Najděte nejlevnejší letenky

Kazachstán Turkestán

Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Turkestán


1. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Turkestánu?

V Turkestánu je spousta unikátních turistických atrakcí, jako například mauzolea Ahmeda Jasaviho, které je považováno za jedno z nejvýznamnějších muslimských poutních míst v celé Asii. Dále stojí za návštěvu Panny Marie a Tamerlánova mauzolea, Mecheti Hodži Ahmeda Jasaviho a pokladnice Timurid.

2. Jaké je klima v Kazachstánu?

Klima v Kazachstánu je velmi rozmanité a závisí na oblasti, ve které se nacházíte. V některých oblastech východního Kazachstánu, například v Altaji, je podnebí chladné, s množstvím sněhu a mrazivými zimami, zatímco v jiných oblastech, jako například v jižním Kazachstánu, je klima horké a suché.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Kazachstánu?

Nejlepší čas na návštěvu Kazachstánu závisí na vašem plánu cestování. Pokud plánujete navštívit turistické atrakce, jako jsou Velký Canyon Chimbulak a národní park Žungar Alatau v letních měsících (červenec a srpen), bude nejlepší čas pro návštěvu. Pokud však plánujete navštívit národní parky v zimě, bude nejlepší čas pro návštěvu v období ledna až března.

4. Jaké jsou nejoblíbenější jídla v Kazachstánu?

V Kazachstánu jsou oblíbené národní pokrmy jako například plov, lagman (nudlová polévka s masem), samsy (uzbecké pirohy plněné masem a cibulí) a kurt (malé sušené kousky masa). V Kazachstánu je také populární kůzlík, kůzle na rožni, který se tradičně podává na oslavách a svátcích.

5. Musím mít vízum pro cestování do Kazachstánu?

Občané určitých zemí, včetně České republiky a Slovenska, musí mít vízum pro vstup do Kazachstánu. Pokud plánujete cestovat do Kazachstánu, je nejlepší se informovat na velvyslanectví nebo konzulátu Kazachstánu v zemi, ve které žijete, ohledně požadavků na vízum.


Počasí Kazachstán Turkestán


Kazachstán Turkestán se nachází v centrální Asii a je znám svými extrémními klimatickými podmínkami. Zdejší počasí bývá velmi suché a horké v létě a mrazivě chladné v zimě.

V létě se průměrné teploty pohybují okolo 40°C, přičemž nejvyšší teploty mohou překročit 45°C. V této sezóně je však také nejsušší období roku, kdy déšť prakticky nepadá. Suchost způsobuje časté písečné bouře, které mohou být velmi intenzivní a způsobují problémy s barevnými emisemi v oblasti.

V zimě jsou teploty nízké a mohou se pohybovat až pod -20°C. Silný vítr a sněhové bouře jsou také běžným jevem. V tomto období roku je nejlepší být připraven a vybaven vhodným oblečením a obuví, aby se chránil před nízkou teplotou.

Jaro a podzim jsou v Kazachstánu Turkestánu nejkratší sezóny, ovlivňují je hlavně větry a teploty jsou v této době velmi mírné. Znamená to, že tato oblast může být navštívena po většinu roku, ale návštěvníci by si měli uvědomit, že se mohou potkat se suššími nebo chladnějšími podmínkami.

Celkově lze říci, že počasí v Kazachstánu Turkestánu je citlivé a velmi proměnlivé. I když jsou poměrně krátké jarní a podzimní sezóny, v letních a zimních měsících mohou být teploty velmi extrémní. Při návštěvě této oblasti se proto doporučuje být připraven na jakékoli klimatické podmínky.


Dovolená Kazachstán Turkestán


Kazachstán, země obrovských rozměrů a rozmanitých kultur, leží na křižovatce Evropy a Asie. Je to země mnoha lidí, jazyků a tradic, což z ní činí ideální cíl pro každého, kdo hledá dovolenou mimo běžné turistické trasy. Turkestán, historické město a duchovní centrum Kazachstánu, je pro každého cestovatele neodolatelnou destinací.

Turkestán se nachází na jihu Kazachstánu, nedaleko hranic s Uzbekistánem. Město je proslulé svým velkým mausoleem, zvaným Khoja Ahmed Yasawi. Tento svatý muž byl islámským kazatelem a učitelem, jehož učení se rozšířilo po celém Středním východě a Střední Asii. Khoja Ahmed Yasawi zemřel v roce 1166 a jeho hrobka byla vybudována v letech 1389 až 1405.

Mausoleum Khoja Ahmed Yasawi je jedním z nejvýznamnějších symbolů Kazachstánu. Tento monumentální komplex, postavený z cihel a uměleckých kamenů, má rozlohu více než 6 000 metrů čtverečních. Stavba je typická pro islámskou architekturu, s výraznými oblouky, kupolemi a věžemi. Interiér mausolea je bohatě zdoben, s množstvím reliéfů, keramických dlažeb a malovaných výjevů.

Kromě mausolea Khoja Ahmed Yasawi je v Turkestánu mnoho dalších památek a turistických atrakcí. Nejbližší město, Shymkent, nabízí návštěvníkům množství pevností, muzeí a tradičních bazárů. V okolí města jsou také říční koryta, kde si můžete projíždět na lodích a kajacích.

Kromě turistických památek v Turkestánu můžete také ochutnat místní kuchyni. Kazachstánská kuchyně je slavná svým masem, zvláště jehněčím, které je tradičně pečené na otevřeném ohni. Kromě masových jídel si můžete vychutnat také mnoho tradičních pokrmů z obilovin, jako jsou různé druhy kaší.

Pokud hledáte odpočinek a klid, můžete si pronajmout chatu poblíž jezera, jen asi 20 km od mausolea Khoja Ahmed Yasawi. Toto jezero nabízí krásné západy slunce a klidné vody, které jsou ideální pro rybolov nebo plavání.

Celkově vzato, Turkestán je ideální destinace pro ty, kteří hledají nezapomenutelnou dovolenou, která kombinuje historické památky s jedinečnou kulturou a krásnou přírodou. Zemi Kazachstán si během vaší návštěvy určitě zamilujete a Turkestán vám poskytne jedinečný zážitek, který budete moci vzít sebou domů.


Letenka Kazachstán Turkestán


Pokud toužíte po exotické dovolené v Asii, může být Kazachstán pro vás velmi přitažlivou destinací. Zvláště pokud se pak zaměříte na návštěvu města Turkestán, které je pro turisty stále více oblíbené. Jak ale získat letenku do této části světa?

Pokud byste si chtěli letenku zorganizovat sami, můžete využít služeb některé z leteckých společností, jako je například Air Astana nebo Lufthansa. Tyto společnosti nabízejí lety z Prahy nebo Vídně většinou s jedním přestupem v Astaně, hlavním městě Kazachstánu. Po příletu do Astany byste následně sestoupili a přestoupili na další let. Celková cena letenky se pohybuje okolo 15 tisíc Kč.

Další možností je letenka s přímým příletem z Ruska do Turkestánu. Avšak tyto lety jsou k dispozici pouze v sezoně, zhruba od začátku května až do konce září. Ceny se pohybují okolo 7 až 8 tisíc Kč.

Při organizování letu je třeba mít na paměti, že turisté potřebují pro vstup do Kazachstánu víza. Tyto víza se získávají na konzulátech nebo ambasádách Kazachstánu v Praze nebo Vídni. Pokud cestujete s cestovní kanceláří, o vízum se starají sami za poplatek. Je nutné mít také platný cestovní pas a před odletem očkování proti některým chorobám, jako je například žlutá zimnice.

Při návštěvě města Turkestán se turisté mohou těšit na krásné historické památky, jako je například mauzoleum Khoji Ahmada Yasawiho, které je zapsáno v seznamu Světového dědictví UNESCO. Dále je tu k vidění i hrad Sauran nebo medresa Hodji-Ahmeda Jaseviho.

Letenka z Evropy do Kazachstánu může být za dostupnou cenu a pokud se do této části světa vydáte s otevřenou myslí, může to být nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Kazachstán Turkestán


Kazachstán se pyšní svými množstvím zajímavých míst a míst k návštěvě. Mezi nimi patří také město Turkestán, které se nachází na jihu země, nedaleko hranic s Uzbekistánem. Turkestán leží ve stejnojmenné provincii a je jedním z nejvýznamnějších islámských center v celé oblasti. Abyste mohli Turekstán a jeho památky opravdu poznat, je důležité si umět vybrat ubytování, které je nejen pohodlné a cenově dostupné, ale také v blízkosti všech zajímavostí.

V Turekstánu najdete celou řadu ubytovacích možností, které se liší především cenou a umístěním. Do centra města se dostanete pěšky, přičemž většina hotelů a ubytování se nachází zhruba 15 minut chůze od hlavního náměstí. Pokud hledáte ubytování s větším luxusem, doporučujeme vám zaměřit se na mezinárodní hotelové řetězce, které nabízejí veškeré možné vybavení a komfort. Takové hotely ale bývají také nejdražší a nacházejí se většinou v nejfrekventovanějších oblastech. Pro turisty s menším rozpočtem jsou ideální levnější hotely nebo penziony, které jsou také plně vybaveny a poskytují vše, co potřebujete k dobře prožité dovolené.

Kromě hotelů a penzionů můžete zvolit i ubytování ve venkovských domečcích, které se nacházejí na okrajích města a v okolních vesnicích. Tyto domečky jsou ideální pro ty, kteří hledají klid a pohodu daleko od turistického ruchu. Navíc se takto ubytovávající turisté mohou seznámit s místními zvyky a tradicemi, což je vždy zajímavé a obohacující.

Ať už se rozhodnete pro jakékoli ubytování, vězte, že v Turekstánu se doopravdy najde pro každého něco. Pokud hledáte ubytování v centru města, zkuste se zaměřit na hotely s výhledem na historické památky, jako jsou mauzolea nebo mešity. Tyto hotely vám nabídnou nejen pohodlné ubytování, ale také jedinečný pohled na krásy tohoto starobylého města.

Celkově lze konstatovat, že ubytování v Turekstánu je poměrně levné, takže si výběrem nemusíte lámat hlavu. Cena za noc se pohybuje zhruba od 2000 KZT (50 Kč) za jednoduše vybavený pokoj v penzionu až po 50 000 KZT (1200 Kč) za noc v luxusním mezinárodním hotelu. Vyberte si tedy takovou ubytovací variantu, která bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám a rozpočtu, a užijte si krásy Turekstánu a jeho starobylého dědictví.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky