Najděte nejlevnejší letenky

Indie Mahabalipuram

Letenka Indie Mahabalipuram


Pokud se chystáte na cestu do Indie a hledáte zajímavé místo, které by vás zaujalo, můžeme vám doporučit Mahabalipuram. Letenka Indie Mahabalipuram není nijak náročná a můžete se na ní vydat z mnoha větších indických měst.

Mahabalipuram je historické místo, které se nachází asi 50 kilometrů jihozápadně od Chennaie, hlavního města indického státu Tamilnadu. Místo je také známé jako Mamallapuram a bylo bývalým přístavem Pallavů, mocného jihoindického království z 7. až 9. století n.l. V té době se Mahabalipuram stalo centrem architektonického a sochařského umění.

V Mahabalipuramu vás čekají posvátné chrámy, královské reliéfy a jeskynní chrámy, které patří k nejvýznamnějším památkám v regionu. Nejznámější z nich jsou 5 Rathů – pět soch vytvořených z jednoho kamenného bloku. Tyto sochy představují různé řídící bohy a byly vytesány ke cti krále Narasimhavarmy I.

Další zajímavostí, kterou byste neměli minout, je Krishna Mandapam, sochařská jeskyně, která obsahuje řadu reliéfních scén z hinduistických mýtů a legend. Mezi další důležité památky patří také Shore Temple, Maravadu Deepam a Sthalasayana Perumal Temple.

Mahabalipuram je ideálním místem na procházky po pláži a na obdivování nádherného moře. Pláž Mahabalipuram je nejlepší mezi říjnem a únorem. Pro milovníky vody je také možné využít nabízené vodní sporty, jako například šnorchlování či jízdu na banánu.

Když zůstanete v Mahabalipuramu přes noc, můžete se ubytovat v některém z mnoha dostupných hotelů, penzionů nebo resortů. Mahabalipuram nabízí kromě krásné přírodní scenérie také atmosféru rodinného turistického centra.

Pokud máte zájem vidět krásy Indie mimo tradiční místa turistického zájmu, pak je Mahabalipuram ideálním místem na návštěvu. S levnými letenkami do Indie bude vaše cesta velmi příznivá a ušetříte tak peníze, které můžete investovat do dalšího poznávání krás této země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Mahabalipuram


Dotaz: Kde se nachází Mahabalipuram?
Odpověď: Mahabalipuram se nachází na východním pobřeží Jižní Indie, v indickém státě Tamilnádu.

Dotaz: Jak se dostanu do Mahabalipuramu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Mahabalipuramu, je letadlem do letiště Chennai a poté pokračovat taxi, autobusem nebo vlakem.

Dotaz: Jaké jsou hlavní turistické atrakce Mahabalipuramu?
Odpověď: Hlavní turistické atrakce Mahabalipuramu zahrnují Kameny rathů, Pobřežní chrámy, Velikié sochy Mahabalipuramu, Tři věžové chrámy, Gravitace a další.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Mahabalipuramu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Mahabalipuramu je od listopadu do února, kdy je vzduch chladný a svěží a je ideální pro turisty.

Dotaz: Kde mohu najít ubytování v Mahabalipuramu?
Odpověď: Mahabalipuram nabízí různé typy ubytování, jako jsou hotely, apartmány, penziony a hostely. Tyto jsou k dispozici v blízkosti hlavních turistických atrakcí města.

Dotaz: Jaké jsou možnosti dopravy v Mahabalipuramu?
Odpověď: Doprava v Mahabalipuramu zahrnuje taxíky, motocykly, rikši, vlaky a autobusy. Nejlépe se dopravovat v Mahabalipuramu je veřejnou dopravou, což je také ekonomicky výhodné.

Dotaz: Jaká je zde kuchyně?
Odpověď: Kuchyně v Mahabalipuramu se skládá z typických jihoindických jídel, jako jsou idli, dosa, sambhar, a nápojů, jako je kokosový džus a lassi.

Dotaz: Co je oblíbeným nakupováním v Mahabalipuramu?
Odpověď: V oblasti Mahabalipuramu jsou obchody s kůžemi, koberci, hedvábím, dřevěnými dýhovanými hračkami a kovovými výrobky z místních řemeslných dílen.

Dotaz: Je v Mahabalipuramu bezpečno cestovat?
Odpověď: Mahabalipuram je obecně bezpečné místo k cestování, ale turisté by měli být obezřetní a dávat pozor na kapsáře a podvodníky. Doporučuje se, aby turisté nechávali cennosti v hotelovém trezoru a nezanechávali je v nezabezpečených místech.


Dovolená Indie Mahabalipuram


Mahabalipuram je malé město nacházející se na jihovýchodním pobřeží Indie, známé pro své krásné pláže a starověké hinduistické památky. To je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci během dovolené.

Mahabalipuram je velmi populární turistickou destinací, protože nabízí krásné památky a bohatou historii. Jednou z nejvýznamnějších památek města je Arjunova pícha, monumentální skalní reliéf, který je nejstarším a největším v Indii. Dalšími zajímavými památkami jsou pancharatha - komplex pěti chrámů, obřadní nádrže, Varaha jeskyně a mnoho dalších.

Mahabalipuram je také známý pro své krásné pláže, jako je například Covelong Beach. Tuto pláž si oblíbíte zejména pro její bílý písek a krásné pohledy na oceán. Na pláži si můžete pronajmout lehátka, slunečníky a vyzkoušet si některé vodní sporty.

Abyste si mohli užít všechny památky a krásy Mahabalipuramu co nejvíce, doporučujeme si zapůjčit kolo a prozkoumat toto krásné město. Cyklistika je v Mahabalipuramu velmi populární a ideální způsob, jak si užít všechno, co město nabízí.

Kromě toho, co město nabízí, můžete se také těšit na tradiční jídlo a místní kulturu. Město je známé pro své báječné rybí speciality a street food. V Mahabalipuramu najdete mnoho trhů se suvenýry a řemeslnými výrobky, které si můžete přivézt jako krásnou památku na vaší dovolenou.

Ať už se rozhodnete pro relaxaci na pláži, objevování starověkých památek nebo ochutnávání tradičního jídla, Mahabalipuram je ideálním místem pro klidnou a příjemnou dovolenou. Toto krásné město bude určitě jedním z nezapomenutelných zážitků vaší cesty do Indie.


Ubytování Indie Mahabalipuram


Mahabalipuram je krásné historické město v jižní Indii, známé zejména díky svým starobylým památkám, jako jsou různé chrámy a rytiny v kameni. Pokud plánujete navštívit Mahabalipuram, samozřejmě budete potřebovat nějaké ubytování. V tomto článku se podíváme na různé možnosti ubytování v Mahabalipuramu, abyste si mohli vybrat tu nejvhodnější pro vás.

Hotel UTurn

Hotel UTurn je moderní hotel s pěknými prostornými pokoji a vybavením jako například klimatizace, televize a Wi-Fi zdarma. V hotelu se nachází také restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční jihoindickou kuchyni. Hotel se nachází v centru města, takže je velmi blízko ke všem historickým památkám.

Ideal Beach Resort

Hotel Ideal Beach Resort se nachází na nádherné pláži Mahabalipuramu, což je velké plus pro turisty toužící po kombinaci zábavy a odpočinku. Hotel má bazén, spa, fitness centrum, restauraci a bary. Pokoje jsou velké a prostorné s výhledem na moře. Hotel Ideal Beach Resort se nachází asi 6 km od centra města a je tedy ideální pro ty, kteří chtějí strávit aktivní dovolenou.

Vinodhara Guesthouse

Vinodhara Guesthouse je skvělou volbou pro návštěvníky, kteří hledají příjemnější, rodinnou atmosféru. Tento rodinný penzion má jen několik pokojů, což umožňuje hostům získat osobnější zážitek ze svého pobytu. Pokoje jsou velice prostorné, pohodlné a čisté. Penzion je vzdálen asi 2 km od centra města a nachází se v klidné a příjemné lokalitě.

Mamalla Heritage

Tento elegantní hotel se nachází na pláži Mahabalipuramu a nabízí úžasný výhled na moře. Hotel má bazén, spa, fitness centrum, restauraci a bary. Pokoje jsou prostorné, pohodlné a zařízené v tradičním stylu. Hotel se nachází asi 3 km od centra města, takže je na klidnější a relaxační lokalitě.

Závěr

Je mnoho možností ubytování v Mahabalipuramu, záleží jen na vašem rozpočtu a preferencích. Ubytování závisí na vašich požadavcích, ale pokud hledáte skvělou kombinaci odpočinku, památek a sociální interakce, může být pro vás Vinodhara Guesthouse ideální volbou. Pro ty, kdo hledají více luxusu, jsou ideální hotely Ideal Beach Resort a Mamalla Heritage. Mějte na paměti, že během sezóny jsou ceny ubytování vyšší, ale mimo sezónu můžete najít levnější a cestovat do Mahabalipuramu je mnohem jednodušší než dříve.


Počasí Indie Mahabalipuram


Mahabalipuram, nacházející se v jižní Indii, je město, které je velmi ovlivňováno monzunovými větry. Monzuny způsobují v mahabalipuramském regionu období prominentních dešťů a horkého počasí. Území Mahabalipuramu z důvodu těchto monzunů zažívá sezónní změny počasí, které se střídají každý rok.

Léto v Mahabalipuramu trvá od března do května a je charakteristické horkým a suchým počasím. Denní teploty se pohybují kolem 35 stupňů Celsia a noční teploty jsou přibližně 26 stupňů Celsia. Deštivé sezóny v Mahabalipuramu začínají v červnu a trvají do září. Během této doby jsou v městě velmi vysoké srážky a období náporu monzunových větrů.

Podzim v Mahabalipuramu přichází v říjnu a trvá do prosince. Počasí se v této době změní na mírné a příjemné. Dny jsou stále teplé a slunné, ale noců přináší trochu svěžesti a teploty klesají na 22 stupňů Celsia. Zimní období v Mahabalipuramu trvá od ledna do února a zima může být velmi chladná. Denní teploty se často pohybují kolem 20 stupňů Celsia, ale noc může být chladná až 15 stupňů Celsia.

Celkově lze říci, že Mahabalipuram má po celý rok vhodné počasí pro turisty. Nicméně, cestovatelé by měli být nejvíce opatrní během období monzunů. Období deštů mohou být velmi deštivé a náhlé vlny silného monzunu mohou přinést škody. Takže, cestující by měli být více opatrní a sledovat předpověď počasí před cestou do Mahabalipuramu.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky