Najděte nejlevnejší letenky

Laos Kuang Si Falls

Počasí Laos Kuang Si Falls


Laos je země plná přírodních krás, které jsou stále ještě relativně nedotčené turismem. Mezi nejkrásnější přírodní scenérie v Laosu patří Kuang Si Falls, mohutný vodopád nacházející se poblíž města Luang Prabang.

Kuang Si Falls se skládá z několika kaskád, které celkově klesají na výšku přes 60 metrů. Voda, která z vodopádu klesá, je krásně modrozelená a vytváří ve spodní části vodopádu malé laguny s tyrkysově zbarvenou vodou. Tyto laguny jsou velmi oblíbené pro koupání, zejména v horkých letních dnech, kdy se zde mohou návštěvníci ochladit. Některé z těchto lagun jsou hlubší a vhodné pro skákání ze skal a balancování na provaze, takže Kuang Si Falls je ideálním místem nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro dobrodružné turisty.

Kuang Si Falls se nacházejí pouhých 29 km od města Luang Prabang, takže je to ideální výlet pro turisty, kteří chtějí uniknout z města a užít si krásy laoské přírody. Nejbližší vesnicí k vodopádu je Ban Thapene, kde si turisté mohou vypůjčit motorky a projet se do Kuang Si Falls sami. Pokud ale nechcete jezdit na motorkách, můžete si najmout místního řidiče tuk-tuku, což je tradiční dopravní prostředek v Laosu.

Nezapomeňte si na výlet k Kuang Si Falls vzít s sebou koupací ústrojí, ručník a dostatek vody na pití. Na místě si můžete také zakoupit občerstvení a suvenýry od místních prodejců. Pokud chcete vidět vodopád v celé jeho kráse a vyhnout se davům turistů, buďte brzy ráno na místě nebo vydejte se sem pozdě odpoledne, kdy se většina turistů již vrací zpět do města.

Celkově je Kuang Si Falls skvělým místem pro prožití přírodního zážitku a ochutnání místní kultury. Návštěva vodopádu je zážitkem, který si zaručeně zapamatujete na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Kuang Si Falls


1. Jak se dostat k Laos Kuang Si Falls?
- Na Kuang Si Falls se dá dostat turistickým autobusem ze západní části Luang Prabangu, který odjíždí z veřejného autobusového nádraží. Alternativně je možné najmout si tuk-tuk.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Laos Kuang Si Falls?
- Nejlepší doba na návštěvu Kuang Si Falls je od listopadu do února, kdy je suché a teplé počasí.

3. Je nutné si s sebou vzít vstupenky nebo rezervovat si vstup na předem?
- Ano, vstup do Kuang Si Falls vyžaduje platbu vstupného, a proto je nutné si s sebou vzít peníze. Rezervace vstupu není potřeba.

4. Jak dlouho trvá návštěva Kuang Si Falls?
- Návštěva Kuang Si Falls může trvat několik hodin, závisí to na tom, zda se chcete jen projít a podívat se na větší vodopád nebo si chcete užít vodní radovánky a prozkoumat celou oblast.

5. Můžu plavat v jezírku pod vodopádem?
- Ano, jezírko pod vodopádem je ideální koupání místo pro turisty a návštěvníky mohou plavat v podmínkách bezpečí.

6. Máte doporučení pro věci, které bych si měl vzít s sebou při návštěvě Kuang Si Falls?
- Doporučujeme si vzít plavecké vybavení, ručníky, ochranný krém proti slunci a obuv vhodnou pro turistiku.

7. Jsou na místě stravovací zařízení?
- Ano, na místě jsou stravovací zařízení, kde si můžete vychutnat tradiční laoské jídlo a místní speciality.

8. Existují zde další aktivity než plavání a procházka kolem vodopádů?
- Ano, na místě jsou k dispozici turistické trasy, stezky a další aktivity jako například koupání ve vodopádech a pikniky.


Dovolená Laos Kuang Si Falls


Laos je země, která je známá pro svou nádhernou přírodu a bohatou kulturou. Pokud hledáte místo plné klidu a krásy, tak byste měli navštívit Kuang Si v Laose. Tento turistický cíl se nachází asi 30 km od města Luang Prabang a nabízí jedinečný zážitek s nádhernými vodopády, které se táhnou po celém území.

Kuang Si vodopády jsou hrníček kávy oproti jiným turistickým destinacím v Asii. Navzdory své popularitě stále udržují svůj klid a působí tak, jako by zůstaly netknutými přírodními krásami. Celé místo je zázemím k odpočinku a užívání si klidné dovolené. Navíc, pokud máte rádi fotografování, pak toto místo je pro vás přímo ideální.

Vodopády Kuang Si jsou obklopeny bujnou, zelenou džunglí. Pokud tedy máte rádi trekking a chcete si projít krásnou přírodou, tak vám bude tato oblast vděčná. Během vaší cesty narazíte na různé zvířata jako například hady, opice a motýly. Odhaduje se, že v této oblasti žije více než 10 druhů hadů, takže byste se měli dát pozor a pečlivě sledovat svou cestu.

Samotné vodopády jsou překrásné. Voda je zbarvena do tyrkysové barvy a tvoří několik vodopádů, které vypadají jako mušle. Voda z vodopádů je tak čistá, že si v ní můžete plavat. Pokud chcete ještě větší dobrodružství, tak můžete vyzkoušet skákání ze skály do vody u kteréhokoliv z vodopádů. Samozřejmě, dbejte na opatrnost a sledujte, co dělají místní lidé.

V případě, že vás ani ne tzv. "babiččiny" vodopády nezajímají, tak celá oblast Kuang Si přináší spousta dalších příležitostí. Můžete se například projet po řece, projít po horách nebo se vydat na rybaření. Jsou zde nekonečné možnosti, jak trávit svůj čas a užívat si krásy této přírodní oblasti.

Kuang Si Falls je zkrátka úchvatný turistický cíl, který vás jistě uchvátí svou krásou a klidem. Je to místo, které stojí za to vidět a které vám přinese nezapomenutelné zážitky. Pokud chcete uniknout všednosti a zažít zážitky, které se zapíší do vaší paměti navždy, tak se vydejte do Kuang Si Falls v Laose!


Letenka Laos Kuang Si Falls


Letenky do Laosu jsou stále častějším cílem turistů, kteří hledají místo s neuvěřitelnou přírodou, uklidňujícím prostředím a možností poznat novou kulturu. Jedním z nejnavštěvovanějších míst v Laosu jsou bezesporu Kuang Si Falls.

Kuang Si Falls jsou vodopády nacházející se v provincii Luang Prabang. Tyto vodopády se vytvářejí z mnoha menších vodopádů spojených do jednoho systému. Voda teče přes různé útesy a malé jezírka, takže návštěvníci mohou vidět překrásné kaskády vody v různých barvách, od bílé až po tyrkysovou.

S úchvatnými výhledy a nádhernou přírodou jsou Kuang Si Falls ideální pro každého, kdo miluje krásu přírody. Návštěvníci si zde mohou užít krásné procházky, koupání v jezírku pod vodopády a relaxaci na velkých kamenech. Pro ty aktivnější existuje k dispozici i lanový park.

Kuang Si Falls jsou velmi snadno dostupné z města Luang Prabang a turistům proto nezbývá než si objednat letenku do Laosu. Při návštěvě Kuang Si Falls nemůžete vynechat návštěvu malé vesničky, kde si můžete prohlédnout tradiční život venkovských obyvatel a ochutnat místní kuchyni.

Je to zkrátka místo, které byste měli navštívit a zažít co nejdříve, ať už jste milovníkem přírody, adrenalinového sportu nebo jen relaxace v krásné krajině. Letenka do Laosu pro vás však není jen o Kuang Si Falls, ale o mnoha dalších překrásných místech, které toužíte navštívit a právě Laos vám může tyto zážitky nabídnout.


Ubytování Laos Kuang Si Falls


Pokud se chystáte na dovolenou v Laosu, může být návštěva Kuang Si vodopádů jedním z hlavních bodů vaší cesty. Tyto krásné vodopády se nacházejí v provincii Luang Prabang a jsou jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v zemi. Pokud se chystáte navštívit Kuang Si vodopády, budete potřebovat nějaké ubytování. V tomto článku se podíváme na možnosti ubytování v této oblasti.

Většina turistů pobývá v Luang Prabangu, což je historické město ležící asi 30 km od vodopádů. Město je plné krásných buddhistických chrámů, tradičních laoských domů a úzkých uliček plných obchodů a restaurací. Kromě toho se zde nachází také několik hotelů, které nabízejí komfortní ubytování v blízkosti vodopádů.

Pokud hledáte něco skromnějšího a levnějšího, můžete se ubytovat v jednom z nejbližších vesnic, jako jsou například Ban Thapene nebo Ban Long Lao. Tyto vesnice jsou menší, než Luang Prabang, ale mají několik ubytovacích možností. Nejlepší je se podívat na internetové stránky jako je Booking.com nebo Agoda.com, kde najdete přehled všech ubytovacích možností v okolí.

Pokud hledáte něco luxusního, může být pro vás ideální volbou Belmond La Résidence Phou Vao, luxusní resort v Luang Prabangu, který nabízí nádherné pokoje, bazén a spa. Další možností může být Victoria Xiengthong Palace, což je bývalý královský palác, který byl přeměněn na hotel. Tento hotel se nachází na břehu řeky Mekong a nabízí krásné pokoje s výhledem na řeku a na okolní krajiny.

Pokud cestujete s rodinou, může být dobrým řešením pronajmout si rodinný dům nebo apartmán, který je k dispozici v Luang Prabangu. Tento typ ubytování je velmi oblíbený a najdete ho na internetových stránkách jako je například Airbnb.

Není však nutné, abyste se ubytovali přímo v oblasti Kuang Si vodopádů. Luang Prabang je krásné město a navíc vám nabídne řadu aktivit a zážitků, které můžete zažít během svého pobytu v této oblasti.

Kuang Si vodopády jsou nádherným místem, kde si můžete užít krásu přírody a vychutnat si klid a ticho. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, není třeba se obávat ubytování. Najdete zde mnoho různých možností pro každý rozpočet a potřebu, od skromného hostelu po luxusní resort. Stačí si jen vybrat to, co vám nejvíce vyhovuje a užít si nezapomenutelný pobyt v tomto krásném koutě Laosu.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky