Najděte nejlevnejší letenky

Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)

Počasí Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie, země tisíců ostrovů, je výjimečná svým tropickým klimatem, které je charakteristické snad jen pro oblast Tichomoří. Gili ostrovy, které patří k této části světa, obsahují tři hlavní ostrovy - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno. Tyto ostrovy jsou oblíbenou destinací pro turisty, kteří hledají jak vodní, tak i pozemní zážitky a chtějí zažít exotický západ slunce nad mořem.

Severní část Lombokského průlivu, kde se nachází Gili ostrovy, je charakteristická vysokou vlhkostí a teplotami, které se pohybují od 27°C do 32°C po celý rok. Vysoká vlhkost, která je způsobena blízkým oceánem, může být někdy velmi intenzivní. V Indonésii však není na čem se divit, když si uvědomíme, že je to jeden z nejvlhčích regionů světa.

Léto je na Gili ostrovech v chladném období od května do září nádherné, s teplotami dosahujícími až 30°C a jasné modrou oblohou. V této době je také období nejnižšího dešťového úhrnu, kdy padá zhruba 50 % obvyklého množství srážek. Většinou se jedná o průtrže mračen v noci nebo brzy ráno, které odplavují nahromaděnou vlhkost. Léto na Gili Trawangan a ostatních ostrovech je obdobím, kdy se většina turistů vydává do této oblasti a Gili ostrovy se tak mění v oblíbená turistická centra.

Zima na Gili ostrovech je v období od října do dubna, což je také období srážek a je to charakteristické nepravidelnými, ale často krátkými, bouřkami a silnými větry, které mohou být velmi silné. I když období zimy na Gili Trawangan a ostatních ostrovech je zrádné, může to být i výhodou pro turisty, kteří chtějí být v každodenním kontaktu s místním obyvatelstvem. Zimní měsíce také nabízejí turistům možnost užít si poklidné noci s pohádkově zářící měsícem, kdy se dají vidět Krabí neboli “Gili” ryby, které tvoří součást místní flóry a jsou považovány za bohyně jeskyní.

Rozdíly mezi létem a zimou na Gili ostrovech jsou podstatné a turisté by proto měli plánovat svou návštěvu podle svojí představy a přání, ale také je nutno být připraven na neočekávané podmínky, které mohou přinést především zimní měsíce. Nicméně Gili ostrovy jsou jedny z nejkrásnějších a nejúchvatnějších destinací indonéského Tichomoří a navštívit je by měl být sen každého cestovatele hledajícího poklid a krásné přírodní scenérie.


Dovolená Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na světě s tisíci ostrovy, úchvatnou přírodou a fascinující kulturou. Mezi těmito ostrovy jsou i famózní Gili ostrovy, které můžeš najít v průzračných vodách Indického oceánu, dostupných z Baliho nebo Lomboku.

Gili Trawangan, větší z tří ostrovů, na kterých lze být ubytován, je známý jako "ostrov párty" díky kavárnám a bary s živou hudbou. Zdejší pláže nabízejí dokonalé prostředí pro slunění, plážový volejbal nebo uprostit se na lehátka s koktejlem. Odboč z hlavní pláže a projeď podél horské dráhy, na kiteboardingu ti poté přijde na mysl. Taky zdejší místní trh nabízí obrovskou škálu tradičních místních produktů, které si můžeš odnést jako jedinečné suvenýry.

Gili Air, nejmenší z ostrovů se nachází až po Trawangan a je tím nejvhodnější pro odpočinkovou dovolenou. Pokud hledáš klidnější prostředí, tohle je to pravé. Máš tady více možností pro šnorchlování, potápění a různé vodní sporty. Můžeš také zkoumat ostrov. Vybírej si z krásné přírody, místních promenád nebo zajdi do šperkovnice, kde si koupíš jedinečné šperky nebo můžeš navštívit místní rybářský trh a ochutnat tamní dobroty.

Gili Meno, poslední na naší listině a táhne se po Gili Air. Menší, než oba předchozí ostrovy a bude tě to stát více se sem dostat, ale relativně klidný ostrov s nádhernou přírodou. Najdeš tu i některé z nejlepších míst na šnorchlování a potápění, také pojmenované jako "Turtle Point".

Celkově lze říci, že Gili ostrovy nabízejí turbulencím odolnou kombinaci báječného pobytu. Jestli hledáš přírodní krásy a dobrodružství, Gili Trawangan je pro tebe. Jestli hledáš klid a plážový oddych, Gili Air a Gili Meno by mohly být pro tebe ideální volbou.

Ať už se rozhodneš pro jakýkoli z těchto ostrovů, budeš odpočívat v rámci dokonalého prostředí a odpoutat se od shonu velkoměsta. Zajisti si svůj pobyt na Gili ostrovech a užij si dokonalý relax až do poslední minuty!


Ubytování Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie je země s nádhernými plážemi, kde se můžete opalovat a relaxovat s výhledem na modrou vodu a korálové útesy. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů jsou Gili ostrovy, tři malé ostrovy ležící nedaleko východního pobřeží Bali. Tyto ostrovy – Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno – jsou útočištěm pro ty, kteří chtějí několik dní strávit v klidu a na nádherném místě.

Gili Trawangan

Lidé, kteří hledají hotelové pohodlí, mohou navštívit Gili Trawangan. Tento ostrov má širokou nabídku ubytování – od cenově dostupných bungalovů až po luxusní hotely. Pokud hledáte něco mezi tím, doporučujeme si vybrat hotel, který je vzdálený od pláže jen několik desítek metrů. Kromě toho si ale můžete zarezervovat i kompletně soukromé bungalovy, které vám poskytnou více samostatnosti.

Pokud nechcete strávit celé dny na pláži, zkuste se projít po ostrově. Gili Trawangan nabízí skvělé turistické trasy, které vedou přímo skrz malé vesničky, kde můžete vidět život místních obyvatel.

Gili Air

Gili Air je druhý největší ostrov z někdejších tří. Ostrov je oddělen jen 15 minut lodí od největšího a nejrušnějšího ostrova, Gili Trawangan. Na Gili Air najdete širokou škálu ubytování pro každý typ cestovatele – od cenově dostupných hostitelských ubytoven až po bungalovy na pláži. Pokud chcete mít opravdové zážitky, pokuste se najít ubytování mimo širší centrum ostrova.

Velkou výhodou ostrova Gili Air je, že je tam velmi málo motorového provozu. To znamená, že můžete pobývat na pláži a vychutnávat si klid a ticho, aniž by vás rušily výfukové plyny.

Gili Meno

Gili Meno je nejmenší ostrov ze tří Gili ostrovů a je ideálním místem pro ty, kteří chtějí utéct z civilizace. Na Gili Meno se nachází pouze několik málo hotelů a hostitelských ubytoven, ale nabízí vám zcela odlišnou zkušenost, než co vás čeká na ostatních ostrovech. Pokud hledáte opravdové odpočinkové dovolené, kde se nebudete muset obtěžovat s turisty, Gili Meno je pro vás jako stvořený.

Závěr

Gili ostrovy se staly velmi populárním turistickým cílem a nabízejí nádhernou přírodu, úžasné pláže a skvělou nabídku ubytování. Každý z těchto ostrovů má své výhody a nevýhody, ale určitě si najdete to, co je pro vás to správné. Ať už se rozhodnete pro ubytování na Gili Trawangan, Gili Air nebo Gili Meno, jedno je jisté – budete mít nádhernou zážitkovou dovolenou.


Letenka Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie je krásná země plná zázraků a překvapení. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit při cestě do Indonésie, jsou Gili ostrovy. Tyto tři krásné ostrovy - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno - jsou obklopeny tyrkysově modrou vodou, bílým pískem a palmami a nabízejí úžasnou příležitost pro relaxaci a potápění. Pokud plánujete cestu do Indonésie, měli byste se určitě podívat na letenky na Gili ostrovy a zažít tyto nádherné místa na vlastní kůži.

Gili Trawangan

Jestli hledáte místo pro relaxaci, je Gili Trawangan to správné místo. Tento ostrov je největší z Gili ostrovů a je známý svými písečnými plážemi, tyrkysovou vodou a skvělými možnostmi potápění. Pláže jsou lemované bungalovy, restauracemi a bary. Zajímavým zážitkem jsou jízdy koňským povozem nebo kola a turistické výlety v okolí ostrova.

Gili Air

Gili Air je o něco menší než Gili Trawangan, ale nabízí stejné příležitosti ke šnorchlování a potápění. Ostrov je ideální pro ty, kteří hledají klidnější a méně rušné místo. Gili Air je rovněž výborné místo pro milovníky rybaření, ačkoli jsou zde i další možnosti, jak si zpříjemnit den, jako například relaxace na některé z pláží, nebo procházky po ostrově.

Gili Meno

Poslední ze tří Gili ostrovů je Gili Meno, nejmenší z nich. Ostrov je ideálním místem pro ty, kteří hledají ještě větší klid. Na Gili Meno se nenachází tolik restaurací a barů, jako je případ u ostatních ostrovů a je proto vhodným místem pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci. Gili Meno nabízí krásné pláže, kde můžete vidět želvy a dokonce i korálové útesy.

Všechny tři ostrovy jsou navzájem propojeny trajekty, což znamená, že můžete snadno cestovat mezi nimi a vychutnat si každý z nich. Letenky na Gili ostrovy lze zakoupit z balijských nebo lombockých letišť. Let trvá asi hodinu a ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně a přepravci.

Pokud chcete zažít krásu Indonésie, nenechte si ujít návštěvu Gili ostrovů. Tyto krásné ostrovy nabízejí ideální místo pro relaxaci a potápění a jsou také ideálním výletem pro ty, kteří chtějí být mimo dav turistů a užít si klidnou dovolenou. Při plánování své návštěvy Indonésie nezapomínejte na Gili ostrovy a přenechte se vlnám teplého Indického oceánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


1. Jak se dostat na Gili ostrovy?
Nejčastěji se na Gili dostanete lodí z přístavu v Bali (Padangbai nebo Serangan) a Lomboku (Bangsal nebo Teluk Nara).

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Gili ostrovů?
Nejlepší doba na návštěvu Gili ostrovů je od června do září, když je suché období. Nicméně, Gili ostrovy jsou ideální pro návštěvu po celý rok.

3. Jaké aktivity jsou k dispozici na Gili ostrovech?
Na Gili ostrovech najdete mnoho aktivit jako potápění, šnorchlování, surfing, jízda na kajaku, cykloturistika, masáže a mnoho dalších.

4. Jaký je rozpočet pro pobyt na Gili ostrovech?
Rozpočet se liší v závislosti na typu ubytování a délce pobytu. Nicméně, průměrně se pohybuje mezi 300 až 500 Kč (15 až 25 USD) za noc。

5. Kde najdete nejlepší jídlo na Gili ostrovech?
Jídlo na Gili ostrovech je různorodé a nabízí mnoho možností od tradiční indonéské kuchyně po západní jídla. Nejlepší místa na jídlo jsou na Gili Trawangan a Gili Air.

6. Jak se pohybovat na Gili ostrovech?
Na Gili ostrovech nenajdete žádná motorová vozidla, takže se můžete pohybovat pěšky, na kole nebo na kočáru taženém koňmi.

7. Můžete se koupat na Gili ostrovech?
Ano, můžete se koupat na Gili ostrovech, ale je důležité dodržovat bezpečnostní opatření, protože moře může být místy nebezpečné.

8. Jaké je počasí na Gili ostrovech během deštivého období?
Během deštivého období může být na Gili ostrovech oblačno až deštivo, ale teploty jsou stále příjemné.

9. Jaké jsou nejlepší místa pro šnorchlování na Gili ostrovech?
Nejlepší místa pro šnorchlování jsou Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air, kde můžete vidět mnoho druhů ryb a korálů.

10. Jaký je postup pro potápění na Gili ostrovech?
Nejprve musíte absolvovat základní kurz potápění nebo mít certifikaci. Potom můžete najít několik potápěčských center na Gili ostrovech, kde si můžete najmout výstroj a potápěčské průvodce.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky