Najděte nejlevnejší letenky

Itálie Sicílie

Letenka Itálie Sicílie


Itálie je země plná krásných měst, kulturních památek a úchvatné přírody. Mezi nejkrásnější kraje v zemi patří bezpochyby Sicílie, která láká turisty svou jedinečnou atmosférou a bohatým historickým dědictvím. Pokud hledáte letenku do Itálie Sicílie, určitě nebudete litovat.

Na Sicílii se nachází řada památek, které dýchají historií. Jedním z největších lákadel je město Palermo, hlavní město Sicílie, které je známé pro svou krásnou katedrálu a historické muzeum s bohatou sbírkou uměleckých děl. Dalším populárním cílem je město Catania, které je rájem pro milovníky baroka.

Na Sicílii se také nachází sopka Etna, která každoročně láká mnoho návštěvníků. O přírodní krásy se postarají i malebné pláže a vodopády, které najdete na celém ostrově. Kromě toho můžete ochutnat i tradiční sicilskou kuchyni, která je známá pro svůj vynikající chléb a slavnou mozzarellu.

Letenka do Itálie Sicílie se obvykle prodává za rozumné ceny a existuje mnoho možností, jak najít levnou letenku. Pokud se rozhodnete cestovat mimo sezónu, můžete ušetřit až polovinu ceny letenky. Také se vyplatí hledat výhodné nabídky na slevových portálech nebo letenky koupit s dostatečným předstihem.

Při cestování do Itálie Sicílie nezapomeňte na přípravu. Všechny návštěvníky Itálie musí mít platný pas a víza, pokud to vyžaduje jejich státní příslušnost. Sicílie má také teplé počasí, takže je dobré být připraven na horko a vzít si s sebou vhodné oblečení a obuv.

Když se rozhodnete pro letenku do Itálie Sicílie, určitě nebudete litovat. Zažijete atmosféru staré Itálie, krásnou přírodu a skvělou sicilskou kuchyni. Navíc, cesty po Sicílii mohou být skvělou příležitostí k objevování nových míst a kultur. Takže si rezervujte letenku a výlet na Sicílii bude vynikající zážitek.


Dovolená Itálie Sicílie


Pokud hledáte příjemnou dovolenou, Itálie a její velmi oblíbený ostrov Sicílie by mohly být právě tím, co hledáte! Nachází se na jihu země, Sicílie je největším ostrovem v Středozemním moři, nabízejícím nádherné pláže, půvabné vesničky, architektonické poklady a také skvělé jídlo.

Začněme plážemi. Sicílie má spoustu pláží ke splnění vašich mořských snů. Ta nejpopulárnější a jedna z nejkrásnějších se nazývá Isola Bella. Tato pláž se nachází v Taormině a je obklopena azurovými vodami a velkými horami. Pokud hledáte trochu volnosti a klidu, pak se vydejte na Capo d’Orlando Beach, což je dlouhá pláž se zlatým pískem a krásnými modrými vodami. A konečně pokud hledáte trochu adrenalinu, můžete navštívit pláž Mondello, kde si můžete pronajmout vodní skútry a jet po moři.

Nicméně pro Sicílii není typické jen krásné pláže, ale také malebné a horské vesnice, jako jsou třeba Castelmola a Erice. Castelmola je středověká vesnice s kamennými domy, úzkými uličkami a fantastickými výhledy na moře a horu Etnu. Erice je další nádherná vesnice, která se nachází na kopci, kde můžete ochutnat skvělé místní dezerty a vychutnat si nádherný výhled.

Architektonické poklady, o kterých je třeba mluvit, jsou samozřejmě ruiny u města Syracuse a chrámy ve městech Agrigento a Selinunte. Syracuse bylo starořecké město, jehož památky a pamětihodnosti se staly součástí UNESCO. Agrigento je známý především díky svým nádherným řeckým chrámům, Selinunte zase díky svým archeologickým nalezištím a nedalekému přístavu pro rybářská plavidla.

A nakonec - jídlo! Sicílie je rájem pro gurmánské zážitky. Můžete ochutnat místní sýry, zeleninu a ryby. Kromě toho můžete ochutnat sladké místní speciality, jako jsou cannoli, cassata a granita. Pokud hledáte dobré jídlo a víno, Sicílie je to pravé místo pro vás.

V souhrnu lze říci, že Sicílie nabízí nádherné pláže, malebné vesnice, archeologické atrakce a skvělé jídlo a víno. Výlet na tento italský ostrov bude určitě nádherným dobrodružstvím!


Počasí Itálie Sicílie


Sicílie je ostrov v jižní Itálii a je známý svým horkým, slunečným počasím a krásnými plážemi. Jako ostrov má Sicílie odlišné klima od zbytku Itálie a počasí zde je často ovlivňováno mořem.

Letní měsíce na Sicílii jsou často velmi horké s teplotami přesahujícími 30°C. V některých oblastech může být teplota ještě vyšší, až kolem 35°C. V takových případech si dopřejte ochlazení v moři, nebo zůstaňte v klimatizovaných prostorách. V noci se teploty obvykle pohybují okolo 20°C, což je velmi příjemné pro noční procházky po pláži.

Podzim na Sicílii je stále teplý s průměrnou teplotou 20-25°C. V této sezóně může být bohužel více deštivých dnů, ale to neznamená, že by nemělo být nic zajímavého k vidění. Naopak, jižní pobřeží Sicílie je skutečně krásné v podzimních barvách, s množstvím pestrobarevných rostlin a květin.

Zima na Sicílii je poměrně mírná, ale může být vlhká s několika deštivými dny. Teploty se pohybují mezi 10-15°C, ale mohou klesnout na 5-6°C v noci. Pokud se vydáte do vnitrozemí, můžete se setkat s množstvím sněhu a zimními sporty.

Jaro na Sicílii je zase velmi krásné, velmi podobné létu, s teplotami kolem 20-25°C. V jarních měsících je oceán ještě studený, ale obzvláště v květnu se již dá koupat. Tato sezóna je vynikající pro turisty, kteří hledají klid a oázu zeleně.

Celkově lze však říci, že počasí je na Sicílii velmi příznivé pro většinu zahraničních turistů a mohou si tam užít velkou přírodu, historii, gastronomii a další zajímavosti. Přijeďte na Sicílii a zjistěte, jaké to je být na jednom z nejkrásnějších míst v Itálii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Sicílie


Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na Sicílii?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Sicílii, je letecky přistát na letišti Catania nebo Palermo. Další možností je trajekt z Říma nebo Neapole a nebo využít možnosti cestovat po Itálii autem a přejet přes Messinskou úžinu trajektem.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže na Sicílii?
Odpověď: Na Sicílii je mnoho krásných pláží, ale některé z nejlepších jsou San Vito Lo Capo, Taormina, Cefalù, Mondello a Vendicari. Všechny tyto pláže nabízejí jemný písek, čisté moře a vynikající možnosti koupání a potápění.

Dotaz: Jaká je pro Sicílii nejlepší doba návštěvy?
Odpověď: Nejlepší doba návštěvy Sicílie je v období mezi dubnem a červnem a mezi zářím a listopadem. Tyto měsíce nabízejí příjemnou teplotu, méně turistů a nižší ceny. V létě bývá velmi horko a těžko se schovat do stínu.

Dotaz: Co bychom měli vidět na Sicílii?
Odpověď: Na Sicílii je mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří řecké divadlo v Taormině, útes Scala dei Turchi, vulkán Etna, město Palermo a chrám Ségesta. Navštěvuje se také mnoho malebných městeček, jako je například Cefalù, Syracuse a Ragusa.

Dotaz: Co je typické jídlo na Sicílii?
Odpověď: Sicilská kuchyně je velmi bohatá a nabízí mnoho jídel z čerstvých mořských plodů, jako jsou například pasta s plody moře nebo sushi z druhů ryb, které jsou v této oblasti běžné. Dalšími typickými jídly jsou arancini (kuličky rýže naplněné sýrem a rajčaty), caponata (zeleninová směs) a cannoli (sladký váleček plněný ricottou a kandovanými ovocemi). Vyhledávaná jsou také sicilská vína a limoncello, které se vyrábí ze syroviny na Sicílii.


Ubytování Itálie Sicílie


Itálie a zejména její největší ostrov Sicílie jsou turistickými středisky, která navštěvují lidé z celého světa. Tento překrásný region nabízí návštěvníkům spoustu možností, jak strávit svou dovolenou. Pokud hledáte ubytování, Italové mají k dispozici řadu variant – od skromných penzionů až po luxusní hotely.

Sicílie, stejně jako celá Itálie, se pyšní svým kulturním dědictvím a stovkami památek. Pokud se chcete po této krajině pohybovat, můžete si zvolit ubytování v některém z historických měst, například v Palermu, Taormině nebo Catánii. Tyto města nabízejí řadu kvalitních hotelů a penzionů, které se nacházejí v blízkosti Hlavních památek. Pokud tedy plánujete prohlédnout si katedrálu v Palermu nebo amfiteátr v Taormině, určitě hledejte ubytování poblíž těchto památek.

V případě, že hledáte klid a relaxaci, můžete si zvolit pobyt v některém z řady prázdninových letovisek, která najdete na Sicílii. Mezi nejpopulárnější patří letoviska jako Siracusa, Cefalù nebo Balestrate. V těchto destinacích najdete mnoho hotelů, resortů a apartmánů přímo u pláže. Tyto místa jsou ideální pro milovníky slunce, kteří se chtějí celý den opalovat a koupat v horkých létech.

V případě, že toužíte po samotě, můžete si na Sicílii pronajmout některou z venkovských vil či apartmánů, které se nacházejí ve vnitrozemí ostrova. Tyto nabízejí naprosté soukromí a klid, který se těžko najde v přeplněném letovisku. Navíc můžete poznat místní kulturu a gastronomii.

V každém případě se na Sicílii určitě nenudíte a nemusíte patrně ani hledat příliš daleko, abyste si vybrali to pravé pro Váš pobyt. Sicilie je nejen vyhledávanou turistickou destinací, ale také místem, které si zamilujete a na které budete rádi vzpomínat. Ať už si tedy zvolíte pobyt v centru města, přímo u moře nebo uprostřed venkovské krajiny, určitě si na Sicílii najdete své místo pod sluncem.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky