Najděte nejlevnejší letenky

Maďarsko Esztergom

Počasí Maďarsko Esztergom


Esztergom, situované v severozápadním Maďarsku poblíž hranic s Slovenskem, má podobné klima jako v jiných oblastech země: teplé léto a mírnou až chladnou zimu.

Léto v Esztergomu (červenec a srpen) je obvykle teplé, s průměrnou teplotou kolem 25 °C. Nicméně, teploty mohou být velmi vysoké až kolem 35 °C. Léta jsou humidní a mohou být deštivá, s občasnými bouřkami. Dny jsou velmi dlouhé, slunce vychází brzy ráno a zapadá pozdě večer, takže je hodně času na prozkoumání města a jeho okolí.

Podzim (září a říjen) v Esztergomu je obvykle chladnější a vlhčí, s průměrnou teplotou kolem 10-15 °C. To je období, kdy se mohou vyskytnout první mrazy a vítr většinou fouká ze severu. Nicméně, podzim může být také velmi hezký, s krásnými barevnými paletami a zřídka s deštěm. Je to též období, kdy se život a turismus znovu oživuje po letním období.

Zima v Esztergomu (listopad až únor) může být velmi chladná a suchá. Průměrná teplota se pohybuje kolem 0-5 °C, ale mohou být dny s velmi nízkými teplotami až k mínus 20 °C. Sněžení se obvykle vyskytuje jen zřídka, ale pokud se to stane, může to způsobit komplikace v provozu na silnicích. Zima je též ideální doba pro lyžování a další zimní sporty, které se konají v horách nedaleko města.

Jaro (březen a duben) je v Esztergomu velmi krásné období, kdy se příroda po probuzení začne projevovat. Teploty se začínají oteplovat a průměrná teplota je kolem 10-15 °C. Dny jsou opět velmi dlouhé a slunce začíná pálit. Jaro je také období, kdy se do města vrací turisté.

Celkově lze říci, že Esztergom má příjemné klima a turistické aktivity se dají podnikat po celý rok. Jediným problémem může být nečekané deště nebo velké výkyvy teplot, takže by bylo nejlepší být vždy připraven na každé počasí.


Ubytování Maďarsko Esztergom


Esztergom je jedno z nejstarších měst v Maďarsku a nachází se na hranici s Slovenskem, kde se řeka Dunaj stává nejširší. To z něj dělá velmi oblíbenou turistickou destinaci a ubytování v Esztergomu je proto důležitým prvkem vašeho cestování.

Při hledání ubytování v Esztergomu máte na výběr z několika možností. Můžete si zvolit hotel, penzion, apartmán nebo privát, v závislosti na vašich preferencích a potřebách.

Hotely v Esztergomu nabízejí širokou škálu pokojů ve všech cenových kategoriích. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se ubytovat v hotelu Bellevue, který se nachází na kopci s nádherným výhledem na Dunaj. Dále si můžete vybrat z hotelů Basilica, Szent Kristof Panzio, Hotel Var vagy Hotel Esztergom.

Pokud hledáte ubytování s rodinou nebo přáteli, může být výhodnější si pronajmout apartmán nebo privát. Tyto ubytovací zařízení nabízejí větší prostor a některé z nich mají vlastní kuchyň. Mezi apartmány a priváty v Esztergomu patří Apartmanok Esztergomban , Apartment Dunakanyar, Apartmanházak , nebo Apartman Berki.

Další možností ubytování v Esztergomu je penzion. Tyto ubytovací zařízení jsou často menší než hotely, ale nabízejí podobné pokoje za nižší cenu. Mezi penziony v Esztergomu patří Penzion Korona, Penzion+ , nebo Penzion DVORÁK.

Při výběru ubytování v Esztergomu je důležité brát v úvahu umístění a blízkost hlavních turistických atrakcí. Mnoho hotelů a penzionů se nachází v blízkosti baziliky sv. Štěpána, která je největší bazilikou v Maďarsku a dominantou města. Pokud se chcete ubytovat v klidném prostředí mimo centrum města, můžete zvolit ubytování na břehu Dunaje s výhledem na hrad Esztergom.

Celkově, Esztergom nabízí širokou škálu ubytovacích možností pro různé cestovatele. Ať už hledáte luxusní ubytování nebo levné apartmány, určitě najdete to pravé pro vás a budete si užívat skvělého pobytu v této krásné části Maďarska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maďarsko Esztergom


1. Jak se dostat z Budapešti do Esztergomu?
Je možné použít vlaky, autobusy nebo lodě. Nejlepší je jet vlakem nebo busem, jelikož jsou levnější a rychlejší než lodě. Cesta trvá přibližně 1-1,5 hodiny.

2. Kde si mohu koupit lístky na cestu do Esztergomu?
Lístky můžete zakoupit přímo ve vlakovém nebo autobusovém nádraží nebo on-line na webových stránkách dopravce.

3. Jaké jsou turistické atrakce v Esztergomu?
Nejznámější atrakcí je Bazilika svatého Štěpána, která je největší kostel v Maďarsku a nabízí nádherný výhled na Dunaj a okolní krajinu. Dalšími atrakcemi jsou hrad Esztergom, Křižová cesta a Muzeum Christiana Esztergomense.

4. Kde se dá v Esztergomu dobře najíst?
Návštěvníci mohou ochutnat maďarskou kuchyni v místních restauracích a bistrech, které nabízejí širokou škálu jídel. Doporučujeme navštívit restauraci Fortuna nebo Sub Rosa.

5. Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat Esztergom?
Nejlepším způsobem, jak objevit všechny krásy Esztergomu, je objevování města pěšky nebo na kole. Turistické trasy jsou dobře značené a vedou k nejlepším turistickým atrakcím města.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Esztergomu?
Nejlepší čas pro návštěvu města je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a slunce svítí déle. V období zimy jsou v Esztergomu často mrazivá rána a sněžení.

7. Kde se dá nejlépe ubytovat v Esztergomu?
Esztergom nabízí širokou škálu ubytování včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučujeme zůstat v blízkosti Baziliky svatého Štěpána, aby byly turistické atrakce snadno dostupné.


Letenka Maďarsko Esztergom


Letenka do maďarského města Esztergom je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevit krásy střední Evropy. Esztergom se nachází u břehu Dunaje, na hranici s Rakouskem, což z něj činí ideální výchozí bod pro průzkum obou zemí.

Esztergom je historické město s bohatou církevní historií. Zdejší katedrála sv. Štěpána je největší kostel v Maďarsku a byla korunovačním místem mnoha maďarských králů. Město je také domovem Arcibiskupského muzea, které obsahuje mnoho vzácných uměleckých děl a liturgických předmětů.

Kromě historických památek je Esztergom také ideálním výchozím bodem pro procházky v přírodě. Nedaleko města se nachází Pilis, významná turistická oblast, která nabízí mnoho turistických tras pro všechny úrovně zdatnosti. Zde si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu a objevovat přírodu a historické lokality.

Pokud máte chuť na další památky, můžete se vydat do nedalekého města Stúrovo na Slovensku, kde se nachází Thermálne kúpalisko VADAŠ. Toto moderní lázeňské zařízení nabízí různé možnosti relaxace, jako jsou sauny, masáže a turecké lázně.

Na letenky do Esztergomu se můžete podívat na různých online platformách, jako jsou např. momondo.cz nebo kiwi.com. Z Prahy se do Esztergomu létá s přestupem v Budapešti, letenky se pohybují v cenové relaci kolem 3000 Kč.

V Esztergomu a jeho okolí se nachází mnoho ubytovacích možností, od malých penzionů až po luxusní hotely. Pro příznivce dobrodružství je možnost i kempování na břehu Dunaje.

Výlet do Esztergomu je vhodný pro jednotlivce, páry i rodiny s dětmi. Město nabízí široké spektrum aktivit a památek, a to jak v historickém centru, tak i v okolní přírodě. Pro lidi, kteří si chtějí užít trochu klidu a relaxace, je tu možnost navštívit místní lázně a wellness centra.

Letenka do Esztergomu je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevit neokoukané destinace a zároveň se vrátit domů s novými zážitky a zážitky, které si budou pamatovat po zbytek života.


Dovolená Maďarsko Esztergom


Esztergom je malebné město na břehu řeky Dunaj v severním Maďarsku. Známé je zejména díky krásnému katedrálnímu komplexu, který se zde nachází. To však není jediná atrakce, která zde čeká na turisty.

Jednou z největších turistických atrakcí je již zmíněná katedrála svatého Štěpána. Je to největší kostel v Maďarsku a jedna z nejvýznamnějších památek střední Evropy. Okolo katedrály se nachází krásná zahrada s vodopádem a fontánou, ideální pro odpočinek po prohlídce kostela.

Další zajímavostí města je Velký most, který spojuje Maďarsko se Slovenskem. Je to nejdelší řetězový most v Evropě a postaven byl v 19. století. Pro pěší je na mostě vyhrazena speciální stezka, odkud lze obdivovat výhled na řeku Dunaj.

Pokud se chcete ponořit do starých časů, můžete navštívit hrad Esztergom. Stavba vznikla v 10. století a patří k nejstarším v Maďarsku. Dnes zde můžete vidět expozici mapující historii města.

Pokud máte rádi umění, určitě vás zaujme Muzeum Christiana Esztergomensis. Je to největší muzeum v Maďarsku, specializující se na křesťanskou uměleckou tvorbu. Zde se nachází mnoho uměleckých děl z období středověku a renesance.

Na závěr není možné nezmínit maďarskou kuchyni, která je velmi chutná a bohatá na koření. Nezapomeňte ochutnat gulyás, maďarský guláš, kterým si zde místní potrpí. K jídlu se doporučuje pít víno z okolí města, které je známé pro své výborné víno.

V Esztergomu je mnoho dalších zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Je to ideální místo pro krátkou dovolenou plnou památek a krásné přírody. Tak neváhejte a vydejte se do Esztergomu objevit jeho skvosty.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky