro turistický ruch, s množstvím možností na outdoorové aktivity po celý rok.

Jednou z největších atrakcí je zde zimní turistika. Zdejší přírodní krajina nabízí množství aktivit pro lyžaře, běžkaře, ale i ty, kteří preferují jízdu na sáňkách! Celé okolí lze objevovat i díky zimním procházkám, při kterých určitě potkáte množství lesní zvířat, včetně sobů. Kemijärvi je také domovem pro Santa Claus Village, která nabízí vánoční atmosféru po celý rok!

V letních měsících lze také využít množství aktivit jako například rybaření, trekking, jízdu na koni, výlety na kanoe, a mnoho dalších.

Jak bylo již zmíněno, město není velké. Pro ty, kteří hledají přímější kontakt s finskou kulturou, lze navštívit místní market a objevit nabídku domácích potravin a řemesel. Místní restaurace mají ve svých menu samozřejmě speciality finské kuchyně, jako například rybí polévku s lososem nebo grilovaný sob, a nabízejí výtečné finské pivo.

Kemijärvi je malebné městeko, které nabízí nádhernou přírodu, unikátní kulturu a mnoho místních zážitků. Navštivte toto místo, ať už cestujete s rodinou, nebo hledáte únik od života v hlučných městech. Pokud se rozhodnete cestovat sem, budete zaručeně odměněni nezapomenutelným zážitkem.


Ubytování Finsko Kemijärvi


Finsko je země, která má být na seznamu všech milovníků přírody. Kemijärvi, město v severozápadním Finsku, je jedním z nejlepších turistických cílů, když chcete utéct z městského shonu a užít si přírodu.

Kemijärvi má mnoho možností ubytování, od kempů po luxusní hotely. Pokud však hledáte ubytování, které vám umožní být uprostřed přírody, pak tady máme několik tipů:

1. Kemijärven Retkeilykeskus Camping - Tento kemp se nachází přímo u břehu jezera Kemijärvi, který poskytuje krásný výhled a umožňuje rybolov a vodní sporty. Kemp má možnost ubytování v chatkách nebo stanování. Zahřejete se v sauně a v zimě se můžete pokochat polárními zářemi.

2. Hotelli Kemijärvi - Nachází se v centru města a nabízí prostorné a elegantní pokoje. Hotel má vlastní restauraci, kde můžete ochutnat finskou kuchyni, sauna se zázemím a parkoviště. Tento hotel je ideální pro ty, kteří chtějí být blízko města, ale zároveň chtějí být uprostřed přírody.

3. Holiday Village Kuukiuru - Toto ubytování se nachází v krásném lesním prostředí, které nabízí mnoho outdoorových aktivit, jako jsou turistika, rybaření a vodní sporty. Ubytování se skládá z apartmánů s plně vybavenou kuchyní a vlastním sociálním zařízením. K dispozici je také sauna a grilovací místo.

4. Arctic Camping - Tento kemp se nachází nedaleko jezera Kemijärvi a nabízí mnoho možností pro outdoorové aktivity, jako jsou turistika, cyklistika a rybaření. Kemp má různé typy ubytování, včetně chat a stanů, s kuchyňským koutem a sociálním zařízením. Kemp také poskytuje čluny, kajaky a veslice k zapůjčení.

Kemijärvi je ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou v nádherné finské přírodě. Ubytování v Kemijärvi nabízí mnoho možností pro ty, kteří chtějí zůstat v přírodě a užívat si aktivní dovolenou. Výběr závisí na vašich preferencích a potřebách, ale zajištěno vám bude nezapomenutelné zážitky a krásné přírodní scenérie.


Počasí Finsko Kemijärvi


Finsko Kemijärvi - Místo, kde roční období hrají významnou roli

Pokud hledáte místo, kde si můžete užít krásnou přírodu a zároveň zažít různorodá počasí, Finsko Kemijärvi určitě stojí za návštěvu. Tento malý finský městečko se nachází v centru Laponska a je tak jedním z nejsevernějších míst, kam se můžete dostat. Letovisko si obzvlášť oblíbí milovníci zimních sportů a když se k tomu přidá i množství dalších zajímavostí, stojí Kemijärvi za uvedení.

Léto
Finské léto naprosto stojí za to. V Kemijärvi se dá především v létě zažít překrásná příroda a to nejvíce právě v národním parku Pyhä-Luosto, který nabízí množství turistických stezek a vyhlídkových míst, kde se dá ochutnat nejčistší finská voda. Po celém parku se také můžete projít a vychutnat si přírodní památky, jako jsou např. hluboké kaňony, překrásné vodopády nebo malebné jezera.

Takový malý kousek přírody je tedy věčně krásný a egyptské oázy se k němu nevyrovnají. A co se týče počasí, v létě v Kemijärvi je to poměrně příjemné. Průměrná teplota se pohybuje okolo 15-20°C a díky nočnímu slunci mohou turisté procházet a si užít léta i v půlnoci.

Zima
Ale tady se zároveň zimní fanoušci dostanou na své, v Kemijärvi se dost roztáčí sněhová oblast - jen pár minut od ní se nachází lyžařské centrum Pyhä Ski Resort, kde najdete sjezdovky pro začátečníky, ale i dravější snowboardisté si zde přijdou na své. Kromě toho se zimními sporty tento region láká k pozorování polárního světla, které se v zimě velmi často objevuje na obloze. Proto je zimní dovolená v Kemijärvi velice oblíbenou volbou a nabízí svým návštěvníkům nepopsatelnou krásu a pozoruhodné zážitky.

Finské počasí je specifické až extrémně, a to zvláště pro Amíky a Evropany. Nejen ovzduší je mnohem chladnější a severní část má mnohem více polárního světla, ale když se na to zvyknete, Finsko vás ohromí svou krásou. Kemijärvi nabízí skvělou kombinaci přírodních krás, zdravý vzduch, spoustu zábavy pro vaše děti a navíc když tam jedete v zimě, neminete ani slavný jízdní řád Velkého Santa Clause, který na vás bude čekat s tradicionální finskou kosou a ovocnými pitím. Zajímavým zpestřením je pak možnost si půjčit sněžnice a vydat se na vlastní pěst do míst, kde jsou tajemné tajgy a bažiny.

Počasí v Kemijärvi je tak specifické, že si sami musíete posoudit, co si zde užijete nejvíce. Ale jedno je určitě jisté - tento vyhledávaný místní region nabízí nezapomenutelné zážitky, krásné přírodní scenérie a nejen zimní dovolenou, kterou určitě budete vnímat jako nejlepší rozhodnutí vašeho života.


Dovolená Finsko Kemijärvi


Dovolená v Kemijärvi: Cesta do krásné finské přírody

Pokud hledáte únik od shonu velkoměsta a chcete si užít klidu a krásy přírody, Finsko je pro vás tou správnou destinací. Kemijärvi, městečko v provincii Laponsko, je ideálním místem pro ty, kteří touží po relaxační dovolené s panoramatickým výhledem na divokou přírodu.

Kemijärvi je malá rybářská vesnička, která byla v minulosti známá díky dřevařskému průmyslu. Dnes je městečko především vyhledávaným místem pro turistiku a rybolov. Nejbližšími letišti jsou města Rovaniemi a Kittilä, kam je možné se dostat přímým letem z mnoha evropských metropolí.

Kemijärvi nabízí celou řadu aktivit pro turisty v letním i zimním období. V létě můžete vyrazit na pěší túry po okolních vrcholech a lesích, projížďky na kole nebo kajaku. Pokud vás zajímá rybolov, můžete vyrazit na jezero Kemijärvi a chytit si pstruhy, síhy a další druhy ryb. V zimním období vás zase čekají běžecké lyžování, snowboarding, snowmobily a sněžné skútry. Kemijärvi také nabízí skvělé podmínky pro pozorování polární záře.

Když už mluvíme o přírodě, nelze opomenout Kemijärvi Wildwoods, což je největší soukromý les v Evropě. Můžete si zde vychutnat klid a ticho, nebo se připojit k prohlídce lesa s průvodcem, který vám ukáže různé druhy rostlin, zvířat a ptáků.

Kemijärvi má také vynikající kulturní nabídku. Ve městě najdete například Muzeum dřevařské kultury Kemijärvi a Muzeum Erkki Pirtola, které představuje životní dílo místního sochaře. Pro milovníky moderního umění je tu galerie Ars Auttoinen, která hostí výstavy a projekty od mezinárodních umělců.

Když se rozhodnete pro cestu do Kemijärvi, rozhodně si vyzkoušejte tradiční finskou saunu. Sauna je pro Finy velmi důležitá součást kultury a v Kemijärvi najdete řadu saun s různými typy topení a výhledem na jezero.

Kemijärvi nabízí mnoho možností ubytování, od standardních pokojů až po luxusní chaty s vlastními saunami. V každém případě ale můžete očekávat přátelské a přívětivé prostředí, kde si snadno odpočinete a načerpáte novou energii.

Pokud hledáte únik od každodenního stresu a chcete ochutnat krásu finské přírody, navštivte Kemijärvi. Tady si užijete klid a spokojenost při plném využití bohatých přírodních i kulturních zdrojů města.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky