Najděte nejlevnejší letenky

Kolumbie Guajira Desert

Ubytování Kolumbie Guajira Desert


Kolumbie Guajira Desert je jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst v Kolumbii. Tento unikátní krajinářský celek se nachází v severní části země a tvoří jej velká část pouště, která se rozkládá na ploše více než 13 000 km². Na této ploše se nachází celá řada zázračných míst, které se dají s úspěchem navštívit a prozkoumat.

Pokud se rozhodnete navštívit Kolumbie Guajira Desert, nebudete muset hledat dlouho po kvalitním ubytování. V tomto regionu najdete celou řadu zajímavých hotelů, v nichž se můžete ubytovat a krásně si užít své cesty.

1. Hotel Flamenco
Jedním z nejlepších hotelů v Kolumbie Guajira Desert je bezpochyby Hotel Flamenco. Tento hotel se nachází v srdci Taironaka, a nabízí svým hostům vynikající služby. Pokud se rozhodnete ubytovat zde, pak se můžete těšit na dravé ptáky, exotické zvířata a krásné vodopády.

2. Hotel Miramar
Dalším skvělým hotelem v Kolumbie Guajira Desert je Hotel Miramar. Tento hotel je umístěn v oblasti Bahia Concha, a nabízí svým hostům úchvatné výhledy na moře. Pokud se rozhodnete zde ubytovat, určitě ochutnejte některé z tradičních jídel kolumbijské kuchyně, jako je například Arepa.

3. Ecohabs Tayrona
Pokud máte rádi přírodu a nechcete poškodit životní prostředí, pak by pro vás mohl být skvělou volbou Hotel Ecohabs Tayrona. Tento ekologický hotel s plážovým stylu se nachází uprostřed národního parku Tayrona a nabízí svým hostům možnost pobytu v kabinách, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů.

4. Hotel Los Naranjos
Posledním naším tipem na hotel v Kolumbie Guajira Desert je Hotel Los Naranjos. Tento hotel, který se nachází v oblasti Guachaca, nabízí svým hostům venkovský styl. Kromě toho se zde můžete těšit na různé atrakce jako je například plavecký bazén, krb, sauna nebo restaurace, kde si můžete vychutnat některé z tradičních jídel kolumbijské kuchyně.

V Kolumbii Guajira Desert se tedy skutečně nemusíte bát, že byste nenašli vhodné ubytování. Bez ohledu na to, co hledáte, tu najdete úžasná místa, kde si můžete užívat krásy přírody, relaxovat a vychutnat si svůj pobyt v Kolumbii v plné kráse a rozmanitosti.


Počasí Kolumbie Guajira Desert


Guajira Desert is a unique place located in the northern part of Colombia. It covers an area of approximately 15,000 km2 and comprises two departments; La Guajira and Cesar. This region is characterized by its rugged terrain, enormous sand dunes, and the legendary Wayuu tribe that inhabits the area.

The weather in Guajira Desert is hot and arid. The temperature can rise up to 40°C during the day and drop as low as 10°C at night. The desert has a dry climate, and it receives little to no rainfall throughout the year. The dryness of the region and lack of water makes it a challenging place to survive.

However, the region is not without its beauty. The sand dunes in Guajira Desert are breathtaking. The Sands are in various colors, such as orange, red, and yellow, that shift colors according to the time of day. The stunning scenery attracts travelers from all over the world.

The Guajira Desert is a unique ecosystem where many rare species of flora and fauna have adapted to survive the arid conditions. Cacti dominate the landscape, and the flora and fauna of the desert includes the Guajira Thorn, chaparral, and the tree-like candelabra.

The desert region is home to many animal species, including the desert fox, the iguana, and the Colombian deer. The desert environment is challenging for animals to survive, resulting in their adaptation and evolution to the desert climate.

The Wayuu tribe, who inhabit the Guajira Desert, is the most remarkable feature of the region. This ethnic group has survived over centuries in the harsh desert environment. The Wayuu's legendary craftsmanship is world-renowned, producing colorful and intricate bags, blankets, and clothes made from the wool of their goats.

In conclusion, the Guajira Desert is a unique ecosystem dominated by an arid climate. The desert offers the beauty of South America's natural landscape, and its extraordinary flora and fauna make it a remarkable environment to explore and study. To experience the Guajira Desert, you must be ready for the intense heat and the arid environment, although the beauty of the landscape makes it worth the trip.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Guajira Desert


1. Co je to Guajira Desert?
Guajira Desert je poušť nacházející se v severní části Kolumbie a zahrnuje velkou část Guajira poloostrova.

2. Jaký je počasí v Guajira Desert?
Klima v Guajira Desert je velmi horké a suché, s vysokou teplotou během dne a nízkou teplotou v noci. Průměrná teplota zde je kolem 30 °C.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Guajira Desert?
Nejvýznamnější turistickou atrakcí v Guajira Desert je Národní park Macuira, který je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. Dalšími turistickými místy jsou pláže na pobřeží Karibského moře a tradiční vesnice Wayuu.

4. Jak se dostat do Guajira Desert?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Guajira Desert, je letecky do města Riohacha a poté pokračovat po silnici nebo lodí.

5. Můžete v Guajira Desert kempovat?
Ano, v Guajira Desert je možné kempovat, avšak doporučuje se požádat místní komunitu o povolení a dodržovat pravidla ochrany přírody.

6. Jaké jsou nejlepší měsíce na návštěvu Guajira Desert?
Nejlepší měsíce na návštěvu Guajira Desert jsou prosinec a leden, kdy jsou nižší teploty a menší množství dešťových srážek.

7. Jaká je místní kuchyně v Guajira Desert?
Místní kuchyně v Guajira Desert je založena na rybách, plodech kaktusu a dalších regionálních plodinách. Typickým jídlem je například polévka z kaktusu nazývaná "sopa de arrechón".


Letenka Kolumbie Guajira Desert


Kolumbie Guajira Desert - nevšední zážitek pro milovníky přírody

Kolumbie, země bohatá na přírodní krásy a kontrasty, nabízí nejedno místo, které stojí za návštěvu. Jedním z nejoblíbenějších míst, kam se turisté rádi vydávají, je Guajira Desert. Tento mimořádný kus země se nachází v samém severu Kolumbie, kde se setkává Karibské moře a Kolumbijská pánev.

Guajira Desert je oblast, která se vyznačuje vysokými teplotami, suchem a větrem. I přesto, že se zde nezdá být mnoho života, skrývá se zde mnoho druhů rostlin a zvířat, které přežívají v krutých podmínkách. Mezi nimi najdeme velbloudy, aligátory, kondory a plameňáky.

Cesta na Guajira Desert není jednoduchá, ale rozhodně stojí za to. Nejlepší možností je letenka do Santa Marta nebo Riohachy, které jsou nejbližšími městy k této oblasti. Pokud se chcete opravdu dostat dovnitř do pouště, bude nutné si najmout místního průvodce. Existuje mnoho turistických společností, které nabízejí zájezdy do této oblasti, ať už jde o jednodenní výlety, nebo vícedenní expedice.

Doporučujeme si ale zarezervovat si vícedenní pobyt v této oblasti, abyste mohli poznat všechny krásy, které Guajira Desert nabízí. Během pobytu se můžete potápět v průzračných vodách Karibského moře, navštívit místní indiánské vesnice, navštívit chráněnou oblast a nebo se prostě jenom projít po písečných dunách a pozorovat nádherné západy slunce nad pouští.

Guajira Desert je místo, které nabízí úplně jinou realitu, než jakou jsme zvyklí z našich běžných výletů. Je to oblast, která po návratu z ní zůstane v paměti na celý život. Zároveň je to ale oblast, která si zaslouží respekt, a proto by se turisté měli řídit pravidly, které stanoví místní průvodci.

Pokud se tedy chystáte na dovolenou do Kolumbie, nevynechejte Guajira Desert. Budete překvapeni, co tato oblast v sobě skrývá, a jaké nevšední zážitky vám nabídne.


Dovolená Kolumbie Guajira Desert


Kolumbie je zemí kontrastů. Kromě hory And, pralesů Amazonie a kulturně bohatých měst, nabízí také největší poušť v Jižní Americe – poušť Guajira. Tato odlehlá krajina ležící na severu Kolumbie se stala populární turistickou destinací pro ty, kteří hledají nezapomenutelné zážitky a unikátní kulturu.

Guajira Desert se rozprostírá na ploše 15 000 kilometrů čtverečních a je domovem Kolumbijských indiánů, kteří tam žijí již po staletí. Navštěvování této oblasti je možné pouze v doprovodu místního průvodce, protože toto území není zcela bezpečné kvůli možnosti ozbrojených konfliktů mezi indiánskými kmeny a kolumbijskými vojáky.

Kromě exotických a krásných pláží, Guajira Desert nabízí i unikátní a odlišnou přírodu. Tady se setkáte s kontrastem barev, kdy červené a oranžové písky se střídají s tyrkysovou a azurovou barvou moře. Můžete se také podívat na největší solnou pláň v Kolumbii, Pláň Saladu. Tato pláň je nejen výjimečná svou velikostí, ale také díky tisícům rozmanitých druhů živočichů, kteří zde přežívají v těchto drsných podmínkách.

Pokud hledáte trochu dobrodružství na své dovolené, Guajira Desert má co nabídnout. Můžete se projet po nekonečných dunách písku na terénním vozidle, navštívit zapadlé a odlehlé vesnice, kde se indiáni stále drží tradičních zvyklostí a žijí v harmonii s přírodou, nebo se vydat na rybářský výlet s místními rybáři, kteří se stále drží starých metod.

Ať už se vydáte na dobrodružné cestování či si jen chcete odpočinout na plážích nebo se ponořit do kultury indiánských kmenů, Guajira Desert vám jistě nabídne nezapomenutelné zážitky. Navštivte jednu z nejkrásnějších destinací v Kolumbii a zažijte neuvěřitelnou atmosféru.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky