Najděte nejlevnejší letenky

Panama Panama Canal

Ubytování Panama Panama Canal


Panama Canal je jedním z nejpůsobivějších stavebních děl na světě a významným turistickým cílem v Panamě. Pokud hledáte vhodné ubytování pro svůj pobyt v této oblasti, máte na výběr z různých možností.

Jednou z nejpopulárnějších je využití nabídky hotelů, které se v okolí Panama Canal nacházejí. Nabízejí komfortní ubytování a řadu dalších výhod, jako jsou restaurace, bazény, wellness centra a další.

Mezi nejluxusnější hotely patří The Westin Playa Bonita Panama, kde se můžete ubytovat v krásných pokojích s výhledem na moře a Panamský kanál. V hotelu je navíc k dispozici pět restaurací, fitness centrum, kasino a mnoho dalšího.

Pokud preferujete menší a útulnější ubytování, můžete se ubytovat v městečku Gamboa, které se nachází v těsné blízkosti kanálu. Pro milovníky přírody je zde k dispozici ekohotel Gamboa Rainforest Resort, který nabízí komfortní pokoje a bungalovy v srdci deštného pralesa.

Další možností je využití nabídky AirBnB, kde si můžete najmout prostorný byt nebo vilu s krásným výhledem na kanál. Většina těchto ubytování nabízí kompletní vybavení a kombinují moderní design s tradičním panamským stylu.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou ideální hostely, které nabízejí cenově dostupné ubytování. V okolí kanálu se nachází například Hostel Casa Nativa, kde si můžete najmout pokoj nebo společnou ložnici a užívat si společenskou atmosféru s dalšími cestovateli.

Vzhledem k tomu, že Panama Canal je významným turistickým cílem, je důležité ubytování rezervovat předem, zejména pokud cestujete během sezóny. Ať už si zvolíte hotel, AirBnB nebo hostel, ve všech případech se můžete těšit na krásný a nezapomenutelný pobyt v této fantastické oblasti Panamy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Panama Panama Canal


1. Co je Panamský průplav?
Panamský průplav je kanál spojující Atlantský a Tichomořský oceán přes Panamský poloostrov v Panamě.

2. Kdy byl Panamský průplav postaven?
Panamský průplav byl postaven v letech 1904 až 1914.

3. Jaké lodě mohou projít Panamským průplavem?
Panamský průplav je schopen přijmout lodě všech velikostí, ale největší nákladní lodě na světě musí splňovat určité požadavky a být vybaveny nejmodernějšími navigačními technologiemi.

4. Jak dlouhý je Panamský průplav?
Panamský průplav měří 81 kilometrů.

5. Kolik lidí pracuje na provozu Panamského průplavu?
V provozu Panamského průplavu pracuje přibližně 10 000 lidí.

6. Jak dlouho trvá plavba Panamským průplavem?
Trvání plavby Panamským průplavem závisí na rychlosti a velikosti lodě. V průměru trvá plavba přibližně 8 až 10 hodin.

7. Kolik stojí plavba Panamským průplavem?
Cena plavby Panamským průplavem se liší v závislosti na velikosti a typu lodě. Obecně se cena pohybuje mezi 185 000 až 595 000 USD.

8. Kolik lodí projde Panamským průplavem za rok?
V roce 2020 projelo Panamským průplavem přibližně 13 000 lodí.

9. Kdo spravuje Panamský průplav?
Panamský průplav je spravován Panama Canal Authority (Autoridad del Canal de Panamá).

10. Jaký význam má Panamský průplav pro světový obchod?
Panamský průplav je klíčovou lodní cestou mezi Atlantikem a Tichomořím a umožňuje přepravu nákladů rychleji a levněji než by to bylo přes Kapský mys nebo Suezský průplav. To má velký význam pro světový obchod a ekonomii.


Dovolená Panama Panama Canal


Dovolená v Panamě nabízí mnoho nezapomenutelných zážitků pro turisty, kteří rádi objevují nová místa a zároveň si užívají krásy přírody a historických památek. Jednou z těchto nejzajímavějších atrakcí v Panamě je bezesporu Panamský kanál.

Panamský kanál je největším technickým a stavebním zázrakem 20. století a je jedním z nejvýznamnějších a nejdůležitějších průplavů na světě. Kanál propojuje Atlantický a Tichomořský oceán a umožňuje přepravu lodí a jiných nákladních vozidel z jednoho oceánu do druhého.

Pro turisty je návštěva Panamského kanálu velkým zážitkem. Návštěvníci mohou pozorovat, jak lodě procházejí kanálem skrze série plavebních komor, které umožňují zvednout lodě na vyšší úroveň a poté je spustit na nižší úroveň. Tento proces je překvapivě rychlý a velmi efektivní, ačkoli se jedná o složitou a technicky náročnou operaci.

Dále je možné pro turisty navštívit Panamský kanál a prohlídku jeho nejdůležitějších částí – zejména centrální komory a přilehlé muzeum, ve kterém jsou vystaveny mimo jiné i modely lodí a nákladních vozidel, které využívají kanál.

Zajímavosti o Panamském kanálu

Panamský kanál byl dokončen v roce 1914, ale jeho výstavba trvala více než 10 let a byla velmi náročná pro stovky tisíc dělníků, kteří na něm pracovali. V roce 2007 byl kanál rozšířen a modernizován, aby umožnil větší lodě, které přepravují více nákladu.

Délka kanálu je přibližně 80 kilometrů a umožňuje spojení pobreží Atlantského a Tichomořského oceánu bez nutnosti přepravy nákladu přes kopce nebo přes Panamu.

Návštěva Panamského kanálu je nezapomenutelným zážitkem a zároveň vzdělávací zkušeností pro všechny turisty, kteří se zajímají o technologický a stavební rozvoj. Panamský kanál je jedním z nejvíce respektovaných inženýrských úspěchů na světě a turisté z celého světa se sbíhají, aby si ho prohlédli.

Pokud plánujete dovolenou v Panamě, nezapomeňte navštívit Panamský kanál a objevit jeho krásy a historický význam. Navštěvování kanálu je jedním z nejpopulárnějších turistických atrakcí Panamy a může být vrcholem vaší dovolené v této nádherné zemi.


Letenka Panama Panama Canal


Panama Canal je jednou z nejvýznamnějších Technických staveb na světě, která spojuje Atlantský a Tichomořský oceán přes území Panamy. A inspiruje mnoho cestovatelů k návštěvě této země. Protože cesta podél Panamského průplavu je jedním z nejromantičtějších zážitků, jaký může Panama nabídnout. Pokud se chystáte na cestu do střední Ameriky, a váháte, jak se dostat k těmto zázrakům panamské přírody, nabízí se vám nejlepší řešení: levná letenka Panama Canal.

Když si pořídíte letenku do Panamy, v tomto exotickém ráji najdete nejen jedinečnou přírodu, ale i bohatou historii a zajímavou kulturu. Malá středoamerická země nabízí mnoho kontrastů. Na jedné straně jsou zde pohoří, deštné pralesy a vodopády, na druhé straně obzvláště moderní hlavní město Panama City s mrakodrapy, luxusními obchody a mnoha restauracemi.

Letenka do Panamy není jen pro zdatné cestovatele. Naproti tomu i pokud si vážíte komfortu, najdete zde mnoho luxusních hotelů, které vám zajistí pohodlný pobyt za přijatelnou cenu. Je línek až do Panamy blízký vašemu domovu? Zvládněte kolotoč levných letových společností, které nabízejí různé způsoby příletu do Panamy.

Pokud vás zajímají kulturní památky, tak v Panamě můžete navštívit Panamský kanál, který je celosvětově známý svou technickou dokonalostí. Budete nadšeni tím, jak se toto dílo techniky dokázalo obejít s přírodními překážkami, jako je například pohoří. Kanál vám nabídne nejenom pohled na jedinečnou přírodu okolo, ale také se dostanete do blízkosti moderních velitelských center, která nadále řídí provoz na vodní cestě.

Šancí pro nejlepší zážitek z cesty je pořídit si levnou letenku Panama Canal, která vám umožné se na místa dostat se sníženými náklady. Zároveň vám zajistí více času na plánování vaší cesty po Panamě, která zaručeně stojí za to navštívit. Proto neváhejte a pořiďte si letenku, která vás zavede do této krásné země a užijete si zde nevšední zážitek.


Počasí Panama Panama Canal


Panama Panama Canal je světoznámá vodní cesta, kterou se námořní doprava dostává mezi Atlantikem a Pacifikem. Pro plavbu po tomto kanálu je velmi důležité mít přehled o počasí, které může mít vliv na bezpečnost a spolehlivost plavby.

Panama Panama Canal se nachází ve středu Panamy a prochází přes pralesy a kopce západní části této země. Panenské lesy a přírodní rezervace jsou domovem mnoha zvířat, jako jsou opice, jaguáři a různé druhy ptáků. Klima v oblasti Panama Panama Canal je ovlivněno tropickými podmínkami, což znamená, že se zde vyskytují velké dešťové srážky a vysoká vlhkost.

Nejde však pouze o vlhké a deštivé počasí. V oblasti Panamy se nacházejí i suché období, kdy je naopak celkově průměrná teplota vysoká. Počasí v oblasti Panama Panama Canal může být poměrně nepředvídatelné a proměnlivé, což má dopad na plavbu lodí prostřednictvím tohoto kanálu.

Podle BBC Weather má oblast Panama Panama Canal vysokou vlhkost, se středními ročními srážkami kolem 2 000 mm výše, což může způsobit komplikace v plavbě. V období sucha však mohou být podmínky pro plavbu ideální.

Je však také důležité sledovat předpovědi počasí a cyklony, které mohou být vzhledem k poloze oblasti problémem. Zdroj The Weather Channel uvádí, že Panamský průplav může být v ohrožení těmito srážkami a cyklony, zejména během období od června do listopadu, což je průměrná doba hurikánů v Karibiku.

Navzdory vlivu počasí na plavbu je Panama Panama Canal velmi důležitou vodní cestou a modernizace plavebních přístavů snižovaly riziko zprovoznění kanálu i při nepříznivých podmínkách počasí. Plánované rozšíření kanálu umožní větším nákladním lodím projíždět s dalšími 12 výhradně pro ně navrženými závory a umožnit tak suverénnější pohyb zboží napříč tamním regionem.

V neposlední řadě lze říci, že počasí v oblasti Panama Panama Canal je důležité pro to, aby se plavba uskutečnila bez problémů. Pro plavbu lodí je nezbytná dobrá předpověď počasí a dohled nad vývojem přírodních katastrof, které mohou zasáhnout tuto oblast. Díky kvalitním technickým řešením se však zdejší lodní doprava i přes občasné obtíže velmi úspěšně realizuje už několik desítek let.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky