Najděte nejlevnejší letenky

Kolumbie Letice a Amazonie

Letenka Kolumbie Letice a Amazonie


Letenky do Kolumbie a Amazonie jsou stále více a více populární mezi cestovateli z celého světa. Tento kus země v Jižní Americe nabízí bohatou kulturu, přírodu, historii a mnoho dalšího. Pokud uvažujete o cestě do Kolumbie a Amazonie, zde je průvodce, co všechno můžete očekávat.

Začněme letenkou. Existuje mnoho letišť, kam můžete letět do Kolumbie. Záleží na vašem itineráři a plánech, ale nejpopulárnějším letištěm je Bogotá. Většina letů do Bogoty je nejlevnější přes spojení s Mexikem, Panamou, Čilem nebo Argentinou. Let z Evropy do Kolumbie obvykle trvá asi 10-12 hodin, a proto doporučujeme najít si let, který vám bude vyhovovat.

Co se týká cesty do Amazonie, nejsnadnější a nejpohodlnější možností je let z Bogoty do města Leticia. Let trvá asi 2 hodiny a Leticia se nachází přímo na hranici s Brazílií a Peru. Pokud navštívíte též Peru, mohli byste popřemýšlet o letu z Leticie do Iquitos.

Pokud chcete zažít mnoho různých zážitků, doporučujeme navštívit obě destinace. Kolumbie sama o sobě nabízí možnosti jako je procházka po městech Bogota, Medellin a Cartagena, výlet do hory Monserrate, která se nachází v Bogotě, procházka po mnoha plážích a vodopádech na severu Kolumbie, nebo návštěva známých kávových farem. Amazonie na druhé straně vám nabízí možnosti prozkoumat amazonský prales, projížďky lodi po řece, setkání s bělokmennými delfíny a návštěva indiánských vesnic.

Kdy navštívit Kolumbii a Amazonii? Kolumbie má teplé a vlhké klima s deštivou sezónou od dubna do června a od září do listopadu. Amazonie má obvykle tropické klima se srážkami po celý rok. Proto doporučujeme návštěvu Kolumbie od prosince do března a Amazonie od října do května.

Proč byste měli cestovat do Kolumbie a Amazonie? Tento kus země má tolik krásných a jedinečných míst k návštěvě. Kromě toho, že zde můžete zažít krásy Amazonského deštného pralesa a uvidět bělokmenné delfíny, nabízí Kolumbie neuvěřitelné množství historie, kultury a nádherných pláží. Navíc, Kolumbie se stala bezpečnější a je stále více a více oblíbenou destinací mezi cestovateli z celého světa.

Celkově byste měli přemýšlet o cestě do Kolumbie a Amazonie, pokud hledáte krásné a nezapomenutelné zážitky. A s náletem zájmu na tuto oblast můžete být rádi, že jste ještě jedním z cestovatelů, kteří zjistí, že tato oblast nabízí mnoho krás a zážitků k objevení.


Dovolená Kolumbie Letice a Amazonie


Kolumbie je země plná přírodního bohatství, báječné kultury a ohromující historie. Pokud plánujete dovolenou v této oblasti, pak byste neměli opomenout návštěvu dvou významných destinací: Letice a Amazonie.

Leticia je hlavním městem departementu Amazonas a úplně nejjižnějším bodem na kolumbijské mapě. To znamená, že se nachází přímo na hranici s Brazílií a Perú. Leticia se může pochlubit nádhernou přírodou a svěžím vzduchem, což ji činí ideálním místem pro turisty, kteří si chtějí odpočinout od shonu velkoměsta a projít si přírodou.

Mezi nejznámější turistické atrakce Leticie patří návštěva Muzea Etnografie a Památka Amazonie, kde můžete vidět tradiční domorodé kmeny a jejich kulturu. Město také nabízí plavby po řece Amazonka. Během těchto plaveb můžete pozorovat živou faunu a flóru okolí a užít si nejkrásnější západy slunce.

Amazonie je rozsáhlý kus pralesa, který se rozprostírá přes devět zemí v Latinské Americe, včetně Kolumbie. Toto území je jednou z nejrozsáhlejších deštných pralesů na planetě a nabízí takřka nekonečné možnosti pro turistiku, neboť zahrnuje několik expedic do srdce pralesa.

Mezi nejoblíbenější turistické aktivity v Amazonii patří pozorování divokých zvířat, turistické trasy a plavby po řece. Tato oblast je domovem exotických druhů jako jsou jaguáři, vydry, kapibary a papoušky, což přináší zážitky nejen pro milovníky přírody, ale je to také pro příznivce dobrodružství nezapomenutelný zážitek.

Přírodní krásy Kolumbie, jako jsou Leticia a Amazonie, se řadí mezi nejlepší místa, která byste během své cesty měli navštívit. Naučte se více o kultuře a historii tohoto krásného koutu světa a uvolněte se v nezapomenutelném prostředí.


Počasí Kolumbie Letice a Amazonie


Kolumbie je země s celkově tropickým podnebím, které je ovšem ovlivněno výškovými rozdíly v terénu a také přítomností dvou hlavních geografických oblastí – And a Amazonské pánve. Tyto rozdíly se odrazují v odlišnémi podnebí v různých částech země.

V Letici, městě ležícím na jihozápadě země, je celoročně tepleji a sušeji než například v hlavním městě Bogotě. Průměrná teplota v Letici se pohybuje okolo 27 °C a srážky jsou rozloženy nerovnoměrně během roku. Nejdeštivější období je od března do května, kdy se srážky pohybují okolo 300 mm měsíčně.

Pokud se vypravíme na východ Kolumbie, na hranice s Brazílií a Peru, ocitneme se v oblasti Amazonské pánve. Zde panuje tropické vlhké podnebí s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí vzduchu po celý rok. Průměrná teplota je zde okolo 28 - 30 °C a srážky jsou velmi vysoké. Nejdeštivějším měsícem je zpravidla duben, kdy může spadnout až 350 mm srážek za měsíc.

Amazonie je však známa také tím, že srážky jsou velmi proměnlivé jak během roku, tak i v různých částech oblasti. Zatímco například na východě blíže k Brazílii prší v létě (od ledna do dubna), na západě Amazonské pánve (blíže k Andám) je zase deštivější období v zimě (od června do srpna).

Celkově tedy můžeme říci, že Kolumbie nabízí pestrou paletu klimatických podmínek, které jsou ovšem ovlivněny zejména nadmořskou výškou a geografickou polohou dané oblasti. Pokud tedy plánujete cestu do Kolumbie, nezapomeňte se informovat o počasí v místě, kam se chystáte a připravit se na případné povětrnostní extrémy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Letice a Amazonie


1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Kolumbie, Letice a Amazonie?

Nejlepším časem na návštěvu Kolumbie a Letice je obvykle od prosince do března, kdy jsou teploty příjemné a srážek nejsou tolik. V Amazonii je nejlepší doba návštěvy od června do srpna, kdy jsou nižší hladiny vody a je lehčí se dostat k některým místům.

2. Jaká je situace s bezpečností v Kolumbii, Letice a Amazonii?

Zlepšila se v posledních letech, ale stále je nutné, aby turisté byli ostražití a opatrní, zejména v městech, které jsou stále považovány za nebezpečné. Je také důležité dodržovat pokyny místních průvodců a neutíkat se ze skupiny.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Kolumbii, Letice a Amazonii?

Atrakce v Kolumbii zahrnují města Bogotá, Cartagena a Medellín, národní parky Tayrona a Los Nevados, pěší túry po horských oblastech a návštěvy kávových farem. V Letice je hlavní atrakcí historické město Letica a národní park Amacayacu, zatímco v Amazonii jsou to deštné pralesy, řeka Amazonka a doprovodné aktiviti jako pěší túry a setkání s místními kmeny.

4. Kolik stojí průvodce v Kolumbii, Letice a Amazonii?

Ceny se mohou lišit, ale obvykle se pohybují v cenovém rozmezí od 30 až 50 USD za den.

5. Jaký je místní jazyk v Kolumbii, Letice a Amazonii?

V Kolumbii je oficiálním jazykem španělština, ale ve městech se mohou objevit i další jazyky. V Letice a Amazonii mohou být mluveny různé jazyky místních obyvatel.


Ubytování Kolumbie Letice a Amazonie


Kolumbie, země pestrobarevných kultur, země And a Kolumbova objevitelské nezkrotné oblasti Amazonie. Pokud se chystáte na cestu do Kolumbie a hledáte příjemné a cenově dostupné ubytování, Letica a Amazonie jsou pro vás skvělými destinacemi.

Letica, město se nachází v části Kolumbie, která se nazývá podíl západní. Toto město je považováno za ekonomické centrum regionu a je v něm mnoho komfortních hotelů a penzionů. Letica je známá pro své koloniální architekturu a historii, a proto se mnoho turistů cítí jako doma, když zůstanou v Letice.

Zde se nachází mnoho cenově dostupných možností ubytování. Pokud hledáte něco luxusního, můžete se ubytovat v hotelu Casa De Los Fundadores, který se nachází v centru města. Jedná se o krásně upravený hotel s výhledem na nádherné historické budovy.

Pokud vás zajímá pohodlný a pohodový pobyt, můžete zvolit ubytování v Hotelu Rocca de los Alemanes, který se nachází v klidné oblasti Letica. Tento hotel má rozsáhlé zahrady a venkovní bazény, kde si můžete odpočinout a relaxovat.

Amazonie, největší tropický prales na světě, zahrnuje tři země, Kolumbii, Peru a Brazílii. K těmto zemím patří i řada vynikajících příležitostí pro nezapomenutelný pobyt v Amazonii.

Pokud plánujete cestu do Kolumbie, Amazonie je nezapomenutelným místem, které byste neměli minout. Pokud chcete zůstat v přírodě, je pro vás nejlepší ubytování v kabinách nebo pro velmi vzdálených oblastech, můžete využít táboření v přírodě.

V Amazonii Kolumbie najdete mnoho zajímavých a cenově dostupných možností ubytování. Pokud se rozhodnete pro pobyt v Amazonii, můžete si zvolit levné hostely nebo domácí hotely v místech, jako je Leticia, Puerto Nariño nebo Tarapoto.

Pobyt v Amazonii je jedinečným zážitkem, který byste určitě neměli minout. Můžete si užít nádhernou přírodu, hluboké lesy a úžasná zvířata, jako jsou opice, anakondy a krokodýli.

V Kolumbii najdete zajímavé a cenově dostupné možnosti ubytování v městě Letica a v Amazonii. Tyto oblasti nabízejí nádherné a unikátní přírodní scenérie a pohodlné ubytování pro turisty, kteří chtějí relaxovat a užít si krásy Kolumbie. Pokud plánujete cestu do Kolumbie, nezapomeňte navštívit tyto úžasné a nezapomenutelné oblasti.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky